Epidurál nezabral. Máte s tím zkušenost?

aji81
8. lis 2008

Ahoj holky, před pěti týdny jsem porodila holčičku u Apolináře. Měla jsem porod dlouhej a strašně bolestivej, tak pro mě byla záchrana v podobě epiduralu. Ale bohužel mi vůbec nezabral!, píchli mi ho snad dobře ale nic ani druhá dávka. Mám trošku skoliozu, mohlo to mít na to vliv?. Když jsem se ptala sestry, tak jen řekla: No, někdy prostě nezabere, na zabití!! 😠 . Má s tím někdo podobné zkušenosti, moc by mě to zajímalo!. Dík Aji

papuellka
15. lis 2008

janeses, vpich ani tak nebolí ani při té lumbálce, dalo se to vydržet, i když mě píchali v jiné poloze, ale spíš, co následovalo potom, několiik dní mi bylo příšerně, ale příšerně špatně, nemohla jsem se ani posadit, natož vstát, rychle jsem musela vždy lehnout do postele a nesnesitelná bolest hlavy, tak jsem měla strach,že mi bude zase tak příšerně zle...

dite1
18. lis 2008

taky jsem si nechala dat epidural, mela jsem z toho hrozny strach, ale jak me tak hrozne bolely kontrakce tak mi bylo uplne jedno jestli ta jehla ma metr nebo dva.Strasne se mi po tom ulevilo. taky jsem mela strach ze budu mit bolesti hlavy, ale vsechno bylo v poradku.Doktor mi rikal ze ty bolesti jsou kvuli tomu, ze kdyz ti to pichnou tak je mozne ze tam neco propichnou a ten sajrajt ze strikacky ti vleze pateri do hlavy a pak z toho mas migreny.Tady u nas ti pak berou z patere krev aby to dostali ven a ty si netrpela moc dlouho.
Pri druhym si ji asi dat nenecham, protoze si tady pak s tebou delaji co chtej. Zmirnej ti kontrakce zesilej, v okamziku jsem nic necitila ale vubec nic jako kdybych nerodila a tim to take trvalo 26h 😠

jennyska
6. lis 2013

@papuellka @dite1@janeses @mkr @campi @janeyzelvicka @ronie @zanetka82 @damin @janab78 @mamina
@luucia @kacka.va @daduda

Ahoj snažilky, těhulky a maminky,

mohly byste vložit svou zkušenost s epidurálem do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady s maminkama, snažilkama a těhulkama tvoříme? 🙂

Vložením své zkušenosti, příběhu, rady, tipu na https://www.modrykonik.cz/epidural/ pomůžete ostatním maminkám a těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím jako v minulosti vy a právě v naší koníkovské knihovničce mohou najít jak základní informace o dané věci, tak také cenné zkušenosti 🙂

Děkuji Vám, že se zapojíte a že svou zkušeností, příběhem, pomůžete.
Mějte krásný den!
Janča

mamina
6. lis 2013

Epidurál: no, mně ho píchli jen jednou. Bylo tak pozdě, že už nestihnul zabrat. Navíc jsem několik let potom měla problémy se zády. Podle mně je lepší před porodem pár týdnů pít čaj z maliníkového listí, chodit na procházky a věřit si.Mám dětí dost, já vím, ale měli hodně přes 4 kila. A pokud jsem se držela těchto zásad, porod byl v pohodě, nikdo ve stresu a šití nebylo potřeba.(Pro nevěřící Tomášky- ve stejný den rodila prvorodička, miminko mělo 4,70, porod normální, bez chemie a maminka měla jen 2 stehy.Pár minut po porodu jsme byly obě fit a v klidu jsme se staraly o mimča naprosto bez pomoci.Jen paní pomohli s přiložením. Ani ne 20 minut po porodu jsme byly na pokoji a poprvé kojily..)
Pamatujte si: čím víc porodník zasahuje do procesu porodu, tím víc se tělo brání a tím víc vznikají komplikace. Tady to je jeden z mála oborů, kde preventivní zásah škodí. Takže věřte si, že to zvládnete. A až budete mít pocit, že už to nezvládnete, tak se radujte, protože už jste skoro na konci a za chvilinku budete mít miminko v náručí. 😵
Hodně Božího požehnání miminkům, hodně odvahy a sil Vám a hodně zdravíčka všem.... 🙂

fori
8. pro 2013

Moje zkušenost - Já jsem epidural chtěla moc, hrozně jsem se bála porodu, nakonec jsem měla plánovanou sekci s epiduralem. Doktorka ho napíchla a čekali jsme až ucítím to teplo do nohou které pořád nepřicházelo... nohy jsem kdykoli zvedla.....no nic....dále se nečekalo a uspali mě celou. byla jsem moc ráda, představa , že mám za plentou rozříznuté břicho mě děsila..... den po sekci, to přišlo!!!! Nechutné a velmi bolestivé jakoby křeče od páteře do hlavy...myslela jsem že tam chcípnu....ani na malou jsem se nemohla jít podívat do inkubátoru... přišli za mnou z interny a nakonec i z ARA. Když jsem se jich zeptala , jestli to mám ze špatně napíchnutého epiduralu tak jen blbě koukali a nikdo nebyl schopnej mi nic říct... takže, už jen to že mi nezabral a pak ty šílené bolesti hlavy mě přesvědčili že to bylo prostě špatně píchnuté.... jestli budu druhé ditko rodit přirozeně tak hold bez epiduralu.....jinak vím že si to plno maminek chválí, a moc mě mrzí že to u mě dopadlo takhle. 😉

lenkagsxr
15. bře 2014

Je to 10 dní co jsem porodila císařem. Na porod jsem se těšila i bála zároveň. Nedokázala jsem si představit jaké jsou "ty kontrakce". A chtěla jsem rodit bez epidurálu a porod si užít se vším všudy. Od 12 hod se bolesti stupňovaly a ve 14 hod jsem měla dost bolestivé kontrakce po 3 min. Od 14 do 17 hod jsem kontrakce rozdýchávala a bolesti byly tak silné, že kdybych vstala z postele, podlomila by se mi kolena. V 17 hod mi byl nabídnut epidurál, že bolesti dost špatně snáším. Souhlasila jsem. Nedokázala jsem si představit, že další 2 hodiny ne-li více budu trpět stejným způsobem. Dost se mi ulevilo a já zase mohla plně vnímat okolí. V 19 hod jsem byla otevřená na 9cm a šla na sál. Bolest se začala vracet a já na sále žadonila o další dávku. Porodní asistentka byla proti že další dávka bude k ničemu ale já si jí vyprosila a to byla zřejmě chyba. Kontrakce ustaly (po 7min) a já tlačila 1,5 hod. Malý byl sestouplý v porod. cestách, por. asistentka mi ležela na břiše ale tlačení bylo marné. Doktor mi chtěl pomoct zvonem, to jsem odmítla (bála jsem se o zdraví dítěte) a tak jsem byla převezena na sál a pod celkovou narkozou přišel na svět císařem-zdravý. Již druhý den jsem trpěla výčitkama, že jsem porod nezvládla tak jak jsem chtěla a neporodila normálně. Nelituji první dávky epidurálu (ta mi dost pomohla). Lituji, že jsem nezvládla kontrakce těsně před samotným porodem a zkomplikovala si porod 2.dávkou. Možná bych bez ní porodila normálně. 😒 😨 Takže: zda se zastávám názoru, jestli s epidurálem nebo bez něj? Pro maminy s nízkým prahem bolesti zní odpověď ANO ale ne více jak 1 dávku :(

lenulka7
3. bře 2016

@janeyzelvicka
Diky. Libi se mi tva odpoved i odpoved maminy. I kdyz jsou vase odpovedi 6 let stare jsou pro me porad prinosne.
Ctu hodne i tu na MK, ale pise se o moznostech, ale az g teto diskuzi jsem se dočetla od spoustu maminek co uz rodily, se jim nezabral.
Verim doktorum, ale i zkusenym maminam. Mel doktor nekdy sam epirural, ktery mu nezabral?
U me hrozi planovany CŘ, rozhodnou o tom asi lekari za par dni. Mozna, ale reknou jak kamaradce, jsou tu ty a ty a ty rizika, ky doporucujeme cř, ale je to na cas.

Ale do ted jsem byla psychycky pripravena na vaginalni porod. Uz ted vim, ze mam 2-3 indikace, ktere k CŘ inklinuji a ze pokud mi ho dploporuci pujdu na nej. I kdyz bych si moc prala rodit jako 75-80% žen vaginálně. Ale vypadw, ze nemam to štěstí. Je to prvni dite ve vyšším věku a neodsuzujte mě, nebyla to moje volba ale.....to ue na jiny pribeh. A budu rada kdyz budeme mit stesti a jeste otehotnim.

Ale chci rict, ze neudelam nic a delat hrdinku a stejne skoncit akutnim cř je pro mě horsi stres nez jit na planovany cř, kdy se dela vše v klidu vklidubez zbrklosti.

Omlouvám se, ale neumim se vyjadrit strucneji. Nez jsem cetla tuto diskuzi byla jsem rozhodla pro epidural, protoze pri celkove u porodu neni v moji podoenici moznost ahy u toho manzel byl. Az je prcek venku, zavolaji ho na vazeni a kdy se vzbudim ja a uvidim mimi netusim.

Proto jsem byla rozhodnuta pro epidural abychom byli u zazraku zrozeni oba. A diky za tuto diskuzi, prestoze si myslim, ze prah bolesti mam vysoky, proberu s anesteziologem moznosti pripadne celkové, kdyz by spinal (epidural) nezabiral. Do ted jsem myslela, ze zabira vzdy.

Mame tu maminky co rodily planovanym cř a epidural nezabral? Klidně piste i sz prece uen je diskuze starsi a maminky co prispivali driv nemaji 5reha sajem o upozorneni. Ale me by vase osobni zkusenosti se spinalem u planovaneho cř takt pomohli. Protoze o tom a mozna jedinem budu rozhodovat ja.

Prosim o ss i maminky co rodily u APOLINÁŘE cř v celkové narkóze, proč se rozhodly právě pro tuto možnost.

A dekuji vsem. Ano mozna se tato diskuze stala nepřehlednější kvuli ne kvuli mamine, ale těm co ji odsusuji za jiny nazor. Opravdu psala ze ji epidiral nezabral a pridala další bohate zkusenosti. Jen by bylo mozna dobre pridat detailnejsi popis svych porodu, ktere napsala az branila svuj nazor oponentkam.

schnee
3. bře 2016

Ahoj, tak můžu přidat svou zkušenost, kdy jsem rodila plánovaným císařem. Samotný vpich nebolel, jen byla nepříjemná poloha ve které musíte při vpichu být, následně jsem přestala cítit nohy, chvilku na to začali, řez jsem necítila, pak trochu škubání, ale za pět minut od řezu byla malá venku, do této doby to bylo fajn, pak už musím říct, že to celkem bolelo, všemožně tahalo, anesteziolog mi nabízel celkovou anestezii, tu jsem odmítla, páč jí špatně snáším a chtěla jsem si užívat mimča a né celý den prozvracet a prospat. Chvilkama to bylo celkem drsný, ale za půl hodinky jsem byla zašitá. Myslela jsem si, že to tak má být, ale asi ne, kamarádka rodila o cca dva měsíce později také císařem a necítila prý vůbec nic, žádné tahání, bolest....nic. Tak nevím, u mě tedy asi nezabral tak jak by měl. 😕

schnee
3. bře 2016

Jo a stejně podezírám anesteziologa, že mi pak něco malinko přidal, v jednu chvíli to pak tahat a bolet trochu přestalo nebo né úplně přestalo, ale bylo to snesitelnější. Kdo ví jestli mi dal něco on, teprve pořádně zabrala injekce nebo tělo vyplavilo hormony štěstí. 🙂))

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru