Indukce porodu. Je vyvolávaný porod náročnější?

pipisek
27. črc 2007

ahoj holky!
čekám druhé dítě a pokud do neděle 29.7. neporodím, nastupuji v pondělí 30.7. do porodnice k indukci porodu.
protože začínám mít obavu, že k indukci opravdu dojde, prosím všechny maminky o zkušenost s vyvoláváním porodu. hlavně maminky, které jako já už jednou rodily spontánně a podruhé měly porod vyvolaný. byl vyvolávaný porod delší a náročnější?
mám z toho rozporuplné pocity, na jednu stranu se těším, že to nekonečné čekání skončí a na druhou stranu mám obavy z délky porodu a z případných komplikací.
předem mockrát děkuji za vaše postřehy !

annika
27. črc 2007

Ahoj,Pipisek!
Ja som bola pred viacerými rokmi takto, ako teraz ty. Prvú dcérku som rodila viac ako 24 hodín, kontrakcie som mala menšie, postupne sa zosilnili. Druhú dcérku som mala po vyvolávačke, tabletku som dostala do pošvy večer o 18:OO, kontrakcie som začala mať po dv och hodinách a o deviatej sa začali silné bolesti. O polnoci prišiel lekár, dostala som ešte jednu tabletku a o tretej sa narodila druhá dcérka.Keby som to mala porovnať,tie dve pôrody, tak asi ten prvý bol príjemnejší, pri tom druhom zohrala veľku úlohu asi aj tá psychyka, vedela som čo ma čaká, a bála som sa z bolestí...Ale vidíš, človek na to zabúda, veď teraz na mňa čaká tretia skúška o necelých 98 dní. Držím ti palce, drž sa aj ty!Výsledok bude nádherné bábo, váš druhý najväčší poklad na svete... 😉

lussy
27. črc 2007

ahojky pipisku 🙂

jsem docela rada, ze jsi toto tema zalozila...take jsem o tom premyslela...ja púokud neporodim spontanne do 9.8.07 (za 13 dni), tak me take ceka indukce...mam tez rozporuplne pocity, ja ale samozrejme nevim vuuubec co me ceka, je to prvni mimi 😨 ja se asi nejvice bojim, ze to nakonec cele skonci cisarskym rezem...to je vlastne asi moje nejvetsi obava...

budu rada, kdyz sem holky napisou svoje zkusenosti 🙂

jinak ti moc preju, aby se tvemu mimiskovi zacalo chtit na svet treba uz dneska vecer a nejpozdeji v nedeli, at je to vsechno spontanne, tak jak to ma byt 😉 budu rada, kdyz se treba pak ozves, jak vse dopadlo 😵

pipisek
autor
27. črc 2007

annika díky za tvou zkušenost a za podporu! a přeji celé tvé rodince hodně štěstí a pohodový třetí porod bez komplikací !!!

chtěla bych se zeptat tebe, lussy, proč ti chtějí po 9.8. porod vyvolávat, když se standartně nechává přenášet tak 10 dní, tedy za předpokladu častých kontrol, CTG atd.
toho císaře se také bojím, mám strach, abych dobře zareagovala na látky, které podávají k indukci. zkrátka aby mě nenechali hodiny trápit a pak císař. samozřejmě vím, že nemá cenu o tom dopředu pořád dokola přemýšlet, ale nedá mi to....

keity
27. črc 2007

ahojte babule,pred 4 rokmi som tiež porodila vďaka prostaglandínu...o pol noci mi ho aplikovali,s tým ,že do rána sa to začne...začala som akurát tak mierne krvácať,ale kontrakcie žiadne...až okolo obeda,síce také slabšie, ale hneď pekne pravidelne v 5 min.intervaloch....do 15,30 nejak extra nesilneli až potom,keď mi "pustili plodovku"....no a o 18,30 bola malá na svete po 4-och zatlačeniach...na prvorodičku super pôrod...v podstate za 6hod.

lussy
27. črc 2007

pipisek - nooo, taky ty obavy mame uuuplne stejne, bojim se, ze me telo blbe zareaguje na ty tabletky atd., budu "otravena" dlouhym trvanim a nakonec to cele skonce cisarem 😒 No, mne budou vyvolavat kvuli vysledku zvyseneho cukru po testu O´Sullivan, takze jakoby kvuli gestacni DM...taky se mi nechce se tim stresovat, ale horzne se bojim o mimi, ze ten porod kvuli mne bude spatne zvladat ☹ jsem posuk no...muj dr. me furt uklidnuje 🙂

emjee - diky za odkazy...jsi zlato 😵

pipisek
autor
27. črc 2007

také děkuji emjee

lussy tak ať ti to dobře dopadne ! a až budu mít po všem a chvíli času, tak sem napíšu jak to proběhlo.

P.S. stejně ještě pořád trošku věřím, že to přijde do neděle

pipisek
autor
27. črc 2007

tady je názor zdejší koníkovské porodní babičky na indukci porodu

pipisek:

otazek je vice takze po porade:
trapi vas indukce porodu, ale je to nutne,...placenta uz muze byt vycerpana a pro miminko jiz neni profitem dele zustat uvnitr....
Osobni zkusenost s indukovanymi porody...sama citite, ze moc prirozene to neni...Neurcila to priroda ale clovek...Hlavni rozdil je vlastne v tom, ze bolesti zacnou vetsinou naraz z niceho nic...a hned treba po 5ti minutach....zadne pomale zkracovani intervalu jake zname z prirozenych porodu...
delka porodu se vetsinou nelisi...spise muze byt i kratsi...coz typuji u vas jste druhorodicka...az se to opravdu chyti muzete porodit velmi rychle
rodicky vetsinou na preparat reaguji dobre...s kontrakcemi uz je to ale bohuzel horsi
Jak preparaty zabiraji? Vetsinou dobre...jen necekejte, ze den kdy se s vyvolavanim porodu zacne = den porodu...to ani nahodou platit nemusi...tehu by melo byt ukonceno do ukonceneho 42tt...asi tak...
Takze vyvolavani muze trvat 3 dny i dele...samo za pecliveho sledovani mimiska...¨
Mozne komplikace....pri porodu stejne jako u normalniho porodu nejvetsi komplikaci byva to, ze se porod vyvolat nepodari a tehu se musi ukoncit cisarskym rezem
Jiste ze se vam to muze zdat jinak dlouhe...ale opravdu hlavne vzhledem k tomu, ze cely cas stravite v porodnici...doporucuji vam zneuzit sprchu a tezit z toho, ze tu vodu nebudete muset platit jako doma
Vzhledem k nalezu pocitejte s tim, ze se zacne s tzv. preindukci, kdy se gel nebo tableta zavadi do zadni klenby (tedy ne do hrdla, ktere je uzavrene), ale do pochvy jakoby k hrdlu...kde udela to, ze vy budete mit pravdepodobne jenom tlaky v podbrisku a zadech,...jakoby menstruacni bolesti...a hrdlo trosku uzraje...tedy se pootevre...dalsi den uz pak vetsinou lze dat pripravek primo do hrdla...
UZ neni treba opakovat...pokud neni podezreni na nejaky problem...ale myslim, ze prvni den nastupu do porodnice vam ho asi udelaji...uvidite
nezbytne to opravdu neni....
Dekovat neni zac....hlavne budte klidna...porodite hezky nebojte...
Pak se ozvete ...budu se tesit na fotecky mimca

emjee
27. črc 2007

pipisek treba par krat do schodov sliapnut alebo dobry sex a budete letiet do porodnice 😉

pipisek
autor
27. črc 2007

emjee

sex je denně už týden, už nás to nebaví 😀 😀 😀
procházky také na denním pořádku a schody taky 😀 😀 😀
měla by to být princezna, takže zřejmě bude adeptkou na MISS vzhledem k tomu fintění 😀 😀 😀

pmk
27. črc 2007

Ahoj,taky přidám svou troškou do mlýna.
První porod mi začaly slabé bolesti v 1 odpoledne,v 8 večer jsme jeli do porodnice,otevřená na 1 cm.V 11 začaly bolesti sílit a 8.30 se malá narodila.I když to hodně bolelo,přišlo mi to jako hrozně krásný zážitek.
Před 6 týdny jsem porodila podruhý a porod mi taky vyvolávali,píchli mi vodu.Musím podotknout,že asi taky psychika udělala svý,měla jsem strach z bolestí,věděla jsem do čeho jdu.V porodnici jsem ležela už večer před tím,vůbec jsem nespala.To odpoledne mi Dr.udělal ten zázračný hmat,byla jsem už na 2 cm otevřená,porod museli vyvolat kvůli tlaku a otokům.
Druhý den ráno v 7.30 mi píchli vodu,otevřená už jem byla na 4 cm.Na to začaly kontrakce,od 10 byly strašně silné a ve 12.20 byl malý venku.Druhý porod bolí víc,kontrakce jsou hodně intenzivní,říkaly mi to i PA,ale je rychlejší.Měla jsem volat manželovi a volala jsem že do 2 hodin to bude ať už jede,to jsem byla otevřená na 6 cm a za 10 minut byl malý venku,manžel přijel a malý už byl u mě na břiše.
Doufám,že jsem trochu pomohla,hlavu vzhůru,určitě to zvládnete a držím moc pěsti a přeju krásný zdravý miminko.
Za sebe můžu říct,že první porod byl hezčí,bylo to poprvé a jedinečný.Druhýho porodu jsem se bála,byla jsem unavená,nevyspala a šťastná,že je to za mnou.Navíc jsem měla komplikace po porodu,museli mi ještě čistit dělohu.Upřímně jsem ráda,že už nikdy nemusím,2 děti nám stačí.
Přeju hodně štěstí.

annika
29. črc 2007

Ahoj,Pmk!
Ja som si to prežila takisto, ako ty. ****Druhý pôrod už s tým, že to bol posledný. Nikdy nehovor nikdy! Po 11 rokoch čakáme tretie miminko, konečne chlapčeka, a veľmi sa na neho už ťešíme. ... 😵 Nikdy nevieš, čo život prinesie, veď preto je taký ťažký a krásny v jednom...
Pipisek! ďakujem za dobré slová, dobre mi padli, prajem ti takisto všetko naj...

berdicek
31. črc 2007

Ahoj, take jsem cela nervozni z toho, ze by mi meli porod vyvolavat, jsem prvorodicka a vubec nevim, co me ceka 😒 . Porad si rikam, ze se treba mimi umoudri a vyleze samo, vcera jsem byla na kontrole a doktor prohlasil, ze na porod to zatim nevypada, porodni cesty jsou pry tuhe a zatim se neotviram, tak uvidime. Chapu to dobre, ze prijem do porodnice se dela nekdy uprostred 42.tydne? Trochu me desi to, ze kdyby mi porod vyvolali, tak ty prvni kontrakce budu prozivat sama na pokoji, to se asi jeste nejde na porodni sal ne? A do Krče na pokoj navstevy nesmi, takze bych to musela zvladnout sama, bez manzela. Dost na neho spoleham 🙂

belda
31. črc 2007

ahoj, mě doktorka řekla, že pokud chci rodit, musíme provozovat"manželskou erotiku".to jsem se fakt nasmála 😀 😀 😀 prý sperma obsahuje prostaglandiny, které jsou i v oněch vyvolávycích tabletách.
světe div se, v pátek večer jsme si "užili" a v sobotu jsem šla rodit 😉 😎
tak to zkuste taky a třeba se vám zadaří.držím pěstičky 😅

rybka78
31. črc 2007

ahojte, ja som uz vyskusala vsetko mozne na urychlenie porodu (umyvenie okien, pranie zaclon, babske koktejliky, manzelsku erotiku,...) a stale nic. nasej malej sa teda vobec nechce na svet. 😉

belda
31. črc 2007

rybka a co něco pálivýho?nebo něco, co tě pořádně prožene?švagrová šla na plánovaný císař a večer před sekcí jí udělaly klystýr a do hodiny se jí spustily kontrakce a po 2hod byla na sále... 😉

rybka78
31. črc 2007

tak to som este neskusala. zeby posledna moznost? 😉

sarrinn
31. črc 2007

rybka78: me taky kdosi rikal "hrusky, kari jidlo a sex" tak nevim, ja mam hodne plodove vody takze bricho mam nafoukle, porad nejake bolesti a pak poslicky pravidelne a pak jak kdyz utne, NIC, tak uz taky zkousime 😝 co se da a teda nic moc, nevim, asi mimisci vi kdy je ta spravna doba 🙂 preji hodne stesti a krasne zdrave miminko

rybka78
31. črc 2007

ahoj sarrinn, dakujem za rady a zelania. dufam, ze ty nebudes tolko cakat a drobceka si zacnes uzivat skor. kamoske sa dnes narodil syn a termin mala o 2 dni. chlapci sa asi na svet viacej ponahlaju. 😉

prajem ti bezporoblemovy porod a rovnako krasne a zdrave babatko. 🙂

annika
31. črc 2007

Ahojte!
Niečo v tom môže byť pravda. Mám dve dcérky, a obidve som rodila týždeň po termíne a druhú mi museli vyvolávať. Teraz čakáme chlapčeka, tak som zvedavá či pred alebo po termíne budem rodiť????? 😉

makyb78
1. srp 2007

Ahoj holky,
no nevím jestli se chlapci snaží rychleji dostat na svět.Já před pěti lety kluka 10 dní přenášela.Pak už jsem ležela v nemocnici,nejprve mi píchali nějaké hormony,aby se připravily porodní cesty.Zázračný hmat od pana doktora nezabral,tabletka do pochvy nezabrala,píchli mi vodu a kontrakce nepřišly.Vůbec jsem se neotvírala,mluvilo se o císaři z důvodu nepostupujícího porodu.PA mi radily ať se nenervuji a prostě se snažím dělat co je mi příjemné/cviky na míči,chůze,horká vana atd./Vybrala jsem si horkou vanu.Tak horkou,že jsem si připadala jak pařené prasátko.Manžel vykoupil novinový stánek a přečetl u té vany snad i sluníčko a mateřídoušku.A světe div se,před 11hodinou mě doktorka vyšetřila a prohlásila,že to tak beznadějně nevidí a že jdeme na sál.A ve 12:20 se Tomášek narodil/4kg,54cm/.Samotný porod byl rychlý a krásný,bolesti před tím v podstatě nijaké.Myslím,že mi hodně pomohla ta horká koupel,někde jsem o tom četla.Nebo to bylo všechno dohromady,to už se nedovím.Po porodu jsem se došla vysprchovat/dvě hodiny ležení jsem nedoržela/ a sama jsem si docupitala na šestinedělí.Byla jsem fit.Takže maminky co přenášíte,nebojte ono to nakonec nějak půjde.I když teď se mi to kecá,že?
V prosinci čekáme druhé dítko,tak jsem zvědavá jak to vše bude.Fakt je že to přenášení je únavné a já chci být na vánoce doma.Asi budu ležet doma v horké vodě už od listopadu.No necháme se překvapit,nic jiného mi nezbyde.
Takže přeji všem pohodový porod,když bude méně pohodový,tak ten krásný pocit a radost z miminka Vám vše vynahradí.

petraluk
1. srp 2007

Ahoj holky 🙂 Z vlastní zkušenosti můžu říct, že sex teda vůbec nepomáhá. Snažíme se s přítelem denně a výsledek žádný. Taky si dávám teplý koupele, myju okna a stále nic. Vždycky odpoledne mě začne bolet v podbřišku, ovšem ráno se probudim a fyzicky je mi perfektně. Akorát s tou psychikou to začíná být horší. 😒 První termín jsem měla už 28.7. a jsem stále 2 v 1. Když to takhle půjde dál, tak 8.8. nastupuju na vyvolání. Když čtu vaše zkušenosti tak z toho začínam mít opravdu strach. ☹

berdicek
1. srp 2007

Petraluk, neboj, nejsi v tom sama. Ja jsem taky po terminu, na posledni kontrole jsem byla v pondeli 30. doktor prohlasil, ze porodni cesty jsou tuhe a zatim se neotviram. Znovu jdu na kontrolu v patek, tak jsem zvedava. Pokud jde o sex, tak na ten ja nejak nemam chut, pripadam si jako slonice s tim brichem a jsem rada, ze se v posteli otocim, takze je jasny, ze nase frekvence 1x tydne porod neuspisi 😀

rybka78
1. srp 2007

petraluk, berdicek,
pridavam sa k vam. netreba zufat. 😎 ziadne babo predsa v brusku neostane vecne. 😉
ja mam kontrolu zajtra, tak som zvedava, co nove mi povie doktor.

petraluk
1. srp 2007

Já jdu taky zítra na kontrolu, ale jestli se otvíram netušim. Mě mimo monitoru nijak nevyšetřují.A ten mám přímo vzorový, jak už mi řekli rovnou 4 doktoři. 😀 No uvidíme, třeba se to zítra změní. 😅

sarrinn
2. srp 2007

Ahoj holky 🙂 tak to me rekli pred dvema tydny ze jsem otevrena na 1cm(nic moc, ale prece) no a mekka, ale kontrakce nikde, jo poslicci to jo a bolesti, ale pak to zase prejde. My teda mame jeste casik, tak uvidime. Kamoska mi napsala: Ze jeden pan doktor rekl "nebojte maminko, jeste jsme to v zadne nenechali". Sex, neco na prohnani a horke koupele jsou u nas na dennim poradku a zatim teda nic. Ale dockame se, jen pevne nervy, ta psychika to opravdu odnasi 😀

ellla
2. srp 2007

jedna sesricka mi raz vravela, ze co tam po termine, ved to dietatko ma svoj vlastny termin... asi to tak bude. keby nam nepovedali presny termin porodu, iste by sme sa nestresovali a pokojne cakali az pride ten spravny cas. nase stare mamy iste nevedeli tak presne kedy maju ist rodit... 🙂 dnes nas doktori casto zbytocne strasia, ze prenasame a nakoniec sa vacsinou po porode zisti, ze to bolo nacas - podla dlzky nehtov, sfarbenia plodovej vody... 🙂

berdicek
2. srp 2007

Ta psychika vazne dela svy. Nejvic me rozciluje, ze mi denne vola mamka, tchyne, plus sms od znamych s dotazem "tak co?". Me uz z toho asi klepne ☹ . Zitra jdu na kontrolu, tak jsem zvedava, co se dovim. Zatim nemam vubec zadne poslicky, proste az na to obrovsky bricho se citim naprosto v pohode

sarrinn
2. srp 2007

No tak to ja mam kazdy den neco, proto uz se nemuzu dockat az to vazne prijde, uz jsem z toho vyrizena a unavena... ty sms to mi neco rika, ja jsem v Irsku a moje nasi taky porad pisou a volaj, znamy taky 😝 vsichni uz se tesi no, jen jim porad rikam ze az neco tak urcite poslu sms 😀

berdicek
2. srp 2007

to je prece jasny, ze az bude mimco na svete, tak dame vsem vedet no ne?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru