Inzulín v těhotenství. Co to udělá s porodem?

mamina
31. pro 2009

Holky,nemáte některá zkušenost?Sice nebudu rodit poprvé,ale nikdy jsem neměla inzulín.Diabetoložka mě pěkně vyděsila,že prý tam musím 14 dní ležet,pak že to vyvolaj a po porodu mi mimíska seberou a daj na JIPku.A jestli nebudu poslouchat a vymýšlet si,že chci rodit s porodní asistentkou,tak že mimi umře... Gynekolog mi sice říkal,že to je nesmysl,kdyžse otom ví,že problémy nebudou,ať se nebojím,ale sami víte:hormony pracujou a já brečím a brečím...
Navíc mi tenhle týden umřela teta a dnes jsem se dozvěděla,že před třemi měsíci umřela babička.Byla u své dcery a děda jí nestál ani za to,aby mu to dala vědět.Po 25 letech manželství!Tenhle týden vymazat zkalendáře!!! ☹ ☹ ☹

shaula
31. pro 2009

Ahoj, Mamino, to jsi měla opravdu hrozný závěr roku... Drž se, vím, že to zní jako klišé, ale bude líp... Taky jsem měla těhotenskou cukrovku, ale byla jsem jen na dietě, bez inzulinu, dodnes jsem sledovaná na diabetologii pro porušenou glukozovou toleranci. Na porodu ani následné péči jsem žádný rozdíl nepozorovala (kromě jiného jídla 😀 ), když je cukrovka kompenzovaná, tak by mělo být vše OK. Ale jak říkám, byla jsem bez inzulinu, takže s inzulinem to možná je jiné. V tomhle tématu https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... psala Ili5, že si píchá inzulin několikrát denně a zdá se, že má dost info o tom, co a jak bude probíhat při a po porodu, zkus se obrátit přímo na ni. Přístup tvé diabetoložky je teda dost děsný 😠
Každopádně ti moc držím palečky, ať máš bezproblémové těhotenství, porod proběhne v pořádku a příští rok ať ti přinese jen samou radost! 😉 Teď koukám, tohle bude už tvé ŠESTÉ dítě?! Teda, to klobouk dolů, já mám dvě a mám jich až nad hlavu 😀

mamina
autor
31. pro 2009

Shaulo,děkuju za tip.Zkusím se jí ozvat. 😉

misicka455
1. led 2010

Ahojky mamina, dojdi za nama do diskuze těhu cukrovka je nás tam víc který si píchaj inzulín 😉 M ě porod čeká už za rohem tak pak můžu dát info 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru