Hypnobirthing - porod v hypnóze, máte zkušenost?

janicka312
7. črc 2013

Má někdo osobní zkušenost? Je někdo v ČR kdo se tím zabývá? Osobně tedy nejsem zastánce například porodlů doma, ale tohle zní zajímavě!

agentkadaisy
8. črc 2013

@janicka312 Ahoj, hypnoporod neznamená porod doma, ale v Anglii, kde to vzniklo, se doma rodí hodně. U nás to dělá paní Michaela Kalusová. Jdu k ní příští víkend na kurz a už se strašně těším 🙂 I manžel a naše PA se zúčastní a chceme do toho všichni jít 🙂
www.jemnezrozeni.cz (vpravo nahoře se přepíná na češtinu)

eicul82
4. srp 2014

Nikdo nemá zkušenost? 🙂

mochenkaa
4. srp 2014

@janicka312 @agentkadaisy @eicul82 Ja mam porod pred sebou, ale to neni jako porod v hypnoze. Je to spis o relaxaci a vnitrnim nastaveni, ze porod neboli. Nikdo vas do hypnozy neuvadi 😉

eicul82
4. srp 2014

@mochenkaa Takže se ti podařilo se "nastavit"? Slyšela jsem, že nakonec spousta žen to nezvládne, že je ta bolest tak ochromí, tak mě zajímají zkušenosti, jak je to ve skutečnosti 🙂

mochenkaa
4. srp 2014

@eicul82 ja mela prvni porod vyvolavany. Dali mi 2 tablety protoze prvni nezabrala. Prirozeny porod nemuze uz z logiky veci bolet vic nez umele vyvolane kontrakce. Takze ano, vim ze tento porod nebude bolet. Nemuze proste bolet tak moc jako ten prvni, takze v porovnani s nim bolet nebude 😀 Rozumis jak to myslim? Prala bych si miminko tak jako vydechnout (youtube porody prevazne z anglie), ale i kdyby to nevyslo, nebude to bolet tak jako to, co jsem zazila.
Ale ja se priznam, relaxace dost flakam. Mame doma urcite problemy a nejak neni energie. Kazdopadne s lektorkou co to dela v cr jsme v kontaktu a vzdy me tak spravne nabudi 🙂
Mimochodem, chodi tu v cr ted jako dula k porodu. Jen my bydlime dost daleko a nevyplatilo by se nam to. A na kurz urcite jdi. M byli v dubnu v Brne

weru
4. srp 2014

Ahoj holky,

moc na konikovi neprispivam, ale o hypnobirth vam rict musim. Z prvniho porodu jsem mela panicky strach, od sameho zacatku jsem chtela cisare, ale ten vam jen tak neudelaji ani v Anglii, kde ziju. Pak jsem nahodou narazila na hypnobirth....nasla levny kurz a prihlasila nas. Kdyz se nas pani, ktera to vedla ptala, proc kurz delame, odpovedela jsem, ze cekam prvni dite a vim, ze porod boli, ale netusim jak moc a ze potrebuju vedet, jestli budu schopna mit tu bolest pod kontrolou. Odpovedela, ze budu. A mela pravdu. Je to vse o tom, ze se ucite dychat a relaxovat s kazdou kontrakci. V ramci kurzu jsme dostali knizku a cd a to poslouchate a delate relaxacni dychani. Mne to hrozne pomohlo hlavne po psychicke strance....teoreticky jsem byla na porod pripravena na 100%. Prvni porod trval 8 hodin a nebyla jsem ticha, jak ty pani na videu z hypnobirth, ale s kazdou kontrakci jsem pracovala a prodychavala, jak se dalo. Druhy porod byl fofr, ani jsme to do nemocnice nestihli. Za me hypnoporod urcite jo. 🙂

agentkadaisy
5. srp 2014

Ahoj ženy, já mám svůj hypnoporod na svém profilu tady 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru