Hudba při porodu. Co se osvědčilo Vám?

milwa
2. lis 2007

Ahoj, chtěla jsem se zeptat jakou máte zkušenost s hudbou při porodu. Mám obavu, že si s sebou vezmu oblíbené CD a při porodu mi to třeba poleze na nervy. V předporodním kurzu nám třeba pouštěla lektorka nějakou zpívanou mantru a přišlo mi to bezva, ale těžko říct, jestli by mi to u porodu neudělalo díru do hlavy, místo aby mi to pomohlo uvolnit se. Tak by mě zajímalo, co se případně osvědčilo vám. CD oblíbeného interpreta? Relaxační hudba? Rádio? Ticho?

cherub
2. lis 2007

ahojky měla jsem nachystané cd s oblíbenými hitovkami, ale vůbec na něj nedošlo... poslouchala jsem jen rádio, ale vnímala jsem ho asi jen hodinu, když jsem nehnutě ležela a čekala až se mi rozpustí vyvolávací tabletka. a když šlo do tuhého, tak jsem absolutně nevnímala, jestli něco hraje nebo ne 😅 😵

takže si myslím, že bohatě stačí rádio 😉 Hodně štěstí 😉

putyna
2. lis 2007

ahojky mne tiez pustili radio sestricky a tiez som ho vnimala len chvilu a potom som ju prestala vnimat ale bolo to urcite ok

milwa
autor
2. lis 2007

Diky za reakce... Takže rádio zatím vede. Uvítám další zkušenosti. 🙂

karotky
2. lis 2007

Ahojky!
Taky mi Pa pustila rádio,ale vnímala jsem ho jen do doby,dokud jsem měla mezi kontrakcemi nějakou pauzu a oddych.Když šla pak jedna za druhou,myšlenkami jsem byla někde jinde. 😅

milwa
autor
3. lis 2007

Zajimavy, to se fakt nenajde nikdo, kdo by porod lip prezil diky nejake vlastni hudbe? 😲 No o to je to jednodussi, nebudu muset nic shanet.... 🙂

bybi
3. lis 2007

No ja sa tiez pridavam. Tiez som mala zapnute radio, ale uprimne povedane som ho tiez vobec nevnimala. Viem ze hralo, lebo sa ma PA pytala, ci mi tato hudba vyhovuje, ale inak ani neviem, ze tam bolo 😅 😀

xsipm04
3. lis 2007

Já se teda taky musím přidat k těm, kterým hudba při porodu nic neříkala 🙂 Koupila jsem si na to speciální CD, které jsem poslouchala v těhotenství, ladila jsem se při něm na mimi a masírovala a roztahovala při něm hráz. Když ho v porodnici manžel strčil do CD přehrávače, řekla jsem mu, ať to okamžitě vypne, že mi to děsně leze na nervy a chci mít klid 😀

lucinamamina
3. lis 2007

Ahojda:Já jsem taky byla super připravená,CD s relax.hudbou,aromaolejíček...a na nic nedošlo.Jak říkaly holky,bylo puštěné rádio,které jsem vnímala jen občas a na cédo nebylo ani pomyšlení. 😉 🙂

terezkaaa
4. lis 2007

Já hudbu u porodu neposlouchala, měla jsem sice s sebou připravené svoje oblíbené cd, ale v tu chvíli si myslím, že kdyby tam byl někde poblíž mě kazeťák a ještě tak "blbě" hrál-asi bych do něj kopla 😀

margotka
4. lis 2007

Taky mi doporučili,vzít si oblíbené CD,první jsem hned vyměnila za druhý...nedalo se poslouchat 😵 ,třetí stálo taky za prd a to poslední jsem nebyla schopná vnímat...takže celá kulturní vložka u porodu byla na NIC 😀

newyorkgirl
4. lis 2007

no kocky presne aj ja som chcela napisat ze nejaka hudba by mi bola uplne ukradnuta, lebo aj ked mi moj manzel cosi len sepkal najradsej by som ho bola zachlostila 😀

dermajetics
5. lis 2007

ahojky holky,když jsem u prvního těhu byla na prohlídce porodních sálu,porodní asistenstka tvrdila,že si hudbu můžeme přinest....ale když na všechno došlo,ani se mě nikdo nezeptal,jestli nějaké to cd mám.Nakonec mi to ani nevadilo,protože stejně jsem měla jiné starosti,na žádnou hudbu jsem si ani nevzpoměla.....Ale přece jenom mě zarazilo,že o hudbě mluvili,ale při samotném trápení se maminy ani nikdo nenabídl "pomocnou ruku" a nezeptal se,jestli něco potřebuješ...... ☹

milwa
autor
5. lis 2007

Teda takovy vysledky ankety jsem fakt necekala 🙂 Kazdopadne mam o starost min. Diky za odpovedi.

melory
5. lis 2007

asi by ma pri kazdom tone zabolelo o nieco viac

paska
5. lis 2007

😀 tiež mi pustili kazeťák a sestrička tam šibla nedvedovcov 😝 hruuuuuuuuuuuuuuuza mala som nervy takto museli vypnuť 😀

davida
7. lis 2007

čaute baby,ja som teda hudbu chcela a keď som prišla na vzycháreň ako prvé som si pustila rádio,chvíľu nato mi tam vletela sestra,či vraj chcem zobudiť pol nemocnice,veď už je 01,00hod.pritom som to mala tak potichu,že som to ani poriadne nepočula.sestrička mi povedala,že ona mi to stíši.V reči jej kmeňa to znamenalo,že mi ho surovo vypla a bolo,no proste trnava...ale kým mi hralo bolo to fajn aspoń som sa trochu rozptýlila

mcmillka
8. lis 2007

Pridam aj svoju skusenost, CD som si pribalila, kedze cvicim jogu uz peknych par rockov, mala som svoje oblubene CD-cko so sebou a doteraz zartujeme o tom, ze som sme si ho vypoculi len 1 a 1/2krat a nase krasne dietatko bolo na svete! Boli to joginske mantry, do taktu ktorych si dokonca pohmkavala aj PA!

dagmik
12. lis 2007

ahoj, my jsme CDéčka s manželem pečlivě vybírali 🙂 a pak jako většina tady jsem na to neměla vůbec náladu. Manžel se mě několikrát na sále ptal, jestli chci něco pustit, chtěl to i zkusit, že mě to rozptýlí, ale já nechtěla, nezajímalo mě to, soustředila jsem se na dýchání a vůbec mě rozčilovalo plno jiných věcí...působilo by to na mě dost rušivě....ale to jsem tak trochu očekávala 🙂

milwa
autor
13. led 2008

Ahoj, tak jsem si nakonec s sebou vzala CD s hudbou od Devy Premal, ale nedoslo na ne. Prislo mi, ze bych byla za idiota, kdybych to tam poustela. Clovek slysi zvuky z vedlejsiho boxu... Ale ta hudba je skvela, takze v jinem prostredi si dovedu predstavit, ze by byla k porodu fajn.

zuzik03
14. led 2008

ahoj, já si chci vzít k porodu 2 druhy hudby - taky Devu Premal a pak taky Nightwish, což je takový lehčí metal, který mě vždycky uklidní a má dobrý rytmus, tak by se u něj myslím dalo dobře tlačit 🙂 jen nevím, jestli se na mě nebudou dívat jako na blázna a taky, jestli mě nějaká hudba bude vůbec zajímat 😀

anatanka
16. led 2008

Ja s sebou par CD mela, ale nakonec jsem stejne poslouchala to, ktere si v radiu zapomnela rodicka prede mnou. Byli to Nedvedi a mne to v tu chvili prislo vhod. Az na to, ze mi to manza hned utnul, ze ho to rusi v praci na PC. Ohleduplnost sama 😀

deveronique1
16. led 2008

No ja som tiež mala niečo prichystané, ale nakoniec sme ostali pri rádiu, ktoré som už v tých bolestiach aj tak nevnímala. 😀

zuzik03
16. led 2008

anatanko, a on při tvém porodu dělal na sále něco do práce na PC ? to je teda otrlý 😀

kachne23
17. led 2008

to já právě myslela, že nebudu mít na nic chuť, tak sem měla asi jen dvě nebo tři CD s pomalou klidnou hudbou a nakonec sem litovala, že toho nemám víc, p. sem měla docela dlouhej porod a rádiovej mainstream zrovna nemusim ☹

susik77
17. led 2008

ahojte, ja som mala oblubene cd-cka -pocuvam folk, takze to bolo kludne.a manzel vymenoval cd-cka.rodila som 13 hodin a bola som rada, ze som tam mala hudbu 😉 ked skoncilo cd, bolo to divne, take ticho...dost mi ta hudba pomohla-z radia by som nic nevnimala

biccy
18. led 2008

Ja som po porode rozmyslala,ci by mi pomohli take "vylepsovaky" ako napr.hudba,ci fit-lopta.Ale prisla som na to,ze by mi to,podla mna,vobec nepomohlo.Ked si to teraz este raz premietnem,inu polohu ako v lahu si pri kontrakciach neviem predstavit a bolo by mi asi jedno,ci tam hra hudba alebo nie. 😉

babalala
18. led 2008

Taky jsem měla připravených asi 10 CD různých žánrů, s tím, že si budu vybírat podle situace, chuti - a pak jsem si taky vybrala TICHO TICHO TICHO 😀 😀 😀

fenrirka
20. led 2008

mne tam hralo radio zhodou okolnosti same dobre pesnicky ale ked to na mna prislo uz uplne tak som nevnimala nic 😝

emjee
14. únor 2008

kuko7 • 36tt • Dnes o 14:17
Ahojte tehulky, chcem Vás poprosiť o radu, chcela by som mať pri pôrode nejakú ukľudňujúcu hudbu, neviete mi niečo poradiť? Ďakujeeeeeeeeeeeeeeem

biba12
14. únor 2008

Ahojte,

ja som na hudbu nemala vobec naladu a pravdupovediac, ani som ju nevnimala. Az potom, ked mi pichli epi. Bolo pustene radio.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru