Epidurál při porodu. Využily jste?

sandynka
18. srp 2011

Chtěla bych se zeptat, jestli máte zkušenosti s epidurálem při normálním porodu. Využili jste této možnosti? Doporučili byste? Měli jste nějaký problém nebo komplikaci? Přemýšlím o tom, ale obavám se např. alergické reakce. Děkuji za každý příspěvek! 😉

annika2
14. čer 2016

Já nedoporučuji. Měla jsem ho špatně píchnutý, následovalo brnění a necitlivost poloviny těla a jedné nohy, dále zpomalení celého porodu,snížení kontrakcí, následoval oxytocin, nástřih a skákání po břiše. Ještě půl roku po, jsem měla problém s bolestivostí páteře při změně polohy těla,hlavně při sedání...no je třeba zvážit pro a proti. Hlavně každý má svůj práh bolesti nastaven jinak ;) Já platila 900 i když mi vůbec nepomohl a měla jsem komplikace. Anesteziolog jen poznamenal, že ho píchl asi hloub a že tedy už žádné léky od bolesti do něj nedostanu....mno....

evelin21
13. črc 2016

@esuska
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak často jste pila ten čaj a kolik semínek za den? Chci rodit přirozeně, žádný epidurál. Děkuji

sobolce
13. črc 2016

Za mě taky ne:(.Zpomalil celý porod a "úleva" trvá 30 minut a za porod se může píchnout max.2x.Rodila jsem 16 hodin😂 a tak nebyl k ničemu a díky němu jsem dostala oxytocin a perfektní skok sestřičky na žebra....I píchnutí bolí, protože se píchá do páteře a to mezi kontrakcemi a nesmí se člověk pohnout, což je docela mazec😃.

lenula90
31. led 2017

Ahoj holky,při porodu mě píchli epidural,už je to skoro půl roků a já furt cítím,jak mě bolí záda v tom vpichu,měla jste to nějaká ?? Díky

annika2
1. únor 2017

Ahoj,psala jsem už výše. Bolesti jsem měla déle jak půl roku. Bylo to tak nepříjemné,že jsem zvažovala neurologickou kontrolu a proto jsem zkoušela pár neurologů obvolat. Odpověď zněla, co jako teď s tím má pan doktor dělat a co si od vyšetření slibuji?....škoda mluvit....Nakonec to přešlo samo...za což jsem moc ráda.

demetritis
1. únor 2017

ahoj u prvního mi ho napichavali na 3x ani jednou dobre , do ted mam hrču na pateri a mela sem problem z levou rukou , mela sem ho jen 20min prestala sem citit nohy a hebat rukama sranda takže jen bolest na víc , po tom me vic ak rok trapili silneší migreni nez normalne u druheho sem mela jen horkou vodu a bylo to ok a 3 sem mela raský plin na predposlední pul hodinku a to byla sranda kontrakce po pul minute takže sem byla asi 10 min uplne mimo partner me musel na mici držet pak bum na čtyri v tom otravovala pa že me musi vyšetrit lup po vyšetreni do polodřepu a bum jen sem chytala hlavičku mezi nohama rajsky byl efektivnesi a stacili 2 nadechy a byl pryč z těla nezustaval takže zadne omamení na samotny porod ani nemoznost se hebat

barchen
6. únor 2017

Nevyužila, nestihla jsem.. Přenášela jsem 7 dní ale lékaři to nehrotili a tak ten 7 den jsem měla mít další kontrolu, ke které už nedošlo. Ve 3:00 hodiny v noci jsem se vzbudila na nějakou bolest a šla jsem si ulevit do horké vany doma. Po hodině jsem šla na míč a pak znova do vany. Když v 5:30 byly bolesti po 4-5 minutách i ve vaně, šla jsem budit manžela, že asi pojedeme. V 7:00 v porodnici mi řekli, že jsem jenom na 3 cm a že to mám chodit na chodbě. Ono taky neměli ani volný sál, ani volnou postel, v to ráno se rodilo jako na běžícím pásu, v noci se ochladilo a nad ránem přišla bouřka 🙂. Malá se narodila v 9:00 a to jsem si na sál do patra došla po vlastních. Tu poslední hodinu byly bolesti nejhorší, tekla mi kapačka, takže jsem se nemohla moc hýbat a seděla jsem v křesle a bylo to děsné. Ale na prvorodičku prý dobré, takže jestli to příště bude stejné, epidural nebudu chtít.

nuninove
6. únor 2017

chci se zeptat ptaji se pri epiduralu na neco? treba na alergie, nebo vahu atd?

moodie
10. únor 2017

Pořád to je chemie do těla při porodu, takže těžko říct.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru