Epi-no. Jak dopadl porod u vás?

sussanah
26. kvě 2011

Ráda bych založila po vzoru jiné diskuze malý průzkum na používání EPI-NO a hlavně na ty výsledky 🙂 Takže vy, co jste používaly EPI-NO, prosím o zodpovězení otázek:
1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
3.) Jak to dopadlo?
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
5.) Doporučujete používat?

Díky všem 🙂

vunka
7. bře 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První porod, 3625g, 49 cm, obvod hlavy 36 cm

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Cvičila jsem cca od 36 tt, už si přesně nepamatuju od kdy. Moc poctivě ne, zezačátku určite ne každý den, ke konci už mi cvakalo, tak poctivě každý den večer 🙂 Dostala jsem se na 29-30 cm podle šňůrky a pravítka. Ten přiložený měřicí papír byl celkem nepřesný.

3.) Jak to dopadlo?
Dopadlo to skvěle, i proto, že jsem to měla v hlavě pěkně srovnané a připravené. Věděla jsem, že dokážu porodit a Epi-no byla součást přípravy. Rodila jsem vkleče na zemi, opřená o manžela. Porod trval tři hodiny, takže rychlovka. Měla jsem drobné natržení, dva stehy. Kdybych ale věděla, jak se mi to rychle zahojí, nenechala bych to šít.

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
Nevím.

5.) Doporučujete používat?
Rozhodně ano, právě kvůli té psychické přípravě, víte, jaké to asi bude, i když při samotném porodu jsem to moc nevnímala. Určitě mi to pomohlo i s hojením, opravdu do toho jděte 🙂 Měla jsem Epi-no z druhé ruky, takže investice nelituju.

hanka.
10. bře 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
druhý porod: 3120 g , 49 cm, hlavička 34 cm, první: 3750 g, 52 cm, hlavička 36 cm

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
začala jsem od 35 tt, obden. dostala jsem se na 34 cm.

3.) Jak to dopadlo?
překotný porod, běhěm kterého jsem nestihla odjet do porodnice a malá se narodila doma. Přkotné porody mají většinou velká porodní poranění. Malá byla ale na 2 kontrakce venku bez tlačení. Vůbec to nebolelo. Jsem bez jediné známky porodu.

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
obrovský. u prvního jsem měla ruptury 3 stupně porodních cest. Nemohla jsem sedět, chodit, chodit na WC. Sotva jsem se postarala o sebe, natož o dítě ☹.

5.) Doporučujete používat?
spíš bych to dala jako povinné cvičení před porodem 🙂. Psychická podpora je v tomto směru obrovská a fyzická samozřejmě také 🙂

bezradna
13. bře 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První, 3,42 kg, 50cm, 34 cm obvod hlavičky

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Od 37tt cca ob den (o víkendu jsem párkrát vynechala úplně), dostala jsem se na 9, týden před porodem jsem ale při cvičení začala dost krvácet, naštěstí to hned přestalo, ale vyděsilo mě to a dál jsem necvičila

3.) Jak to dopadlo?
Rodila jsem 41+3, porod byl vyvolávaný, dlouho bolesti bez efektu a nakonec jsem se ze 3 prstů otevřela na 10 snad během půl hodiny. Hrozný fofr, i přesto mi malá nešla vytlačit, takže další infuze oxytocinu a bohužel nástřih až ke konečníku, stehů bylo asi 6 nebo 7 (nepočítala jsem). Vevnitř bez poranění. Hned po porodu jsem ale byla celkem OK, i jsem seděla (opatrně) a obecně to nebylo tak strašné,jak se popisuje, jen nepříjemné. Dnes jsou to 4 týdny a nic mě už nebolí.

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
Nevím.

5.) Doporučujete používat?
Ano, člověk se připraví psychicky. Věřím, že kdybych rodila bez umělých zásahů, dopadlo by to úplně jinak

daniela1983
7. dub 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
1.dieta, 3095g, 49cm, hlavicka 33,5cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
kazdy den, hodinu, dostala som sa na 33cm obod, asi 5 tydznov som cvicila
3.) Jak to dopadlo?
porod bez zraneni, dve hodiny po porode som ani nevedela ze som rodila. maly vysiel uplne cely naraz, ziadne postupne prerzavanie hlavicky, bol uplne hore v porodnych cestach, hlava v nedohladne a ja som raz zatlacila a vysiel naraz uplne cely, ledva ho sestricka chytila
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
nemam skusenost
5.) Doporučujete používat?
rozhodne, je to uzasna pomoc, skvela priprava aj psychicka aj fyzicka

jika10
7. dub 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? - 1 dítě: 2580 g, 46 cm, hlavička 31 cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? - od 35tt každý den, dostala jsem je podle měřítka na 7, rodila jsem v 37+1tt
3.) Jak to dopadlo? - odrozeno během 6 hodin, 2 kosmetické stehny, uvnitř bez poranění, normálně jsem seděla
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? - zatím nemám
5.) Doporučujete používat? - určitě, pomůže to psychicky i člověk rozpozná ten tzv. správný tlak na konečník a kdy se má jít už rodit a tlačit 😉

allu
22. dub 2014

1, První porod, váha 3910g, délka 51 cm, obvod hlavičky 37 cm
2, Cvičila jsem od 36tt 1x denně (týden před porodem 2x denně). Nacvičeno 30 cm
3, Porod trval od prasknutí vody 2 hodiny (byl vyvolávaný), na 2 zatlačení byl malý venku, bez nástřihu, bez šití
4, Nemohu porovnat
5, Rozhodně doporučuji!

lad.durisova
30. dub 2014

První dítě akutní sekcí - bez přípravy k porodu.
Na druhý porod jsem si zakoupila epino balónek, ale nakonec doporučena druhá sekce. Takže jsem ho nevyužila.
V případě zájmu dávám k prodeji - jsem druhá majitelka, ale nevyužila jsem. Balónek používám prý výhradně s kondomy. Cena 1000,- + poštovné. V případě zájmu zašlete vzkaz. 😉

alva11
22. kvě 2014

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První, 3470 g, 50 cm, hlavička 32,5 cm

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Začala jsem 6 týdnů před termínem porodu (tzn. začátek 35. týdne), cvičila jsem cca 4-5x týdně celkem 5 týdnů (rodila jsem týden před termínem), šlo to pomaličku, ale den před porodem jsem se dostala na 31 cm.

3.) Jak to dopadlo?
Bez nástřihu, bez většího poranění, bez šití, jen drobné oděrky zasypané Traumacelem.
Měla jsem i výbornou porodní asistentku, ke konci už jsem jen pomalu přitláčela a určitě pomohla zdárnému průběhu.

5.) Doporučujete používat?
Jednoznačně ano. Bez cvičení by to takto určitě nedopadlo. Všude budu doporučovat. Nemůžu si vynachválit, že ještě na porodním sále jsem si sedla k snídani, celou dobu můžu bez problémů chodit, sedět, zajít si na záchod, v porodnici si to s miminkem užívám.

nelaaaa
25. kvě 2014

Ahoj, epi-no rozhodně doporučuji.Byla jsem prvorodička a porod byl bez nástřihu, jen drobné poranění stydkého pysku (na to cvičení nemá vliv). Díky cvičení jsem dobře jsem znala ten tlak na konečník, věděla jsem jak tlačit a jak při tom dýchat. Navíc je to perfektní psychická příprava, představa, že přes tu malou dírku projde hlavička byla děsivá, ale jakmile jsem nacvičila obvod 32 cm, tak jsem byla přesvědčená, že porod bez problému zvládnu - a bylo to tak. Po porodu jsem byla úplně fit, klidně jsem mohla odejít domů🙂
1) Kolikátý porod + rozměry potomka? Prvorodička, 3460 g, 48 cm, hlavička 30 cm.
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?cvičila jsem od 36 týdne, 1x denně, dostala jsem se na těch 10 cm v průměru, myslím, že je to 32 cm v obvodu.
3.) Jak to dopadlo? Bez nástřihu
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? Nemohu posoudit
5.) Doporučujete používat? Rozhodně doporučuji!

urbalu
29. kvě 2014

1) První dítě, 3kg, 48 cm, hlavička měřená později na odd šestinedělí 32 cm
2) Moc poctivě jsem necvičila, párkrát týdně, podle toho, jak jsem si vzpomněla a jak jsem měla soukromí 🙂 Dostala jsem se na průměr 28 cm, začala jsem v 36. týdnu na 22 cm
3) Bez nástřihu, jen menší oděrka na malém pysku, která se rychle zahojila. Už 3 týdny po porodu jsem schopná sexu 🙂
4) Nemohu posoudit, ale při porodu mi sestra řekla, že by mě nastřihla, kdybych jí neřekla, že jsem používala epi-no
5) Určitě doporučuji, za málo námahy krásný výsledek! Po porodu mi bylo dobře, na šestinedělí jsem došla po svých. Určitě za to mohly i hormony, ale cítila jsem se výborně.
Cvičení s epi-no mi přidalo na vědomí, že miminko bez problémů musí projít ven. Takže jsem k porodu šla bez obav a těšila se na chvíli, kdy budu mít miminko v náručí.

liberol
31. kvě 2014

1) Kolikátý porod + rozměry potomka?
Prvorodička, 3850 g, 51 cm, hlavička 35,5 cm.
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Cvičila jsem od 36 týdne, 1x denně, dostala jsem se na těch 10 cm ale až poslední den před porodem, běžně jsem dala těch 8cm
3.) Jak to dopadlo?
Bez nástřihu, ale nahlásila jsem to hned na příjmu, že jsem cvičila s Epinem a že bych ráda bez nástřihu a dr. mi přislíbila, že pokud to půjde a uvidí, že to dám bez toho, stříhat nebude. Nakonec se vyptávala, co to epi-no je a jak se používá (sama ještě nerodila 🙂 )
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
Nemohu posoudit
5.) Doporučujete používat?
Rozhodně doporučuji! Seděla jsem už 5 minut po porodu, vůbec jsem necítila, že jsem rodila..

magnolie84
6. čer 2014

Ahoj holky, pokud máte někdo zájem, prodám nepoužité Epino. Bohužel mi dnes oznámili,že je nutný císařský řez,takže není proč nacvičovat ☹. Původní cena 2299,- prodám za 1800,-.

rennik
8. čer 2014

1) Druhý porod 3850g, 54Cm, hlavička 32cm
2) cvičila jsem asi celkem jen dva týdny, poté mi vyhřezly hemeroidy a se cvičením jsem přestala, dostala jsem se na 28cm
3) Jak to dopadlo? porod bez nástřihu bez poranění
4) Rozdíl s používáním a bez?- u prvního porodu jsem nepoužívala a pořd byl sice bez nástřihu ale byla jsem lehce poraněná vevnitř a bylo nutno šít a to byl první syn menší 3400g a 53cm, u druhého viz. výše- bez nástřihu bez poranění
5) Určitě doporučuju a přeju krásný porod všem

partyzanka92
8. čer 2014

rennik: myslíte že by epi-no pomohlo v mém případě - stalo se mi že mi odtekla plodová voda, dva dny se vyvolávalo a hrdlo se nezměnilo ani o píď absolutně žádné otevření, tak jsem měla porod císařem a ještě jsem při tom ztratila vědomí, malou jsem viděla asi až po 3 hodinách a veškerý zážitek z porodu byl fuč. za co jsem vděčná je že jsem dopředu nevěděla co čekám, takže když mi po skončení operace oznámili že mám holčičku tak alespoň nějaké překvapení a radost se dostavila (kdybych to věděla dopředu tak nevím kde by bylo to překvapení). No a samozřejmě moc nádhernej zážitek byl když mě jí na JIPku přinesli ukázat to je nesmazatelný, ale občas mi je líto že jsem přišla o veškorou radost z toho porodu o to snažení o to slyšet její první pláč a mít jí položenou na bříšku, taky jsem si snila o tom jak budu využívat masážní vany, míčů v první době porodní mezi kontrakcema a nic. Pak mi navíc bylo prozrazeno že to co se stalo mě se stává tak 1% žen což není nic moc.
Takže všem přeju ať už budete cvičit nebo ne a´t máte hezčí zážitky okolo porodu než já. já už to nejspíš nikdy nezažiju, další děti zatím v delší době neplánujem a kdyby přece jen někdy ano řekli mi že je velmi pravděpodobné že další porod bude opět sekcí

rhutenia
11. čer 2014

Mně se taky neotvíralo hrdlo, první porod byl císařem, u druhého mi řekli že bude taky sekcí......Strašně jsem chtěla rodit normálně, v porodnici jsem si o to vyloženě zažádala a pomohli mi......Zavedli mi nejaké tyčinky aby hráz vyměkla....nevím jak se tomu říká, ale zavedli mi 4......na druhý den mi dali vyvolávačku jednu... pak druhou a pak to šlo rychle.....cvičila jsem s epinem, věřila jsem že budu rodít normálně a pomohlo to....3 krát jsem zatlačila a bylo.....nedá se to srovnat s císařem.....

vlocka1984
19. čer 2014

1) První porod, váha 3.510g, délka 50 cm
2) Od 36tt každý den až do porodu, nacvičeno 27cm (jednou snad 28cm)
3) Bez nástřihu i šití. Po porodu jsem byla dole absolutně fit 🙂
4) Nemůžu porovnat
5) Určitě ano, alespoň pro psychiku je to dobré.

janesafari
21. čer 2014

Jak dlouho vůbec to Epino je ???A proč sem o něm nevěděla? Tak příšerné porody sem měla !!! Nečetla sem uplně všechny příspěvky,ale do třetice jedině s Epinem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉

dora13
21. čer 2014

1.) 1. porod, 3650g, 51 cm
2.) Od 35+0 jednou denne, skoro kazdy den, postupne jsem se dostala na 30 cm.
3.) Bajecne 🙂 Bez nastrihu, a to PA rikala, ze mam hodne pevnou hraz. Siti jsem se bohuzel nevyhnula, ale to bylo poraneni, ktere nemelo se cvicenim s EPI-NEm nic spolecneho.
4.) Nemam srovnani.
5.) Rozhodne ano, jednak samozrejme jako prevence nastrihu a poraneni, ale taky to cloveka zoceli psychicky, vi, jak a kde tlacit, atd. Rozhodne doporucuji, stoji to za to.

prapodivna
6. črc 2014

1. první porod, 3300g, 51 cm
2. od 37. týdne, nepravidelně, někdy každý den, někdy s pauzou i několik dní, dostala jsem se jednou na 30cm, ale spíš jsem udržovala na 28 cm a několik dní před porodem ani necvičila.
3. Porod super rychlý, mám ho na blogu, Bez nástihu, bez poranění, na 2 zatlačení byla malá venku
4.-
5. doporučuji rozhodopádně, ještě ten den jsem ani neměla pocit, že bych rodila, věděla jsem jak tlačit, samotný porod byl brnkačka. Měly by s tím cvičit všechny ženy.

michaelarackova
6. črc 2014

1. Porod prvni 49cm,3080g,33cm hlavicka
2. Od 35+1, zpocatku denne,ve 38tt jsem se dostala na 31cm a od te doby jsem trenovala obden. Pred porodem, cca 6dni jsem z duvodu hospitalizace netrenovala.
3. Na 2 zatlaceni dcera byla venku,nebolelo to,citila jsem jen tlak. Potpm jsem mohla z kresla seskocit a jit domu.🙂 bez nastrihu, bez jedineho skrabnuti.
4.-
5. Kazdopadne doporucuju vsem!!!!

ojhilpunka
18. črc 2014

1. porod druhý : 39tt, 49cm, 3410g
2. cvičila jsem dost nepravidelně, tak cca ob den od 36tt
3. malý na 8 zatlačení venku, bez nástřihu
4. před prvním porodem jsem o epi-nu nevěděla, takže jsem necvičila 🙂
5. určitě doporučuju

mar8
6. zář 2014

já teda používala Aniball a můžu fakt doporučit, jsem bez nástřihu a šití, žádné poranění, když jsem cítila hlavičku, věděla jsem jak tlačit - 2.porod, 3,45kg, 52 cm, hlavička 36 cm
první porod s nástřihem a šitím bez cvičení - 3,5kg, 50 cm
cvičila jsem od 36. týdne skoro každý den, jen občas jsem vynechala

ivdizzi
12. zář 2014

Porod první, dítě 3,78 kg, 50 cm a hlava 35 cm
Cvičila jsem obden od ukončeného 36tt, takže asi 4 týdny, nacvičila jsem 27 cm, občas i 28 cm.
Výsledek byl malý nástřih na 2 nebo 3 stehy a žádné vnitřní poranění, což při té váze je super.
Také cvičení doporučuji, je to sice o elastičnosti tkáně, ale třeba spolubydlící na pokoji měla dvouapůlkilové dítě, druhý porod a byla rozstříhaná až hrůza. Malý nástřih se mi celkem rychle zhojil a díky tomu že jsem neměla žádné vnitřní stehy tak sex po porodu naprosto v pohodě. Jo a taky jsem po porodu netrpěla inkontinencí díky posíleným svalům.

apacheee
AMBASADORKA
12. zář 2014

1. Jednalo se o 1. porod, váha: 2920 gramů, výška: 47 cm - porod byl přirozený KP
2. Cvičila jsem od 35+3, snažila jsem se každý den, maximálně obden, cvičila jsem asi 3 týdny (malému se zachtělo na svět dříve) a nacvičila jsem pár hodin před porodem 30,5 cm
3.dopadlo to výborně - porod KP bez nástřihu a jekéhokoliv poranění (pokud by někoho zajímalo, mám porod podrobně popsaný v blogu). Doktoři byli u vytržení, malý byl na 3 zatlačení venku🙂
5. Určitě používání doporučuji, já ještě kombinovala s masáží hráze🙂

kacule6
6. led 2015

1,První porod,3320g,50cm,hlavička 31cm
2,Cvičila jsem asi od 36-37tt,ob den,nacvičila jsem 29,někdy 30cm
3,malý byla venku na 3 zatlačení,bez nástřihu,bez poranění,pouze malinká oděrka
4,nemám srovnání
5,z EPI-NA jsem naprosto nadšená,za 3hodiny po porodu už jsem bez problémů seděla na židli,rozhodně
jej vřele doporučuji a jen dodávám slova paní Dr.která byla u porodu...Tak vidím,že Epi-no opět zafungovalo 🙂

xapi
20. led 2015

1.prvni porod, 3950gr,
2. Cvicila jsem od 34.tydne, rodila jsem ale v 41.
3. Porod byl krasny a bez poraneni. Sestricky jen poznamenaly... Tady neni co spravovat, maminka byla pripravena
4. Nemam srovnani, ale za 3tydny me ceka druhy porod. Uz ted cvicim, ale dost nepravidelne. Pokroky jsou mnohem rychlejsi, Nez u prvniho cviceni, tak na to trosku spoleham
5. Epino doporucuji kde muzu. Cviceni sice neni prijemne😰, ale neni moc investic, ktere se v tehotenstvi takto vyplati🙂

miki001
16. čer 2015

Ahoj holky, ještě takový dotaz jak to je po porodu? Byla jsem rozhodnuta s epinem cvičit, ale odrazila mě teď doktorka v porodnici, ze prý je to dobry, ze opravdu to pomáhá a nejsou většinou žádné nastřihu atd, ale ze prý po porodu je to cele vytahané a tím ze se s tím cvičí tak už se to nedá moc do kupy a ze je to vevnitř cele volné , proste mi jednoduše řekla ze bych moc muže nepotesila s tím po porodu, jaký mate na to názor?? Dekuji za odpověď

guinea
16. čer 2015

Na tu samou otázku jsem se už ptala tady holek, co epi-no nebo aniball používaly. VŠECHNY napsaly (a byly jich možná i desítky), že se všechno po porodu krásně stáhlo a kolikrát prý i manželé řekli, že by vůbec nepoznali, že žena rodila. Nevím proč se k tomu doktoři staví tak negativně, já mám spíš i pocit, že jim vadí, že ženy "berou porod do svých rukou". Když žena porodí lehce a bez nástřihu, tak pak tam ta důležitost doktora u porodu není až tak velká...

lani1
16. čer 2015

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
první porod, 4kilová holčička (já začínala na váze 51kg a strašili mě s růstovou retardací, prej budou rádi, když bude mít 2,2 - 2,5kg..poslední UZ ve 30. týdnu, kdy měla 1,6kg..takže velké překvapení), hlavička 37!!!

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
začala jsem někdy kolem 34. týdne, protože mě strašili s předčasným porodem..šlo to ale pomalu..na 30cm jsem se dostala až po 3 nebo možná 4 týdnech..cvičila jsem jednou denně a tak 1-2x do týdne jsem vynechala (před gynekologem, abych se neporanila nebo když mi to někdy nebylo moc příjemný, že jsem den předtím se poposunula)

3.) Jak to dopadlo?
Rodila jsem ve 39.týdnu..poslední dva týdny mě strašili, že to přijde kdykoli, takže jsem moc necvičila..měla jsem i Hamiltona a odešla mi zátka, tak jsem se bála..ale dostala jsem se na 30 za velkého úsilí

4 kilová holčička s hlavičkou 37cm a 1 kosmetický steh!!! Doktorka chválila, že to je strašně znát..plus na oddělení šestinedělí se mnou byly další dvě baby, co to taky chválily

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
Nevím, ale věřím, že bych byla natržená až k lopatkám..malá měla problém projít i přes branku..

5.) Doporučujete používat?
Ano, zmenšíte strach..většinou všichni předpokládají hlavičku tak 33, což se pak už při porodu zvětší samo v pohodě..ale já i přes hlavičku 37 jsem to dala s jedním stehem, takže děkuju všem, co mě k epinu přivedly, protože poporodní rekonvalescence byla otázkou pár dní!

kika214
18. čer 2015

1- prvy porod, vaha 3495kg, 53cm, obvod hlavicky asi 35cm
2- cvicila som poctivo od 34tt (nacvicila som obvod 31cm) rodila som v 40tt + 3 dni
3- dlhy porod, od prvych bolesti az po vytlacenie baba spolu 36hodin, otvarala som sa pomalicky. Ale epino pomohlo, bez poraneni a nastrihu, dokonca isla este aj rucickou 🙂
4- zatial neviem porovnat, ale o mesiac rodim druhe a tiez teraz cvicim, momentalne som 35tt a mam obvod 27,5cm ;) teraz to uz ide lahsie 🙂
5- isto odporucam, zena vie ako ma tlacit, pozna nie tlaky a aspon vie dopredu, ze nieco tske posobne velke z tade prejde 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru