Indukce porodu. Je vyvolávaný porod náročnější?

pipisek
27. črc 2007

ahoj holky!
čekám druhé dítě a pokud do neděle 29.7. neporodím, nastupuji v pondělí 30.7. do porodnice k indukci porodu.
protože začínám mít obavu, že k indukci opravdu dojde, prosím všechny maminky o zkušenost s vyvoláváním porodu. hlavně maminky, které jako já už jednou rodily spontánně a podruhé měly porod vyvolaný. byl vyvolávaný porod delší a náročnější?
mám z toho rozporuplné pocity, na jednu stranu se těším, že to nekonečné čekání skončí a na druhou stranu mám obavy z délky porodu a z případných komplikací.
předem mockrát děkuji za vaše postřehy !

binki
16. bře 2008

jak píše janab78, mám ještě teď trauma z toho, jak můj porod nepostupoval. Prasklá voda po 15 hodinách vyvolávání, zavřená, za dalších 24 hodin jsem se otevřela na 2,5, kontrakce po 5 minutách 48 hodin bez jídla před porodem a další 3 dny po porodu CS

iza
17. bře 2008

ahoj holky..no mě se snažili porod vyvolat 3dny...a nic nic..pak teda konečně odešla hlen zádka,praskla voda, kontrakce po 3minutách....no a já se furt neotvírala a neotvírala...a tak to celé bylo ukončeno CR,ale je dost případů, že po vyvolání bývá porod rychlý(ale taky jsou kontrakce víc bolestivé)

noangel
26. bře 2008

muj vyvolavany porod:
11:00 prvni tableta prostinu - MS bolesti
12:00 druha tableta silnejsi MS bolesti lehce rozdychatelny
14:00 oznamuji mi ze se to moc nepohlo a jestli to chci odlozit na zitrek nebo se na to vrhnout
14:00 odvazne jsem se vrhla - prdli me plodovku
14:05 odvaha pryc a zadost o epidural kontrakce jak krava po 3 minutach
15:00 pichnuti epiduralu (predstava cehosi v pateri me desila ale v tu chvili me to bylo uplne jedno aj kdyby me tam narvali vodovodni trubku)
epidural zabira a v 16:30 dalsi davka kontrakce jsou citit ale jen tak 10% toho co predtim v pohode udejchatelny
od 17:30 pomalu dozniva epidural a davaj me oxytocin na kontrakce aby se to hlo da se zas rozdejchat
od 18:00 zase sileny bolesti ale uz po 15 min citim tlak a PA rika ze muzu lehce pritlacet
od 18:20 zacatek tlaceni
v 18:35 hotovo

petra.vavra
26. bře 2008

ahoj, mě praskla voda v pátek ve 4 hodiny ráno, do porodnice jsme přijeli v 5, udělali nám přijímací prohlídku apod., uložili do postele a že budeme čekat. Čekali jsme do večera, kdy jsem dostala injekci se slovy, že se buď dobře vyspím nebo začnu rodit, hmmm tak jsem se dobře vyspala. Ráno v sobotu 10 jsem dostala první tabletu prostinu, po ní nic nenastalo, ve 12 další tabletu prostinu, opět se nic nedělo, tak jsem dostala zprávu, že v 16,00 začneme s oxytocin a pokud ani ten nepomůže, udělají císaře. Po oxytoinu asi za hodinu už kontrakce tak po 5 minutách, ale v pohodě, dali jsme si vanu a tak...různě chodili. Za dvě hodiny už bolesti po 4 minutách, ale pomalé otevírání. O půlnoci jsem byla otevřená na 5 a takový bolesti, že jsem prosila ať mě říznou a už netrápí, na což pan doktor odvětil, že teď už to půjde jako po másle 🙂, fakt humor 😀 , vyzkoušeli jsem všechno, poslední hodinu jsem skoro celou strávila ve sprše s horkou vodou na břichu....epidurál mi nenapíchli, moje svaly okolo páteře jsou tak silný, že to prostě nešlo (doktorka z toho byla víc vyřízená, než já)no ve 2,30 ráno jsem začala tlačit a 2,38 malá na světě, stačila dvě zatlačení 🙂....

smisela
28. bře 2008

Ahojte,mne vyvolávali pôrod po 5 dňoch prenášania a pretože bola malá koncom panvovým,a prebiehalo to takto:
06.30 - tabletka postinoru,bolesti ako pri MS
09.30 - stále zatvorená,bolesti takmer žiadne
12,30 - nič sa nedeje,nechávajú to na ďaľší deň

8.30 - znova tabletka,prišli neuveriteľné bolesti,nedali sa predýchať,prichádzali v 10 sekundových intervaloch,otvorená som bola na 2 cm,o pol hodinu mi odtiekla plodová voda,kontrakcie sa este zintenzívnili,bola som na 4 cm,prišlo mi na vracanie,dávali mi infúzie na doplnenie a vytúzená epi.To sa uz dalo vydržať a predýchať.O 11.00 som bola otvorená na 8 cm a 11.35 bola Ninka na svete 🙂

minie06
1. dub 2008

Ahoj, termín jsem měla 24.12.2007 a na indukci jsem byla objednaná 31.12.2007
9:30 zavedli tabletku
10:00 slabé kontrakce
10:30 klistýr a rozjely se kontrakce po minutě až dvou, chtěli sledovat srdíčko miminka, tak sem kontrakce rozdýhávala na 2x1 m, paráda, byla sem 2x ve sprše, ale to mi přišlo, že to nepomáhá. V 15:00 mi PA oznámila, že jsem otevřená na 3-4 cm a tak sem se málem zbláznila, protože ty kontrakce byli tak častý a tak silný od půl 11, byla sem strašně vysílená a chtělo se mi spát. Nabídla mi teda epidural a že přijdou v 15:30. Ranní odhad podle ult na mimi byl 4400 g, tak byli všichni zvědavý, jak to zvládnu.
15:30 přišli a začali dezinfikovat, byla sem schoulená v klubíčku a rozdýchávala ty kontrakce, ale to sem si řekla, že ty poslední už nějak zvládnu
15:45 odešli a mě se začalo chtít strašně na velkou 😀 no jo prvorodička 😉
15:50 jsem začala tlačit
16:00 byl Juliánek na světě, 4300 g a 55 cm 🙂)

petule.h
1. dub 2008

Termín jsem měla 26.3.2006, nástup do porodnice na vyvolání porodu byl 6.4.2006,čtvrtek, pátek a sobota vyvolávačky, stále na 2cm a nakonec rychle na sál, protržení placenty(zkalená voda), cévkování a císař pod celkovou anestézií, výsledek byl tomášek 8.4.2006 a málem mi praskla děloha, nyní čekám 2 kluka 28.7. a vypadá to opět na císaře, tedy pokud bych neporodila do termínu, pač vyvolávačky si u mě už nemůžou dovolit 😉 .Mějte se

berynka
1. dub 2008

Ahojky, my už to za sebou máme nějaký pátek...
ale pro ty, na které to teprve čeká, aby neměly velké obavy 😉 :

V 9h mi zavedli tabletku
ve 12h se ještě nic nedělo, tak jsem polehávala, četla si nebo koukala z okna
kolem 13h mne začalo pobolívat v podbříšku, tak jsem začala sledovat kontrakce a byly tak po 15min
před 15 hod jsem si šla najít doktora, že mne to bolí už docela dost a je to tak každé 3min
doktor se do mne juknul a usoudil, že můžu jít na přípravnu - tam jsem dostala klistýr, ještě injekci a
kolem 16 hod jsem šla na porodní box.
Bolesti byly dost intenzivní a nutilo mne to tlačit. Jen jsem byla na porodním lůžku, tak mne dali na monitor, PA mi píchla vodu, pak mám pocit, že jsem tak 3-4x zatlačila a naše milovaná holčička vykoula na svět. A nebylo ani pět hodin 🙂 .

dzej
2. dub 2008

berynka to je super, mě to čeká zítra takže tvůj příspěvěk mě potěšil, že to jde i "lehce" a co ti to prosím píchli za injekci?

martinka79
2. dub 2008

berynka ty to tak krásně popisuješ. Já včera byla na oxit. testu a byly tam 3maminky na vyvol. a pčřišlo mi to jako černý sen jak je tam trápili. 🙂 Tak to já se snad i budu na to úterý těšit. 😀

dzej
2. dub 2008

😀 hezky se to čte Martinko, co? Ale ty zátěžáky jsou v malým množství, ta tableta je prý mnohem silnější, takže účinnější 😉

martinka79
2. dub 2008

to si také myslím a taky asi jde jak to kdo prožívá možná tam včera byly nějaké měkkoty. 😀
Nic jiného nám stejně nezbívá než tím projí a protrpět to vše. 😉
ty to máš zítra jisté jdeš ráno a odpoledne nejpozději večer chovychovy Sabinku.

dzej
2. dub 2008

já jsem měkota když vím do čeho jdu, když nevím, tak jsem OK vždycky to nějak dopadne. Ale jak vím, tak nad tím přemýšlím a to je pak špatný 😎

martinka79
2. dub 2008

🙂 to bude pohoda a rychlovka neboj. 🙂

berynka
2. dub 2008

Dzej, co to bylo za pigáro netuším 😅 . Asi ještě nějakej urychlovák 😀 .
Já jsem ani nepřenášela, byla jsem 39. tt a šlo to hladce. Pamatuju se na paní, která tam ráno se mnou byla při příjmu na tom zátěžovém testu, protože přenášela. Poslali jí domů a druhý den jsem jí potkala na šestinedělí a už měla hočičku u sebe 😉 . Začala rodit ve 3 hodiny v noci.

martinka79
2. dub 2008

bery ty píšeš samé pozitivní zprávy. 🙂
nebyla třeba injekce na rychlejší otevírání, já ho také dostala šlo to raz dva. 😉

berynka
2. dub 2008

martinka79: možný by to bylo 😅

miissa78
13. črc 2009

Ahoj holky. Já jsem rodila v prosinci, měla jsem vyvolávaný porod skrz preeklampsii. Zavedli mi tabletku s prostaglandiny na děložní čípek, je to pěkně nepříjemné a pak to začlo...Rodila jsem týden před termínem. Začali jemné kontrakce, které brutálně zesilovaly, pak mi napíchly plodovou vodu a jelikož porod bolí jak prase, žádala jsem epidurál, kterej mi vůbec nezabral, takže bezva, ale bylo to celkem rychlý v 11h mi zavedli tabletku a v 17.40 už byl malej na světě. Jestli můžu komukiliv poradit, tak v těhotenství cvičte a rozhodně chodte na předporodní kurzy. Já nedělala nic a porod mi dal pěknej záhul a hlavně jsem neuměla prodýchat kontrakce, což je velmi ale velmi důležité!!!! No porodní asistentka mě to učila, ale chvíli mi to trvalo, takže mi brnělo celé tělo. a rozhodně s sebou partnera, bez něj si to nedovedu představit...A nebojte se porodu, ten den tu bolest vydržíte a následně zapomenete. Já bolestí škemrala o epidurál a po porodu jsem prohlásila, že bych šla rodit zas...

evulka25
14. črc 2009

Ahoj, tak my přenášeli 8 dní:
7:00 první tabletka - bolesti žádné
9:00 druhá tabletka - mírné bolesti jako při MS
12:00 prasknutí plodovky - kontrakce po 3 minutách, docela bolely, ale daly se prodýchat + pomohla sprcha
od 13:00 - kontrakce po 1 minutě a docela hooodně silný, ale díky manželovi, který tam byl se mnou a nutil mě je správně prodýchat jsme to zvládli bez epi
14:35 se narodil Filípek
takže já na porod, byť byl indukovaný vzpomínám celkem ráda 😉

sayast
14. črc 2009

ahoj,
tak me porod vyvolavali o tyden driv kvuli otokum a bilkovine v moci
v patek rano v 8 hod zavedli tabletku (to bylo neprijemne,ale dalo se),asi za hodinu se mi rozbehly bolesti,dostala jsem z toho prujem,zimnici,no,myslela jsem ze umru 😅,ale asi po 4 hodinach to preslo. nechali me odpocinout,s tim ze dalsi tabletu druhy den. byla jsem otevrena na 2 cm.
bylo mi dobre,lezela jsem,povidala si s druhou pani a v patek mi sama ve 21:15 praskla voda a v 1:45 byla mala na svete. bolesti byli od zacatku po 1-2 minut,silne. ale zvladla jsem to bez epi (odmitli mi ho dat s tim ze nemaji personal) a i bez jinych tisicich prostredku. a to jsem predtim utikala i pred injekci 😅 😀 😀 😀 😀

blecha001
10. zář 2009

ahojky holky, můžu se přidat do diskuse?
Naše mimčo nějak nechce na svět.. už do mě dr. 2x štoural a nic ☹ žádné bolesti, nic.. dneska mám jít na další kontrolu, byla jsem v utery a trochu se i bojím, vyšetření - to štourání nic příjemného ☹
A strašně moc se bojím, že mi ten porod budou muset vyvolávat.. ale jak to tu tak čtu, tak se i to dá vydržet..

fodorka33
12. zář 2009

no ja som rodila 9dni po termine otvorena na zaciatku na JEDEN prst,takze nic moc.na 7den mi dali tabletku nezabrala,na druhy den dalsiu nic a na treti den mi pichli oxytocin infuziu na vyvolanie a podoila som za 8a pol hodiny...

mami.sk
12. zář 2009

u mna vyvolavali porod den pred terminom kvoli zlym pecenovym testom 😉
o 9 hod som dostala 1/2 vyvolavacej tabletky a o 12:20 sa dcerka narodila 😉 na porod mam len tie najlepsie spomienky 😉

ladza
13. zář 2009

blecha001 - ahojky, tak jak? Pomohlo to šťourání od doktora? Já jsem měla první termín v pátek a druhý mám zítra a taky to zatím na porod nevypadá. A to jsem zkoušela už snad všechny možný rady - vygruntovanej byt, teplá koupel, sexík, ananas, červený víno, chození do schodů atd. Malá má na to ještě týden, jinak mě čeká taky vyvolání! Tak snad se umoudří!

crawler
20. led 2010

Ahojky, znovu otvírám tuto diskuzi, ale možná s trochu zvláštní otázkou....

Přemýšleli jste někdy, zda indukce není "násilná" nebo jak to říct? Když čtu ty příběhy, kolik tablet nebo injekcí jste dostaly a miminko pořád nechtělo ven...Jaký to má důvod? Neslyšely jste někdy nějaké vysvětlení od lékařů?
A jak se to dřív dělalo, když nebyly možnosti vyvolávat (tím myslím od starověku vlastně až do moderní doby)? Snad mi nikdo nebude tvrdit, že žena i s dítětem umřeli - osobně si myslím, že se porod prostě sám od sebe rozběhl...

Vím, že když už žena přenáší, tak je to psychicky velmi náročné a vyvolávačka je pro ni dá se říct vysvobození, ale některé se jí bojí nebo z nějakého důvodu nechtějí a mě zajímá, proč je "to" dnes nutné a lékaři jsou nekompromisní ???

Moji mamku nechali přenášet 16 dní (dnes už by tak dlouho nenechali), voda byla zkažená, ale mimi zdravé...Prostě by mě zajímalo, jak to bývalo dřív a vaše názory? 😉

latvia
20. led 2010

tak bolo by vhodne mrknut sa do historie 🙂 mozno nebudes verit, ale matky s detmi umierali, ako huby po dazdi 😝 to ze si na to nepamataju nase stare mamy, to neznamena ze to nieje tak....porodna umrtnost a umrtnost matiek bola dost vysoka oproti dnesku...
a co sa tyka tvojej maminky, tak mala sakra stastie ze mimi bolo zdrave, kebyze zajdes na oddelenie patologickych novorodencov ktore plavali v zkazenej plodovej vode a vidis jak bojuju so znicenymi plucami, tak zistis preco sa v dnesnej dobe robia vyvolavacky 😉 ide len o to, ze ak niesi zdravotnik priamo na danom useku, nemas ani potuchy kolko neplechy vie narobit prenasanie...

latvia
20. led 2010

ja sa priznam, ja som bola na vyvolanie 4 dni pred terminom, z vlastnej vole, mala som na to osobne dovody,nie zdravotne...samozrejme som bola ohovorena ako krkavcia matka ktora chce vyrvat svoje dieta cim skor von... nech si kazdy mysli co chce, bola to proste moja volba a babatku som tym neublizila...poriadne sme to s porodnikom prediskutovali a nevidel ani on dovod aby ma od toho odhovoril....mohla som pockat na prirodzeny porod, to hej

crawler
20. led 2010

latvia: 4 dny před termínem nic není - myslím, že miminka jsou plně vyvinutá a schopná se narodit již o dost dřív...a máš pravdu, že ženy a děti umíraly - to vím taky, ale umíraly nejvíce při porodu kvůli špatné poloze dítěte (a nedělali se CS) a pak během šestinedělí na různé infekce, ale ještě jsem nikdy neslyšela, že by matka zemřela aniž by se dostavily aspoň první kontrakce - o to mi jde...možná jsem o tom jen prostě neslyšela, ale když si vezmu v jaké míře se dnes vyvolává, tak by to pomalu znamenalo, že každá 3.žena dřív zemřela, protože jí porod nemohli indukovat, takže buď se to nastávalo tak často a nebo to neohrožuje matku s dítětem až tolik, jak se může zdát...Nevím...Já osobně bych to nikdy neriskovala a pokud budu přenášet, tak půjdu na indukci hned, jak lékař řekne, ale prostě mě to zajímá a nutí nad tím přemýšlet, že dřív to šlo bez indukcí - tedy té lékařské - ale samozřejmě známe ty babské rady typu chůze do schodů a mytí oken - ty mohly vzniknout jen díky tomu, že i dřív ženy přenášely, ale zajímalo by mě, jak to s nima dopadalo...?

juliagregor
20. led 2010

ahojte,
prvého syna som prenášala o týždeň,
pred tromi rokmi mi dala oxytoxín do žily a malý bol za 4 hodiny vonku, voda zelená, malý v poriadku ale už bol celý rozmočený a dobre, že nečakali 😒, nachystali ma aj na sekciu ale nebolo treba 😉
prenášanie je nebezpečné nielen pre matku ale aj pre dieťa, placenta je vyčerpaná, môže dôjsť k nedovyživovaniu dieťatka a to sú už následky na celý život. ☹

juliagregor
20. led 2010

v minulosti sa tak nerátalo presne ako teraz ...na týždne
bolo to iné a moja babka vravievala pánboh dal., pánboh vzal, sama prišla o dve deti a 9 ostatných prežilo...
to sa nedá porovnávať

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru