Epidurál nezabral. Máte s tím zkušenost?

aji81
8. lis 2008

Ahoj holky, před pěti týdny jsem porodila holčičku u Apolináře. Měla jsem porod dlouhej a strašně bolestivej, tak pro mě byla záchrana v podobě epiduralu. Ale bohužel mi vůbec nezabral!, píchli mi ho snad dobře ale nic ani druhá dávka. Mám trošku skoliozu, mohlo to mít na to vliv?. Když jsem se ptala sestry, tak jen řekla: No, někdy prostě nezabere, na zabití!! 😠 . Má s tím někdo podobné zkušenosti, moc by mě to zajímalo!. Dík Aji

kacka.va
10. lis 2008

mamina: no takhle jsem se na to taky koukala, předem jsem neměla jasno, jestli bych si Epi nechala píchnout, ale zároveň jsem ho teda nezavrhovala, z porodu jsem předem nebyla vůbec vystreslá, dokonce jsem se na něj těšila, protože mimčo ven prostě musí a tak jsem to brala, ale ta síla mi teda druhý den fakt chyběla, takže nic není černobílý.

ronie
10. lis 2008

mamino, opravdu jsou tvé příspěvky v této diskuzi zbytečné-jsou mimo téma a je to škoda pač mě zrovna opravdu zajímají zkušenosti rodiček, které rodily epidurálem případně spinále a nezabral jim a důvody jestli jsou nějaké..Vše co píšeš tu určitě všichni vědí, stačí si přečíst časopis nebo knížku o mateřství a těhotenství a tam jsou všechny neinvazivní způsoby zmírnění bolestí popsány, navíc je tu na to i přímo diskuze 😉 Zbytečně se tím stává téma nepřehledné a začíná se to tu hádat 😝

daduda
10. lis 2008

přidávám se k damin, jaký je v tom rozdíl, ani na netu jsem to nenašla, akorát, že je tam jiná ta stříkačka??? 😕

damin
10. lis 2008

mamina - já rozhodně sama sebe nestraším. Už teď je mi líto, jestli se malej neotočí, že půjde císařem. Chtěla jsem rodit přirozeně, jenže je větší a měl by při průchodu porodních cest problémy. A hlavně v naší nemocnici poslední 2 roky primář KP vůbec nerodí - ani vícerodičky, protože všechny takto narozené děti museli oživovat. A on opravdu nechce riskovat.
A nedoporučit epidurál, jestli dovolíš - si nechám opravdu od profesionálního lékaře, který tomu rozumí a ne od rodičky.
Jinak se připojuju a všem přeji hlavně zdravé miminko.

ronie
10. lis 2008

LUci, v tom případě nechápu, že ti během operace nepíchli celkovou-už sem právě četla více mamin, kterým se to stalo a vždycky jim to píchli takže tu bolest cítili třeba jen pár desítek vteřin..no stát se to určo může 😝 Stejnak do toho jdu 😀

ronie
10. lis 2008

damin-při epi se zavádí kanyla a stříká se do ní vždy dávka toho anestetika, při spinálu-ten je při plánovaným cs se pouze píchne jedna dávka-nezavádí se kanyla 😉

luucia
10. lis 2008

ronie, to taky nevím, proč mi bud nepřidali nebo nedali celkovou 😒 ale příště opravdu jedině v celkové narkoze 🙂

ronie
10. lis 2008

chápu tě, já nad tím furt přemýšlela a strašně moc chci abysme u toho byli oba, takže pokud mě to nerozmluví lékaři 😀 tak to prostě risknu a když ucítím bolest, tak bude manžel instruován a přinutí je, aby mi píchli celkovou 😀 😝 ne prostě nějak to dopane 😉

ronie
10. lis 2008

já myslím, že oni si doktoři mysleli, že necítíš bolest, ale ty nepříjemný pocity a tak to nebrali vážně 😝 to já jak sem měla před tim císařem a oni řekli jdeme na to a já furt cítila, tak mě jen škrábli a já zařvala jak tur, aby to dostatečně pochopili, tak dali hned celkovou 😀

mamina
10. lis 2008

Ptali jste se komu epi nezabral,a mně nezabral.Proto sem píšu.To je celý.
Vím,že zatím nejsem profík,taky to tu píšu jen jako- svůj názor jako mamina.Vy taky píšete svůj názor za sebe,ne?Píšu svý názory proto na diskuze,že bych chtěla pomoct.I kdyby jedný jediný mamče,tak mi všechny ty odmítavý názory za to stojej.Ono dnes spousta lidí do ruky nevezme ani jednu knížku za život-a ještě jsou na to hrdí.A právě těm,které nečtou(že je to nebaví,nebo jen nemají čas),těm chci říct SVOJE zkušenosti.
Tak se na mně nezlobte. 😉

luucia
10. lis 2008

Já to pak říkala anestezioložce, když za mnou druhý den přišla...že sem všechno cítila a ona mi potvrdila, že opravdu určitýmu % žen to nezabírá 😨 asi sem řvala moc málo, že si mysleli, že sem v pohodě 😅 příště budu řvát jak lev 😀

damin
10. lis 2008

mamina - tak si založ svojí diskuzi s daným tématem - a tam si můžeš diskutovat s těmi, kterým to bude přímo určený. Ty tady rozepisuješ spoustu věcí, kterých se toto založené téma opravdu netýká.

mamina
10. lis 2008

Damin,když zapátráš,příjdeš na to,že už jsem jich opravdu pár založila. 😉 Jenže těch témat je tolik,že někde zapadly.Je to škoda,byly tam i odkazy na WHO,na oficiální stránky porodních asistentek,na duly aj.Takže se snažím alespoň takhle.

janab78
10. lis 2008

Luucia- a řekli ti, proč to nezabere? Mně gynekolog řekl, že když to nezabere jednou, může podruhé. Bylo by dobré to tu od někoho zjistit namísto diskuze o tom, zda si dát nebo nedát epi. 😠

janeyzelvicka
10. lis 2008

Musím se maminy zastat, příspěvek od tématu si představuju jinak a ona chtěla pomoct, ne rozpoutat hádku.
Ráda si nechám poradit od zkušeného gynekologa, ale taky od zkušené maminy. Protože gynekolog na to má školy 😀 , a maminy zas ty děti rodí. můj zkušený gynekolog jich asi moc neporodil.
mmch u nás v porodnici epi píchají hrozně neradi. takže kdybych dala na doporučení gynekologů tu v porodnici, nikdo nikdy by epi neměl. 🙂

damin
10. lis 2008

mamina - tak potom nechápu - proč je diskuze podle témat, když se nedodržují že? To je jako, kdybych sem teď nastolila kojení.
Já si myslím, že kdo má přístup na net - a zde jsou tu všechny - neboť by tu jinak nebyly - tak si na netu spoustu informací o who, porodních asistentkách v místě bydliště apod. najde - a od toho tady jsou i takové stránky jako modrý koník - pokud ale v něm nebudeme rozlišovat podle témat, tak se v tom brzy nevyznáme.
Jak píše JANAB 78 - v téhle diskuzi by se měla hledat odpověď proč někomu zabere epi a proč někomu ne - nikoliv dělat osvětu porodů bez medikamentů a jak to jde rodit a jak je to náš úděl žen rodit apod.

janeyzelvicka
10. lis 2008

Ale no tak... jakou zas osvětu? Mamina napsala, že jí epi nezabral, ale pomohla jí voda atd. Mě, kdybych byla těhotná, by tento příspěvek moc pomohl - řekla bych si, aha, někomu epi nezabírá, tak asi nebude tak všemocný, a zkusím prvně třeba to chození a vodu, a pak si ho eventuálně dám píchnout.
Ale hledejte si tu odpověď proč někomu zabere a někomu ne (předpokládám, že ho anesteziolog umí píchnout)... prostě každý je udělán jinak, někdo rodí dvě hodiny, jiný dva dny, no a někomu zabere a jinému ne...

ronie
10. lis 2008

janey-zaprevé, ty všechny metody v porodnici nejdříve vyzkouší a sami nabídnou, teda alespoň tam kde jsem rodila já, takže sem ani nic číst neptřebovala, nabídli a zkusili i vonné olejíčky, sprchu, balon, chůzi atd atd

zadruhé já jsem přesvědčená o opaku, myslím si, že látka, která se vpichuje by měla zabrat 100% každému, ale problém je právě to, že to anestezilog píchne špatně, ale to je samozřejmě jen můj pocit z té věci 😉 NIcméně anestetikkum je určitě dostatečně silné, aby spodní část umrtvilo, napíchnout ovšem epi správně je velké umění a nikdo není neomylný 😉

zanetka82
10. lis 2008

Plně souhlasím s Jeneyzelvickou a zastavam nazoru že Mamině křivdíte (chtěla poradit). Já u prvního syna taky chtěla epidurál a moc jsem o něj žadonila (rodila jsem 2 dny) ale bohužel nebyl mi doporučen neboť jsem byla prvorodička porod byl pomaly a nepostupoval. Kdyby mi byl pichnuty tak mi bylo řečeno že se porod zastaví a nebo nebudu nic cítít tím padem nebudu moc tlačit jak bych měla a život miminka bych mohla ohrozit.
Tím chcí říct že jsem ho nedostala a zvladla jsem to bez něj a druhý porod sem ho už nechtěla sama sobě sem si říkala že to zvladnu. 😉
A budete se divit ale hrozně ráda na ten první porod vzpomínám 🙂

janeyzelvicka
10. lis 2008

no, tak mě teda nikdo nic nenabídl, ale já asi nebyla ta typická rodička, která přijede, prvně slabé kontra po 10 minutách a postupně silnější... šla jsem na indukci, takže to bylo od začátku hodně husté a spíš jako jedna velká kontrakce... takže nějaké olejíčky nebo hudba moc nepřipadaly v úvahu, vlastně mi PA doporučil hopsání na baloně ve sprše, to je fakt. stejně to nezabralo. epi mi nikdo nedoporučil, jak říkám, neradi ho dávají, musíš žadonit hned u příjmu, jinak nic...

a já myslím že opravdu každému nezabere, přece kolik lidí chodí k doktorovi vyměnit léky, že ten jim na jejich problém nezabírá, ale ten druhý jo... podle mě to bude to samé... a i kdyby byl problém pouze v anesteziologovi, tak se tu o tom vůbec nemusíme bavit, pač to asi stejně neovlivníme.

ronie
10. lis 2008

Mě epi nabídli právě jako další formu prostředku, který by snad mohl porod rozjet, takže asi doktor od doktora, ale je to metoda, která někomu pomůže sse uvolnit a porod se posune-přesně jak říkáš, každý je jiný a někomu to může porod zpomalit někomu naopak, na mě to mělo jen ten pozitivní vliv, že po xx hodinách mě konečně nic tolik nebolelo a mohla em si trochu odpočinout 😝

mě by hlavně zajímal někdo, komu epi nebo psinál nezabral a pak rodil znovu a jesi to už zabralo 😀

ronie
10. lis 2008

psinál 😀 😀 samozřejmě spinál 😀

janeyzelvicka
10. lis 2008

psinál 😀 výborný 😀 to budu odteďka říkat 🙂 😉
jsou tu diskuze, kde se baví mamky, co mají třeba 3 a více dětí, tak tam můžeš zkusit zavítat a poptat se, třeba tam bude někdo zkušený...

ronie
10. lis 2008

já si počkám, třeba se dočkám 🙂

campi
10. lis 2008

Nechapu, proc se doktori a porodnice porad tak demonizuji. Mic, tepla sprcha - to je snad naprosta samozrejmost. A na svoje instinkty, materskou intuici a prirozenou schopnost rodit teda spolehat nehodlam. Chudak manzel asi nema tu spravnou maminu doma.

janeyzelvicka
10. lis 2008

campi: já mám k doktorům respekt, oni studovali a já, doufám, nejsem z těch, které musí každému do všeho kecat, pač všude byli, všecko zažili a všecko ví nejlíp. ale ke svým pocitům taky přihlížím... (mmch po mém úžasném gynekologovi se mi stýská, asi bych si měla pořídit další mimčo 😀 )
ale líbí se mi myšlenka ambulantního porodu. ono totiž noc po porodu, kdy jsem bolestí po šití málem řvala, by mi možná víc pomohla manželova náruč než pár tabletek ibuprofenu, které jsem milostivě vyškemrala. ale to už jsme někde jinde, omlouvám se 🙂

campi
10. lis 2008

Janey: ja dr. obecne neduveruju, jsou to lidi jako my - omylni, nedokonali, maji spatne dny (a povolani narocne jako vsichni, kdo jednaji s lidma, navic museji byt perfektni odbornici a ne kazdej tohle splnuje), ale ja si mezi nohy pri porodu neuvidim, tak je potrebovat budu, aby me provedli porodem a neodskakalo to mimco nebo moje zensky organy . No, nejak to dopadne. Ja uz jsem taky mimo tema, rada si ale o epiduralu neco prectu.

mkr
10. lis 2008

tak já epi. neměla a do něj bych nešla, sem na to velký srab, ale porod jsem si užila mám na něj pěkný vzpomínky

papuellka
13. lis 2008

Já taky byla přesvědčená, že epi za žádnou cenu, už jednou jsem měla jehlu v zádech při lumbální punkci, jen mi stačila představa a ne... Porod mi vyvolávali tři dny, ten třetí den jsem měla bolesti od rána až do večera, už jsem nemohla, bylo mi všechno jedno, řekla jsem si o epi, já statečná... Nestihla jsem si ho ani vychutnat, hned jsem valila na sál, akutní císař, tam mi dali celkovou...

janeses
13. lis 2008

papuelko já byla taky přesvědčená, že si žádnou jehlu do zad píchat nenechám, ale jak přišla bolest, tak jsem o něj žadonila...ten vpich mě nebolel, byl to jen takový tlak do zad. Tebe to bolelo? O té punkci jsem slyšela, že je to hodně bolestivý zákrok....bylo to stejné jak epidurál nebo horší? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru