Já dlouho může rodit prvorodička?

bibi15
18. črc 2019

Pěkný den,
Obracím se z dotazem jak dlouho může rodit prvorodička? Slyšela jsem že na to má vliv šířka pánve, myslíte že je to pravda? A ještě jedna otázka, jak to je s Epiduralem?
Skoro měsíc ležím doma že jsem nemocná, střídají se mi návaly zimi a horka, tak jsem nemohla zajít do porodnice - a ani nevím kam bych tam měla zajít se zeptat. Tak jsem se rozhodla se optat zde.
Děkuji za odpovědi.

radullah
18. črc 2019

Já jsem jako prvorodička rodila 4 hodiny. Celý den mě chytali poslíčči, v jednu ránu mi praskla voda a v 5:16 bylo po všem. Epidural jsem nestihla a jak to bylo krátké, tak jsem byla pořád dost při síle zvládat bolesti, dostala jsem jen nějakýho oblbováka do kapačky, ale to bylo spíš, jako bych byla totálně opilá, takže mi byly bolesti fuk, ovšem cítila jsem je pořád naplno. Ale z předporodního kurzu jsem byla poučená, že cokoliv budu chtít, mám si o to v průběhu říct. U nás (Liberec) ho sestry nabízejí sami, stejně jako ten oblbovák. Ptala se mě asi 3x, než jsem kývla.

jednaholkaa
18. črc 2019

Ja jsem jako prvorodicka (38 let) rodila 15 hodin vyvolavane. Vubec jsem se neotvirala a bolest strasna, ze jsem chtela zabit sebe nebo nekoho jineho.. celou dobu jsem se plazila po zemi a rvala, ze uz nemuzu 🙂 Nastesti mi dali epidural, po 8 hodinach, ten me zachranil, az pak jsem se uvolnila, otevrela a porodila. Tlaceni uz byla brnkacka, ani poranena jsem nebyla. Hlavne no stres, hlavne aby mimi bylo zdrave. Zenska vydrzi vsechno 🙂

palacinka_marmeladova
18. črc 2019

@dora13 Souhlasím,mamka byla na hekárně dva dny než porodila a já měla první porod za necelý tři hodiny za sebou,druhej od prasknutí vody za hodinu a půl.Obě jsme takřka stejné,hubené,úzké,jen já od 20cm menší.

priefi
18. črc 2019

@bibi15 je to hooooodne individualni 😉 ja mela prvni porod 30h v kontrakcich a neotvirala jsem se, dr.otviral branku manualne z 4 na 10 cm (ale ja byla tvrda pri kaude kontrakci, zaklad je se uvolnit, 2.porod jsem se snazila byt uvolnena a za 4h bylo hotovo), ale znama mela porozeno do 2h po samovolnem prasknuti vody a je 30 min.kontrakci. Nikdo do predu nevi, jaky porod bude 😉 ale prumer bude asi tech 12h kontrakci

priefi
18. črc 2019

@bibi15 co se tyce epiduralilu, nevim, nemela jsem. U prvniho mi ho nechteli dat, aby se nestopnul porod a u druheho mi ho nabidli, ja odmitla a do 10 min porodila. Mimochodem stridani navalu horko/zima, to jsem mela u 2.porodu. Mozna uz to na Tebe jde. Drzim pesti a preji krasny a pohodovy porod, na ktery budes s laskou vzpominat a samozrejme at jsi Ty i mimi v poradku

janablizka
18. črc 2019

Přesně tak jak se píše je to u každé rodičky jinak já rodila prvního syna dva dny,ale to bylo v sedmdesátých letech,druhého 6 hodin a třetího ráno mě praskla voda a narodil se v pět odpoledne.Ničeho se neboj všechno bude dobré.

veronka_123
Autor odpověď smazal
Zobraz
barulina
19. črc 2019

Ja mam pabev sirsiba rodila jsemntrindny. Z toho 23 hod. Na porodnim sale

lachtanice86
19. črc 2019

Já mám nedávnou zkušenost. Jako prvorodicka jse rodila 38,5hodin od první krizový kontrakce, nakonec využili snad vděčný možnosti vyvolání. Na sále jsem byla 14hodin

werik153
19. črc 2019

Měla jsem pánev úzkou, na hranici na čísle 18. A rodila jsem cca 6 hodin.

kristyn.g
19. črc 2019

Já jsem měla kontrakce 52 hodin. A pánev mám širokou dost. Epidurál jsem měla na dvě hodiny ke konci

nesticka
19. črc 2019

To má každá jinak... Mě ve 13h praskla voda, do 16:30 jsem byla na hekarne, v 18:20 se malá narodila. Kamarádka porodila +- 45 min už od prasknutí vody

fly80
19. črc 2019

@bibi15 tak jak ti dopadla kontrola?

kassandra1
19. črc 2019

Jak tady hodně holky píšou takové to klišé, že je to o hlavě a že když se bojíš, tak se blokuješ....Nesouhlasím - já jsem se bála šíleně, špatně snáším i rýmičku 🙂 Úzká pánev, obě děti přes 3 kila, starší rodička. První dítě porod za necelé 3 hodiny, trochu šití. Druhé za necelou hodinu, jen s kosmetickým stehem. Takže o hlavě to fakt není.

jednaholkaa
19. črc 2019

@kassandra1 Souhlasim!! Ja se naopak nebala fakt vubec.. jeste po prichodu do porodnice jsem byla vysmata, a smich me rychle presel.

leymea
20. črc 2019

@jednaholkaa taky jsem na fotkach vysmata 😀 no pak uz jen cumim do zeme 😀

bibi15
autor
20. črc 2019

@fly80 jsem nastouprna v nemocnici a po zvážení primáře půjdu přes císařský

bibi15
autor
20. črc 2019

@priefi děkuji moc. Po zvážení primáře stejnak půjdu přes císařský v pondělí. Na jednu mi část obav spadla ze srdce a na druhou něco přibylo. Nevím zda se těšit nebo se bát stejně či více.

fly80
20. črc 2019

@bibi15 no vidíš. Už se nemusíš bát 😉 a za chvilku budou jiné starosti a radosti 😉

svija
20. črc 2019

@bibi15 - držím palce ať to máš rychle za sebou a co nejméně to bolí. Snad ti dopadne ten císař.

priefi
20. črc 2019

@bibi15 tes se na miminko a nestatej se, bude to dobre 😊 preji, at vse je v poradku a at se pak vse krasne rychle hoji

nikynikol25
22. črc 2019

Ahojky já byla prvorodicka.Mam 17dnu po porodu a můj porod byl strašně rychlej.Od rána do odpoledne my nic nebylo normálně jsem fungovala.Zacalo my být divně kolem půl 5 a začala jsem pociťovat malého strašně dole a břicho jsem měla strašně vysoko a najednou padalo hodně rychle dolu.Pred pul 6 jsem jela domů pro věci a před barákem my praskla voda a už to jelo něco málo po půl 6 jsme byli v nomocnici do 1ihod.jsem byla na monitoru pak jsem se převlékla a šla na box o půl 6 jsem už byla na 5cm,no po 18hod.jsem už byla otevřena na 10cm a šla rodit a malej se narodil v 19:05 takže porod něco okolo 45min.takze to bylo hodně rychlé ani my už nestačili dát něco na bolest.

svija
22. črc 2019

@bibi15 - tak jak ti to dopadlo? Už to máš dnes za sebou? A císařem?

kreatura
22. črc 2019

@bibi15 Až se bubdeš cítit, dej vědět, jak jsi dopadla 🙂

elinka90
22. črc 2019

Od první bolesti byla malá do 2 hodin na světě. Jenže já se od 30tt otvírala a hrozil mi předčasný porod.

melek5
22. črc 2019

@nikynikol25 tak to je pecka co taly bych chtěla

priefi
22. črc 2019

@bibi15 uz asi mas mimi u sebe 😊 myslela jsem dnes na Tebe 😊 preji at je vse v poradku

martaskaaa
22. črc 2019

Místo epiduralu jsem dostala nějakou injekci do zadku, bylo to lepší a ne do páteře. Jen teda to utlumilo jak bolest tak zesláblý kontrakce, takže mi to zase rozjížděli oxytocinem 😀 rodila jsem poprvé, vyvolávane a 5 hodin

jironymou
22. črc 2019

@bibi15 Ahoj, podle papiru moje Tyna, od prasknuti plodove vody, 56 minut.Z toho cca.20 min.jsme jeli do porodnice.Byl to docela fičák 😃 ani jsem se nestihla rozkoukat 😃

veronicka89
22. črc 2019

@bibi15 ono co je rodit ? Kobtrakce ...nebo uz jen finale ? Podle me je nejlepsi mit dlouho slabe kontrakce .... Potom silnejsi a pak porodit ....
Telo je pripravene dite taky 🙂

Epidural jsem mela.
kontrakce mi zacly okolo 4-5 rano a dalsi den rano ve 2 se syn narodil.
Od pichnuti epiduralu ktery mi davkovali az k porodu to byl pro me raj 😀...necitela jsem nic ani kontrakce ... Uplne jak na dovolene jsem si pripadala 😍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru