Indukce porodu. Je vyvolávaný porod náročnější?

pipisek
27. črc 2007

ahoj holky!
čekám druhé dítě a pokud do neděle 29.7. neporodím, nastupuji v pondělí 30.7. do porodnice k indukci porodu.
protože začínám mít obavu, že k indukci opravdu dojde, prosím všechny maminky o zkušenost s vyvoláváním porodu. hlavně maminky, které jako já už jednou rodily spontánně a podruhé měly porod vyvolaný. byl vyvolávaný porod delší a náročnější?
mám z toho rozporuplné pocity, na jednu stranu se těším, že to nekonečné čekání skončí a na druhou stranu mám obavy z délky porodu a z případných komplikací.
předem mockrát děkuji za vaše postřehy !

lulii
17. črc 2013

Pro mě byla indukce hoooodně náročná. Tři dny pravidelné kontrakce, nakonec otevřená na 9 a před finále nakonec CS, moje tělo bylo už tak vyčerpaný, že mi přestala fungovat děloha a tím už bych malého nevytlačila. Takže já zažila oba porody 😀 Bojím bojím dalšího 🤐 😵

lenka07
3. zář 2013

Ja som mala vyvolavane tri porody dcera 1995 porod trval asi 5 hodin ,syn 1997 porod po prasknutej placente trval asi 3 hodiny nastastie sa narodil zdravucky a krasny . A treti porod 2003 po smrti mojej mamky bola som cele tehotenstvo v nemocnici a porod bol planovany trval 2 hodinky .tento rok v aprili otehotnela no malinke bolo slabucke potratila som v 10 tt to ma totalne zlomilo aj psychicky aj fyzicky nezvladala som ani svoje ktore sa na surodenca velmi tesili aj oni boli sklamany a manzel sa ponoril do prace aby na to nemyslel ja som sa myslim pomaly z toho dostala a po problemoch po potrate sa opet chceme posnazit o babetko 🙂 nechcem sa len tak vzdat 🙂

bartijana
24. zář 2014

Tak já první přirozený- 10 hodin, kontrakce pomalu nastupovaly.Poslední půl hodiny už bolela. Druhý vyvolávaný- 5 hodin, pro mě děs, kontrakce začly hned asi za hodinu po zavedení tablety do čípku. Po dvou hodinách už jsem lezla skoro po zdi, brečela bolestí- nakonec mi píchli epidurál a bylo to lepší. Když se na mě přišla prý po 20 minutách po napíchnutí epidurálu koknou doktorka co mi ho dávala,jsem na ni hleděla jak tele ☹ ,vůbec jsem si ji nepamatovala. No a pak do tří hodin se malý narodil. Už to šlo líp, lae bez toho epidurálu-nevím,nevím. Taky jsem byla ps. na dně,že jsem to nezvládla.

kukujda
27. led 2015

Holky, dá se po indukci prožít přirozený porod? Je mi jasné, že indukce přirozená není, ale po tom, co "to začne", dá už se postupovat jako u přirozeného porodu nebo to znamená, že budu furt na monitoru a kapačkách?

tadeasek3
27. led 2015

@kukujda Jak říkáš indukce sama o sobě není přirozená, porod který následuje je taky jiný. Já měla porod vyvolaný a byl to masakr ukončený akutním cs. ale každá to má jinak. Někdo rodí po tabletce tři dny a já byla ten případ, že jsem v 7 přijela na vyvolání a ve 13:16, byl synáček na světě. Kontrakce byly strašně rychle za sebou a intenzivní a na to mě nikdo nepřipravil, otevřená na 8 cm, tlačit už jsme mohla, bez epiduralu a nakonec se to stejně nepovedlo normálně. Nemá to fakt nic společného s přirozeností, kdy kontrakce přicházejí pomalu a zrychlují postupně. Ale nakonec jsem ráda, že se narodil v pořádku a bylo to rychlé, takže to mám v mlze a klidně bych šla rodit zase 🙂

olusenka
27. led 2015

@kukujda já měla porody vyvolávané oba, a nebyla jsem vůbec na kapačkách, a na monitoru u prvního jen asi 2x. Druhý byl veskrze přirozený, kontrakce jsem si protrpěla na pokoji, pak přešla na sál, do sprchy, monitor nic, v teplé sprše mi rupla voda, hned mě táhly na křeslo a za minutu byla dcera na světě . Oba byly rychlé, halvně druhý byl rychlejší. Ono taky záleží na tom, jak jsou porodní cesty připravené nebo nejsou, podle toho pak tělo reaguje na tu tabletu Prostinu .

kukujda
27. led 2015

@olusenka Tak jsem trochu klidnější... Třeba to přijde samo, ale nějak se mi to nezdá 😖

deathy
27. led 2015

My taky vyvoláváli. Protože moje vyvolávání holku vůbec nezajímalo.
V 7 nebo 8 jsem nastoupila do porodnice, prohlídka, zavedli.. pak jsem si normálně byla kde jsem chtěla, jen jsem se musela každou hodinu ukázat. Takže jsem ťapkala po porodnici, dokud jsem nezaznamenala, že asi nastali lehký kontrakce. Něco jako když mě bolelo břicho při MS.
To bylo kolem 11. Pak už mě nechali na pokoji, dostala jsem ve 12 polívku, pak sprcha... to už se to vcelku rozjelo, takže jsem se ve sprše ráda zdržela. No a pak co si tak nějak pamatuju to bylo celkem rychlý. Šla jsem zavolat partnerovi, že teda jako už se může dostavit. Pak na sál. Chvíli jsem tam trpěla, dokud mi nepíchli epidurál. To jsem s nima najednou začala i komunikovat 😀 no a šup šup a holka byla ve 14:44 na světě.
Naprosto v pořádku, zdravá, já taky. A jelikož to byl můj jediný porod, tak se zase spíš teď bojím toho, co když to přijde najednou samo někde třeba na prochajdě 😀 vůbec nevím, co by jsme dělali, protože tenkrát jsem prostě věděla v tu a tu dobu nastoupim a pak už si mě ohlídají. Teď babo raď 😀

simcatom
10. únor 2015

mě porod vyvolávali páč sem na konci těhu měla vysoký tlak a porod byl od vyvolání rychlý

před půl 12 odpo mi zavedli vyvolávačku a ve 14:29 byla malá na světě

lucretia7
9. dub 2015

Vyvolavany porod zvysuje riziko akutnej sekcie, aj ja som tak dopadla. Kontrakcie su totiz vacsinou ovela silnejsie a v kratsich intervaloch, preto je porod pre maminu aj dieta narocnejsi fyzicky. Ak vsak otvaranie napriek tomu trva dlho, je to riziko. Mna kvoli vyvolavacke museli nielen rozrezat, ale este aj islo o zivot dietatu. Kvoli neskutocne silnym kontrakciam zacal stracat ozvy a narodil sa priduseny. Ja za vyvolavanie nie som, ked uz je fakt 42+0 tak ano, ale dovtedy je to casto len ulahcovanie si prace zo strany lekarov.

rendaamonika
10. říj 2015

Ahoj vsem maminkam,my jsme byli vcera dem pred tretim terminem a prasek na nvyvolani porodu nam aplikovali v Jilemnické porodnici ve 13.30.vetsi kontrakce prisly az kolem 17hodiny.Rodily jsme 13hodin az se nam kolem 2ráno narodil za pomoci tzv.zvonu Jonásek 3,4kg a 50cm.Obdivoval jsem prítelkyni jak je statecná a ten uzlicek za to stojí.Pak to vsechno opadne.Vyvolávanej porod je sice horsi nez ten prirozenej ale pokud budete mit kolem sebe tak sikovnej a profesionalni personal jako je v Jilemnické porodnici,bude to hracka.Ja byl celou dobu u porodu a pritelkyne jako prvorodicka mela alespon pocit ze na to neni sama a ma ve me oporu.Takze se toho nebojte a preji vsem pevne nervy a hodne stesti Renda a Monika z Jablonce

sussane22
20. únor 2017

Ahojte, taky pridavam mou zkušenost z indukci porodu / vyvolani/. Prenasela jsem 7 dni po druhem terminu, az 5 den prenaseni jsem byla otevrena úzce na prst, odhad miminka byl cca 4500 g. Vecer mi zavedli tabletku na dozrani porodních cest, pres noc jsem zustala v porodnici, rano mi zavedli dalsi tabletku a ta uz byla na vyvolani, asi 1,5 hodiny se nic moc nedelo, tvrdnuti bricha a poslycci, po kontrole porad stejny nalez, uzce na prst. Tak se zavedla dalsi tabletka, udelali mi klistyr a poslali do sprchy, tak to uz bylo uplne o necem jinem, rozjelo se to fest, bolesti byly nonstop, vim ze ve sprse jsem myslela ze umru, krizove bolesti, rozdychavat na balone vůbec nepomahalo, po pul hodine jsem sla spatky na box, chodila, dychala, opírala se.. celkem to trvalo asi 2,5 hodiny. mam vysoký práh bolesti musim rict ze nic horsiho jsem zatim nezazila.. / tim nechci strasit, kazdy to muze mit jinak/. Nasledovala další prohlidka, rikala jsem si, tak boli to fest tak uz budu urcite otevrena.. no spletla jsem se, nalez stejny jak pred prvni tabletkou.. :-O kdyz jsem jim rekla jak je to mozne, kdyz mam kontrakce, tak mi rekli, ze jsou to jen poslicci / coz urcite nebyly kvůli pravidelnosti/ Asi si dokazete predstavit jak jsem se na to tvarila.. abych to zkrátila, doktorka mi dala na vyber: ze mi prasknou vodu, ze bolest bude tak 3x vetsi nez jsem mela do ted a ze mi pichnou epidural nebo u nich zas zustanu pres noc a rano repete celeho procesu nebo cisarsky rez... premyslela jsem s partnerem a shodli jsme cisarsky rez, uz toho bylo moc a ja byla dost vycerpana.. jak obratil personal kdyz jsem jim oznámila ze chci cisar vam rikat nemusim, proste se uz přestali pretvarovat a jeste se me ptali jestli si to nechci rozmyslet.. DOPADLO TO TAK ZE REZ BYL HRACKA, MALY MEL 4720 g A 54CM. HNED NA DRUHY DEN JSEM SI VYRVALA AT HO MAM NA POKOJI I PRES JEJICH DOPORUCENI AT JESTE ODPOCIVAM.. 🙂 holky drzim palce vsem rodičkam a nikomu nepreji nic tak hrozneho jako jsem mela ja 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru