Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

aja123
12. čer 2008

no tak o oxytocinu mi ani nemluvte, šest hodin jedny velké muka. Ale zvládla jsem to i bez EPI. Můj manža mi říkal, že se diví, že jsem to přežila, když mě tam vyděl. No jo chlapi, jenom je píchne a hned by umírali 😕 🙂

bambulik
12. čer 2008

schnek: no vidíš...
tak se přije´d podívat na mý špekatý záda...
ještě že Honzu poslala sednout ven, ta by viděla.... 😝
a nekecám....

bambulik
12. čer 2008

nevím jeslti je to omezený váhou...to nevím...ale prý se někdy výjimečně může stát že se tam anesteziolog netrefí kam potřebuje...
ale existuje místo epi i něco do zadku prý co není tak silný....

berynka
12. čer 2008

Holky, a je pravda, že když doktor dává epidurál a pacientka-maminka ho neplatí (což je asi ve většině případů), tak musí kvůli pojišťovně napsat do papírů, že byla hysterická (nebo "psychouš")? Něco takového mi říkala známá-právnička 😅 . Ale zdá se mi to drsný!

bambulik
12. čer 2008

aja123: u nás na umření stačí rýmička 🙂

bambulik
12. čer 2008

berynka: tak to fakt si myslím že není pravda...

schnek
12. čer 2008

ten doktor a sestra z ARA byli jediný hodný lidi, na který jsem v porodce narazila. Dokonce mě ta sestřička nechala, ať se jí držím za ruku, když mi to píchal. Byli fakt skvělý 😵 a řekla bych. že je to spíš o doktorovi, jak je schopnej najít to správný místo 😉

noangel
12. čer 2008

berynka: myslim ze ne ja svou zdravotni kartu procetla a bylo tam aktivni spolupracujici rodicka 😵

ale jsou nemocnice kde se plati dokonce prej i 5 000,-

bambulik
12. čer 2008

já co vím tak je to většinou zdarma to epi, ale v jedné porodce se platí 4,000 Kč

schnek
12. čer 2008

dá se píchnou nějakej opiát, to mi nenabídli, ale mleli něco o paracetamolový infuzi, ale potom už nemluvili ani o tom...

berynka, to myslím, že ne

berynka
12. čer 2008

Noangel: no, to by právě měl být ten důvod... ty prachy. Že je to brané při normálním průběhu porodu jako nadstandard.

schnek
12. čer 2008

v tu chvíli bych jim slíbila i modrý z nebe 😀

schnek
12. čer 2008

berynko, a není to fuk, co budeš/nebudeš mít v papíru?

berynka
12. čer 2008

schnek: jak se to veme 🙂

aja123
12. čer 2008

Předtím se rodilo bez EPI a taky to všechny přežily 🙂 Ale je pravda, že v tu chvíli jsem taky prosila ať mi něco píchnou a když už se to opravdu nedalo vydržet, tak jsem prý pořád mlela, že chci jít domů 😅 Tak nevím, asi mi z toho hráblo 🙂

noangel
12. čer 2008

berynka: ja mela normalni prubeh a PA me ho sama nabidla

noangel
12. čer 2008

aja: pekny 🙂 chci jit domu 😀

ola84
12. čer 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 Holky dobrá diskuze, sem budu chodit častěji 😀 😀 😀 😀

Jinak se mi to už taky směje, dneska sem přesně 8 týdnů po porodu 😀 😀 😀

Mě to teda zpětně nepříjde jako mega bolest 😨 , pro mě bylo nejhorší zvládat ty tlaky 😅 😅 😅 , jak mi píchli vodu 13.00 asi......pak epi, to bylo v pohodě, a v 18.00 přibližně mi dali oxytocin a to začalo mejdlo 😀 😀 😀 Řvala sem na MM při třetí kontrakci ku***, kde jsou ti dr. 😠 ti přišli lážo plážo, prej no jdem tlačit...jenže já byla vzhůru od 02.00 tak síly nebyly, tak doktor a doktorka po mě skákali jak klokani jak tu někdo psal..jako po břichu...no a jak dr. řekl, to nejde, berem kleště 😔 , tak sem jí na další kontrakci snad vyprdla 😵 😵 😵 Nejkrásnější pocit 😅
Ale jinak asi taky bez Epi by se to dalo, nějak sem měla pocit, že účinek Epi nenastoupil 😨 🙄

schnek
12. čer 2008

dřív se píchal petidin 😉

evi3
12. čer 2008

hm, dobra tema, taka inspirativna pre matky cakatelky 😉 .
Kedze menstruacne bolesti som nikdy nemala, nevedela som co mam cakat, ked to zacalo, nevedela som, ci uz to zacalo, alebo mam zarazene vetry ... vetry to neboli 😀 , potom sa zacali skracovat intervaly a uz to bolo ako ked mam hoodne silne zazivacie problemy a vo finale som mala pocit, ze nedojdem na stol a ze sa po ceste po*** 😅
kedze som nemala ziadne posly, a cela tato krasna zalezitost trvala dokopy nejake 4 hodiny (ZIADNE vymozenosti na ulavenie som nestihla ..., ani klystir 😀 😉 ), zodpovedne prehlasujem, ze teda pre mna bolo horsie cistenie tych zubnych kanalkov ...

hlavne sa dopredu nebat lebo ako hovorila babka "dnuka moze vonku musi" 😀

schnek
12. čer 2008

a řekla bych, že ono jde spíš o to, proč nechat rodičku zbytečně vyždímat bolestma? když jdu k zubaři, tak první, pomalu ještě mezi dveřma, se mě ptaji, jestli to chci opíchnout a při porodu to bylo, jak kdybych chtěla modrý z nebe 😖

berynka
12. čer 2008

Moje kolegyně vedle na boxu křičela na doktory doslova: "Tak už to ze mě do p.... vyndejte!" 😠 😀 Potom se tedy omlouvala 🙂 .

schnek
12. čer 2008

je to jasný, kdyby měli rodit chlapi, tak 100% vymyslí, jak na to, aby to nebolelo 😀

janculovi
12. čer 2008

nazdárek,můžu se jen optat-epidurál se pícha do zad v oblasti bederní páteře? díky

berynka
12. čer 2008

Jak se epidurální analgezie podává:

• rodička leží na levém boku, udělá »kočičí hřbet«,

• provede se dezinfekce a zarouškování bederní oblasti zad,

• místně se znecitliví kůže a podkoží,

• pak se podá lokální anestetikum s opioidem do epidurálního prostoru,

• zavede se epidurální katétr, což je velmi tenká hadička, kterou žena na zádech vůbec necítí,

• katétr se připevní na rameno rodičky.

Zavedení epidurální analgezie trvá asi 5 až 10 minut a celý výkon popisuje většina rodiček jako víceméně nebolestivý.

ola84
12. čer 2008

Janci, mám foto v albu tak kukni... 😉

janculovi
12. čer 2008

děkuji moc,tak to budu muset jednou porod vydržet bez EP,jen představa že mi někdo něco píchá do zad -omdlívám 😝

ola84
12. čer 2008

Schnek, kdyby rodili chlapi, tak už tady populace neexistuje, bysme vymřeli při prvním porodu chlapa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ola84
12. čer 2008

Pro mě to píchání nic nebylo, opravdu sem se toho bála jako čert kříže, a když na to přišlo, tak sem fakt nic necítila...a bála sem se toho nejvíc, stejně jako klystýru, pro mě to bylo poprvé 😕 ..a obojí v poho 😅

schnek
12. čer 2008

janculovi, nic to není, já se akorát lekla, jak mě píchli, když mi to znecitlivovali (ale nebolelo to) a jinak jsem o ničem nevěděla a ta úleva 😵 témněř okamžitě

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru