Jak a kde domluvit sekci na přání?

roxinka111
24. čer 2013

Pro sekci jsem se rozhodla již dávno pře těhu, a každý další vyprávění kamarádek mě v tom utvrzuje.... 8 z 10 nakonec po dlouhých bolestech skončilo na císaři.... já mám úzkou pánev, bolí mě srůsty po operacích i normálně a bolest nesnáším. Vyslechla jsem už spoustu názorů, příroda je příroda, to přežiješ, atd. ale po císaři byly všechny rodičky 3.den doma se slovy proč to proboha nešlo rovnou císařem? u nás na maloměstě totiž rodí za každou cenu, dokonce i KP nebo 4 kg dítě.
Nechci řešit co si o tom kdo myslí, jen mě zajímá vaše zkušenost KDE A JAK SE DOMLUVIT
Že by to bez indikace mělo být zpoplatněné - s tím naprosto souhlasím ! Vybrala jsem si Podolí a doufám že tam budou vstřícnější než u nás v Buranově 🙂
Díky předem za zkušenosti a rady.

ilonne
24. čer 2013

@roxinka111 Sekci na přání u nás prostě provést nelze. Samozřejmě můžeš dr. přednést své důvody, ale o sekci stejně rozhodne až na základě medicínského důvodu. Ještě snad panický strach z porodu, ale to bude nejspíš muset posoudit psychiatr. Ale sekce je operace a určitě nebudeš třetí den doma.

petrusew
24. čer 2013

sekce na přání se u nás neprovádí. Je to velká břišní operace a k ní musí být důvod indikovaný lékaři. Po sekci se pouští nejdříve pátý den. Ještě jsem neslyšela, že by někoho pustily třetí den domů.

ninive211
24. čer 2013

@roxinka111 Proč zakládáš 3x stejné téma? Viz Porod sekcí, Jak domluvit sekci a Jak domluvit sekci na přání???
Jinak po sekci se standardně chod nejdříve tak 5. den, spíše později...pokud by tě pustili dříve, tak je to na odpovědnost toho doktora, kdyby byly nějaké komplikace, předpokládám, že s tím mohl mít pěkné problémy...to snad jenom v případě, že by se rozhodla naráz rodit celá Praha a rodičkám by ustýlali i na chirurgii 😉

ilonne
24. čer 2013

@roxinka111 A nejsem si jistá, že v Podolí buou vstřícnější Tvému přání. Rodila jsem u Apolináře a na porodním sále jsem strávila 36 hodin než se malá narodila - přirozeně. A pro uklidnění jsem hodně velká hysterka a injekci si nechávám píchnout i u zubaře, ale na tohle jsem hned zapoměla a chci to zažít znovu 🙂

llluckaaa
24. čer 2013

Taky bych řekla, že na požádání provést nelze. A rozhodně nejsou všechny rodičky po sekci třetí den doma 😖 Já mám za sebou sekce dvě (plánované kvůli KP) a v porodnice jsem tvrdla týden 😝

kalo
24. čer 2013

@roxinka111 pokud máš opravdu úzkou pánev, tak to indikace je. Měřil ti ji doktor?

milada2
24. čer 2013

@roxinka111
@ilonne
@petrusew Tak oficiálně určitě ne, ale neoficiálně si myslím, že ano. Pochybuju, že by 90 % celebrit mělo indikaci k císaři 😉 I tady na koníkovi je holčina, co otevřeně napsala, že rodila císařem, protože to prostě chtěla. Nejaký se důvod se dá vymyslet vždycky 😉

llluckaaa
24. čer 2013

Jo a taky by mě zajímalo, proč jsi založila 5 diskuzí se stejným tématem a nakopírovala tam svůj úvodní příspěvek 🙂

cuci25
24. čer 2013

podle mě se teda po císaři 3. den domů nechodí, nebo aspoň nikoho takovýho neznám, vždycky tam byly kamarádky minimálně týden. Hlavně taky proto, že po císaři se spouští pomaleji tvorba mateřskýho mléka, tak se asi snaží v porodnici, aby se maminka rozkojila. Já jsem akorát slyšela o tom, že v některých porodnicích se dá sekce zaplatit, ale na požádání to určitě nedělají...

lamarika
24. čer 2013

Známá byla u psychologa co ji podepsal papír, že má panickou hrůzu z porodu. Jedině tahle cesta mě napadá. Jinak pokud máš úzkou pánev a srůsty jak píšeš, tak je to indikace k sekci.
A teď z druhého soudku. Jsem po 3 sekcích a ani jednou jsem nešla 3. den domů a ani jednou jsem nebyla ready jako rodičky co byly šitý třeba až k zadku. A o komplikacích co mám díky sekci se ani zmiňovat nehodlám. To jen abych tě vyvedla z omylu. . .

elu
24. čer 2013

Pokud mas už po několika operacích...jak vyplývá z příspěvků...a bolí te srůsty....bude toto další věc, která ti bude vadit celém život,,,po přirozeným porodu...za chvíli Nevis, zes rodila🙂

marhulinka
24. čer 2013

samozřejmě,že domluvit se to dá - záleží na lékaři. Jinak já např.znám spousty maminek,které rodily císařem a 3.-4.tý den šly domů

ikarkulka
24. čer 2013

Proč jen mi to připadá jako cílená provokace....? 😅

ilonne
24. čer 2013

@ikarkulka Nejspíš máš pravdu 😉 . Po shlédnutí profilu zakladatelky si to začínám myslet taky.

vendullka
24. čer 2013

Domluvit samozřejmě jde, ale proč se vzdát toho krásného pocitu moci rodit normálně a nechat si rovnou řezat břicho? Jestli je úzká pánev a mimi velké, tak to chápu, ale to už by byla indikace, na kterou si sama nemusíte upozorňovat a myslím že pokud bude dr. říkat, že je pro vás přirozený prod lepší, určitě ví proč to říká.

bolekat
24. čer 2013

@roxinka111 sekce na prani neexistuje. oficialne.
a je to velka brisni operace, ktera ma nescetna rizika. dobrovolne do toho jit, kdyz nemusis, je velke riziko a rekla bych, ze i nezodpovednost.

roxinka111
autor
24. čer 2013

Proč jsem založila 4 x stené téma se stejným příspěvkem je jasné 🙂 pořád mi to tam hlásí že téma není ok.... nevíte někdo jak ty předchozí 3 témata vymazat? nikde mi to nende....

roxinka111
autor
24. čer 2013

@ilonne Já teda nevím co mám na profilu, ani čím koho provokuju, ale už ted lituji že sem nějaký téma vůbec založila a nejraději bych ho vymazala ☹

roxinka111
autor
24. čer 2013

@marhulinka Ano, děkuji za příspěvek, to si myslím také 🙂 bohužel všichni zase soudí a nikdo zkušenost nepřidal... Taková zdejší klasika.

karminka
24. čer 2013

já jsem rodila císařem pro nepostupující porod po 17 hodinách...malý se narodil císařem ve 23 hod. v noci 27.8. a 31.8. jsem byla v poledne doma... Podolská porodnice byla total natřískaná a potřebovali lůžka, tak nás pustili takhle brzy. Ale šla jsem domů a ještě jsem měla mlezivo...nebýt doma manžela, který mi malého nosil (já se nemohla ani zvednout) a brečela jsem,že mi nejde kojit, to už bych nechtěla takhle, radši bych byla v porodnici... ale kojení pak šlo a kojila jsem 1,5 roku

ivular
24. čer 2013

@roxinka111 Rodila jsem v Podolí a bolesti jsem měla tak šílené, že mi nešlo ani dýchat. Chrčela jsem na PA prosbu o císaře, a i když byla jinak úžasná, tak mi vysvětlovala, že stále ještě indikaci k této operaci nejsou..
Na druhou stranu věřím tomu, že kdyby lékař hodně chtěl, tak nějakou indikaci "najde". Jen nevím, jak k tomu dospět, pokud to není vysloveně tvůj známý. Snad jej uplatit? Fakt nevím a nešla bych do toho..

romcovaklarka
24. čer 2013

@roxinka111 Ahoj, to ti nehlásí, že téma není OK... To je odkaz, na který může někdo kliknout, POKUD si myslí, že téma není OK 🙂 Takže už chápu, proč jsi to založila víckrát, ale to je jen nedorozumění, schválně se podívej na jakoukoli diskusi, nahoře to svítí u všech.

Jinak k tématu: Já mám za sebou sekci i vaginální porod a musím říct, že sekce byla pro mě co do rekonvalescence o dost hořší. A to jsem měla "pohodovou" sekci - žádné komplikace, vše se hojilo ukázkově, fungovala jsem jakš takš celkem vrzy. Domů jsem šla 5. den po sekci, prý to je minimum. Měla jsem teda i ten vaginální porod super, jen malé šití zvenku. ALe jednak jsem byla schopná hned po návratu domů fungovat naplno (tzn. dojet na nákup, zvedat starší dítě atd.) a jednak ten pocit, když jsem porodila dítě, je nepopsatelný a nedá se s ničím srovnat a nikdy na to nezapomenu. Neměla jsem z první sekce vyloženě nějaké psychické trauma, jako některé maminky, ale jsem strašně šťastná, že jsem mohla prožít i normální porod, opravdu to je nebe a dudy.

Pokud ovšem máš z porodu opravdu hrůzu, tak bych na to šla asi přes nějaké psychologické/psychiatrické doporučení. Kdo ví, třeba ti konzultace s psychologem naopak pomůže se toho strachu zbavit. Každopádně držím palce, abys porodila tak, jak si budeš přát a hlavně abyste ty i miminko byli zdraví a spokojení.

roxinka111
autor
24. čer 2013

No vida, díky 🙂 takže je to 4. den 🙂 ale o to vůbec nejde ve finále.... Hlavně že ste to zvládla. Těch 17 hodin bych si právě ráda odpustila pokud to půjde a já věřím že někdo přispěje s něčím konstruktivním, zatím tu máme jen to doporučení psychologa a spoustu naštvaných rodiček, kterých se dotklo že neumím založit pořádně téma. Všem se tedy ještě jednou omlouvám, snad to zítra administrátorka vymaže, už jsem jí napsala že se jedná o omyl.

petrajavor
24. čer 2013

@roxinka111 co vím a co jsem slyšela tak pokud matka nechce rodit přirozeně a trvá na cs udělají jí ho jelikož přes psychický blok by stejně neporodila přirozeně nebo jen s komplikacemi, aspoň tak jsem to slyšela od por. asistentky i mudr...jinak po cs 5dní v porodce na reverz 3-4dny záleží ale na stavu miminka

zvirka
24. čer 2013

Já jsem rodila 29 hodin, malý nesestupoval, měl špatné ozvy, tak mi dali kapačku a až kdyby se i přes ni nepovedlo, tak měl následovat císař, ale nakonec se povedlo. Porod byl příšerný, po porodu taky hrůza. ALE: byla se mnou na pokoji paní po císaři a ta na tom byla o dost hůř, šílené bolesti, na noc jí píchali injekci, aby vůbec usnula. Nezapomeň, že na bolest nic moc brát nemůžeš, tedy pokud chceš kojit. Takže za mě - porod už ne, a kdyby přece jen, tak raději opět přirozený, s epiduralem se dá zvládnout. Já měla epidural posledních 7 hodin a zachránil mě před šílenstvím, protože jsem mezi stahy už omdlívala bolestí.

romcovaklarka
24. čer 2013

@zvirka @roxinka111 To je taky hodně individuální, já jsem po sekci měla teda samozřejmě nějaké ty bolesti, ale bylo to snesitelný, jedinkrát jsem nepotřebovala nic od bolesti a od 6. dne (co jsem byla už doma) jsem se cítila fajn, jela jsem sama autem s mimčem k doktorce například, jen vstávání z postele mi dělalo nějakou dobu problém.

zvirka
24. čer 2013

@romcovaklarka Určitě, jen přidávám zkušenost z porodnice. Zapomněla jsem, že paní byla už po 2. císaři, možná má vliv i tohle.

ilonne
24. čer 2013

@roxinka111 Prosím Tě neřeš to. Nediv se, založila jsi 3-5 témat pod jiným názvem se stejným úvodním přspěvkem a ve fotoblogu nemáš nic. Tak to prostě svádí k tomu, že je to provokace. A mě nepřijde, že by byl někdo naštvaný. A že existuje panický strach z porodu a pak je CS indokovaný psychiatrem, tak to prostě je. A podle pltané legislativy prostě není možné se legálně na CS domluvit 😉

roxinka111
autor
24. čer 2013

Nojo, fotoblog mám prázdný, asi přispěju fotem před a nyní, přibrala jsem už 20kg 🙂)) a to mě čeká ještě čtvrt roku 😝

ilonne
24. čer 2013

@roxinka111 To zase půjde dolů. Buď v klidu, já po porodu sundala během šestinedělí 12 kg.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru