Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

nursik
28. srp 2008

Celá ta veselá historka je tady: http://www.minipotvurka.estranky.cz/stranka/jak...

alcatko.j
28. srp 2008

Nursik, zneuzila pulka nemocnice 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

gabka.d
8. zář 2008

Ahoj, no to jsem teda někam vlezla... 😅
Přečetla jsem to úplně od začátku, smích střídal pláč, těšení strach...
Tvrdne mi břicho, a přítele chci zabít už teď, jen co si představím jak chce ať dýchám, nebo běhá s žínkou a nějakým olejem na masáž...
Strach z porodu jsem teda až do teď neměla, a snad ani nemám, jen ta nejistota, do čeho to jako jdu... No a to šití, nevim nevim, snad to všichni ve zdraví přežijeme....

gabka.d
8. zář 2008

No a ''veselá'' historka autorky nursik, no coment... ještě teď mi tečou slzy 😅

ia.
8. zář 2008

ahoj holky, dnes jsem byla u dr. a ta mi řekla, že jsem připravena k porodu, cesty připraveny a malé je připraveno v pánevním dnu a můžu každým dnem porodit...když vám to dr řekla, jak dlouho jste čekali?? může se stát, že budu čekat až do termínu, nebo opravdu třeba do týdne porodím? díky za info.

hame
8. zář 2008

ia.: Mě tohle Dr. řekl před 3-mi týdny a pořád nic ☹

ia.
8. zář 2008

hame, fakt? 😨 mě už totiž asi týden šíleně tvrdne břicho několikrát za den i noc, a pořád mám takové slabé menstruační bolesti, tak jsem pořád doufala že už to brzo přijde...chjo, a já se tak těšila. sotva jsem přišla dneska od dr, tak pucuju celý barák, vařím, peču, žehlím, at je všechno v cajku, kdyby mě to náhodou chytlo, dokonce chci houknout na manžu, až přijde z práce, ať složí postýlku, ale jestli budu čekat 3 týdny, tak to mě zabije...☹

lenkabu
8. zář 2008

ia:tohle řekl dr švagrové...a to tím stylem že se bála že porodí přímo v ordinaci jak se tvářil...bylo to ve 38 tt a rodila přesně na termín...a to ten nález pořád pokračoval,nakonec si kráčela po světě týden na 3 cm otevřená 😀 Ale pak se malá narodila za 50 min od prvním bolestí,tak třeba to budeš mít taky tak rychlý 😉

ia.
8. zář 2008

lenkabu: tak to měla teda švagrůvka fajn, no uvidíme u nás, dneska hodíme sexík s manžou, a uvidíme. Maliník piju, hráz je rozmasírovaná tak není sakra na co čekat🙂)

limin
8. zář 2008

holky, mi když dr. řekla, že rodím dřív a dnes mi to potvrdila, chytla jsem depku!!! a teď se děsím každého píchnutí, které mám 😝 hrozně se na holčičku těšíme, ale nějak to na mě padlo 😝
Možná bude dobrý, když si taky dáme s manžou večer sexík..........a ráno jedem 😀 😀 😀 a možná dáme sexík i ráno, ať to urychlíme a mám dřív za sebou

limin
9. zář 2008

Dobré ránko, tak hlásím, že jsme dali večer sexík.......a nic ☹ Ještě nerodím a ani sebemenší příznak nemám 😲

lukin
9. zář 2008

limin: Však máš termín až za 20 dnů, ne? 😅 Neboj, do měsíce budeš rodit 🙂

limin
9. zář 2008

lukin: Dr. mi už před čtrnácti dny řekla, že je holčička velká a pravděpodobně budu rodit dřív. Včera mi to v poradně opět potvrdila a do týdne prý rodím 😅

lukin
9. zář 2008

limin: No vidíš, takže to bude nejspíš i tak před termínem 🙂

Jinak k tématu: Škoda, že si nepamatuju, jak to bolelo ☹

monaberuska1
9. zář 2008

Ahojky holky🙂
tak každopádně bez kontrakce neporodí asi nikdo🙂ale co jsem si tu psala s holkama kdy jsem byla thěhu tak ta jedna psala že si sni ma povídala, tak jsem dělala to samé když přicházela kontrakce tak jsem jí říkala ať jde do mě 😀 a v pohodě člověk se nesmí poddta té bolesti, mě pomáhala hodně horká voda🙂myslím si ale že to nebylo tak strašné jak mě každý strašil před porodem🙂jsme silný 🙂já to brala s humorek když se to dalo a v pohodě🙂

dnada
9. zář 2008

holky,mě dr.řekla v 38tt že má mimčo ještě 3týdny čas,bylo pondělí a ve čt po půl12se maleej narodil 🙂 a po vyšetření placenty sem přenášela 🙂 Doktorům se nedá moc věřit a tělíčko si stejně udělá vše ppo svém
jinak k tématu.... porod mi začal ve středu večer v 8,začala mi odcházet hlenová zátka,která odcházela s pravidelnými kontrakcemi po 3minutách 8hodin(velmi silné menstruační bolesti)ráno v 5 mi odtekla plodovka,asi čajová lžička, v půl7 sem už byla v porodnici,počád sem měla silné menstruační bolesti,které začly vystřelovat do zad a pak to žačlo 😉 úžasný křížový bolesti,pouze.Nějaké tvrdnutí břicha se u mě nekonalo.V půl9sem byla otevřená na 1cm a ve 12:33 se malej narodil. Jo, Epi mi dát nechtěli,dostala sem nějakou trojkombinaci až potom,co sem dostala křeč do celýho těla a zkolabovala 😉 Jo ,jak už tu hodně holek psalo,zvaracení je taky úžasný,střeva se derou nahoru jak nikdy 😀
Ale nebojte se,vy co to máte před sebou,každý porod je jiný a bolesti také 😉 Hezký den

gabka.d
9. zář 2008

no jak to tak čtu tak se mi to nezdá zas až tak jiné...každá má menstruační bolesti, nebo křížové, nebo obojí, jde jen o to kde je práh bolesti.. tak to jsem zvědavá kde ho mám já 😅

ia.
10. zář 2008

ahoj holky, tak my jsme taky dali včera sexík, a po něm mě celou noc bolelo břicho, jako silná menses, tak jsem se radovala, ale k ráno to sláblo a sláblo a nic...☹tak možná když budem sexovat každý den tak není možné, aby se to "nepohlo"🙂)

limin
10. zář 2008

Ia: my sexíkovali už předevčírem a nic ☹ .......ale neboj, oni nám tam ty mimísky nenechají 😀 😀 😀

micanek
10. zář 2008

Ahojky holky ..
takžebpromě byli porodní bolesti jako křeče při průjmu ... takže uplně v poho.... 😅

marinka
10. zář 2008

ia, limin, my jsme sexíkovali pravidelně od 37 tt a vždy jsem měla dost silné kotrakce, i pravidelné, ale pokaždé ustaly. Znamená to, že čípek ještě není připravený, miminko potřebuje ještě chvíli času, do termínu máte ještě 14 dní.. Nám sexík nakonec zabral, ale až den před termínem 😉

gabka.d
10. zář 2008

Ahoj, no já na sexík můžu zapomenout, není mi to příjemné a ani chuť není 2x valná 😒
Snad to půjde samo...kdo ví jestli ten sex opravdu zabírá, třeba je to náhoda 😉 , hmm nevím

ia.
11. zář 2008

gabka.d: mě to teda taky moc nebaví, a teď mi vzala motivaci márinka, která psala, že stejně to mimi nevyjde dřív, než "dozraje", a mě teda po sexu děsně bolí břicho celou noc, lítám do sprchy atd, tak si říkám, jestli v tom budu pokračovat....☹

limin
11. zář 2008

Tak u nás je to jinak. Mě sexíkovat baví......a navíc si říkám, kdo ví, jak to bude po porodu....ale manžel má strach. Má pocit, že píchne miminko do hlavičky 😀 .... Říká, že je to takový zvláštní pocit. Mají to vaši muži taky taky?

ia.
11. zář 2008

limin: jj můj manža má ten samý pocit. V prvních měsících měl strach, aby se to udrželo, tak nechtěl a teď když už mám velké břicho tak má zase strach, že to mimísovi musí být nepříjemné🙂)holky, já se zblázním, mě zas pobolívá břicho jako při menses, to už je třetí den, jestli to tak půjde dál, tak se zblázním, myslela jsem si, že mi prostě bude fajn, najednou to "začne" a jedu. A ne že tady budu funět a ono to vždycky přejde....chjo☹

limin
11. zář 2008

Ze začátku jsem měla strach i já, ale od 3měs už to bylo v poho 🙂 Ia: já měla v noci stavy zimnice a pak děsného vnitřního horka......takový ten studený pot mě oblíval.....2x jsem byla ve sprše se ohrát....a od rána zase dobrý....tak nevím. Teď si připadám, že se rodit vůbec nechystám! Ale mobil nosím pořád u sebe, kdyby něco....dokonce i na WC s ním jdu. Manža to má naštěstí domů z práce chvilku....Já už přemýšlím, jestli bych volala spíš sanitku nebo manžu...... vůbec nevím 😝

aaandris
11. zář 2008

Ahoj holky, taky už bych do toho práskla. Minulý týden jsem měla takovou krizovku, ale nějak se to uklidnilo... 😅 Kdyby to bylo na mě, tak už bych šla rodit..., ale myslím, že je to skutečně o tom miminu až se rozhodne jít ven... 😉 Nechávám to na něm/ní. Jo a co se týká manžela a sexu, tak máme nulový stav - on nechce a já už teď s pupkem taky ne 😀

limin
11. zář 2008

aaandris: i já už bych šla nerjaději rodit. Jsem hrozně nedočkavá a netrpělivá a to naprosto ve všem.....a jsem hrozně zvědavá, jak bude naše Terynka vypadat 🙂 a čím víc se to blíží, tím je ta nedočkavost větší!!! A kdybych nevěděla, jestli budeme mít holčičku nebo chlapečka, asi bych se nedočkavostí zbláznila!

limin
11. zář 2008

A ještě jeden dotaz - mimo téma:
Jak to máte s vašimi manžely, půjdou k porodu? Je tady takové téma založené? Můj muž k porodu půjde!!! 🙂

aaandris
11. zář 2008

limin: to překvapení s klukem nebo holčičkou jsme vydrželi, i když paní doktorka říkala: Já už vím co máte!!! Jinak manžel určitě k porodu půjde - chci ho tam moc a on si myslím, že chce taky... 😎

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru