Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

krista
12. čer 2008

Tak já bych to asi nepřirovnala ani k jednomu 😅
Prostě hoooooooooooooodně silná menstruační bolest, která vždycky když začíná tak je cítít míň a pak zesílí až do vrcholu, trvá pár sekund - minutu a pak ustoupí 🙂 při tom ještě tvrdne děloha, takže celý bříško je na ten moment jako kamen 😉

anza
autor
12. čer 2008

Jo, no ty menstruační bolesti jsem taky slyšela, já vždy měla zato, že je mám fakt strašný - ale nechci se tím moc ukolébat 🙂 Dík, jsem zvědavá na další příklady z mučírny!

janab78
12. čer 2008

Záleží, kam ty bolesti jsou. Mně šly do kříže, nejdříve bolest zad-pohoda, pak tedy hrůza. Nedá se to k ničemu přirovnat.

barunka81
12. čer 2008

ahoj, ono zalezi jake mas bolesti. Ja mela hlavne ty zadove. vystrelovalo to ze zad do podbrisku jako hooooooooooddddddddddddddddneeeeeeeeeee silna maenstruace. ta bolest se popsta neda. V te chvili jsem myslela ze to nevidrzim. Ale vydrzela. Na bolest zapomenes, uz ted si ji nedovedu vybavit, predstavit. Hlavne se tim nestresuj, kdyz uz si ted budes rikat ze je to mucirna tak si tu bolest jeste zvetsis. Proste pristupuj k tomu ze pujde mimisek na svet. je to krasny... 😉

krista
12. čer 2008

Anza no já měla taky příšerný menstruační bolesti, první dny jsem byla schopná jen ležet tak jsem si říkala, že skutečný porod se snad nebude až tolik lišit, ale stálo to fakt za to, měla jsem bolesti hrozně dlouho a do toho už týden před porodem příšerný posly, který mě ani vyspat nenechaly 😅
Jinak křížový bolesti jsem měla taky a pokládám to za to nejhorší na celým porodu, kdyby nebyly určitě by to bylo snesitelnější 😉

anza
autor
12. čer 2008

Já se právě nebojím, ale říkám si, že aspoň trochu bát bych se měla, tak proto 😅

anza
autor
12. čer 2008

No prostě koukám, že na menstr. bolesti se spolehnout jako na velkou pomoc nemůžu. A o těch křížovejch jsem taky slyšela, třeba se obejdu bez nic 😲 Ale dobrý, už získávám představu 🙂

janab78
12. čer 2008

Anza.křížové bolesti bolí jinak než menstruace, alespoň u mě. Pomáhá horká sprcha na břicho-ze začátku. Jinak to bolí asi tak, že ti někdo rve zádá z těla, ale neboj, zvládneš to. NIc jiného ti nezbyde. 😀 Třeba budeš mít jen bolesti do břicha.

petrolejka
12. čer 2008

Já měla nejsilnější křížový boleti, takže pod dojmem toho jsem nic jiného většinu porodu nevnímala. A to bylo děsný, protože to bolelo nepřetržitě, takže jsem nemohla sedět ani ležet, a bolelo to hodně, nebylo to úplně dramatický, jenomež když to bolí několik hodin v kuse tak Tě to uondá a už se to snáší hůř. Konec nebolí, spíš je to hroznej tlak, že máš pocit, že Ti spodkem vyleze obsah břicha 😀, hrozná intenzita, ale to se mi už snášelo líp, když jsem věděla, že je to závěr a malá leze ven. 😉

micanek
12. čer 2008

Pro mě kontrakce byli, jak když mám mít průjem a mejvám velký křeče v břichu. Myslela jsem, že je to horší 😀

mikca
12. čer 2008

tak já si to teda nepamatuju..vím že to bolelo avím kde to bolelo, ale nevím jak to teda popsat můj mozelk tuto info nejspíš vymazal..takže vím že to bolí ale nevím jak..je to jiné než normálně asi tak bych to popsala 🙂

atreides
12. čer 2008

souhlas s kristou 😉

karot
12. čer 2008

Anzo,..................já mívala silné MS bolesti,takže jsem si představovala porod jako brnkačku,když jsem na bolesti byla zvyklá. 😀 Porod mi vyvolávali oxitocinem a dokud mi nepíchli vodu,brnkačka to byla(měla jsem kontrakce po 4.minutách).Ale pak nastalo to,co si popisivala v 1.příspěvku.Jednu chvíli jsem přemýšlela o tom,jestli by nebylo lepší vyskočit z okna,ale nakonec jsem to vydržela. 😀

krista
12. čer 2008

Ještě k té horké sprše - většina říká že jim to pomohlo, na mě to ale působilo opačně, ani na ty posly nepomáhala, prostě mi to všechno zhoršovala, kontrakce mi vždycky srazila třeba z 10ti na 4min. a bylo to daleko horší a bolestivější pod tou sprchou a to jsem chtěla rodit do vody 😒 takže na to se taky radši nespoléhejte 😅

luckaa
12. čer 2008

No voda,ani mi to nepřipomínejte,všichni říkali jak to pomáhá a já měla bolesti v noci a v porodce než se ve sprše roztekla teplá voda,tak bylo vždy po kontrakci,takže tou vodou se nedá vždy ulevit 😀

anza
autor
12. čer 2008

Uvidím, jak to bude s teplou vodou, slyšela jsem, že poslíčky zažene, skutečné porodní stahy že po ní zesílí. No, brzo poznám sama, asi to opravdu trochu bolí 🙂

alcatko.j
12. čer 2008

Vnitrnosti ven z tela? 😅
Bodani nozem? 😅 😅 😅

reknu to tak, kurevsky to boli, tak ze ve chvilich, kdy je kontrakce na vrcholu, tak si rikas, ze zdechnes 😅 (a zase, ne vsichni, nekoho to boli min, coz nechapu 😅 😅 😅 )ze uz to nevydrzis a je ti vsecko jedno 😅
Prvni zachvevy boli jako menstruace, malo, malo, vic a pak hodne, ale to je v pohode, pak uz kdyz je nejhure tak mne to prislo ze mam jako neco v tele(ja mela krizovy bolesti) v zadech a to neco chce vyskocit ven , chce mi to roztrhnout kuzi 😅 😅 😅 ja si uplne vybavuju, jak jsem uplne ztuhla a rikala si :"kurva kurva" a pak bylo po vsem, tahle bolest trva proste chvilku, moc moc, ale chvilku a pak je zase chvilku klid, uplne se cloveku ulevi, blby je, ze ta hustopekelna bolest zase hnedka prijde, to je v prdeli 😅 Ale kdyz mluvim za sebe, tak bych nerekla, ze to az tak bolelo, ty jo, to zni optimisticky 😀 ale ze jsem spis byla strasne vycerpana z tech ataku te bolesti a ze to netrvalo treba pul hodiny(coz jde vydrzet)ale ze to na muj vkus trvalo moc moc dlouho 😅

Ale fakt prisaham, ze az na vyjimky, jakmile to decko vyprdnete ven(a ze to samotny tlaceni z 99% je uz v poho)tak se vam straslive ulevi a bude dobre 😵

haninka
12. čer 2008

😀 😀 Karot, 😀 😀 ..myslim, že je dobře, že jsi nakonec z toho okna nevyskočila 😀 😀 ..fakt jsi mě pobavila 😀

petule.h
12. čer 2008

já se u prvního těhu nebála, pořád jsem čekala co přijde, těšila jsem se, pak 3 dny vyvolávačky a nic a pak najednou strašná bolest..tak já , že epidural...bolest hrozná, já skákala na míči ..nic a nakonec císař...teď se už u druhého celkem bojím té bolesti, ale uvidíme jak to bude..možná 80% zase císař..pokud bude normální tak jedině s epiduralem...nejsem tak statečná.. 😔

anza
autor
12. čer 2008

alcatko: Doufám, že tvůj příspěvek nebude smazán pro přemíru sprostých slov, myslím, že bez toho se to nedá ani kloudně popsat 🙂

maart
12. čer 2008

.....u toho posledniho jsem si myslela, ze se fakt poseru.....bylo to STRASNY!!!!!....ale ta nadhera, kdyz je ten "vetrelec" venku, to je nepopsatelna krasa...uleva, nadhera, pohoda..... 😵 😵 😵 ......

alcatko.j
12. čer 2008

Anze se omlouvam, ze se ji moje sprosta slova dotkla 🙂

anza
autor
12. čer 2008

alcatko: je vidět, že mě neznáš 🙂 Bez sprostých slov se toho nedá dost důležitýho říct. Mamka mi říkala, že při porodu řvala Do prdeeeeééle...

maart
12. čer 2008

😀 😀 😀 ....bylo to tak sileny, ze jsem na manzela rvala, kdo ze to vymyslel, ze budeme mit treti.... 😀 ...no jooooo, jasne ze to byl MUJ napada!!! 😀 ....ale nekoho jsem prece servat musela, ne? 😉

janicka.ziv
12. čer 2008

Tak bolesti byly fakt smrtelný a jak se říká, že tlačení už je v pohodě, tak u mě teda ne 🙄 Sice malá byla asi na 4 zatlačení venku, ale myslela jsem že u toho zdechnu.Vážně,

anza
autor
12. čer 2008

Jsem zvědavá, zda také budu hysterická na manžela. Ale jestli bude dělat nebo říkat kraviny nebo se blbě tvářit, neručím za sebe .-)

petrusam
12. čer 2008

čtu Vás a chci rodit 😀

janicka.ziv
12. čer 2008

Petrusam, alespon víš, do čeho jdeš 😀 😅 Já čekala hroznej masakr, ale že to bude až tak strašný, to jsem nečekala ani v nejčernějších představách

laaala
12. čer 2008

... výborný téma 😅 už se na to moooc těším 😉

maart
12. čer 2008

...Anzo, manza uz si to se mnou prozil po treti, takze vedel, ze je nejlepsi, kdyz bude potichu a radsi me moc nebude "obtezovat"....jinak bych ho asi fakt prastila 😀 😝 ....Petrusam, verim, ze tohle je pro Tebe (a ostatni tehulky) opravdu skvela diskuse 🙂 ....takova inspirativni!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru