Epidurál. Jaké máte zkušenosti?

leny86
14. srp 2010

Jaké máte zkušenosti s epiduralem? 🙂
Díky

sylvka
14. srp 2010

Ano,ano ano..jedině doporučuji.po celém dni bolestí,mi najednou bylo jako bych nerodila.strašná úleva.

panda
14. srp 2010

Nemám, ani mě nenapadlo o něj požádat, což se sama sobě divím 😕 😅 Ale známé a kamarádky moc doporučují, pomohlo jim to ,,nabrat dech,, 🙂

stylly
14. srp 2010

Podle zkušeností kamarádek a blízké rodiny VELMI doporučuji,...bohužel jsem ho sama nemohla vyzkoušet neboť jsem rodila císařem,,,ale moje maminka rodila mě normálně a sestru(9let) s epiduralem a říkala 100 a 1,....s ním by rodila i 5x 😀

mpavlinka
14. srp 2010

Píchli mi ho cca v půlce porodu, naprosto bezbolestně, úžasná úleva asi na hodinku. Doporučuju 🙂

weri1
14. srp 2010

dobré, i když jsem ho zásadně nechtěla, byl mi doporučen už i kvůli zrychlení porodu, a načerpání sil. Obrovská úleva na 2 hodinky.I když jsem brečela u zavádění-ze strachu, vůbec to nebolelo

shaula
15. srp 2010

@leny86 Tak já tu budu za tu negativní - už jsem to tu ale někde psala, takových témat je tu několik, zkus příště napřed použít vyhledávač 😉
U mě zavádění bolelo příšerně, byl to celkem horor (prý je už vidět následky špatného držení těla). Pak na 2 hodiny nádherná úleva, jenže pak to přestalo působit a další dávky už nezabraly, takže jsem nakonec rodila jakoby bez epidurálu. Šití jsem si vychutnala taky, protože automaticky předpokládali, že když mám epi, tak nic nemůžu cítit... Kdybych měla rodit ještě jednou, tak bych to raději zkusila bez a epi si nechala jen jako pojistku pro nejhorší.

leny86
autor
15. srp 2010

@shaula Téma jsem si nechala vyhledat, ale je staré. Chtěla jsem slyšet nějaké novější náměty. Blbé je, že jako pojistku si to nechat nemůžeš, protože u pokročilého porodu ti ho nikdo nedá. Musí se to hlásit hned při příjmu, pokud máš o něho zájem.

editah222
15. srp 2010

@leny86 Já jsem původně epi chtěla, ale pak se všechno seběhlo tak rychle, že jsem porodila i bez něj. No a u dalšího porodu o něm ani neuvažuju. 🙂

shaula
15. srp 2010

@leny86 To vůbec nevadí, že je téma staré, stačí do něj připsat novou otázku 😉 Tohle ti určitě zamknou. U hodně pokročilého porodu ti epi sice už opravdu nedají, ale ono je podle mě důležitější u dlouhotrvajících pomalu postupujících porodů, a tam máš času dost 😉 U příjmu po mě konečné rozhodnutí nechtěli, stačilo si říct v průběhu porodu (ale ne moc pozdě 😅 ).

shaula
15. srp 2010

Aha, tys asi vycházela z mých slov "pojistku pro nejhorší" - tím jsem ale nemyslela pro poslední část porodu, ale opravdu pro situaci, kdy porod bude trvat dlouho a bude postupovat jen pomalu.

weri1
15. srp 2010

mě dávali epi v průběhu porodu, nemusela jsem nic hlásit u příjmu

leny86
autor
15. srp 2010

Díky všem 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru