Epidurál při porodu. Využily jste?

sandynka
18. srp 2011

Chtěla bych se zeptat, jestli máte zkušenosti s epidurálem při normálním porodu. Využili jste této možnosti? Doporučili byste? Měli jste nějaký problém nebo komplikaci? Přemýšlím o tom, ale obavám se např. alergické reakce. Děkuji za každý příspěvek! 😉

neu.sona
18. srp 2011

Měla jsem a doporučuji. Žádné komplikace jsem neměla a bylo to v pohodě.

mamkamarketa
18. srp 2011

@sandynka u me epirdural zapricinil to,ze ze 6cm jsem se behem 10minut zacala zavirat a byla na 2,5cm ☹ to co nastalo potom (oxytocin) bylo mnohonasobne horsi,nez prirozene kontrakce pred epiduralem 😔
jestli jeste jednou budu tehotna a podplatim dr, a jdu na cisare 😝

zirafik
18. srp 2011

u mě se taky porod díky epidurálu zpomalil 😝 ... a museli mi dát oxytocin 😝 ..ale ocenila jsem, že se mi během 12 hod.porodu na chvíli ulevilo

sandynka
autor
18. srp 2011

Tak to zase nevypadá jako tak báječný vynález teda 😒

dana3262
18. srp 2011

@sandynka ja mela a urcite chci znovu. Bylo to super. O alergii jsem neslysela.

skajana
18. srp 2011

Tak za mě musím taky připojit spíš negativní zkušenost - porod se dost zpomalil, na bolesti to stejně moc nezabralo a stejne jako @mamkamarketa mě pak dopovali oxytocinem aby se vůbec něco dělo. Bohužel to nakonec skončilo císařem, tak aspoň jsem nemusela mít celkovou narkózu. Jinak nevím jestli to je z epidurálu, nebo těch náplastí co používali na připevnění, ale u Apolináře hodně maminek s epidurálem (včetně mě) měla dost ošklivou reakci - na zádech v místech té náplasti úplně červená oteklá kůže, svědilo to jak ďas :(

biibaa
18. srp 2011

Teda já jsem byla moc spokojená, porod mi vyvolávali tabletou a po dvou hod. jsem měla kontrakce prakticky bez pauzy- jedna navazovala na druhou- fakt šílený. Když to viděl dr. na monitoru sám mi epidurál nabídl a i když jsem chtěla rodit přirozeně okamžitě jsem souhlasila a během 10min. byla ta bolest úplně pryč asi na hodinu, kdy jsem si odpočinula a nabrala síly. Potom začaly ty stahy zase pozvolna zesilovat, ale dalo se to v pohodě vydržet. Dali mi jednorázovku(už mi pak nepřidávali) a ke konci jsem znovu všechno cítila-abych věděla kdy tlačit. Fajn bylo, že jsem měla ke konci dost sil, takže během 5min. byl malej venku... Určitě bych do toho šla příště znova!

jajik25
18. srp 2011

já ho měla při prvním porodu,jediné negativum bylo že mě potom několik dní bolela hlava ale jinak žádné komplikace,u druhého porodu se to nestihlo a mám dojem že jsem ho i víc prožívala 😉

mamkamarketa
18. srp 2011

@skajana taky apolinar? 😀 toho cisare ti celkem zavidim 😅 me nechali tu hadicku dalsich skoro 24h 😝 mam poruchu srazlivosti,tak pry proto 🙄

jo a jeste me od porodu nekolik dni silene trestela hlava,ale nevim jestli to bylo epiduralem,nevyspanosti ci hormonalni bouri

losice
18. srp 2011

jenom podotykam, pokud se rozhodnes pro epidural, tak to rekni hned pri prijmu do porodnice a durazne to opakuj a trvej na tom . Ja jsem to zminila na zacatku a potom za nekolik hodin, kdyz uz jsem bolesti fakt nemohla a shanela jsem se po anesteziologovi, tak mi PA rekla, ze uz se to nestihne, ze uz je moc pozde a budu muset projit celym porodem "nazivo" ... :(

sandynka
autor
18. srp 2011

Moc vám děkuju za zkušenosti, vůbec nevím tedy, ale vzhledem k tomu, že umírám i při menstruaci a celou ji prozvracím bolestí, tak jsem nad epidurálem uvažovala 😖

skajana
18. srp 2011

@mamkamarketa jj, ale zas tak extra neni o co stát 🙂 ikdyž to si člověk fakt nevybere, když si vezmu jaký psí kusy tam se mnou vyváděli, tak to mohlo dopadnout daleko hůř.

imzadi
18. srp 2011

@sandynka u me spatny, dali mi ho po po 6 hodinach silenych kontrakci, spatne se mi rozlil, takze jsem citila pulku tela a druhou ne a hlavne, po te jsem se prestala otevirat, takze zasek na 8 cm a pak akutni cisar...

dorinka88
18. srp 2011

Já mužu říct že u mě super....první 2 hodky než udělala tysty a vyřizovaní příjmu a papíru jsem umírala...kontrakce ani ne po minutě,potom mi dali EPI já se díky tomu asi do 2 hodin otevřela na 10cm...potom už mi nedali🙂 tak jsem měla porod v plné parádě a nechali mě 2 hodiny tlačit, malá lezla temenem...a jen díky Epi jsem nabrala sílu na tlačení jinak by byla sekce!Jiak žádne vedlejší učinky jsem neměla tak že za mě SUPER🙂

marjama
18. srp 2011

@sandynka Já ho měla a musím říct, že se mi pak hodně ulevilo od bolesti. Je fakt, že já mám nízký práh bolesti a jsem posera 😝 , takže já jsem se dlouho nerozmýšlela, jestli si ho nechám píchnout 😝 Ale potom na poslední hodinu před tlačením mi už přestal působit a další mi už nechtěli dát a to byl pak dost mazec. Myslím, že jsem řvala ze všech nejvíc a doktorovi by nepomohly ani špunty do uší 😀 Ale určitě bych se pro EPI rozhodla znovu.

verunkak
18. srp 2011

já si ho těsně před porodem ( po 12 h) přímo vyškemrala, protože jsem už nemohla a nelituji. Akorát mě ted z něj pobolívají záda v místě vpichu, ale to je podle mě tím, že na mě pak zapomněli a nechali mě v zádech tu jehlu přes noc. Ale šla bych do toho určitě zase. Bez něj bych už neměla sílu malou vytlačit.

takyja
18. srp 2011

Tak za mne ano, dostala jsem ho, když už jsem fakt bolestí nemohla vydržet a byl to ráááááj, díky bohu za epidurál. 😎 Nic mi to nezpomalilo, během chvilky jsem pak porodila...
Jediná nevýhoda: moc jsem necítila kontrakce ve vypuzovací fázi, takže jsem - ke zděšení všech okolo - první vesele prošvihla :o), pak mi museli napovídat.. 😀

alzbetah
18. srp 2011

Já mám teda s epiduralem taky dobré zkušenosti. Porod jsem měla vyvolaný, takže kontrakce nastoupily rovnou po třech minutách. Noc jsem si odchodila po chodbě, jen to otevírání moc nepostupovalo. Ráno konečně na tři... Po epiduralu mně odezněla hrozná bolest v kříži. Pak už porod v pohodě. Šla bych do toho zas. Jen je pravda, že záda mě v místě vpichu taky nějakou dobu bolela, ale teď už nic necítím.

katka37
19. srp 2011

ahoj holky ,chtěla jsem se zeptat za epidurál se platí?a kolik? 🙂

ffiinnkkaa
19. srp 2011

@katka37 to je u každé nemocnice jíné - někde jo někde ne a i ceny jsou odlišné

katka37
19. srp 2011

@ffiinnkkaa hm tak si to skusím zjistit,díky 🙂

biibaa
19. srp 2011

@katka37 Já neplatila nic.

lussi
19. srp 2011

Ahoj, díky Bohu za něj!Měla jsem dlouhý porod a potřebovala jsem si odpočinout, vyspat se,abych načerpala síly na "tlačení" 🙂 Bylo to jako vysvobození 😀 Pak jsem nafasovala Oxytocin a šlo se na věc. Ale pokud další porod bude krátký, tak to zvládnu i bez epi😉 Jo a rodila jsem v Podolí a neplatili jsme nic,záleží na porodnici.

jankadudova
19. srp 2011

Ahoj. V prazske Krci se plati a ne malo🙂 asi 6000! Jen pro informaci.

ffiinnkkaa
19. srp 2011

@jankadudova jo jo o tom jsem teď nedávno četla - že někde se tedy neplatí vůbec a někde se cena pohybuje od 500 Kč do 5000 Kč

lupinek82
19. srp 2011

Rozhodně doporučuji, u Apolináře je bezplatně, místo vpichu nebolí, aplikace bez problémů.

slavicky
19. srp 2011

Tak za mě taky epidurál super. Měla jsem tři dny bolesti, neotvírala jsem se, ve "finále" jsem začala mezi kontrakcema usínat. Dali mi Epi, nechali trochu prospat, rozjeli Oxytocinem a pak šlo vše jak po másle 🙂 Druhý den mě bolely záda, ale jen proto,že mi tam nechali ještě kanylu, když ji vyndali, bylo vše ok 🙂

esuska
19. srp 2011

Ahoj, já jsem obě děti rodila v Podolí, u prvního jsem si ho nechala píchnout a porod se díky tomu výrazně zpomalil - vubec jsem se neotvírala, takže mi dali oxytocin a bolesti jsem se stejně nevyhla a bylo to dost maso.
Druhý porod jsem raději dala na babskérady a pila od 8 měsíce čaj z maliníku a jedla lněné semínko.
Porod byl krátký - díky maliníku a mimi vyklouzlo bez nástřihu - to zas díky lněnému semínku. Bolesti jsemsice měla, ale díky tomu, že jsem se za 3 hodky úplně otevřela jsem si o Epi aninestihla říct - šlo to rychle a furt mi přišlo, že se to dá vydržet.
Takže podle mé osobní zkušenostijá bych si ho nedala.

slavicky
19. srp 2011

Ještě bych chtěla dodat, že prvoplánově jsem ho nechtěla, ale když mi dali možnost zkusit to s Epi a přirozeně, nebo jít na císaře, tak bylo rozhodnutí jasný. Pokud by se všechno rozjíždělo tak jak mělo tak dobrovolně bych o něj nežádala...

marketnieuw
19. srp 2011

@sandynka mne naopak epidural porod urychlil...
po 5.5 hodinach velmi bolestivych kontrakci porod vubec nepostupoval a neotevirala jsem se .. nezabirala ani virivka ..
s epiduralem jsem se dokazala uvolnit a otevrit ze 3cm na 10 behem 2.5 hodiny
nemela jsem vubec zadne komplikace, pekne si pospala a diky za nej - bez epi bych tam asi vypustila dusi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru