Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

andulkaavetrelec
17. čer 2008

na bolest se zapomene, jsou na to v těle mechanismy, aby jako byly další děti asi
k prodýchávání: pomáhá ve smyslu odvedení pozornosti od bolestí: jako v józe, ne ve smyslu utlumení bolestí
ke křiku: rozhazuje psychiku, nedoporučuji příliš často
já odmítala epidurál a když už jsem chodila po místnosti a kousala zuřivě kapesník, tak jsem šla za sestrami, že teda jo a ony mi řekly, že anesteziložka je právě u zákroku a přijde až za tři čtvrtě hodiny...
hudba byla na nic,olejíčky taky, balon též, masírovat jsem se nenechala, kdyby na mne partner při kontrakci sáhnul, tak ho asi zabiju
mně pomáhalo snad jen chození a hlavně: EpIdUrÁl

sisstin
17. čer 2008

tak já si tu bolest už ani nevybavuju, ale nějak strašný jsem to neměla..epidural jsem řvala už od příjmu..nedali mi ho, jen pak ke konci nějakou oblbovačku, aby to jako nebylo horší 😕

jinak jsem mívala šíleně bolestivou MS..ale kontrakce byly úplně jiný, šlo mi to jen do zad..prostě takovej tlak 😕 jinak ten šílenej tlak na konečník těsně před tlačením jsem vůbec neměla 😕

yenn
17. čer 2008

ten mechanismus na zapomenuti bolesti u me zrejme selhal

sisstin
17. čer 2008

yen: no já byla posraná strašně..a nakonec jsem měla asi dost pohodovej porod, když čtu ostatní zážitky..a nějakou strašnou bolest si nevybavuju 😕

yenn
17. čer 2008

sis, ja mela porod taky pohodovy, rychly a vubec, ale to n ic nemeni na tom, ze to byla bolest jako prase, 2 hodiny nepretrzite kontrakce a ne a ne na to zapomenout 😅

sisstin
17. čer 2008

yenn: no já vim, že jsem jednou měla MS..a prostě jsem neměla doma prášky..no já ležela bolestí na zemi, chtělo se mi zvracet..tak porod byl fakt brnkačka proti tomu 😅

yenn
17. čer 2008

jj, taky mam tyhle stavy za sebou. Porod byl teda horsi, ale zase to bylo za 3,5 hodky komplet hotovy a tohle trvalo vetsinou noc, den a dalsi noc a mela jsem pocit, ze snad vykrvacim 😖 Nebyla jsme schopna jit ten den ani do skoly, cely den jsem se svijela ve vane nebo na wc

sisstin
17. čer 2008

ale praskal mi voda o půl třetí a do devíti jsem neměla fakt skoro žádný kontrakce..takový slabý....pak do těch 11 už jsem trošku funěla 😅 ale furt to šlo..pak mi píchli oxitocin a snad do minuty jsem tlačila..a to bylo jak nic..asi tak 2 minuty 😕 a bylo po všem 🙂

winifred
17. čer 2008

Ahoj , já když jsem po prve rodila taky jsem nesnesla aby na mě partner sahal při kontrakcích ,měla jsem ho chuť zabít.A pomohlo mi až epidurál a po něm jsem porodila do hodinky.ALe než jsem ho dostala ¨tak jsem se trápila asi 15 hodin.Tak to bylo pro mne vysvobození.
Ale u druhého porodu už epidurál v nemocnici nedávali a tak jsem rodila bez něho a musím říct že to bylo úplně něco jiného do porodnice jsem přijela v jednu v noci a malý byl na světě už v šest ráno.Ani bolesti jsem neměl takové jako u prvního porodu.Druhý porod je úplně o něčem jiném.A hlavně nebyla jsem tak dobitá jako poprvé. 😉

yanik
17. čer 2008

kontrakce mi přišly taky v pohodě - v porovnání s mojí MS - jako siss, jsem se jednou válela bolestí ve vani pod horkou sprchou (už jsem nevěděla, co dělat) a mamka běhala po sousedech a sháněla nurofen ... u kontrakcí před porodem jsem se ještě i naobědvala 🙂 ale ten tlak na konečník, co má být jako těsně před koncem, tak ten mi trval 4 hodiny 😝 😝 😝

sisstin
17. čer 2008

yanik: tak já ho neměla vůbec..ani mě to nenutilo tlačit..prostě mi řekli: ted tlačte..tak sem asi třikrát trošku zabrala a bylo to 😕 ale tak Vojtíšek byl trošku jiná váhová kategorie než Tygr 😔

yanik
17. čer 2008

siss, jj jiná váhová kategorie a ještě navíc vyvolávaný 😝 už ve sprše ve 3 odpoledne jsem měla pocit, že mi prďola roztrhne pr*el ... ledva jsem dopajdala na lehátko ... žádné hopsání na míči ... a vystřelil až v 7 večer ... (ale pořád raději vzpomínám na porod, než na šití ... 😔 )

sisstin
17. čer 2008

yanik: no šití jsem měla taky v poho..5 vnitřních umrtvených stehů..a 3 vnější..nic jsem necítila 😔

yanik
17. čer 2008

winifred, sestřenka mi říkala, že úplně nejlepší porod byl ten třetí 😀 😀 (má 3 kluky - poprvé rodila na jaře 2004 a naposledy leden 2008 ... teda ona doufá, že už naposledy 😅 )

yanik
17. čer 2008

siss, ten můj doktor jaksi neumrtvil ... jaksi jen pípl, že přece teď už mě nebude umrtvovat 😝 ... 2 sestry mi musely držet nohy, abych mu neukopla palici 😀 (ale je fakt, že pak běhal na pokoj a furt mě kontroloval, jestli jsem v pohodě - kvůli ztrátě krve ... asi fakt neměl už čas na umrtvování)

sisstin
17. čer 2008

yanik: já měla asi porod za odměnu za to 9měsíční šílený stresování z porodu 😅

yanik
17. čer 2008

siss 😵 😵

anza
autor
27. čer 2008

Tak už vím, jaký to je 😉 Můžu si do tématu sama odpovědět! A druhej den po porodu začínám zapomínat, dobrý, ne? A přitom to bolí PEKELNĚ, dá se to však vydržet. S menstruačníma bolestma se to srovnat pravda jakž takž dá, alespoň ty slabý kontrakce ze začátku, ale i tak je to mnohem ostřejší a určitější bolest. Musím říct, že jsem si vzpomněla na to řezání nebo bodání nožem, který se stupňuje až do porodu, to je nakonec docela přesný... Nejhorší pro mě bylo, možná jako pro každou?, když už byl mim natlačenej těsně na děložním hrdle, který se nechtělo povolit. Tak to se mi zdálo o čertech, musím říct, a trvalo to myslím dvě hodiny, než jsem z týhle fáze mohla konečně tlačit. Tlačení pak byla vysloveně sranda, stejně jako šití - to mě dokonce lechtalo 😝

alcatko.j
27. čer 2008

Anzi, tak v poho teda ne? 😀 A co tu delas? ty ses blazen 😅

petrolejka
27. čer 2008

Anzo, Ty jsi rekordmenka. Já se po porodu dostala na koně asi až za týden. Dřív jsem byla unavená jak pes. Takže gratuluji k synáčkovi. Mě konec nebolel, já byla tak ráda, že se to chýlí k závěru, že mi bylo všechno jedno. 😀

mery.luu
28. čer 2008

Ahojky, tak já napíšu něco pro uklidnění - 🙂 🙂
i takhle může probíhat porod : 🙂 🙂

Při vyšetření v poradně dr. zjistila že jsem na 6 cm otevřená a s hrůzou v očích mi sdělila že RODÍM a poslala mě okamžitě do porodnice!!!! - já do té doby bez jakýchkoli kontrakcí - jen klasické tvrdnutí bříška, které mě provázelo celé těhu 🙂 Jela jsem ještě domů, vyholila jsem se, umyla, převlíkla a s manželem jsme vyrazili. Cestou jsem se stavila ještě do sámošky pro koláček, protože jsem měla hlad 😉

V porodnici se mnou sepsali příjem, vyšetřili mě a poslali nás s manželem na sál. Povídali jsme si i s PA vtipy a bylo nám veslo. Když se ani po dvou a půl hodinách nic nedělo - žádné kontrakce, otevřená pořád jen na 6 cm, tak mi napíchli oxytocin. To pak bylo žůžo!!!! Nebyly to kontrakce, ale jedna obrovská, hodinu a půl trvající bolest. Pak jsem lehla na stůl a malý byl za 10 min venku. Takže veškeré bolesti u mě trvaly jen 1,5 hodiny. Nejhorší pro mě bylo šití - bolelo mě to víc, než samotný porod 😠

Za pár týdnů mě to šeká po skoro 10 letech znovu a já se jen modlím, aby to byla znovu taková pohoda... 🙂 ...ale mám takové zlé tušení, že asi nebude ☹

mery.luu
28. čer 2008

...jo a bolesti jsou opravdu směsky bolestí menstruačních a průjmových - jen mnohonásobně silnější.... 😖

favites
29. čer 2008

tak já se teda přidávám k popisu bolestí porodních jako zesilujících menstruačních a když byly hodně silné tak se přidaly bolesti průjmové 🙂 jako co mi ale připadalo po porodu hodně zajímavé bylo jak měl bolel konečník - jsem měla pocit, že jsem Lukáše snad rodila zadkem či co 😀 ale do druhého dne to přešlo a do 14 ti dnů jsem nevěděla ani o šití a bolesti a pocity u porodu kdybych si bývala hned nezapsala tak bych si snad ani nevybavila 😉
super na tom je, že prostě víte, že to skončí a že je to pro dobrou věc (i když v tu chvíli vím, že mi to připadalo nekonečné)

hladilovarenata
5. črc 2008

Achojky všishni,já mám za sebou dve porody a u každého to bylo jinak.U verunky jsem měla hrozný bolesti a dobrý porod a u Jakoubka zase naopak.Já když jsem rodila Verunku tak jsem jí desední přenášela já jsem měla rodit 9.12.a furt dny ubíhali a taky jsem měla z porodu strach káždý mě uklidnoval že too zvládnu, ale u mále jsem měla takové bolesti že když přišla první kontrakce tak jsem se bolestí rozbrečěla atchyně mě jen ulkidnila tím že je to jen začátek a že to bude ještě horší.Když jsme přijeli do porodnice posadili mě na monitor tak manže mě l držel za ruku a říkal mi kdy dojde další kontrakce a to jsem to teda taky psichicky nevydržela a nadala jsem mu do všech ruzných slov .Ale až nás dali na porodní pokoj tak jsem byla strašně ráda že je tam se mnou protože mě masíroval záda což mě strašně pomáhalo a pak když jsem musela jít do sprchy na balon tak jsem bohužel dostali takoví pokoj že ve sprše neodtekala voda.Takže kydyž zesilovali kontrakce tak jsem čím dál víc začala skákat na balonu jenže jak to bylo ucpané tak voda tekla všude a manžel chodil s takovíma těma zelenejma utěrkama a utíral po mě tu mokrou zem tak mi ho pak chudáčka strašně bylo líto ale fakt musím říct že bolesti hrozné asi spíš jak u kteréhoo dítěte u malého to bylo super až na porod

novako
7. črc 2008

Tohle téma jsem začala číst asi dva dny před porodem. 😀 Ideální stav. 😀 Z porodních bolestí mám tři zážitky. První: To je pohoda, jestli to takhle bude pořád, jsem za vodou (počáteční kontra po cca 5 min.). Druhý: Tohle nemůžu přežít. To bolí ako sviňa (cca půlka porodu, kontra jako hooooodně silná MS.). Třetí: Chcípu. Něco mne lisuje a drtí... K tomu jsem v průběhu porodu zvracela (prý to bylo proto, že porod tak hezky postupoval) a tlak na konečník jsem měla asi dvě hodiny. Rození dětí zdar!!! 😀

janinininka
8. črc 2008

Tak mě celej den předtím bolelo v kříži a měla jsem nepravidelný bolesti břicha, kontrakce nepravidelný i při příjezdu do porodnice, pak mi dali oxytocin, naštěstí, protože pak zjistili, že jsem měla už zkalenou vodu a to byl pak fofr, to jsem taky myslela, že padnu, a ten tlak na konečník, to byl taky mazec, pak mi nešlo tlačit, pořád jsem u toho ze začátku křičela, než jsem se to naučilo, no ale máme to za sebou a jsem ráda, nakonec to tak špatný nebylo a nebojte, zvádneme to všechny, já byla vyklepaná jako ratlík..

gabiku
27. srp 2008

Ahojky, stejně jak tu již bylo řečeno, na začátku mi kontrakce připomínali bolestivnou menstruaci, to byla procházka růžovým sadem. To jsem ještě netušila, žu budu ale rodit přes 20 hodin, z toho posledních 13 hodin to už byla ale kurňa 😅 silná bolest. Poslední hodiny jsem měla kontrakce co cca po minutě, takže to jsem myslela, že jim tam nehtama oškrábu omítku 😀 Po až 15 hodinách jsem byla dostatečně otevřená ,aby mi bylo možné aplikovat epidurál, který úplně selhal. Žádné zmírnění bolestí, vůbec nazabral. Takže jsem si ty šílené bolesti "užívala" dál. Nakonec se malý stejně narodil po více než 20 hodinách císařem - bohužel .

konja
28. srp 2008

Tak u prvníhodítěte jsem měla pocit, že mě při kontra někdo rve páteř a ledviny z těla.Nebolelo mě až tak břícho,ale vše šlo do zad.Nejdřív mě pomáhala teplá sprcha,byla to velká úleva. Poslední tři hoiny ale už nepomáhalo nic, bolesti ke konci snad už ani nepřestávaly a když se ještě přidal šílený pocit na tlačení, tak jsem myslela, že musím umřít.Neumřela,ale porodila krásného synka 🙂 Při druhém porodu jsem měla bolesti asi jako silnější ms, bylo mě stále fajn, jen při ležení na monitoru jsem se začínala kapku kroutit od bolesti,ale jinak jsem byla ve sprše a bylo to fajn.Bolesti mě chytaly jak d bříška tak do zad,ale žádná drasťárna, žádné "rvaní" páteře, prostě jen bolest.Stále jsem čekala, kdy už to začne být vážně hnusný, ale ono nebylo.Sestra mě přišla zkontrolovat, já vypadala v pohodě, žádné nucení na tlačení,nic. A přitom jsem byla plně otevřená a při daalší kontra jsem už tlačila.A i to tlačení bylo mnohem méně bolestivé a bylo rychlejší.Takže holky, které se po první zkušenosti bojíte druhého porodu, tak věřte, že to bude lepší, rychlejší a méně bolestivé 😉

nursik
28. srp 2008

Fakt dost zajímavý téma 😀
První porod byl vyvolávaný, porodila jsem 13 hodin od prvních kontrakcí, byl to mazec. I blití jsem si užila, sprcha nepomáhala, s klystýrem jsem málem nedoběhla a měla jsem hnusný křížový bolesti. O epidurál jsem prosila i uklízečku, nedali mi ho 😝 . Malou tahali pomocí kleští, já jsem měla na ksichtě kyslík, protože už jsem nezvládala, dvě asistentky mě skákaly po břiše, že jsem měla i monokla. No nakonec se narodila 😀 . Šití nevím jak bolí, protože mi pak nešla vyndat placenta, tak mě uspali a rvali jí ze mě a přitom mě zašili. Dva dny jsem měla ještě cévku, protože jsem se nemohla vyčůrat, krvácela jsem jak blázen, takže do mě prali nějaký svinstvo v injekcích + antibiotika, takže jsem byla rozpíchaná jak starej feťák. Konečník mě taky bolel jak když mě zneužila půlka nemocnice 😖 , od tý doby si na zadek dávám pozor 😀 . Pořádně jsem si nesedla ještě 3 týdny po porodu. A ještě mi říkali, jak se jim to vevnitř blbě šilo, že se to trhalo 😠
Jo,jo, porod byl super a už se těším na další 😀

lenkabu
28. srp 2008

nursik:..prej zneužila půlka nemocnice 😀 😀 😀 Asi to byl masakr,ale tvůj černej humor se mi fakt líbí 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru