Epi-no. Jak dopadl porod u vás?

sussanah
26. kvě 2011

Ráda bych založila po vzoru jiné diskuze malý průzkum na používání EPI-NO a hlavně na ty výsledky 🙂 Takže vy, co jste používaly EPI-NO, prosím o zodpovězení otázek:
1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
3.) Jak to dopadlo?
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
5.) Doporučujete používat?

Díky všem 🙂

stefanny
28. črc 2011

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka: 1.porod, 3450g, 48cm, obvod hlavičky: 34cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?: cvičenie poctivo od 36tt po pol hodine denne, dostala som sa 1x na 31cm ale potom už len na 30cm až do porodu
3.) Jak to dopadlo?: uzasne, bez nastrihu a akychkolvek poraneni! 😀
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?: nemam porovnanie
5.) Doporučujete používat? Jednoznacne ano, uz len po psychickej stranke a nehovoriac o tom ze potom som vedela ako efektivne tlacit 😅

zlababa07
28. črc 2011

1.) první porod - syn 3170 g a 50 cm, hlavička 34 cm
2.) od 36 tt 1x denně, maximum tj. 30 cm asi dva dny před porodem
3.) Super, bez nástřihu 😉
4.) nemám srovnání
5.) Rozhodně ano, jak už tu bylo napsáno, minimálně psychicky mě to na porod krásně připravilo. A že se pak osvědčilo i "v akci" je taková třešinka na dortu.

erinka83
28. črc 2011

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
Druhý porod, 3150g, 50 cm, 33 cm obvod hlavičky...
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Cvičila jsem celkem 20x, od 37tt, moc mi to nešlo, dostala jsem se jen na 27cm, párkrát mě to "štíplo"
3.) Jak to dopadlo?
Bez nástřihu, bez natržení, jen oděrka (možná ta ze cvičení s Epinem)
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
Porod byl rychlý, ale to nemuselo být Epinem (ricinový koktejl 😀), první porod 3kg, 48cm, 33cm hlavička a dělali nástřih, dlouho to bolelo 😒
5.) Doporučujete používat?
ANO, pro mě to bylo přínosné v tom, že jsem zjistila, že v kleče mám nad balonkem větší kontrolu než v sedě a proto jsem chtěla rodit a taky rodila v kleče, taky jsem tak balonek víc nafoukla, než v sedě...

keila
28. črc 2011

1) první porod, dcera 3420 g, 49 cm, obvod hlavičky 33 cm
2) od 36 tt, denně 20 minut , den před porodem jsem se poprvé dostala na 10 (=30 cm)
3) bez nástřihu, jeden kosmetický steh
4) srovnání nemám
5) Epinu blahořečím a příště do něho jdu zase!!!!

kackabk
9. srp 2011

1) první porod, syn 3900g, 52cm, obvod hlavičky 36cm
2) od 36tt nejdřív neúspěšně a proto i nepravidelně (přestávky kvůli drobným poraněním, zánětu), od 38tt pokroky, cvičení téměř denně cca 20min, dostala jsem se na obvod 30,5cm
3) bez nástřihu, bez šití 🙂
4) -
5) Určitě doporučuju, to, že se můžete pohybovat a sedět, jako kdybyste nerodily, za to fakt stojí 😉

pilgrim
9. srp 2011

1.) první porod, syn 3.500 g, 51 cm, obvod hlavičky 34 cm
2.) od 37 tt, 2x denně, pravidelně, dostala jsem se na 30 cm.
Porodila jsem 38+1, tzn. cvičila jsem pouze 2 týdny.
3.) bez nástřihu, bez šití, bez jediné trhlinky
4.) -
5.) Doporučuji maximálně!! Porod jen tak "trochu štípnul" a po něm jsem se okamžitě mohla posadit na zadek.

gabika84
11. srp 2011

1.) prvý pôrod, 2900g, 48cm, obvod hlavičky 33cm
2.) cvičila som od polovice 36. tt, každý deň, občas som si dala deň prestávku, začínala som na obvode 15cm, nacvičila som 29cm
3.) bez nástrihu, bez natrhnutia, resp. 1 "kozmetický" steh (čo prikladám tomu, že malá išla na svet veľmi rýchlo, pôrod trval 25 minut 🙂 )
4.) -
5.) určite odporúčam používať, ja som mala taký pôrod, že som vravela, že takto môžem rodiť kľudne každý mesiac 😀 po pôrode som hneď chodila, sedela, šla sa osprchovať a potom som sa už mohla naplno venovať môjmu babätku 😉

bbn
15. srp 2011

1.) první porod, 2850 g, 45 cm, obvod hlavičky 32 cm
2.) od 34 tt (ještěže jsem začala tak brzo), 1x denně, jen do 36tt (předčasný porod), dostala jsem se na 28,5 cm, cvičila jsem jen 2 týdny.
3.) bez nástřihu, bez šití, bez jediné trhlinky
4.) -
5.) Rozhodně doporučuju, u dalšího dítka ho budu používat znovu. A jak už tu bylo několikrát napsáno, je to taky bezvadná psychická příprava, že když prolezl balonek, hlavička prostě proleze taky. U porodu jsem hlásila, že jsem cvičila s Epi-no a že nechci nástřih, pouze v krajním případě (ohrožení dítěte).

moravca
16. srp 2011

1.) Druhý porod (první byl ale císařem) 3.520g, 49cm, obvod hlavičky 34cm
2.) Až na 2 vyjímky 1x denně (večerně ;) jednou nafouknout - podržet cca 10min. a vytlačit, od 36tt dotáhla sem to myslím na cca 31cm (měřeno metrem), první 4 dny to bylo dost nepříjemné ale pak pohoda
3.) Úplně úžasně - na 3-4 zatlačení byla malá venku, věřila sem si, nebála se a téměř přesně sem věděla jak tlačit - chválili mě, bez nástřihu ! Měla jsem jen 3 stehy (každý zvlášť) na okraji - ne hrázi, jak to bylo rychlé, běhala sem jak čamrda hned po porodu ;D))) skoro nic mě nebolelo !!
4.) Nemůžu říct první byl císař - hrůza běs !!! přirozený porod byl 100x lepší !
5.) Rozhodně ! Dala bych to jako povinnou přípravu k porodu všem těhulkám ;D))))

dagmarkaaa
20. srp 2011

1) druhý porod, 3340g, 49cm, obvod hlavičky 36cm
2) 1-2x denně, přesně 15 dní před porodem. Začla jsem až 39tt ale malý šel až týden po termínu. Dala jsem maximálně těch 31cm jen jednou den před porodem
3) výborný, na pár zatlačení byl malý venku, bez nástřihu nebo poranění 🙂
4) první porod jsem byla šitá, závěrečná fáze trvala moc dlouho, nemohla jsem malou vytlačit tak se to táhlo, nástřih byl nutný. to zotavování bylo taky nic moc... Teď po druhé jsem byla po porodu fit, šla hned na wc, seděla, prostě super pocit, mohla jsem si hned malého užívat a nebyla jsem tak KO jako poprvé.
5) Souhlas, epino by mělo být skoro povinné , škoda že jsem nebyla moc informovaná před prvním porodem

llllucka
21. srp 2011

1)1.dítě 4350g,50cm (narozeno ve 42. týdnu),2. dítě 4330g, 52cm (narozeno v 39.týdnu)-použito u obou
2)Cvičila jsem podle návodu (nepamatuju si od kolikátého týdne je to doporučováno),cvičila jsem 1x denně; u prvního jsem se dostala na mx. U druhého asi na 8,5cm
3)Nástřihy u obou,ale ani u jednoho jsem neměla problémy po šití (ani jsem nevěděla o tom,že jsem šitá)
4)Oba porody byly rychlé.Rozdíly byly,ale to s epinem nemělo nic společného
5)Znova bych to nekoupila (podruhé jsem cvičila jen proto,že jsem to měla doma).Po posledním cvičení jsem začala dost krvácet.Syn se narodil za pár hodin,ale ten pocit,kdy krvácíte a nevíte proč,nikomu nepřeju.V těch pár hodinách jsem dost litovala,že jsem cvičila.Při dalším těhu cvičit nebudu,psychicky mi to určitě nic nedalo a posoudit,jestli to pomohlo nebo ne,nejde.Každý porod je jiný a po poslední zkušenosti nechci epi-no ani vidět.

ani84
12. zář 2011

1) první porod, malej měl 3230 g, 50 cm, obvod hlavičky 34 cm
2) cvičila jsem od 36. týdne každý den, asi za 2 týdny už jsem byla na obvodu 31 cm a to jsem pak udržovala cvičením tak obden. do toho ještě občas masáž hráze, ale to opravdu jen občas, cvičení s epinem bylo příjemnější
3) dopadlo to skvěle, malej byl venku hned na první kontrakci a asi 2 zatlačení, bez nástřihu, bez sebemenšího poranění
4)-
5) rozhodně doporučuju, i porodní asistentka nemohla věřit svým očím a říkala, že se mi to epi-no teda fakt vyplatilo 🙂

perca
18. zář 2011

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
první, 3150 g, 49 cm, hlavička 34 cm

2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
cca od 37. týdně nepravidelně, potom zhruba obden, natrénováno max 29 cm a to jen 2x

3.) Jak to dopadlo?
bez nástřihu, jen drobné poranění (jeden steh)

4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
nemůžu posoudit

5.) Doporučujete používat?
určitě, je to sice drahá pomůcka, ale po psychické ale i fyzické stránce se vyplatí pořídit 😵 před porodem jsem PA říkala, že jsem cvičila s epinem, že nástřih jen v případě nutnosti, po porodu se mě vyptávala kde jsem to koupila, za kolik, jak se to přesně jmenuje, jak dlouho jsem cvičila... že si to nastuduje 🙂

lafayette
19. zář 2011

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
druhý porod, 3600g, 50cm, obvod hlavičky 34,5cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
od 37 týdne dva dny cvičení 1x/denně, jeden den pauza. Nacvičila jsem na 28cm (jednou max. 2x jsem dala 29cm)
3.) Jak to dopadlo?
kosmetický nástřih, za který si můžu sama, nicméně o něm ani nevím 🙂 (neposlouchala jsem rady PA a tlačila jsem jako o život 🙂 ). Ze sálu jsem odcházela sama k údivu všech, hned jsem si mohla sednout, prostě paráda.
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
první porod jsem nechala osudu = jsem šitá až po konečník. Druhý porod byl velmi rychlý (beru druhou dobu porodní), na 2 zatlačení byl syn na světě. EPI NO mi pomohlo pochopit, jak správně tlačit, a v první řadě mi pomohlo při roztahování hráze s tak velkou jizvou (hlavně vnitřní), z čehož jsem měla největší strach. Začátky nebyly snadné, ale rozhodně nelituji.
5.) Doporučujete používat?
rozhodně doporučuji, velmi mi pomohlo i po psychické stránce. Oproti prvnímu porodu nesrovnatelný zážitek.

ninouche
20. zář 2011

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První porod, dcera 3160g, 50 cm, hlavička 32 cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Asi od 37.tt, nepamatuju si přesně, cvičila jsem téměř denně s cca 5 denní pauzou kvůli mykoze, dostala jsem se na tuším 30 cm jen asi 2 dny před porodem
3.) Jak to dopadlo?
Dobře 🙂 Malá se narodila na 2 kontrakce, bez nástřihu, jen dva drobné povrchové stehy, o kterých jsem vůbec nevěděla (a ne na hrázi, ale směrem k močové trubici).
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
--
5.) Doporučujete používat?
Rozhodně ano! Pomohlo jak psychicky, tak fyzicky 🙂

betelgeuzz
20. zář 2011

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? - druhý, 2650 g, 47 cm, obvod hlavy 33 cm
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? od 36 tt, celkem 21x, ze začátku jsem měla víc pauz, dle měřítka jsem byla na 9 cm, to by mělo být 28 cm, ale metrem jsem naměřila 26,5 cm.
3.) Jak to dopadlo? Jen drobná oděrka, která se nešila
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? Rozdíl byl v tom nástřihu a následném šití. Stejně jako u prvního porodu jsem tlačila hodně dlouho (přes půl hodiny) a spodek byl dost rozbolavělý. Sezení bylo trochu nepříjemné, ale oproti nástřihu o hodně lepší.
5.) Doporučujete používat? ano

aemmi
26. zář 2011

1) Kolikátý porod + rozměry potomka: první, 3500 gramů, 52 cm, obvod hlavy 35 cm.
2) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? Od 36 tt, asi ob den, někdy pauza i dva dny, dostala jsem se na 31 cm měřeno krejčovským metrem.
3) Jak to dopadlo? Porod byl s nástřihem cca 1 cm, šlo to dost rychle, o nenastřižení jsem ani nějak nestihla lobovat 😅 (nicméně nástřih nebolel, šití jsem necítila vůbec a ted 5 dní po porodu o něm skoro nevím, ze sálu jsem odešla v pohodě po svých)
4) --------------------
5) Doporučujete používat? Rozhodně všema deseti!!! Před porodem to pomohlo hlavně psychicky, jak jsem viděla, co ta pochva dokáže, tak mě to dost uklidnilo. Bez epi by byl nástřih určitě o dost větší a jsem přesvědčená, že by šla malá ven mnohem hůř. Příště jdu do něj zase.

karibari
27. zář 2011

1) Kolikaty porod: 2., rozmery: 3300g, 49cm, hlavicka 34cm.
2) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
1xdenne cca 15min, obcas jsem vynechala, necvicila jsem 3dny pred porodem kvuli silnym poslickum, od 37. tydne, dostala jsem se na 9-9,5cm obvodu dle meritka.
3) Jak to dopadlo? Bez nastrihu, bez natrzeni, zadne siti, dole jako bych nerodila.
4) Rozdil mezi porody. 1. porod 3450g, 50cm, hlavicka 33cm - problemy s dorotovanim, natrzena dost hluboko od cipku az na hraz, temer hodina siti - dle Dr. co me rodila, pry uzka pochva, priste me to nemine zase. Nicmene jsem si mohla hned sednout. Novy Dr. mi po prestehovani doporucil epi-no.
5) Doporučujete používat?
Rozhodne ano. U prvniho mi bylo docela lito penez, pri druhem predstava, ze mi pribudou nove jizvy me docela desila a epino jsem si poridila. Lituju, ze jsem ho nemela uz na prvni, stare jizvy me porad pri sexu trochu boli. Taky zazitek z porodu je nesrovnatelny. Diky epinu jsem vedela jak se uvolnit, lepe jsem se vevnitr poznala a presne vedela, kde se nachazi hlavicka mimca.

zuzik38
20. říj 2011

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka?
První porod, 3250 g a 50 cm. Hlavičku jsem měřila až doma - 35 cm.
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne?
Snažila jsem se denně, ale občas jsem měla i 3 denní pauzu, dostala jsem se na 29 cm, cvičila jsem od 36. týdne. Malá se narodila přesně na termín, ale já myslela, že budu přenášet, takže jsem tu třicítku nehonila 🙂
3.) Jak to dopadlo?
Bez nástřihu, 2 kosmetické stehy uvnitř pochvy na žíle - přičítám to velmi rychlému porodu - malá byla venku na dvě zatlačení.
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?
Netuším, byl to první porod.
5.) Doporučujete používat?
Rozhodně doporučuji. Hrozně mi to psychicky pomohlo, věděla jsem, co můžu čekat a jak tlačit. Jsem hrozně ráda, že to šlo tak rychle a že jsem bez nástřihu 😀 Mohla jsem od začátku krásně sedět a nic mě dole nebolelo.

marketa97
24. říj 2011

1) 1. porod - 55cm a 3650g, hlavička 34,5
2) cvičila jsem asi šest týdnů před porodem, nejdřív to moc nešlo, ale díky každodennímu treninku (ráno i večer) jsem se nakonec dostala na nějakých 32cm.
3) nástřih nakonec byl protože měl malej pupečník kolem krku a hrálo se hodně o čas, nástřih byl tedy tou rychlejší verzí, díky Epinu ale došlo pouze k nastřižení povrchové části hráze, měla jsem pár povrchových stehů a už v den porodu jsem si klidně dřepla u postele na bobek a hrabala se v tašce s věcma, z čehož nemohla moje spolubydlící, která si nemohla sednout
4) první porod takže nemůžu hodnotit
5) za mě rozhodně ANO, na druhé dítě určitě znovu využiji. Jak píše zuzik38, tak i mě Epi-no nesmírně pomohlo psychicky a pak samozřejmě ve finále i fyzicky

miparak
14. lis 2011

1.) Kolikátý porod + rozměry potomka? provorodička: 3740g, 51 cm, obvod hlavičky 36 cm.
2.) Jak často jste cvičily, jak poctivě, jak daleko jste se dostaly, od kterého týdne? Cvičila jsem od 35tt+5, nejdříve ob den, asi po týdnu už každý den doporučenou půl hodinku 1x denně, kromě víkendů. Začínala jsem na nějakých 19cm obvodu a dostala jsem se na 30cm 2 dny před porodem (39tt+5).
3.) Jak to dopadlo? podařilo se porodit bez nástřihu a jiného poranění. Určitě k tomu přispěl i přístup porodníka a PA. Doktorka mezi kontrakcemi masírovala hráz. Nechali porod volně běžet, celou dobu se nesnažili ničím urychlovat, či pomáhat. Oxytocin jsem dostala až 15 minut před okamžikem, kdy se malá narodila (začala se prodlužovat doba mezi kontrakcemi).
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování?Nemohu posoudit
5.) Doporučujete používat? Určitě ano, přinejmneším je to výborná psychická příprava. Porodu jsem se nebála a jela do porodnice stím, že nějak to dopadne.

elischka
21. lis 2011

1) prvni, 3,58 kg, 51 cm, hlavicka 34 cm
2) od 36tt, obden, celkem 8x, zacinala jsem na 22 cm a den pred porodem jsem dala 29 cm
3) bez nastrihu s 1 pry kosmetickym stehem, je fakt ze o nem vubec nevim
4) -
5) ANO - uzasna psychicka priprava, porodu jsem se take nebala, vedela jsem vnitrne, ze to dam

ava
30. pro 2011

1. druhý porod, 4130g, 50 cm, obvod hlavičky 35 cm.

2. od 37.tt, pouhých 14 dní, velmi poctivě 2x denně, protože nebylo moc času a šlo to pomalu. Začala jsem na 18 cm a dostala se na pouhých 26,5 cm.

3. porod bez nástřihu s 1 vnitřním a 1 vnějším stehem. Chybělo mi pár dní na dotrénování...

4. proti prvnímu porodu fantazie, sice mám malé trhlinky, ale nedá se to srovnat s tím, jak je nepříjemné být hodně zašitá a pak mít kvůli jizvě i jiné následky.

5. vřele doporučuji, dodá vám to sebedůvěru a lépe poznáte vlastní tělo, předem pochopíte, co vám bude či nebude při porodu vyhovovat.

snehulienkatrpaslik
11. led 2012

1. pôrod prvý, 3400gr, 51cm, obvod hlavicky 35cm
2.od ukončeného 36tt, prvý týžden každý druhý deň, začala som na 18cm, s každým cvičením bol pokrok 0,5-1cm, potom sa to zastavilo na cca 24cm, dala som si tak 4dni pauzu a ked sa už bližil termín, tak som cvičila 1x- niekedy i 2x denne, už šlo pekne-denne 1cm, dva dni pred pôrodom som sa dostala na 32cm, už som len udržiavala na obvode na tomto obvode...............merala som vždy krajčírskym metrom, prišlo mi to najpresnejšie. Spolu som cvičila možno 20-23x, rodila som 39+4 tt
3.pôrod bez nástrihu, 3vnútorné stehy
4. nemám ako porovnať pôrod bez nástrihu a s nástrihom, ale dve 3,5 hod. po pôrode som sa bola "vycikať po vlastných", no pri obede som využívala pôrodnícke koleso v rovnakej miere ako ženy s nástrihom, bol tam výrazný opuch vonkajšieho genitálu, bolesti pocitujem ešte teraz 4 mesiace po pôrode
5. doporučujem vyskúšat, pôrodnika som upozornila na to, že som používala balonik na rozťahovanie hrádze, no rozhodne som netrvala na tom, aby nástrih nerobil... ak by nastala komplikácia počas pôrodu, nástrih rozhodne ano

sue007
16. led 2012

1.druhý porod,4kg,53cm,37 hlavička
2.od 35.týdne,2-3 týdně,posledních 10 dní bez cvičení,.max.29-30cm
3.porod bez nástřihu,pár vnějších stehů.super pocit
4.obří rozdíl mezi prvním a druhým porodem,jsem naprosto fit,bez bolestí dole a schopná vše dělat normálně hned po porodu-wc,sedět atd.
5.Cvičte,vyplatí se to 🙂

zuzule
16. led 2012

Tak u mě to bylo takhle:
1. porod , malej měl 3,46 kg (bez epi-na) - děs, šili mě snad hodinu, bolest jak nic...
2. porod , malej měl 3,85 kg ! (epi-no) - absolutně bez nástřihu, ani steh, dvě hodiny po porodu jsem seděla, prostě balada! Nedá se srovnat! Další dítě neplánuji, ale kdyby bylo, tak jedině s epi-no 😵

katrintrintrin
19. led 2012

1.) 1. porod, 3050g, hlavička 33,5
2.) cvičila jsem každý den téměř 3 týdny, šlo to dobře, dostala jsem se na 30 cm
3.) nástřih a šití, epi-no mi nepomohlo ☹ ale můžu říct, že nástřih byl vysvobozením, ke konci porodu jsem myslela že se roztrhnu. Ale ještě týden po porodu si nemůžu sednout...
5.) přesto epi-no doporučuju, k porodu jsem šla s klidnou hlavou, z dalšího (jestli nějaký ještě bude) mám však velké obavy

evina_plus_jedna
19. led 2012

1.) První porod, Tea 49cm, 2865g, 33,5cm hlavička
2.) Cvičila jsem od 36tt, ne moc pravidelně, cca 8-9krát celkově, zaskočil nás porod v 37+2tt, s epinem jsem se dostala na 24cm
3.) Porod s hladkým průběhem, bez nástřihu, bez oděrek, bez šití. A hlavně byla jsem úplně v klidu, ikdyž 24cm je dost málo, fakt mi to pomohlo a prostě sem si řekla, že to dám! A poslední cvičení bylo cca 2 hodiny předtím, než mi prdla voda, tak jsem byla k porodu i pěkně promaštěná olejíčkem na masáž hráze 🙂
4.) Rozdíl mezi porody s/bez nafukování? Nemůžu posoudit, ale příště budu rozhodně znovu používat
5.) Doporučujete používat? Jednoznačně ANO. A hlavně se porodu nebát 😉

janca1983
31. led 2012

Holky omlouvám se za spoždění o porodě. nějak nic nestíhám al eto je asi normální
Takže byl to můj první porod .
Malá měla obvod hlavičky 32,5 cm, 3 kg a 48 cm.
S epinem jsem měla nacvičeno 30,5 cm A cvičit jsem začala kolem 35 tt a cvičila 1x za den a to ob den. O víkendu jsem to spíše nestíhala takže jen v týdnu
😵
Dle mého názoru je epino super věc jelikož jste zviklý na ten tlak s balonkem a nic vás nepřekvapí. Jelikož jsem byla prvorodička tak jsem si říkala že až ta chvíle příjde tak budu vystreslá co a jak bude probíhat jaká to bude bolest atd. Můžu říct že ne že jsem byla úplně na 100 procent klidná ale nějak moc jsem se nebála, byla taková vyrovnaná a říkala jsem si že jsem přeci cvičila tak to musí být v poho a vím jaký to asi bude tlak. )
Takže maminky které ještě nejste rozhodnutý investovat do epina, nelitujte korunek a kupte si ho a cvičte. Je to super věc
😉 😵 Všem doporučuji.

marcella8181
1. únor 2012

1) 1. porod, 3,35 kg, obvod hlavičky 34 cm
2) cvičila jsem od 37 tt, celkem 17x, ale posledních 5 cvičení jsem měla nacvičeno 30-31 cm (takže jen udržování), cvičení cca 4x-5x týdně, zpočátku cca 40 min, ke konci už jen 20 min, zároveň cca od 36 tt masáž hráze
3) výsledek SUPER! - bez nástřihu, jen s drobným natržením na hrázi na 1 steh (ani není cítit a už od porodu mě vůbec neomezoval).
4) toto byl první porod, takže nemám srovnání
5) rozhodně doporučuju!!! za tu investici to stálo, to že jsem už v den porodu byla fit, samotný porod mě nijak zvlášť nezaskočil, protože díky cvičení s balonkem jsem znala ten pocit když hlavička lezla ven. Zároveň tím že už více než týden před porodem jsem měla nacvičeno jsem věděla že porod musím dát, neměla jsem z něj obavu a už jsem se docela těšila až to přijde. Možná i proto pak proběhl bez komplikací, neb jsem byla dobře psychicky připravena. Všem vřele doporučuju a plánuju šířit osvětu i mezi kamarádky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru