Epi-no před druhým porodem, vyhly jste se nástřihu?

slunickova123
21. únor 2015

Ahoj vsem. U prvniho porodu jsem pouzivala balonek epino a nastrihu se vyhnula, mozna i proto, ze jsem mela stesti na pani doktorku u porodu, ze nestrihala. Chtela jsem se zeptat vas, co jste rodily uz podruhe a pouzivaly take epino, jestli jste se opet vyhly strihani a siti? Mam z nej hruzu, nechci to a pevne doufam, ze kdyz to slo poprve bez, pujde to zase...

slunickova123
autor
21. únor 2015

Tak vis co, ja jsem take zdravotnik, ledasco vidim a znam i z druhe strany...v nasem spitale ani nevim kolik bylo sc, ale na klinikach je jich treba i 30 az 40% a to proto, ze tam se koncentruji rodicky s predem velmi rizikovym tehotenstvim s ruznymi vaznejsimi nemocemi a proto ony casto rodi planovanou sc. Takze ta cisla mohou byt timto zkreslena..

kocicinka
22. únor 2015

@mysonek Dotaz zněl- nástřih s epi no. Když se cvičí s epi no, a nacvičí se těch 30 cm, tak neznám jediný případ, kdy by došlo k natržení. Jako já jsem měla fakt velké děti, první skoro 5 kilo a neměla jsem ani malinké natržení! Navíc jak píše rosseinka, problém je i ta poloha. V leže se o 30% zmenší porodní kanál. Kdyby nechali rodit i jinak, porodní poranění by se minimalizovalo i u žen, které epi no nepoužívají.

modrydelfinek1
22. únor 2015

porodu se to sice netýká, ale na stránkách fler je super akce od prodejce babyland dává čepičku jako dárek

mysonek
22. únor 2015

@kocicinka tak já osobně nikoho kdo s tím cvičil neznám, ale četla jsem nějaké diskuze a určitě tam byly i holky, které nacvičily 30cm a poranění měly. Ono to není jen o tom co se nacvičí, ale i o tom jak ten porod probíhá. A když to nakonec nebude poloha záhlavím, ale předhlavím, tak k poranění dojít může. Nebo bude mít miminko předstrčenou ručičku a taky k poranění dojde. Stejně tak překotný porod, který je takrychlý, že se porodní cesty nestihnou připravit. Jako říct, že kdo nacvičí 30cm se 100% nenatrhne je pěkná blbost. Nikdy nic není stoprocentní. Ale určitě cvičení výrazně zvyšuje šanci na snadnější porod, ale to jsem nikde nepopřela. Já s tím také cvičila a napodruhé budu znova.

andrrriiik
23. únor 2015

@kimby dekuji 🙂

andrrriiik
23. únor 2015

@mysonek ja mela prekotny porod,a byla jsem natrhnuta jen na jeden steh.Ale je fakt,ze se mi porodni cesty pripravovaly mesic pred porodem 🙂

andrrriiik
23. únor 2015

@kocicinka A porod v sede taky zmensuje riziko natrzeni?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru