Indukce porodu. Je vyvolávaný porod náročnější?

pipisek
27. črc 2007

ahoj holky!
čekám druhé dítě a pokud do neděle 29.7. neporodím, nastupuji v pondělí 30.7. do porodnice k indukci porodu.
protože začínám mít obavu, že k indukci opravdu dojde, prosím všechny maminky o zkušenost s vyvoláváním porodu. hlavně maminky, které jako já už jednou rodily spontánně a podruhé měly porod vyvolaný. byl vyvolávaný porod delší a náročnější?
mám z toho rozporuplné pocity, na jednu stranu se těším, že to nekonečné čekání skončí a na druhou stranu mám obavy z délky porodu a z případných komplikací.
předem mockrát děkuji za vaše postřehy !

susik77
2. srp 2007

berdicek: ja mam termin 6.8. a tiez som uplne v pohode, ziadne tvrdnutie, kontrakcie, nic 😎
vcera som bola na poradni v Podoli a na monitore kontrakcie ziadne a mala si kopla asi 2x slabo...a ze vraj tam vyvolavaju az 12-14 dni po termine 😎
tak sa s tym zmierujem...ale keby bolo vsetko ok a kontrakcie by zacali az tesne pred porodom, tak by to bolo fajn 😉

berdicek
2. srp 2007

mně v Krči jeste nikdy monitor nedelali ☹ , jen vaginalni vysetreni a takovy rychloultrazvuk, rikam si, ze do konce pristiho tydne uz bude mimčo mezi nami, tak jako tak, to uz vydrzim

pekika
2. srp 2007

Ahojki. Přidávám svou trošku do mlýna 😉
Měla jsem to před 6 lety stejně jako makyb78
Termín porodu jsem měla 16.9. 17.9. v pondělí jsem nastoupila do porodnice, protože jsem prý prvorodička atd...
Pořád nic....
29.9. v sobotu jsem se ptala jak to vypadá a Dr. řekl, že 0 a že indukci necháme na pondělí.
A asi se dobře naobědval, protože v 15h před návštěvama mi píchl vodu a ať se jdu s návštěvou projít 😀 srandista - sotva jsem se břichem valila 😀 😀
No a po návštěvách, kolem 16.45 mi píchl kapačku. Bolest neuvěřitelná, ale dalo se 😢
Měli tam vanu na porody do vody, tak jsem se od 17 naložila do vařící vody a četla.
V 17.55 mě donutili lehnout na stůl a 18.03 se mi narodila 3.15/53 dcera.

Takže ted se snažíme o 2. mimíska a už teď vím, že chci indukci, pokud nebude problém.

Jsou to sice asi větší bolesti, ale nakupené do daleko kratší doby. Takže já sem byla vyspaná, naobědvaná a hodku po porodu mi dali i večeři - no spíš jsem si pro ni došla.
Zatím co přirozený porod je od malých bolestí po velké, ale třeba celý den ,tak je to vyčerpávající už z pocitu spánku, hladu atd.

carlisse
2. srp 2007

konečně aktuální téma co mě zajímá...
Sice nepřenáším, ale nemám moc v pořádku krev, k tomu otoky, nárůst váhy...
Už jsem byla minulý víkend hospitalizovaná v nemocnici, ale nález na porod je prý zatím bídný, ale podle toho co tu čtu se zavádí nejdřív tableta k dozrání čípku, tak by to snad neměl být takový problém, pokud to dobře chápu... Máte některá tu zkušenost, že by bylo třeba porod vyvolat dřív a měly jste zatím "neporodní" nález?
Díky...

pekika
2. srp 2007

Mě dávali čípek čtvrtek, pátek - na noc a nic.
Porodník pak říkal, že mi to urychlilo píchnutí vody, pak 1,5 chození s návštěvou po zahradě 😀
No a ta horhá voda udělala taky asi své, krom toho, že mi DOST ulevila od bolestí.

petraluk
2. srp 2007

Berdicko na otázku "tak co" už jsme s přítelem alergický oba. 😠 Denně volaj rodiče, 1 děda a k tomu pár známích a já zvedam telefon už dopředu naštvaná. Odpověd "až to bude tak dáme určitě vědět" bych si mohla nahrát a pouštět ji rovnou.
Dnes jsem byla na kontrole a furt to samí. Monitor vzorový, miminku se daří v bříšku výborně, jen ty kontrakce tam stále chybí. ☹
Teď se u nás nějak zatahuje a vypadá to na bouřku, tak třeba to vyjde. Kééééééééééžby 😉

slonik
2. srp 2007

petraluk - na to je jednoduchá rada - nebrat telefon 😒

petraluk
2. srp 2007

To se dá u všech mimo rodičů. Když to nezvedam na potřetí, přijde sms, když nezabere ani ta, tak se volá příteli a v poslední jsou na řadě přítelovo rodiče. To už ten telefon radši zvednu nebo odepíšu, protože mě tyhle akce vytočí ještě víc. V sobotu jsme byly 3 hodiny v kině a divim se, že máma nevolala do porodnice. Na jednu stranu je to k smíchu, vím že má starost, ale já sem na nervi z toho, že stále nerodim a navíc ještě tohle. 😠

cemulka
2. srp 2007

Ahoj holky, rodila jsem před šesti týdny... Přenášela jsem čtyři dny a poté rozhodli pro vyvolání, kvůli vysokému tlaku. Nastoupila jsem v neděli na preindukci, zavedli jednu tabletku a do rána jen slabounké bolesti jako před MS. V pondělí v 6.30 jedna tableta a za dvě hodiny další, poté silnější bolesti, ale v pohodě- do večera vše odeznělo. V úterý to stejné znovu a do večera vše odeznělo. Ve středu se rozhodli pro kapačku na vyvolání, když tabletky nezabrali. Nezabrala ani kapačka, pak mi píchli vodu a začali silné bolesti. Po dvou hodinách bolestí mi Dr. po prohlídce řekla, že porod nepostupuje a že jdu na císaře. V té chvíli jsem byla moc šťastná, protože při představě komplikací (kleště atd.) mně šel mráz po zádech. Císař byl v pohodě. Nebojte se!!!! Všechno to stálo za to!!!!!!!!!! 🙂

rybka78
3. srp 2007

ahoj petraluk, 🙂
mozeme si ruky podat. u nas je to rovnake. ked nevola jedna mamina, tak vola druha alebo niekto dalsi z pribuznych. niekedy si pri ich reakciach pripadam ako mimozemstan, ze som este stale neporodila. 😠 ja idem este v nedelu k doktorovi do sluzby na kontrolu a ak sa nic nezmeni v pondelok nastupujem do nemocnice a budu mi vyvolavat porod.

petraluk
3. srp 2007

Já jdu v pondělí na kontrolu a s vyvoláním se mnou počítaj ve středu či čtvrtek. Tak mam ještě pár dní čas, ale stejně to vidim bledě.

susik77
3. srp 2007

baby, tiez mi asi bude hrozit prenasanie 😎 Mam strach o malu-myslite, ze sa da poznat len z monitoru, ci je mimco v pohode, keby som prenasala? Viem, ze zvyknu kontrolovat aj tu plod. vodu, ale ked sa nebudem otvarat, tak tu amnioskopiu asi nebudu moct urobit, ze?

petraluk
3. srp 2007

Mě vždycky po monitoru řeknou, že ho mam vzorovej a že se u mě miminku daří dobře,jinak mě nevyšetřují, tak myslim, že se to dá poznat jen z toho.
Kamarádka taky přenášela a jiný vyšetření jí nedělali a to tam měla tchýni, tak snad ví co dělaj. 🙂

peige
3. srp 2007

Nejprv všem těhulkám přeji příjemné čekání, i když je to někdy nekonečný 😉 , není to tak dávno co jsem si to prožila.

Já mám zas zkušenost, že první vyvolaný porod byl hroznej ☹ a druhý spontánní super 😅 . U prvního porodu, přenášela jsem pět dní, mi zavedli tabletku a nic, pak mi pustili plodovou vodu a porod začal, se vším všudy, s tím že kontrakce byly dost silný a hlavně mezi nimi nebyla skoro žádná pauza, což trvalo asi pět hodin ... U druhého vše začalo pravidelnými kontrakcemi, nemohla jsem uvěřit, že jsou opravdu pravidelně po pěti minutách a s trváním asi třičtvrtě minuty ... Mezi kontrakcemi byla pauza, že jsem mohla mluvit s mužem a odpočinout si, což jsem u prvního vůbec nezažila, druhý byl méně bolestivý a rychlý a víc jsem si ho užila. 🙂

pipisek
autor
5. srp 2007

ahoj holky!
zakládala jsem tuhle diskusi ohledně indukce porodu.
já jsem opravdu na indukci do porodnice nastoupila ve 41+4 tt.vše proběhlo nad očekávání rychle, ráno v 8.00 mi zavedl lékař gel, do hodiny jsem již měla kontrakce po 5 minutách, následovalo klyzma, hodinu poté protržení vaku s plodovou vodou a pak nabral porod tak rychlý spád, že mi ani nestihli dát epidurál a v 11.55 se nám narodila Anetka, 3,67kg a 51 cm
první porod jsem měla 10h a s epidurálem,naprostá pohoda, ale bylo to dlouhé.teď jsem si vyzkoušela porod bez anestezie, bylo to drsné, ale jsem vděčná, že tak rychlé.
takže se ničeho nebojte, přeju vám, aby vše proběhlo rychle jako u mě.
pokud se budete chtít na něco zeptat, odpovím. vím, že jsem měla plnou hlavu otázek a starostí a noc před nástupem do porodnice jsem místo spánku a čerpání sil pořád myslela na porod 😉
ale je to za mnou a teď už se jen těšíme z holčičky 🙂 🙂 🙂

lussy
5. srp 2007

juuuuu pipisku ahooooj 🙂 moc a moc ti gratuluju! jsem opravdu moc rada, ze je tady dalsi pripad, kdy vse probehlo hladce...mozna je to i tim, ze jsi mela druhy porod...mozna i porodni cesty byly lepe pripravene, kdyz jsi byla uz 41+4 tt, ale i tak je to uuuuuzasne 🙂

ja se v utery u dr. dozvim, kdy nastupuju do porodky, minule rikal 9.8., to budu 40+0 tt...zatim nemam zadne priznaky prichazejiciho porodu...zatka asi neodesla, poslicci asi ani ne (krome par MS bolesti v podbrisku, ale velmi snesitelne)...musim ale rict, ze uz mi zacina byt vsechno jedno, uz jen chci mit to nase zlaticko u sebe...

jsi hodna, ze jsi se ozvala...jeste jednou velka gratulace!!! 😎

pipisek
autor
5. srp 2007

ahoj lussy,
díky za gratulaci!
právě že jsem nastupovala s naprosto stejným nálezem jako posledních skoro 8 týdnů, naprosto zavřená. jinak zátka mi odcházela snad týden, poslíčci ve čt a v so před indukcí tak 2h po 5-7 min a po koupeli v teplé vodě zmizely.
přeju ti ať to máš rychle za sebou a ať je Barborka zdravá!!!

pucik
6. srp 2007

ahojky holky, tak mě to zřejmě čeká taky, nástup pravděpodobně jako lussy 9.8, už se nesmírně těším, až to budeme mít za sebou a budeme pěkně spolu, ješt teda tajně doufám, že to ubde ještě do té doby, děláme s manžou možné i nemožné, ale náš malý Daníček si z nás zřejmě dělá legraci, takže čekáme a čekáme, lussy držím moc palečky nám oběma, ať nám to vyjde a máme to tak skvělé jako pipisek a to b pipisku moc moc moc gratuluju, je to prostě nádhera mít ty mimísky v náručí, tak pa 🙂 😉

susik77
6. srp 2007

Ahojte,ja prenasam od dnes 😎 Chcela som sa spytat, ako casto ste po termine chodili na kontroly a ake vysetrenia vam robili? Ja mam ist na kontrolu az teraz v stredu-to budem 40+2. Sestra mi hovorila, ze ked prenasala, tak ju hospitaliz. uz v 41.tyzdni a kazdu chvilu miminku kontrol. srdiecko a 2x denne robili monitor a vyvol. jej porod na konci 41.tyzdna...
mne povedali, ze ked bude vsetko ok, tak mi to vyvol. az na konci 42.tyzdna...tak sa bojim, aby sa miminku nic nestalo... 😎

pipisek
autor
6. srp 2007

ahoj susik
pokud nemáš nijak rozikové těhu, tak tě čeká po termínu každý zhruba třetí den monitor. já když jsem nesla monitor lékaři k nahlédnutí, tak mě většinou i vyšetřil vnitřně, tzn. tak 2x do týdne. ten první týden po termínu dělají u Apolináře v Praze (kde jsem rodila ) tzv. zátěžový test. to je 20 min. monitor normální, pak ti dají do žíly infuzi s oxytocinem na dalších 20 min. a pak máš ještě 20 min. opět normální monitor. sleduje se tím, jak děloha reaguje na oxytocin, budeš mít pravděpodobně nějaké kontrakce. já je měla ten den ještě odpol. a pak nic....

susik77
6. srp 2007

pipisek: dik za info, uz som nervozna 😎 ja rodim v Podoli, tak hadam vedia, co robia...dnes citim dost slabo pohyby, tak to ma este viac znervoznuje 😎
inak. gratuljem k miminku 😉

petraluk
6. srp 2007

Ahoj Susik. Já přenášim už 7 týden a tolik vyšetření mě tedy nedělali. Povídali, že od 40. týdne se chodí 2x týdně na monitor a to je vše. Pokud je všechno OK tak jiný vyšetření prý nejsou třeba. Žádný zátěžový test ani nic podobného mě nedělali. Dnes mi řekli, že když neporodim, tak ve čtvrtek nastupuju na vyvolání. Snad se malý umoudří a bude chtít ven dříve. Já jsem z toho docela na nervi a už bych to ráda měla za sebou. ☹

petraluk
6. srp 2007

Teda samozřejmě přenášim 7 den a ne týden, to už bych byla větší než hroch. 😀

pucik
6. srp 2007

ahojky, mě řekli , že 10. den po termínu nástup a jinak 2x týdně na kardiotoko a jednou týdně ne gyndu vnitřní vyšetření, zátěžový test pak až po nástupu na vyvolání do porodnice, to mi říkal doktor posledně na monitoru, tak uvdiíme, jen kdyby to přišlo samo dřív, tak bych byla š´tastná jako bleška 🙂

petraluk
6. srp 2007

Puciku koukam, že jsi taky z Plzně. Kde budeš rodit? Mě mimo toho kardiotoka nic jinýho nedělají. Akorát sem musela dneska při tom monitoru 3 minuty jako šlapat na kole, což byl hrozej záhul,když člověk 9 měsíců břicho moc necvičí. Vnitřně mě naposled vyšetřovala moje mudr. někdy v půlce června, od té doby vůbec nikdo. 😒

pucik
6. srp 2007

Ahojky petruš, budu rodit na Slovanech, zdá se mi to jako nejlepší řešení, vzhledem k tomu, že mám od začátku rizikové, tak raději tam, kde chválí doktory, siced prostředí nic moc,ale lzase po odborné stránce dobrý, tak uvidíme. Asi mimčo spalo ne, tak možná aby ho mohli pořádně natočit, tak dělali tohled, jinak mě vyšetřovala naše doktorka minulý týden a objednala na 9., ale touž bych asi měla nastoupit na vyvolání tak uvidíme, zatím se malej moc nehrne, tak držím palečky pa pa 🙂 😉

petraluk
7. srp 2007

Ahoj. 🙂 Já už to mam černý na bílim. Pokud neporodim tak 9.8. dopoledne nastupuji na vyvolání. Myslela jsem, že už ti ten porod vyvolaj za každou cenu, ale mluvila jsem z kamarádky tchýní, která tam pracuje a ta mi řekla, že mě vyšetří, udělaj ten oxytocínový test a pokud tam stále nebudou nějaké známky počínajícího porodu, tak mě můžou ještě několik dní nechat, jestli se porod nerozběhne sám. Jen už tam zůstanu ležet, aby měli mimčo pod kontrolou. Tak mi udělala velkou radost 😒 Já mam všechny testy naprosto v pořádku, včera mi dokonce PA, že takový vzorný záznam v tomhle týdnu těhotenství už dlouho neviděla, takže počítam, si na mimčo ještě pár dní počkam. No uvidíme 🙂
Jestli taky přijdeš toho 9.8. tak se možná uvidíme, já tam půjdu tak kolem 9 hod. stejně toho před tím moc nenaspim, tak se chci aspoň v klidu nasnídat. Jinak taky držim palce a hodně štěstí 😀 😉 😀

benabianca
7. srp 2007

pipisek-citam tuto temu az neskoro,takze ti gratulujem k babatku.
ja som prve dieta rodila spontanne,voda mipraskla rano 5.30,kontrakcie silnejsie som mala od 9tej,o 11 sme dodli do nemocnice a 15.50 sa Ben narodil(epiduralka nezabrala)
druhe dieta-porod mi vyvolali(tyzden pred terminom),lebo mi voda praskla uz pred 36hodinami a nic sa nedialo,Bianca sa narodila do 3hodin od vyvolania,takze vyvolany porod bol rychlejsi,menej bolestny a to mi epiduaralku ani nestihli dat 😅

Takze drzim palceky vsetkym babam,ktore caka indukcia,nic hrozne to nie je.

luminkasp
7. srp 2007

Ahojte,
mne vyvolavali porod v spanielsku, takze neviem, ci je to presne tak isto aj na sr a v cr, ale nemusite sa bat, je to pohoda. Ja som prisla rano v pondelok do nemocnice, o 11 mi vlozili nieco ako cipok, aby sa mi otvoril krcok, ja som totiz nebola otvorena vobec, kazde dve hodiny ma monitorovali, keby som citila kontrakcie, tak som mala zavolat. Ja som kontrakcie necitila vobec, aj ked uz boli silne a doktori ich vnimali. Epidural som si nedala, bolesti som zacala citit asi pol hodinu pred porodom a potom som povedala muzovi, nech ide zavolat porodnika, ze mala uz ide von. Porodila som rychlo, v utorok rano o 2:25. Podstata, nestresovat, my sme sa s mojim muzikom a mamou presmiali cely den.
Drzim vam vsetky palce, nie je to nic hrozne, nebojte.

iza
13. srp 2007

ahoj holky,taky se přidávám do klubu indukce.. 😉 porod se mi rozhodli vyvolat kvůli mém vysokému tlaku(zvýšil se mi kol 38tt)...vyvolávat porod mi začali v neděli 29.7(nejprve tabletkama, později přešli na gel)...v úterý(31.7) ráno v 5 mi odešla hlen zátka, kontrakce byly po 5ti minutách, v 8ráno praskla voda....v 1odpol mě odeslali na porodní sál...kontrakce sílily, ale já byla furt zavřená..nakonec teda došlo na CR(epidurál se nepodailo napíchnout-hlavně to docela dost bolelo..no ono to není nic fajného být pi kontrakcích stočená na operačním stole do klubíčka- )v celkové anest....a musím íct, že 4tý den po porodu jsem se cítila už ok 😉
JInak všem moc držím palce

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru