Epidural - pomohl vám?

ah1234
9. říj 2018

Ahojky, strasne som bola za prirodzeny porod, ale posledne dva dni mam takych poslickov, ze mam pocit, ze v noci skapem od MS bolesti a stahov. Stahy mam cele dni uz a predstava, ze porod je tak 1000 krat horsi ma netesi. Tak rozmyslam, ze asi menim nazor na epidural, pomohol vam ? Ja neznasam dobre bolest, tak sa skor pytam takych, co su na tom podobne. Isli ste do toho a nelutujete ? Inak kedy sa podava ? Mne bolo povedane, ze az na konci, takze ci to nie je nakoniec zbytocne...

alicie_k
11. říj 2018

@ah1234 Lze podávat bolusy - jednotlivé dávky, nebo kontinuálně přes injektomat. Záleží na konkrétní porodnici. Další možnost je ještě např. Entonox - rajský plyn.

ah1234
autor
12. říj 2018

Ahojte, tak som dnes porodila - nakoniec s epiduralom. Kontrakcie boli po 2 hodinach silne, kazdu minutu, no otvorena som bola len na 4cm (dodnes na 2, takze progres len o dva cm). Takze som poprosila o lieky na bolest, prisiel anesteziolog, ktory ocividne vedel, co robi, lebo tam zaucoval asi 6 medikov k komu. Napichol ma krasne, nic som necitila a kanilku som mala cely cas v chrbtici, nijak ma neobtazovala. Po podani som sa za 20 minut otvorila tak, ze som bola pripravena rodit. Prisiel ma pozriet znovu pan anesteziolog, ze ci mi to na bolest zabralo, tak som mu povedala, ze na bolest ano, ale stale citim strasny tlak, ked je konktrakcia a nuti ma to tlacit. On mi povedal, zeby mi to mohol este zosilniet, ale toto je idealna davka, lebo bolest necitim a zaroven viem, kedy mam kontrakciu a mozem tlacit. Maly bol na 4 konktrakcie von, po porode mi vybrali kanilku a odvtedy som bolest ziadnu necitila. Iba teda musim povedat, ze ma po porode asi 2 hodinky priserne svrbelo telo a povedali mi, ze to sa po epidurali stava.
Takze za mna - spravne podany epidural mi velmi urychlil porod, ako prvorodicka som to mala za 4 hodinky hotove a to som skoro hodinu otvorena cakala na doktorku. Pre mna by bolo neznesitelne sa takou bolestou trapit trebars 10-12 hodin, ked som vedela, ze existuje vyslobodenie. Uvidime zajtra, ale zatial skutocne na sebe nepocitujem ziadny vedlajsi ucinok (mozno to svrbnenie tela po porode ? ).
A inak sa nas Richard narodil presne 39+0, s mierami 46cm/2600g

ah1234
autor
12. říj 2018
alicie_k
12. říj 2018

@ah1234 Gratuluji ke krásnému synkovi a jsem ráda, že porod proběhl tak pěkně 🙂

nikol85bl
12. říj 2018

Tak já jsem měla vyvolávaný porod, začalo to v 7 ráno a hned kontrakce po minutě a půl. Ve tři odpoledne kontrakce pořád stejné, ale otevřená jsem byla jen na dva cm. Když mi píchli epidural, od bolesti mi to vůbec nepomohlo, ale hrozně mi to pomohlo na otevírání. Během hodiny a půl jsem se otevřela na 8 cm. Bohužel to skončilo císařským řezem, ale pro velikost plodu, nemohla jsem protlačit hlavičku. Malý měl 4680g.

nikol85bl
12. říj 2018

Gratuluji k miminku 😍

ah1234
autor
12. říj 2018

@ah1234 teda narodil sa 38+0, ja som nejaka omamena este asi 🤦🤦

dzungala
Autor odpověď smazal
Zobraz
priefi
12. říj 2018

@ah1234 moc gratuluji ke krasnemu synovi! A preji obema hodne zdravi a sily!

mamcavladulik
13. říj 2018

Také jsem byla spíše pro přirozenou cestu a byla jsem rozhodnutá až do porodu, že jej nebudu chtít, ale protože jsem rodila předčasně (1 měsíc), tak byly porodní cesty "ztuhlé" a neotevírala jsem se. Epidural mi dal možnost si odpočinout od kontrakcí a navíc se pak i uvolnily porodní cesty, takže porod nakonec zřejmě ulehčil (v informovaném souhlasu byl epidural u předčasného porodu doporučován, pro porody v termínu tak může být trochu jiné). I u mě musel být podán oxytocin z důvodu, že po epiduralu ustaly kontrakce, nebo jsem je aspoň vůbec necítila (což mi bohužel personál dopředu neřekl, že by se mohlo stát, takže mě to trochu zaskočilo). Ale odpočatá jsem pak aspoň zvládla druhou dobu porodní. Aplikace nebolí (pokud podává odborník se zkušenostmi, tak bych se toho nebála), potom mě jen trochu brněly nohy, ale chodit jsem mohla. S náplastí na zádech jsem mohla i do sprchy.

martiniquest
13. říj 2018

@ah1234 Byla jsem proti epiduralu, ale po 24hod kontrakci pri indukovanem porodu jsem si o nej rekla. Zabral mi skvele a maly byl za 40 min na svete. Byl by i driv, ale potrebovala jsem si trochu odpocinout. Dneska uz se na to divam jinak. Myslim, ze zadny extrem neni prinosny. Ani stroktni odmitani, ani predem planovany epidural. Citim to tak, ze si to ma kazda zena zkusit bez nej a jen kdyz to vazne nejde, pak na nej kyvnout.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru