Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

aaandris
11. zář 2008

Jo a ještě k mojim termínům... Dle měsíčků je 19.9. dle UTZ je 8. 10., jo a na poslední kontrole mi dr. řekl, že je miminko trošku větší a hlavičku máme tak o 3 týdny větší než zbytek, takže si říkám, že by bylo dobré už porodit, abych to zvládla... 😀

limin
11. zář 2008

Já mám taky termíny divoké. Dle poslední MS bych měla rodit 28.9. a taky mi dr. řekla, že je holčička větší. Na poslední kontrole mi to jen potvrdila, takže do týdne prý rodím a byla jsem na kontrolu v pondělí. Dnes je čtvrtek a nic 😝 ...... tento týden jsme ještě koupili autíčko pro mě a terynku, ať máme jak jezdit k paní doktorce, tak jsem si dělala srandu, že má premiérová jízda bude do porodky 😀 😀 😀

ia.
11. zář 2008

ahoj aaandris a limin, tak vidím, že "nehrabe" jen mě, to čekání je fakt děsný, já mám dle UTZ i MS termín 28.9., přesně totiž vím, že jsem otěhnotněla 6.1 a dokonce to vyšlo v polovině cyklu, takže mi vychází stejně MS i UTZ termín. No ale když mimčo dr měřila v 31 tt, tak říkala, že je o týden větší, ale jelikož manža měří 193cm a já 180cm, tak ani tak nemám strach, že bude hodně vážit, pže si myslím že teda bude hodně dlouhé..jo a manža k porodu jde, bez něho si to nedovedu vůbec představit!!a on se od začátku staví k tomu, že jde, dokonce byl semnou i v porodce na prohlídce. aaandris, já už bych taky nechtěla nikdy vědět, co čekám, pže mi ve 20tt řekli že určo kluk, tak celou dobu mluvíme na bříško v mužském rodu, a ted v 35tt mi řekla, že tam pytlík prostě nevidí a že si myslí že to bude holka...takže příště už se taky necháme překvapit..

limin
11. zář 2008

No s tím, že nehrabe jen mi jsi mě potěšila 😀 .
Můj mužíček nejdřív k porodu chtěl, pak si to při prohlídce porodních sálu rozmyslel, ale já bych bez něj nešla!!! Vím, že tam jde jen kvůli mě, má mě hodně rád 🙂 a nenechá mě v tom samotnou 🙂
Ia: takže taky chodíš po bytečku s mobilem a seš připravená volat manžovi, rychle rychle přijeď, už to začíná???
Já bych hrozně chtěla rodit v neděli 🙂 Když jsem zjistila, že TP mi vyšel na neděli, radovala jsem se, že budeme mít nedělňátko 🙂 já jsem pověrčivá a říká se, že nedělňátka to maj v životě jednodušší 🙂... ale když se Terynka rozhodna, že chce na svět už zítra, budu jedině šťastná 😀 ...
Já bych si i u dalšího mimča přála vědět, co to bude. Druhé plánujeme za 2roky, ale každý mě děsí, že po porodu už další chtít nebudu....
Hele, my jsme trošku mimo téma, ale to neva, máme těsně před porodem, tak nám to snad všichni odpustí 🙂

ia.
11. zář 2008

no to jsme trochu mimo mísu, ale to těhule bývaj, ne?🙂) no v neděli by mi nevadilo rodit, pže mám svátek, to by byl teda dáreček🙂) ale pořád si říkám že je divný že bych měla rodit tak brzo před termínem, no ale fakt mi to neva. Po baráčku s mobilem zatím nechodím, pže mám fakt ty menses bolesti pořád a docela chytám obavy, jestli poznám ty pravé kontra, ale asi jo🙂))my ještě pořád nevíme to holčičí jméno, takže sranda, manža pořád prosazuje tu Amálii, ale já jsem zásadně proti, tak uvidíme. Mě se moc líbí Laura, ale to zas nechce on, no stejně to bude Vojta🙂)) jdu si vařit zelňačku, mám na ni chuť a dokud nekojím musím toho využít🙂)))

limin
11. zář 2008

Ia. tak to k svátku gratuluji s předstihem, kdybys už náhodou šla rodit. Amálka je hezké, ale Laura je mnohem mnohem hežčí 🙂 Laurinka zní fakt hezky - tak vznešeně 🙂. Vy máte baráček, je vy se máte. Aspoň nebudete muset poslouchat sousedy, jak na vás v noci klepou,že je miminko ruší svým pláčem 🙂......jééééé a s kočárkem to máš fakt dobrý, dáš ho na zahradu a mimčo je pořád na vzduchu........
Já si dnes dělám těstoviny se zeleninou, to bude mňamka 🙂
Jejda, to by byla sranda, kdyby jste se v porodnici s manžou začali hádat, jestli Laura nebo Amálka 🙂 to by asi měli páni doktoři pozdvižení 🙂...no, holka nechci tě strašit, ale dáváte si fakt na čas 🙂....

ia.
11. zář 2008

jj limin, když my pořád věřili že je to kluk a dr nás trochu rozhodila....no uvidím, když neprojde Laura nebo Amálka, tak to bude asi Nela nebo Elena, ale já si stejně myslím že to bude kluk.....těstovinky, jo? Hm, tak to bych si taky dala, ale zelňačka vyhrála🙂))baráček máme, resp. řadovku, ale naštěstí krajní, i pidi zahrádku, ale jak říkáš, vystrčím ven kočárek a je klid. I když vedle nás ještě dostavují posl. etapu, měli to mít hotové do konce září tak jsem zvědavá. Zrovna dělají terénní úpravy, takže venku je dost kravál 😝 A jaké máte klučičí jméno, kdyby se náhodou nenarodila Terezka? Jo jinak jsem z Ostravy, takže obě jsme Moravandy🙂))

limin
11. zář 2008

Moravandy jsou nejlepšííííííííííí 🙂.
A řadovka je pořád tisíckrát lepší, než byt. Je fakt, že jsou tam sousedé blízko, ale pořád dál než na vedlejším balkoně. A pokud jsou to fajn lidé, tak proč ne 🙂
Teď tě asi picne, ale my klučičí jméno nemáme 😀 😀 😀 ........ony těhule jsou fakt střelený 😀 ...asi Tomášek by to byl 🙂 nevím..... nebo Honzík....... fakt netuším....... my jsme si na 99,999% jistí, že to bude Terynka.......no a kdyby ne, tak fakt nevím. Asi bych to nechala na manžovi. Já vymyslela Terynku. Rozhodně bych ale nechtěla, aby se jmenovaly děti po rodičích....příjde mi to zvláštní....

gabka.d
11. zář 2008

Můj taky půjde k porodu, ale myslím, že tam bude ležet s nohama nahoře a rozdýchávat to 😅

ia.
11. zář 2008

holky, tak to bude sranda s těma našima chlapama, hihi🙂) i když já nechci vidět sebe. Nesnáším bolest. Bojím se normálně regulérně zubaře, je fakt že čištění kanálku bez umrtvení by asi bolelo každého, ale od té doby se třesu pokaždé, co usedám na zubařské křeslo. MS bolesti jsem řešila ibuprofenama a jinak mi nikdy nic nebylo, v nemocnici jsem nikdy nebyla..takže budu určo řvát přes celou porodnici....
hele limin tak ty se mi směješ že nemáme holčičí jméno a sama nemáš klučičí, jo?🙂)stejně nějaké budete muset vybrat, pže ho na příjmu chtějí..

limin
11. zář 2008

trošku jsem si po obědě zdřímla 😎
myslím, že chlapi jsou všichni stejný, ale ještě že je máme, aspoň nás má kdo držet za ruku.......jen mám strach, že nebudu vědět, jestli mám křísit manžu nebo tlačit 😀
Já MS bolesti řešila nurofenem ale těhu bolesti, které od odpol mám léčit nejdou. Ráno mi bylo dobře, ale teď mě bolí úplně všechno, tak polehávám 😝
Ia, jsem ti psala, že tě picne, směju se ti a jsem na to stejně 🙂 🙂 🙂 .... asi tam napíšeme Tomáška...
gabka.d: neboj, nebude první, který s sebou sekne..... 🙂
Já si jdu zase asi lehnout 😝 😔 😕 🙄 pokud to ovšem půjde...

ia.
11. zář 2008

limin, tak drž se, holka!! mě pobolívá břicho celý den, ale to už asi třetí po sobě, takže tomu nevěnuju pozornost...opatruj se, a kdyby něco, tak napiš!

limin
11. zář 2008

to víš, že pisnu! Teď jsem zbodla přesnidávku - tu já miluju, za chvíli dorazí manža, takže bude líp 🙂

limin
11. zář 2008

Jo a musíme být HOLKY STATEČNÉ.......jsme přece budoucí maminky a maminky jsou nejstatečnější 😀 😀 😀 budeme si navzájem držet pěstičky, ju?

aaandris
12. zář 2008

Ahoj holky, včera jsem taky spala po obědě a pak už přijel manžel, takže jsem nebyla na netu... Jo ještě ohledně spaní a únavy - mám nedostatek železa, takže jím Aktiferin, ale unavená jsem začala být až poté co jsem ho začala jíst, takže to moc nechápu... 😢 Každopádně vás obdivuju s tou zelňačkou, já nemůžu nadýmavé věci celé těhotenství a to jsem stejně pořád nadmutá 😀 😀 😀 . Jsem taky z Moravy - jsem ze Zlína, takže je to jasné ....
Ia: taky dopředu gratuluju k svátku, u mě to taky hrozí, že budu mít malůška k svátku a to 26. 9., ale to snad porodím dřív, protože to jinak nevydržím....
Srandovní jsou představy o termínu porodu jako je neděle - mám to úplně stejně, chtěla jsem neděli a hlavně manžel chtěl, ale teď je mi to teda absolutně jedno, hlavně ať už to je!!! 🙂 Holky nezaložíme nové téma?

ia.
12. zář 2008

aaandris, souhlasím, ale jaké téma? koukala jsem,že tady je téma "jen pár dní do porodu" nebo tak nějak, neskočíme tam?

ia.
12. zář 2008

je to v sekci těhotenství..

limin
12. zář 2008

Dobré ráno holky, tak hlásím, že jsme pořád 2v1 🙂
aaandris, tak třetí moravanda, hezký trojúhelník jsme si vytvořily 🙂 Já tam nedávno byla v ZOO 🙂
Ia. já v noci dostala chuť na zelňačku, já tohle jídlo moc nemusím a snad celé těhu jsem ho neměla a v noci jsem na ni dostala takovou chuť, že tě chci požádat o recept, prosíííím, můžeš prosím do IP? děkuji.........
no a teď vás jdu hledat do diskuze "jen pár dní do porodu", tak zatím papá

jmalko
29. lis 2008

Ahojky, doufám, jak tak koukám, do této diskuse již dlouho nikdo nenapsal - tak to musím napravit. Spíš se chci zeptat. V naší rodině řádí střevní chřipka - průjem, horečka, zvracení atd. Včera mi bylo zle - s tím že jsem měla průjem, ale horečku ne a bolelo mě v kříži, kyčle a břicho (ale "lítat" každých cca 10 min. jako manža nemusím). Dneska mi to jakž-takž povolilo, ale mimísek se celý den už od rána pořád v bříšku "hlemejždí" a ztěžklo mi břicho. Pociťuji občas i takové jakoby tvrdnutí, ale spíš pod prsama nikoli v podbřišku a i na pohmat je břicho tvrdé spíše nahoře. Tak jsem se chtěla zeptat co si o tom myslíte. Chytla jsem od manži chřipku nebo už by to mohly být kontrakce? (bohužel žádný poslíčky za celou dobu nepociťuji). A ještě jedna věc - kdyby to byla střevní chřipka nemůže to být pro mimi nebezpečné? Díky za brzkou odpověď.

konja
29. lis 2008

jmalko: tak to co popisuješ jsem zažívala těsně před prvním porodem. Jsi v 40tt, mimi už klepe na dvěře 😉 Myslím, že už dlouho na porod čekat nebudeš 😉

konja
29. lis 2008

ale určitě se sleduj a kdyby si měla i jen trochu pochybnosti, tak se jeď ukázat do porodnice a o střevní chřipce jim řekni. Tam ti poradí a pomůžou 😉

jmalko
29. lis 2008

konja: díky a můžu se zeptat za jak dlouho po těchto "příznacích" jsi rodila? Já totiž žádný kontra nemám, jen mě to břicho tlačí čím dál víc a nemůžu ani nic moc jíst, protože mi asi mimi tlačí i na žaludek. Nicméně můj Dr. mě poslal do nemocnice, pokud to prý do neděle nepříjde samo, tak mám v pondělí nastoupit (jelikož ale mají nácvak, tak uvidíme co mi tam řeknou). Už abych to měla co nejdřív za sebou.

lenkabu
29. lis 2008

jmalko:tak to zkus popostrčit horkou vanou,sexem,vínem nebo tak něco 😉

aponchie
29. lis 2008

nemela jsem chut k jidlu,divne od zaludku,brkala jsem jak blbec a prdela jeste vic,sedela na wc a odchazela zatka a malickato voda asi a az to prdlo tak nic zadna bolest jen prijemnej tlak a na porodnim sale a zpo rupnuti vody co mi delali tak to zacalo,slysela jsem,ze je to jako silna menzes bolest to ja nevim pac me to nikdy nedelalo ,ale zato me v dobe ovulace pichalo v pipine az dovnitr takova krec silena nahla a to bylo ono,ale dalo se to vydrzet do epi 😀 potom tlaceni je pohoda akorat takovej silenej tlak na konecnik a pocit,ze se ti tlaci balon pipinou a zadkem naraz a mas pocit nekdy to zatahnout do sebe a uz to nejde tak valis naprudko ale fakt to uz neboli je to jen uleva kazdym zatlacenim

jmalko
29. lis 2008

lenkabu: tyhle rady jsem už zkoušela ... předevčírem jsem byla na důkladné procházce (cca 5km) a nic, sexujem taky a nic, teď jsem vylezla z vany a nic, tak ještě zkusím to víno a pak už nevím ☹ 🙂 ... asi nosím v bříšku paličáčka (nebo paličačku)

aponchie: zajímavý popis 😀 , taky jsem slyšela že jsou to bolesti jako při MS, že přijdou poslíčci atd. u mě zatím nic, myslím že ani voda nerupla - na WC mě to tedy nutí pořád, ale to je asi tím, že mi mimi tlačí na močák, protože nic ze mě neteče, tak jsem zvědavá jak to bude probíhat u mě - jen mám strach z křížových bolestí a bolestí v kyčlích (ty mívám občas i mimo těhu) 😢

aponchie
29. lis 2008

hele ja nevim ja poslicky nemela vubec zadne prave 😅 ja jsem jedno rano sedela u snidane s manzou a on sel do prace na 10tou a ja uz nemela chut na jidlo a on se na me tak sibalsky podival pac mel vikend volnej pred sebou(jakoze chlastacka bude) 😀 rikam klidek..ale bylo mi tak divne proste uz sem tusila ,ze se neco deje..ale sla sem s nim do prace pesky byla zima snih a rikam kamarade vikend budeme doma zapomen na chlastani 😀 sel robit ja jsem sla pro bucek a pro zeli apc v sobotu brezna roku 2005davali Hanibala v tv a ze si udelame hezkej vecer s vinkem 😀 no stala sem cele dopoledne u kamosky u stanku venku a kecala a porad super pohoda a pak sem sedla do auta ,ze jeste do teska pro neco a zastavim pred teskem a prask bum praskla mi voda,prvni co me napadlo jak to zasvini potahy 😀 a tak sem ani nezaparkovala a jela hned do porodky bez telefonu nabiteho tasky a jen tak ale porad zadna bolest nic zadne kontrakce az po vysetreni v porodce asi do hodiny mi odsla zatka poradne sem se az lekla takovej chuchel zdrcle krve hlenu jak sople ble a fakt zadna bolest,jevic me to bolelo jak mi prisla propichnout vak pac sem mela naordinovanou epi tak prej se to musi a pak to zacalo srumec..nutili me chodit stat a pak mi dali yal gel a malem sem to neudrzela a sla na wc a brecela manzelovi,ze to nejsem schopna pustit pac mam strach ,ze mi vypadne decko jak zatlacim 😀 no a sprcha me vytacela ta tepla voda to jeste vic rozjizdela..ja mela porod celkem paradni na dve zatlaceni jeden nastrih najednou byla venku,ale jsem zvedava jakej bud emuj druhej porod..kazdej je jinej,ale kontrakce sem mela az na porodnim sale 😲

aponchie
29. lis 2008

btw krizove bolesti jsem mela a strilelo me to do zadku do tech kycli to je mazec teda a budes mit aspon epi?ja do ni jdu znova teda pac mam zdr.problemy ale i tak bych sla sem srab 😝 jinak jsem tehu a mam krute bolesti kycle a krize to je neskutecne a stydka kost me boli a nohy a kdyz je dam na stul a pak chci dat dolu jakoby v tom kloubu to neslo jak to boli

larakroft
29. lis 2008

Diskuzi jsem zatím nepročetla, ale já měla zezačátku jen tvrdnutí bříška, který pak časem zesílilo do tlaku...bolestivý to nebylo...sice jsem byla taková ochromená, sotva jsem lezla...ale mezi jsem byla v pohodě...dřina to byla to jo....bolelo to trošku až nakonec, jak se prodíral ven ten nejširší obvod hlavičky...jako když si třeba někam strčíš ruku a pak ji musíš násilím prorvat ven. Mám kliku, já vím 😵

konja
29. lis 2008

jmalko: No je to už pět let co jsem rodila poprvé, ale pokud si dobře vzpomínám tak takové problémy jako ty popisuješ jsem začla pociťovat v sobotu přes den, v noci jsem se jela (jako vyplašená prvorodička 😀 ) ukázat do porodnice, ale prý že nic, že se to tam asi chystá, ale zatím dobré a kdyby to nepřestávalo tak ať se zase přijdu ukázat. V neděli to stále nepřestávalo a tak jsem opět vyrazila do porodky, no nález stále stejný, ale že už si mě tam teda nechaj (asi abych jim pořád nelezla na příjem 😀 ), nedělo se ale stále nic nového, v pondělí večer jsem toho už měla plný zuby, připadala jsem si jak magor a styděla se, že jsem tam zbytečně. Tak jsem se rozhodla vyrazit na sesternu abych si vyjednala propuštění domů. No a jak jsem se zvedla z křesla, tak lup a prdla mě voda 😀 Syn se narodil v úterý v 5:43. Takže takové příznaky jako ty jsem měla tři dny. 🙂

jmalko
30. lis 2008

konja: dík za odpověď ... to jsem zvědavá co mi zítra řeknou (pokud to tedy nebude dřív, což zatím nevypadá)

aponchie: já jsem dá se říct taky posera ... to víš, bude to můj první porod ... taky jsem řekla manžílkovi, že pokud to bude strašný, tak že další dítě nechci, ale známe to že ... 😀 Uvidíme, jak to u mě bude probíhat, to víš, že když se to nebude nechat vydržet tak si ho po poradě s doktorem určo nechám píchnout, i když jsem o něm přemýšlela, prý to sice píchají anestesiologové, ale jestli taky není riziko třeba, že by ho blbě napíchli a mohla bych ochrnout nebo tak něco (ale to jsou asi pitominy, že?) a kdy čekáš druhé mimi? 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru