Hemeroidy po porodu. Máte tip, co s tím?

krejcirice
23. bře 2007

Chci se zeptat kdo má problémy s hemeroidy po porodu.
Mě se docela dost udělali koupila jsem si na ně mastičky zatlačuji je ale stejně zas vylezou a bolí.
Nemáte nějaký tip co s tím?

lukza
20. bře 2016

@anetta2016 mě vylezla potvora druhym porodem a mam ho ale vždy vyleze ja vezmu mastičku a vracim ho na zpět tak cca 4-5 dní potrápí a pak je zase klidně na třičtvrte roku klid pak zase vyleze a tak furt dokola na operaci nebudeš muset pokud to nebude nějak neunosne že by nešel vracet a fakt potrápil jednou za čas ja tedka mám zase přes pul roku klid ale vim že dalším porodem to bude zase boj ale vždy si poradím hlavně ho fakt co to jde vracej na zpatek on se pak zase uklidní

anetta2016
20. bře 2016

@lukza je mi trapné to psát ale polovina žen to určitě zažila a moje všechny kamarádky tvrdí jak se jim toto nestalo a těhotenství je paráda takže nwm kde se o tom pobavit. No ráda bych krásný zadní otvor než tam něco navíc stydím se že je to navíc můj přítel ten kouká na vše co na sobě mám a posledně mi to kontroloval a cítila sem se fakt mizerně 😣

iveta93
20. bře 2016

Mě se udělali dva jeden před porodem a druhý při něm. Zmizelo to během šestinedělí. Ale třeba je teď má přítel, maže a nemůže se jich 2 měsíce zbavit.

lukza
20. bře 2016

@anetta2016 ono spíš o tom hodně mamin nemluví ale prostě na tom nic není ale je to hodně neřijemne ale neboj dá se to vše do kupy ale chce to čas 🙂) já mám třeba kolem sebe dost kamošek co porodem je začali mít a tak se vždy radíme co na to já mám osvětšenou jednu mastičku ale ta se během těhu asi nemůže ani jsem nekoukala ale ta mě vždy brzo zabere

anetta2016
20. bře 2016

@lukza tak snad to bude ok děkuji drahá

anetta2016
20. bře 2016

@iveta93 no a chlap těhotny není 😊 takže nejsme sami

barumat
20. bře 2016

Ahoj holky, mám dotaz - proti některým z vás asi řeším banalitu, proto právě taky řeším, zda to vůbec řešit... Jsem cca 2 měsíce před porodem a už asi dva nebo tři měsíce vím o tom, že se mi udělal hemoroid. Resp. nikde jsem s tím nebyla, ale co jiného by to bylo... 😀 Prostě u konečníku se mi udělal malý kožní uzlík, velikosti asi kávového zrnka. A teď o co mi vlastně jde - samozřejmě jsem si říkala, že si skočím pro nějakou mastičku, odvar z dubové kůry, gel... Jenže všude v informacích k těmhle léčivům píšou, že řeší příznaky jako bolest, krvácení, otok, svědění atp. Ale já právě nic z toho nemám 😕 Prostě tam ten kožní uzlík jen JE, trošku mě teda otravuje při utírání, ale jinak se vlastně nijak neprojevuje. V zásadě to teda je spíš kosmetický problém, a navíc mám dojem, že řešit ho teď by bylo i tak předčasný - jak jsem tam vyrozuměla, to hlavní teprve přijde. No, a kdo ví, jestli by mi na to ty mastičky vůbec zabraly, když je to jen ten jeden osamělý a vlastně dost nudný uzlík, který se nezvětšuje, nekrvácí, nesvědí, nebolí... Prostě si tam jen tak trčí... Co myslíte, mám ho řešit, nebo se na něj vyfláknout a po šestinedělí si skočit k doktorce až s tím, co se mi třeba vyvrbí ještě porodem?

lukza
20. bře 2016

@barumat pokud nezlobí neresila bych Já třeba nikdy nebyla u dr. S tim proste si koupím misticku a je to a pokid mužů radit tak si tu už linku jak pises proste jen vracej zpátky do konečníku bez mašliček jen ho dávej na z5 .a po porodu uvidíš 😉

lukza
20. bře 2016

@iveta93 ono u tech chlapů to bývá horší oni rádi při Velké proste truni na zachode 😉 a to na ne není vůbec dobre

anetta2016
21. bře 2016

@lukza to asi ano

zlatkavlk
21. bře 2016

Výborné jsou čípky HemaGel Procto, jsou dražší, ale po porodu mi moc pomohly, po třech dnech bylo zahojeno... jen nevím jak pánové, mám zkušenost, že se s čípky "nekamarádí" (jsem zdrav. sestra, jen pro info) 😉

iveta93
23. bře 2016

@lukza Je pravda, že u toho hraje hry na telefonu. Takže si tam "posedí". 😀

i6969
13. dub 2016

Ahoj, me Faktu moc nepomahalo, zato Preparation H ano. Co jsem nekde vycetla je, chodit na velkou a podlozit si nohy stolickou (jako kdybyste sedely na bobku). Je to anatomicky prirozenejsi a tolik to hemeroidy nedrazdi, nebot to jde lepe ven.. (delam do ted, i manzel ktery drive stravil klidne 20 minut nez se mu zadarilo...) . jeste existuji cviky na vnejsi a vnitrni hemeroidy (delala jsem v kombinaci s vyse zminenym, tak nevim comi pomohlo. Se zacpou mi pomohl Lepicol plus (obycejny Lepicol nejak nee). Po porodu jsem mela 4 velke hemeroidy a behem 2 mesicu se mi spravili. Samozrejme sprchovat po kazde stolici, nezadrzovat a nevysedavat pokud to nejde ( a pokud to nejde glycerinove cipky pomuzou vzdy, da se pouzivat v tehotenstvi i pri kojeni).

anetta2016
13. dub 2016

Já teď používám sudokrem a mám sirup že švestek na měkčí stolici to sice pomáhá. Ale můj názor je ten že asi po porodu ty hemeroidy zmizí a jak ne tak týden nejíst či později operace já stim žít nechci 😣😣😣😣

angipe
15. kvě 2016

Vseobecne se doporucuje velmi zdrave jist. Me v zacatcich pomohly koupele v dubove kure a co mi hodne ulevovalo byla nastrouhana mrkev s petrzeli prilozena na konecnik asi na pul hodky(dokud chladi). A tez ledova voda spolecne se zastrkovanim zpet. Nez se to da trosku do poradku boli to. Ale pak uz je to lepsi. 🙂

anetta2016
29. kvě 2016

Po těhotenství se to zlepší

micelo
27. črc 2016

(manželovo konto) Zdravim já jsem měla tyto problemy kdyz jsem otěhotněla nebylo to velmi příjemné skusala jsem dubových koru úlevy ale nevyléčí brala jsem i nejaky pilulky ale nic az jsem narazila na stranku http://www.ihemeroidy.cz/ objednala jsem si na skusku vankus a taky olej fine a ten mi pomohl je tam toho víc ale třeba skusit ... dopoorucuji

podkolka
15. srp 2016

Ahoj hlky jsem pul rou po porou a hemeroidy stale nzmizely a do toho vseho se mi strida stolice kdyz uz nemam zacpu tak mam hrozny krece jako pri prujmu ale pritom jdu normlne nic nenaznacuje ze se jedna o prujem mela jste to nektera takovy problem ?

micelo
7. říj 2016

@podkolka - Skus fine doporucuji

eva_sajdla
19. črc 2017

Když si to tady čtu, tak vidím, že v tom nejsem sama. Po prvním porodu nic a po druhém porodu najednou velké problémy se stolicí, dlouho mi trvalo, než mě vůbec napadlo, že by to mohly být hemeroidy. Pak mi sousedka donesla nějaké čípky a uf, zabraly, ale jen na chvilku. Kojím, tak si do sebe nechci dávat chemii, proto mě napadla nějaká mastička (na koupel v dubové kůře bohužel nenacházím čas),zkoušela jste některá tuto https://www.originalatok.cz/kosmetika-dle-pouzi... ? Je to i při opruzení, tak bych to když tak rovnou využila i pro tu nejmladší 🙂.

mku
19. črc 2017

@eva_sajdla me vyborne funguje domaci mast z marihuany 🙂

eva_sajdla
19. črc 2017

@mku hmm, tu si ale asi tak rychle nevypěstuju :D . Ale rozhodně díky za tip!

mku
19. črc 2017

@eva_sajdla zkus nekde po znamych jestli nekdo nema? Ta z lekarny neni tak ucinna, je slaba 😎

sajajinka
21. črc 2017

@lumpi lze masticku Faktu pouzivaz u kojeni? Dekuji

zuzkaasteli
21. črc 2017

Ja mela po porodu tenhle problem.vic jak tri mesice. Kazdy den,i kdyz jsem kojila,jsem pouzivala faktu cipky a za me teda super. Ale je fakt ze jsem.na.zachod uplne.nedosedala,spis jakoby podrep tesne nad prkynkem..no nez najdes nejlepsi pro tebe ty cipky jsou asi nesnadnejsi reseni

sajajinka
22. črc 2017

@zuzkaasteli me ty cipky nedelaly dobre, hned me vzdy prohnaly-ani se nestihl rozpustit. Takze chci vyzkouset tu mast. Ale v pribalovem letaku pisi ze neuzivat pri kojeni tak nevim. Mala ma 8tydnu a vyzkousela jsem uz skoro vsechno a k dr se mi moc nechce :-/

yelowangel
22. črc 2017

@eva_sajdla Partner na hemeroidy trpí teda hrozně takže vím že dubová kůra je i mast, pokud chceš zkusit. Jinak čípky hemagelu jsou fajn ale hrozně mastí. Teď si dost chválí gel z aloe, ten to pěkně zatahuje a léčí.

makky1310
22. črc 2017

@eva_sajdla sprchovat zadek studenou vodou (kvuli prokrveni) a mazat gelem z dubove kury... za par dni byl klid 👍

katka900
25. črc 2018

Mi nepomohlo nic. Musím jít na operaci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru