Hojení po nastřižení hráze, co vám pomohlo?

Dobré ráno...
Chtěla bych se zeptat těch z vás, které tento zákrok máte za sebou, co vám pomohlo k nejrychlejšímu hojení?
Jsem 6. den po porodu a bolest mi přijde čím dál nesnesitelnější. Šití mám jakoby vystouplé a tře se mi o vložku, což je hodně bolestivé.
V porodnici nám radili chodit čůrat do sprchy a jen oplachovat vlažnou vodou, ničím nemazat. Jenže mně to nepomáhá.
Sedět můžu jen na nafukovacím kruhu, a i tak s obtížemi.
Nejhorší je ale vyprazdňování stolice... Musela jsem si říct o čípek, aby to vůbec šlo, a i tak to šlo špatně a bylo to hodně bolestivé. Každá návštěva WC je jako druhý porod... Cítím, že potřebuju na velkou a prostě to nejde a tlačit nemůžu. Nejdou ani moc větry. Prosím, poraďte, co pomůže na tohle trápení. :(

astyna
26. čer 2016

dubová kůra - mazat po každém sprchování a za chvíli byl klid 🙂

astyna
26. čer 2016

@kuratkol
také mi jeden steh povolil, v porodnici mi řekli, že to tak má být a šla jsem domů. Měli pravdu, nyní tam už není vidět ani bílá jizva 🙂

te_reza
26. čer 2016

Mě pomohly koupele v řepíku. Jizva mi není skoro vidět.

dadaamstaff
26. čer 2016

@nejkulatoulinkatejsi to uz mi rikala tchanovo pritelkyne. Strasne se o tom vsem chce bavit a to, ze je dobry ten kruh mi rikala. No celkove se bojim, protoze to bude poprve. Ja videla ten pristup sestry kdy sla segra k porodu. Voda ji tekla jak blazen i kdyz mela vlozku pro starsi lidi. Dostala vynadano ze v tom stoji. A celkove byli neprijemni. Chovani se otocilo az po zjisteni, ze maly je spatne otoceny a musi udelat cisar :/ no uvidime. Jeste je cas.

bonulinka
26. čer 2016

@dadaamstaff Neboj. Nástřih třeba nemusíš mít vůbec. Rodila jsem 3x a pokaždé bez poranění. A to se dříve dělaly nástřihy častěji než nyní...A porod byl také ok. Je zbytečné se dopředu strachovat 🙂 .

dadaamstaff
26. čer 2016

@bonulinka No mam z toho strach. Rekla jsem lekarce, ze mam problemy se srdcem a ledvinou, ze bych asi radsi cisar na to mi rekla, ze je to vetsi zatez. A pak to hojeni.

nejkulatoulinkatejsi
autor
26. čer 2016

@dadaamstaff Zrovna na to srdce je císař fakt větší zátěž, uz jen kvuli anestezii - a nejen pro tebe, ale i miminko. No, vyber si porodnici, kde se k tobe takhle chovat nebudou. Ja kvuli tomu rodila v 70 km vzdáleném městě a rozhodne nelituju. 🙂

nejkulatoulinkatejsi
autor
26. čer 2016

@dadaamstaff A taky to byl muj prvni porod. Malé je dnes 12 dni. 🙂

dadaamstaff
26. čer 2016

@nejkulatoulinkatejsi Budu se muset optat v okoli. 🙂 jeee tak to hodne zdravicka vam i male ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru