Indukce porodu. Je vyvolávaný porod náročnější?

pipisek
27. črc 2007

ahoj holky!
čekám druhé dítě a pokud do neděle 29.7. neporodím, nastupuji v pondělí 30.7. do porodnice k indukci porodu.
protože začínám mít obavu, že k indukci opravdu dojde, prosím všechny maminky o zkušenost s vyvoláváním porodu. hlavně maminky, které jako já už jednou rodily spontánně a podruhé měly porod vyvolaný. byl vyvolávaný porod delší a náročnější?
mám z toho rozporuplné pocity, na jednu stranu se těším, že to nekonečné čekání skončí a na druhou stranu mám obavy z délky porodu a z případných komplikací.
předem mockrát děkuji za vaše postřehy !

bibione
8. únor 2010

latvia: ved vravim,ze si uz nepamatam 😉

konsa: no to je dost divne,ked uvazime,ze je to dost dolezity faktor 😕

bibione
8. únor 2010

konsa: esteze je babo v poriadku...keby sa zistilo,ze ma downom syndrom,sa mozes tej dr pekne podakovat 😠 taka nezodpovednost!!

latvia
8. únor 2010

zas downika netreba hned zabijat... 😔

bibione
8. únor 2010

latvia: to nevravin...ale ja by som do toho nesla

latvia
8. únor 2010

berem, kazdeho slobodna volba...ja by som sla

konsa
8. únor 2010

latvia,bibione: mě to Dr. prostě nedělala a co vím, tak nejsem bohužel jediná ☹ ale nemá to cenu už ted řešit, už to stejně nenapravím....
neříkám, že se to nemá dělat - naopak - u příštího dítěte se už odbít nenechám a na tyhle testy půjdu. Naopak vynechám tripply ve 17tt, které jsou častokrát falešně pozitivní a akorát rodičku stresují. Stejně bych si mimi tak jako tak ve 20. týdnu nenechala vzít, kdyby něco. Ale dost, to do tohodle tématu nepatří, tak at nás nesmažou 😉

hathor1231
8. únor 2010

konsa, ja som mala prve sono v 7tt na sovensku a v anglii dalsi az v 20tt! tu sa s tym velmi neponahlaju. prve sono je na urcenie poctu plodov a to v 20tt je dolezite na vyvojove vady, potom v 28tt je na polohu mimi (ale to zistia aj pohmatom)...
takze mne sa termin porodu posunul celkove 3x!!! konecny bol 30/07 a porodila som 12/07...
ja som mala jeden cyklus naviac preto to bolo nepresne...
a k DS. na 20tt mi povedali ze ma asi DS ale nie kvoli krku ale pretoze mala opuchnute oblicky a selesty na srdci,cize rovno dve vyvojove vady. nechcela som si ju dat vziat. na amniu som sa dozvedela,ze to nebude DS, ale vady tam su stale... takze som sa len modlila a plakala. v 28tt nam povedali,ze je zdravucka a vsetko to dobehla 😵 tak som si konecne zacala ako tak uzivat tehulkovania 😵 oblicky su uplne zdravucke a na srdenku ma slaby selest.
a tripple test mi vysiel s malym rizikom a vyvojove vady 😉
drzim palce,nech mas lahky a rychli porod. ja som mala tiez vyvolany

konsa
8. únor 2010

hathor: díky 🙂 to je přesně, co píšeš - jen to maminu stresuje tyhle jejich testy. Mě stačilo čekání na výsledky amina a byla jsem z toho na prášky! Hlavně, že Nicolka je zdravá a všechno to dohnala 🙂
já doufám že vyvolání se mě týkat nebude, ale jen tu chci pro jistotu nasbírat nějaké informace, kdyby se Terezce v nejbližších pár dnech nechtělo vylézt 😉 zatím jsou ale doktoři vpohodě - vůbec to něřeší, takže jsem ráda...

hathor1231
8. únor 2010

konsa, aj ja som mala riadne nervaky kym boli testy,mala som priebezne na DS o 2prac.dni a celkove ani neviem kedy,povedali,ze ak by priebezne neboli spravne,tak sa ozvu... takze nastastie priebezne boli spravne 😵 ale az do toho 28tt som si teda riadne poplakala. po poreode som sa tiez bala,ci bude oky ale nastastie je 😅 asi je to odmena ze som hned nebezla na potrat 😵
tak co takto trochu pomoct malej spermiami? su to prostag.co su aj v cipkoch na vyvolavanie 😉 takze ak bol streptokok B vporiaku,tak supky na muzika a spermie su naaajdolezitejsie 😀
ja som mala vyvolany lebo mi odisla plodovka skor a kontra nepravidelne. mala sa mi narodila az po vyse 67hodinach 😅 tu v anglii nechavaju porodu volny priebeh (ziadne nastrihy,...),takze som si pockala kym sa im uracilo ju vyvolat 🙄 ale ako mi dali kapacku,tak bola za 5h vonku 😵

makka
8. únor 2010

Nevím jestli zrovna budu ta, která by měla uklidnit. Ještě než mi porod indukovali, šla jsem na preindukci, což znamená, příprava porodních cest na porod. Řekla bych, že tohle bylo pro mě to nejhorší z celého porodu. Zaváděli mi čípky k hlavičce malého, ale jak byl vysoko, museli použít gynekologické háky, což dost bolelo. Pak mi porod vyvolávali 4 čípkama a nic. Poslali mě domů. Pak po týdnu byla další možnost. Zabral mi až 2 čípek. Zavedli mi ho v 21 h., za 1/2 h. mi praskla voda a malý se narodil v 11,47 h. dopoledne. Všechno to stálo za to a ta bolest se hodí za hlavu

bibione
8. únor 2010

hathor: sak na slovensku je to tiez tak stymi uzv,ja som mala v 7tt,13tt,20tt ten je najlepsi..morfologicky,cize ci ma vsetky prsteky,ci ma jednu hlavu,,,to teraz zlahcujem 😎 v 30,a nakoniec pred porodom...z krvi to neni nikdy iste,preto ak vyjdu zle vysledky,tak sa robi amniocenteza...ale to je uz na rodicke ci ju podstupi,ta sa plati

makka: no nezavidim...u teba sa porod nijak neukazoval...to je od dost horrsie 😒 ja uz som otvorena bola,tak som to mala si lahsie,ale tie vystrenia z dola pekelne boleli 😠

bambulkabambulkova
8. lis 2010

dufam ze neprenasam mne robili testy aj 4d sono vsetko ok ale bojim sa som39tt

babso
27. říj 2011

ahojte,
sestra je tehotna a mala porodit uz pred 12dnami.. Vcera ju zobrali do nemocnice, dali jej vyvolavacku ale ani ta do 24 hod nepomohla... teraz ju monitoruju a dali jej infuziu na vyvolanie porodu, ale je tomu dalsia hodina a stale nic... je nadopovana tabletkami proti bolesti...je to normalne?? vie mi niekto napisat, co bude dalej?? naozaj mam o nu strach!!!! preco ju vlastne nedaju na cisarsky??

sarunatko
27. říj 2011

Ahoj, taky jsem měla vyvolávaný porod. Byla jsem hospitalizovaná už od čtvrtka, nejdřív mi dělali zátěžový test, v pátek dali první a druhou tabletku na vyvolání, ani jedna nezabrala, v sobotu ráno v 6 mi dali třetí s tím, že můžou dát maximálně čtyři, pak už je císař. Zabrala až čtvrtá, kterou jsem dostala v 10.15, od 11 jsem už měla fakt velké bolesti, pak mi píchli vodu a miminko se narodilo ve tři odpoledne. Bolesti byly teda hned od začátku velké a nepřetržité, ale zase to netrvalo tak strašně dlouho. Nechala jsem si i píchnout epidurál, ale už nezabral.

maxa77
29. říj 2011

Ahojte, ja som tiez mala porod vyvolany den po termine. Vsetci ma strastili aby som si nedala vyvolavat. Mala som bezproblemovy porod.. Maly bol od prvej kontrakcie za dve hodinky vonku. Do nemocky som prisla otvorena na 4cm, dali mi infuziu, po styroch hodinach (necitila som nic) som sa otvorila na 6cm, pustili mi vodu..zase infuzia, do polhodiny mi prisla prva riadna kontrakcia a o dve hodky som uz tlacila. Nebol potrebny ani nastrih a teda ani sitie.

kacab
29. říj 2011

... tak trochu z nudy pročítám zdejší témata a zabloudila jsem i sem.... Dcerku jsem měla spočítanou na 3. a 12. června a 20. mi dr na kontrole řekl, že to TEDA JEŠTĚ TÝDEN NECHÁME!!!... Já už ale měla strach, tak jsem si v celku rázně vyžádala odeslání do FN do poradny pro "přenašečky. " Tam nademnou ještě ten den spráskl dr ruce, že je dítě narostlé tak, že ho ani sama neporodím, vyděsil se,kdo že je můj gynekolog, že jsem neměla udělaný ani testy na cukrovku a rovnou si mě tam nechali a začali provokovat porod... ještě mi doslova řekl, že kdybych místo vaření teplých večeří manžílkovi - pravidelně souložila, nemusela jsem tam zkončit... (oplakala jsem to, bylo to kruté, ale měl pravdu - vůbec jsem v té době nesexovala... ) Nakonec se usnesli, že mimi bude veliké, ale že mám dostatečně širokou pánev a zkusíme to přirozeně.. 2 dny do mě bez velkých uspěchů prali prášky, pak objednali termín na sále na císaře a v noci jsem se rozrodila... Plodovku jsem měla zkalenou, hustou, zelenou.... manžel málem odpadl, když to tam ze mě v jednu chvíli vylítlo... porod trval 20hodin, většinu času na monitoru a odměnou mi byla dcerka 51cm a 4010g..
U druhého těhu jsem byla u nové lékařky, zjistili mi těhotenskou cukrovku, byla jsem na dietě a přibrala jsem jen 3,5kg... připravovala jsem se podvědomě na opět provokovaný porod... ale v termínu porodu jsem si nechala udělat Hamiltonův hmat, který mi asi hodně a zásadně pomohl... Všem doporučuju!!!!!!! a opravdu poctivě jsme si s mužem užívali... Porod se mi rozjel sám, týden po termínu a od začátků kontrakcí byl malý venku za 2,5-3 hodinky... Plodovka čirá a kluk jako buk 4200g a 53cm...
V článku co jsem tu četla jsem nenašla jedinný důvod, co by na mě pasoval , proč mi museli u Terezky porod provokovat.... jinak velikost miminka koncem těhu už nikdo nezjistí.. spočítají podle různých rozměrů nějakou velikost, ale nenaměří kolik tuku si na sebe nabalili, tak je ten odhad +-o,5kg...
Na mě ten článek působí jako šíření zbytečné paniky mezi už tak dost citlivě rozpoloženými těhulkami... Sice je asi pravdivý ve výčtu rizik, ale kdyby tu někdo sepsal rizika klasických porodů či císařů, nebylo by to jiné.... Ona ta příroda moc dobře vymyslela, proč při porodu tak trpíme... absolutě pak není čas přemýšlet nad kdyby, co by.... Ono to nějak dopadne, chce to dobrého doktora a pozitivní myšlení!!!!! Tohle jsou věci, který by měl zvládat hlavně dr a vest rodičku v rámci možností cestou nejmenších rizik a pokud se v tom budete zbytečně šťourat, akorát se rozhodíte, vystrašíte a ve finále to stejně moc neovlivníte!!! Tak přeju, ať porodíte,hladce, v termínu a krásná zdravá miminka!!!!

jasekd
29. říj 2011

Prvni porod zacal spontanne 40+0, v noci uz hur jsem spala, v 5 rano zacla odtekat voda a nastoupily kontrakce po 5 min, trval 9 hodin pocitano od kontrakci po 5 minutach, hnusne krizove bolesti, na ktere nefungoval ani mic, ani sprcha, pomale otvirani, praskli mi vodu, mela jsem Buscopan, ke konci oxytocin, kyslik, bolesti v zadech non stop, necitila jsem vubec, kdy mam tlacit, dve PA na brise, kdyz malymu klesaly ozvy, nastrih, malej OK, 3,75 kg, 52 cm, 35,5 hlavicka. Po porodu jsem mela pocit, ze uz nikdy, i kdyz proti jinym netrval tak dlouho.
Druhy byl asi 41+2, rano nastup na preindukci (predtim dva Hamiltony), 1 tbl Prostinu, hned zacly kontra po 5 minutach, do obeda to slo, ale vubec jsem se neotvirala, kolem 16 mi udelali neco jako Hamiltona a trochu to popojelo, vodu praskli cca ve 20,30 a v 22 byla na svete, trvalo to 12 hodin, z toho pulka hodne bolestiva, ale lip jsem to snasela, vedela jsem co a jak, krizove bolesti byly mensi, kontrakce sly i do bricha, az na konecnou fazi byly mezi nimi sice male, ale pauzy, u prvniho to bylo skoro nepretrzite. Sice ty kontrakce byly asi silnejsi a bolestivejsi, coz u Prostinu byva, presto ale lepe zvladatelne, miminko nemelo zadny problem behem porodu, ja krome Prostinu a ATB na streptokoka zadnou medikaci, prasknout vodu jsem sice nejdriv nechtela, ale protoze nalez vubec nepostupoval a bolesti skoro nepretrzite, souhlasila jsem, pak sice hruza, ale rychle hotovo 🙂 Pro me byl druhy porod daleko lepsi a da se rict krasny zazitek, i kdyz v tu chvili jsem si samo rikala, ze umru 😀 Holcicka, 3,6 kg, 49 cm, 36,6 hlavicka, bez nastrihu, ale natrzeni, rodila jsem jen s PA, Dr. me jen zasil.
Takze ja mam s indukci dobrou zkusenost 🙂 Byl to ale druhy porod a to po roce, vsichni rikali, jak to pujde fofrem, to sice neslo, ale mohlo bejt hur.

lucy1311
20. kvě 2013

V zivote nikdy vyvolavacka!!! Toto hovori za vsetko my sme mali tazku asfyxiu a myslim ze to bolo pretto mala som velmi silne kontrakcie http://www.prirozeny-porod.eu/neni-toho-prilis-...

lenula84
16. črc 2013

u nás porod trval 3dni ☹

veruska007
16. črc 2013

U mne byl vyvolávaný porod mnohem snazší, kratší a mnohem méně bolestivý než potom druhý porod, přirozený.

kiki68
16. črc 2013

holky,sice este nie som tehotna,ale mozu u mna pouzit vyvolavacku,ked som na nu alergicka?teda buscopan uz mi pichali pri inej prilezitosti a reakcia bola velmi zla, zvracala som dve hodiny,aj ked uz nebolo co, nic som nevidela skoro a ked tak sa so mnou vsetko tocilo. Na druhy den som sa zobudila s tym,ze keby vypijem flasu vodky tak je to cele lahsie. Ale nejak som to rozdychala a isla dalej. Ja si len neviem predstavit co by to spravilo pri porode....neviem ci to ma nejaky suvis s hypoglykemiou,ktoru mam,ale nechcem si to ani predstavit keby to este do mna raz naladovali...

ebsian
16. črc 2013

Jsou po vyvolání silnější kontrakce, bolestivější, které rychleji otevírají hrdlo..
Tedy dle doktora 😀 Realita byla taková, že první den tableta nezabrala, jen bolesti ms a další den při otevření 3cm a opětovném zavedení tablety praskli vodu, aby se to rozjelo, a taky, že rozjelo 🙂 Ani jsem nestíhala dýchat, jak rychle byly kontrakce, a poslední hodinu před tlačením, nebo jen půl hodiny, to mi splývá napíchli ještě kapačku oxytocin a to už jsem myslela, že polezu po zdi. Ale pak přišlo brzo na řadu tlačení, další den tedy malá přišla na svět už za 3 hodiny!! Což je krátká doba..Ale první den doktoři nepočítali, asi cvičné vyvolání, voda neodtekla, tak co, že..Pro ěn porod trval jen 3 hodiny.

zuza01
16. črc 2013

Já měla vyvolávaný, super. Bylo to rychlé, pokud je přirozený lepší, pak by to musela být úplná pohoda 🙂 Je pravda, že hned nastoupily silné bolesti, plodovku mi píchli předtím, ale šlo to rychle a kdybych mohla rodit i podruhé takhle, beru! 😉

janaspa
16. črc 2013

Ja som rodila 2x, prvy bol vyvolavany,druhy spontanny. Oba porody boli bezproblemove, aj kontrakcie,aj samotny porod,ziadny katastroficky scenar,oba bez bez epiduralu. Prvy vyvolavany 7hod,druhy 3hod.

barbs24
16. črc 2013

mne vyvolavacky nezabrai vobec isla som SC

talina
16. črc 2013

u mě byl porod cca 36hodinový, neotvírala jsem se, voda píchlá a oxitocin jen vyvolal kontrakce, ke všemu mi (ne)píchli epi, takže po všemožných hokus pokusech jsem jela na sál

dadka28
16. črc 2013

ja som mala obe porody vyvolavane...a obe boli super...max do 4hod....od zavedenia tabletky az po porod...

marhulinka
16. črc 2013

Já měla teď porod vyvolávaný a porodila jsem za 1h a 20minut od napíchnutí oxytocinu...bolesti byly silnější,ale za tu rychlovku to bylo jako nic 😵

clarissa
16. črc 2013

Obidva porody vyvolavane cipkom a nebyt tych dvoch krasnych deti co mam,povedala by som ze to boli najbrutalnejsie a najhorsie chvile mojho zivota! bolest vydrzim,niesom padavka,ale to co u mna predstavoval vyvolavany porod,to uz nikdy v zivote nechcem zazit...keby este niekedy otehotniem,trvam na sekcii...

smithi
17. črc 2013

první vyvolávaný - 23 hodin (3350g a 51cm)
druhý vyvolávaný - 4 hodiny (3500g a 52cm)
třetí vyvolávaný pouze hodina a 11 minut (4200g a 53cm)

🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru