Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

larakroft
3. pro 2008

Hlavinka: spíš záleží, jak máš to miminko - v jaký poloze - teď teda nevím, která je která, ale v jedný ti to mimčo tlačí dozadu, na ty nervový receptory, který spouští právě tu křížovou bolest. Když musíš ležet, je to samo hůř vydržitelný...když se hejbeš, jednak si můžeš najít polohu, ve který to "jde" snýst, jednak dáš mimču šanci narotovat správně.

konja
3. pro 2008

hlavinka: souhlasim s larakroft. Já měla u prvního porodu křížové bolesti jak prase (když to tak musím napsat 😉 ) a to jsem neležela ani chvilku.Ani při monitoru mě nenutili ležet. A stejně mě to bralo příšerně právě do zad. U druhého jsem i ležela, právě při monitoru, ale křížové bolesti nebyli tak hrozné jako při prvním .Bolest mě lítala i do podbříšku.

hlavinka
3. pro 2008

Lara: a jo, to je taky fakt, kdyz je tam zrovna v zahybu, tak asi na kriz pekne tlaci, to je fakt.....diky 😉

schelinta
3. pro 2008

dneska jsem měla takový divný bolesti, nevím jestli to byli poslíčci či co, ale trvalo to asi 4 hodiny tak po 10 minutách mě hrozně bodlo v podbříšku, ale jen jednou a za 10 minut znovu, všude se píše že to trvá tak minutu, tak nevím.... 😖

lenkabu
4. pro 2008

schelinta:nemusí to trvat minutu,to byly asi posly 😉

larakroft
4. pro 2008

jmalko: Tak ten druhý čajík nemůžu nikde pořádně najít, vím, že to bylo v jedný diskuzi na Rodině, ale ať jsem zkoušela zadat cokoli, prostě jsem "to" nenašla. Našla jsem jen čaj z oregana (dobromysl) (lžička na 1/4 l), do kterého se přidává meduňka a mateřídouška, ale není tam už poměr toho přidávání a mysdlím, že v tom, co jsem měla na mysli, bylo ještě něco navíc 😒
Každopádně držím palce a jsem zvědavá!

aneriska
4. pro 2008

Mě vůbec záda nebolela, při kontrakcích jsem se to cítila jako takový ty příšerný křeče, když máte třeba zaražený prdy 🙂 a pak na konci to bylo už trochu jiný, ale rozhodně se to dá přežít, není to tak zlý. A když jsem byla ve sprše, bolesti se tím hodně zmírnily. Jo, jo, zítra má malá rok, tak vzpomínám ... nostalgie 😵

petrolejka
4. pro 2008

Já křížový bolesti měla 24 hodin a z ležení to teda nebylo. Já vůbec ležet nemohla, ani sedět pak ... takže jsem první dobu porodní prostála na hekárně u zdi nebo ve sprše. Sprcha hodně pomáhala. 🙂

hlavinka
4. pro 2008

Ahoj holky, mela bych dotazek - kdyz jste byly par dni pred porodem, citily jste se nejak jinak? Cely tehu jsem totiz v pohode, jen posledni asi 3 dny jsem vzdycky rano protivna i sama sobe (jakoze by se mi menily hormony), v noci nemuzu vubec spat, picha mne v brise (mala se hybe, tak jsem nechtela hnedka panikarit, navic to muzou byt vetry nebo svaly a navic zitra jdu k dr., tak se ji zminim) a fakticky to mam jen v noci, pres den nic - ze by treba poslicci? Vzdycky to ale zkousim zaspat.
Jo a taky mne posledni dva dny desne mala vrta do cipku. Predtim to bylo jen obcas, ale ted mam uplne pocit, ze uz ma snad rucicku permanentne na cipku a zvoni na nej 😀 Ze by se to uz blizilo???

Citila jste se tedy nektera proste nejak jinak par dni pred porodem? Dekuju. 😉

larakroft
4. pro 2008

hlavinka: Já teda ne...cejtila jsem se úplně stejně jako kdykoli jindy...zhruba tak, jak to popisuješ, akorát bez tý protivnosti.

jmalko
4. pro 2008

Taky jsem zvědavá jak to dopadne. Nicméně když to nepřijde do pondělka, tak nastupuju do nemocnice na vyvolání. Dneska jsem byla v nemocnici na kontrole - doktor se mě ptal a bylo mu asi divný, že žádný kontra nemám (fakt nevím - myslím, že fakt nemám), tak se prý mám (e) víc snažit, aby to přišlo samo - rady jako sex, procházky atd.

hekova
4. pro 2008

chtěla bych se zeptat já čekám druhý dítě a jsem ve 37 týdnu 15 prosince mam termín a dneska mam hrozný tlak pod bříšku a v konečníku,tak jestli je to normalní.zítra jdu na kontrolu a bojim se že tam zůstanu.

konja
4. pro 2008

hlavinka: já jsem nějak nepociťovala výrazné změny pár dní před porodem. Určitě jsem ani před jedním porodem nečekala, že to už brzy příjde. Před druhým porodem jsem měla poslíčky, ale ty můžou být i měsíc a víc před termínem, takže jsem rozhodně neměla myšlenky typu - už to asi brzy bude. To ne 😔 Hlavinka už se ti to pěkně krátí, porod už klidně může přijít.Top že tě malá "vrtá" do čípku je tím, že už je velká a má tam už hodně málo místaNo a ta podrážděnost může být opravdu z hormonů. Tělo se už naporod chystá, připravuje se. Já taky byla pěkně protivná.Byla jsem také hodně unavená,vyčerpaná a chtěla jsem to mít užž za sebou, takže jsem opravdu nebyla ta milá maminka a manželka 😀

hekova
4. pro 2008

ale to se nedá vydržet ty bolesti u prvního jsem takový bolesti vubec neměla tak mi to ani nepřišlo kdy mam termín.mam strach jak se budou chovat ke mě v liberecké porodnici mam sní špatnou zkušenost.

konja
4. pro 2008

hekova:A tak nemůžeš jít rodit jinám?

hekova
4. pro 2008

už jsem zaregistrovana já doufám že se setřičky změnily na děckým.já nevim jestli tu porodnici znáš.

hlavinka
4. pro 2008

Konja, Lara: takze se to asi poznat dopredu neda, ze treba to bude za par dni. Leda bych to zrovna poznala ja, ale to se dozvim za par dni - dala bych vedet 🙂

konja
4. pro 2008

hlavinka:uvidíš 😉 Jsi už na samém konci, jak píšeš, můžeš porodit za pár dní, ale ještě to mže nějakou dobu trvat.To co popisuješ bych spíše přisuzovala poslům a velikosti mimča.Nemá tam už moc místa a tak tě všude tlačí a pne.Ale abych tě trochu povzbudila - já rodila v 38tt jako jsi teď ty 😉

hlavinka
4. pro 2008

Konja: dekuju 🙂 Kdyby se to pocitalo dle prvnich pohybu mimca (plus 20 tydnu), tak uz bych rodit mela, nebot jsem je citila nekdy od 16tt 🙂 Ale tahle metoda je dost nepresna, takze asi nic. Ackoliv, kdo vi.
Mam vyhlidnutych par hezkych datumu jako treba 6.12, 10.12 a 12.12 (to je uplnek a asi bude rodit hodne zenskych, tak to hrozi, ze nebude kde porodit 😒 ) No, vyhlidnuty je mit muzu, ale na mne to nezalezi, ze?! 😝

hlavinka
4. pro 2008

Je, Konjo, ty mas hezky ramecky u fotek, daji se nekde stahnout prosim Te? Dekuju moc, H 🙂 A taky pak zkusime to, na koho bude mala vic podobna. Zatim to vypada na mne, aspon pusinka, manzel ji ma hodne uzkou.

konja
4. pro 2008

havinka: napsala jsem ti do IP 🙂

jmalko
3. led 2009

Ahojky holky, tak se opět hlásím : vše dobře dopadlo máme chlapečka 😀 nakonec si to náš "mladej" rozmyslel a šel na svět sám od sebe. Ještě k těm bolestem - ještě že jsem byla preventivně hospitalizovaná, protože jinak bych nevěděla, že ty bolesti co jsem měla jsou už kontrakce, čekala jsem úplně jiný bolesti.

ywushka
20. pro 2009

Ahojky holky,nevim jestli jste to zazila taky nektera,ale vcera vecer asi v 17:15 me zacaly prvni bolesti (podotykam ze od odpoledne me bolely straaasne zada,ze me je manzel musel porad masirovat a ja jsem nemohla v klidu ani sedet,ani lezet,nic nepomahalo). Ta bolest se pak prestehovala do bricha jako menstruacni (prujmova) bolest. Nejdrive intervaly bylý asi 15-20minut mezi bolestma a pak kdyz jsem si udelala asi v sedm vecer koupel,tak to ustalo,asi v 19:45 me to zacalo znovu,zase to zacalo nekdy po tech 20minutach a pak se mi to zkracovalo az na 4 minuty (to uz bylo 22:30) a tak jsme vyrazi do porodnice,kdyz jsem si sedla na monitor,tak se maly prestal hybat a kontrakce byly jen slabe,tak me poslali domu,ze to na porod jeste nevypada!!! Dostala jsem nejake cipky na uvolneni stahu,abych mohla pry spat,ted me to neboli!!!! Ale pripadam si jako naprosty debil,jako nejaky simulant nebo co!! Jsem prvorodicka a kdyz me bolesti trvaji vic jak 6 hodin a zesiluji se,tak koho by napadlo,ze to jeste neni porod.....

alka
20. pro 2009

Ahoj ywushko, buď ráda, že ti na to aspo´něco dali. Já poci´tuju MS bolesti od noci na čtvrtek, už 2 noci jsem probděla s poslíkama, které byly nepříjemné, začalo to intervalem cca 20 minut, pak 15 minut, dál se zkracoval až na 6 minut, ale pak se to najednou samo rozvolnilo, interval se prodloužil a bolest se zatraceně zhoršila 😔 Přes den jsou bolesti tak po 20 min až 3/4 hodině. Už jsme 2x volala do porodnice, ale doud prý nebudu mít pravidelné kontrakce po 5 minutách alespoń po dobu 1 hodiny, nemáme jezdit. sleduj to, ale MS bolesti jsou podle mé zkušenosti je slabej odvar, čase se asi dopracuješ ke stahům, které se musí opravdu vydýchávat, kvílím tu u toho, opírám se o kuchyňskou desku a funím jak lokomotiva.....
vůbec si nevyčítej cestu do porodk, která byla nakonec naoko zbytečná, zbytečá nebyla, nacvičili jste si cestu, odborník ě prohlédl a ještě máš čípky na spaní. Já mám houbeles, nulový elán, 2 probdělé a profuněné noci za sebou a čípek ani jeden 😀 😝 a děsím se toho, jak dlouho to ještě může trvat, jeto psychicky nesmírně vysilující, jsem zoufalá a modlím se, ať mi praskne voda, abych věděla, že teda UŽ...
držím palečky a dobře se vyspi, i za mně....

ywushka
20. pro 2009

alka: no prave,taky bych byla nejradeji kdyby mi praskla voda,to by mi bylo jasne,ze mam jet!! Ja jsem teda nektere kontrakce musela prodychavat,mistama to bolelo uz jak cert,ale proste to jeste nebylo na porod. Od rana mi zase tvrdne bricho. Jinak podotykam ze maly je podle ultrazvuku vetsi,takze termin podle toho mame na 25.12.,tak uvidime,nic jineho nam nezbyva nez cekat.

verbalinka
21. pro 2009

Ahojky, tak jsem si početla a zavzpomínala a taky přispěju 🙂
Bolesti jsou to děsný. Já si nechávám vrtat zuby bez umrtvení, takže bolest zvládám v pohodě. Měla jsem porodní plán a v něm, že nechci epi a chci vše v poklidu a přirozeně. Ale po prvních dvou hodinách domácích bolestí jsem přijela do porodnice a první bylo, že jsem řvala o epi. Chtěli mi dát jen nějakou injekci do zadku a s tím jsem je poslala někam a prosadila si epi. A taky jsem dobře udělala. Bolesti se stupňovaly a já během kontrakcí ani nemohla dýchat. Všichni na mě pořád dýchejte a ukazovali jak, ale já vůbec nemohla. Jediná možnost přežít kontrakci bez vyskočení z okna byla zadržet dech. Taky jsem potom omdlívala. Byla jsem pořád napojená na monitor a po oxytocinu a prasknutí vody jsem byla vděčná za epi. Ta pohoda vidět, jak na monitoru kreslí kontrakce mimo papír a já nic necítím. Druhou dávku mi už nestihli dát, takže jsem na tlačení měla zase bolesti, ale byly o něco slabší, protože epi ještě trochu fungovala.
Příště bych to chtěla zvládnout bez epi, protože přece jenom cpát do dítěte chemii se mi nechce, ale pokud to bude to samý, tak už od dvěří budu zase řvát "dejte mi epidurál" 😀
Ale pro prvorodičky - vůbec se nebojte. Je to jen "pár" hodin šílených bolestí, ale potom budete mít krásný uzlíček štěstí a teprv potom začnou galeje 😀
Jo a po porodu jsem hned oznámila, že chci zase. Prostě hormony udělají svoje a je to ten nejlepší zážitek. Císaře bych přes všechny ty bolesti nechtěla 🙂

verbalinka
21. pro 2009

ywushka, nejsi simulant. To byly hodně silný poslíčci, to se stává a je dobře, že jsi do porodky jela. Příště zlus ještě jednou teplou sprchu (vanu) a když to nepoleví a spíš se to začně ještě víc stupňovat, tak jeď do porodky.
Já jsem měla kontrakce co 10 minut, zkusila jsem hodně teplou sprchu (byla jsem v ní cca 15 minut) a kontrakce se rozjely a byly už po 7 minutách a stále silnější. A byl to porod 🙂

andara
22. pro 2009

Verbalinko-to je fajn, ze sis prosadila epi-ja ho taky chtela nebot jsem mela desny krizaky po minute,ale moje smula?Nebyla jsem otevrena, epi se dava pri 3-4cm a ja byla na 1cm 😝 trosicku mi pomahala sprcha, jinak to bylo desny -hl. ze to byla jedna kontra za druhou celkem 6hodin, ale vydrzela jsem za pomoci manzela 😉 Priste jdu do toho zase, ikdyz se asi budu bat, jestli se ty krizaky nebudou opakovat.

makka
22. pro 2009

Teda holky, to je téma. Ještě, že jsem toto téma četla až teď, asi bych se před porodem zbláznila. Myslím, že některé příspěvky nepovzbudí 😒 Já jsem rodila v 41+3. Nejdříve preindukce (připrava porodních cest, horší jak porod) a pak indukce (nejdříve 4 tablety a nic, pak další den 2 a pak porod). Nevím k čemu mám přirovnat bolesti, asi opravdu silná bolestivá menstruace, ale vydržela jsem to bez EPI, i když jsem se na to chystala. Přímo tlačení už byla procházka růžovým sadem, až na nástřih. Po všech peripetiích se chystám rodit znovu a doufám, že už to bude rychlejší.

zuzik24
22. pro 2009

Ahoj holky,

tak já bych předporodní bolesti k ničemu nepřirovnala - to se ani nedá 🙂 Ale když mě trhaly zub moudrosti, tak to byl masakr 😅 Celou pubertu jsem si porod představovala jako naprosto příšernou bolest a ani jsem nechtěla rodit 😀 Kdyby mi někdo řekl, že to bolí "jen" takhle, tak jsem v klidu 😀 Měla jsem porod vyvolávaný a podle kamarádky zavedení tablety a klystýr strááášně bolí. Tak jsem byla vystreslá, ale ono to nebolelo. Bylo to nepříjemné, ale pořád jsem čekala na "tu strašnou" bolest 😉 Kontrakce bolely tak nějak divně. Jako kdyby mě někdo píchal do břicha, ale daly se rozchodit. Ty poslední už neeee a ještě jsem musela být skoro pořád na monitoru, tak to jsem začala panikařit 😀 Naštěstí jsem je měla jen hodinu a tlačení je pak brnkačka. Já bych to přirovnala hoooodně silné zácpě 😀 Takže nic hroznýho a navíc to vyklouznutí je naprosto nááádhernej pocit a hlavně strašná úleva 😀 Šití ani nástřih jsem necítila 😀

Hlavně se nebojte, každej má jiný práh bolesti a taky jiný typ bolestí, takže nejde zobecnit Jak bolí porodní bolesti 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru