Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

karot
13. čer 2008

Olus,.........tak já měla jen vrtané(jeden zub se vrtá max. 5minut 😉 )zuby a jednou mi trhali nerv.Takže radši zubaře,než každý půlrok rodit. 😀

schnek
13. čer 2008

já jsem pro porod 😀 nakonec se člověk dočká toho úžasnýho drobka a všechno je pryč, kdežto od zubaře mě bolí pusa ještě druhej den a nic z toho 😉 😀

bambulik
13. čer 2008

jako zubař je něco šílenýho....
a rodit budu jen snad dvakrát v životě, ale zub nevím kdy mě chytí že..taky na hovno...

karot
13. čer 2008

Tak jsem asi měla štěstí,že jsem se zubama nedošla tak daleko. 😀

kitty68
13. čer 2008

tak ja teda nevim

porod - cisar 😀 😀 😀
zubak - 3 plomby pred 15lety 😀 😀 😀

anza
autor
14. čer 2008

No dobrý, šití je prej fakt humus, teda to vevnitř, tomubych se doooóst ráda vyhnula. tam se to prostě nedá umrtvit, a šít někoho naživo mi přijde pekelnej nápad...

lenkabu
14. čer 2008

To je pěknej kec že se vnitřní šití nedá umrtvit..to teda dá,ale někteří dr tvrdí že ne..ten můj to taky říkal..ještě že jsem měla uvnitř jen dva stehy protože to byl nejhorší zážitek z porodu..a ještě revize porodních cest..jak mi tam nacpal ty zrcadla tak jsem myslela že ho zabiju 😠 Vnější stehy jsem měla umrtvený a bylo to v pohodě.

lenkazdenek
14. čer 2008

pro mě bylo horší to vnější než vnitřní ,to vnitřní jsem měla umrtvený.vnější 😖 no dalo se to 😉

sonik05
14. čer 2008

Ahoj holky, ta bolest se asi k ničemu moc přirovnat nedá. Je to prostě silná křeč do podbřišku každé 2 minuty (teda v mém případě). Pro mě to byla zatím největší bolest, jakou jsem kdy zažila, ale nezbývalo, než to vydržet. Šití bylo teda taky drsný, ale pro mě ne horší než porod. Po týdnu jsem si už sedla bez problémů a necelých 14 dní po porodu jsem byla už na bruslích. Možná mi k tomu pomohly homeopatika na hojení (arnica montana 9ch). Nicméně bolest tím alespoň u některých nekončí. Při kojení se mi udělaly ragády na bradavkách a při každém kojení přemýšlím, jestli víc bolely kontrakce, nebo tohle.
Určitě to všechny zvládnete! Ale jestli můžu radit, tak bych si podruhé tu epidurálku (alespoň alangezii, když ne uplně anestezii) dala.

titida
14. čer 2008

soník - nápodobně s těma prsama, pořád doufám, že se tozlepší a nic moc teda 😖

dagina
14. čer 2008

Ahojky, tak tohle je téma jak z hororu, ale jako jedno z mála jsem si ho přečetla celé, přesto že mám do porodu ještě daleko. Fakt tvrdá realita 😨 .

noangel
15. čer 2008

ty homeopatika ja pise sonik taky muzu doporucit 3 tydny po porodu sem byla dole jako nova uplne zahojena jizva krasne hladka

a na ragady gencianku s tou se muze kojit ale uplne vsechno bude fialovy 🙂

lucenek
15. čer 2008

babuchy vy dáváte gencku???? 😲

lucenek
15. čer 2008

u nás ve špitlu je na novor. zakázaná, je karcinogenní tak čučím jako puk, že se tím dnes ještě něco léčí

petrolejka
15. čer 2008

Šití vevnitř se dá umrtvit, když máš epi, tak se to dá ještě na šití pustit. Já byla šitá hodně a necítila jsem nic ... takže kecy v kleci, ať se páni doktoři snaží a mrtví, však i tak toho má ženská po porodě dost, tak ještě se nechat trápit šitím. 😉

noangel
15. čer 2008

lucenek me ju davali uz v porode na ragady

lenkabu
15. čer 2008

U nás v nemocnici se už gencka nedává na nic,ale pediatrička ji předepslaa neteři na moučnivku.

petrolejko:já to taky říkám,ale jám ěla vevnitř jen 2 stehy a dr to evidentně nestálo za mezokain

xsuzzi
15. čer 2008

mě porod nebolel 😅 😅 😅

lenkabu
15. čer 2008

xsuzzi:moje babička tvrdí to samé..prý měla jen tlaky,žádnou bolest

xsuzzi
15. čer 2008

lenkabu: 😅 😅 😅 já si dělala srandu 😅 😅 😅
ale to jak říkáš,tak to přesně tvrdí taky mamka,manželova mamka,babička atd...prý jim luplo v zádech a jeli a porodní bolesti prý skoro nebolí 😅 😅 😅 to je tím,že už to zapoměli 😀

mirka755
15. čer 2008

určitě to není jako menstruační bolesti, protože já menstruaci prožívala každý měsíc a řekla bych, že porodní bolesti oproti menstruačním byla "procházka růžovým sadem" 😀 . Jo jsou to bolesti, ale dají se vydržet. Měla jsem tam manžela u sebe, kontrakce mi začali ráno v 9 hod, v 15:30 h mi nastříhli vodu a ve 21:35 hod byla malá na světě. Už se nemůžu dočkat, až budeme čekat druhé mimčo 🙂. Ono se ani křičet u dýchání nedá, protože si akorát bereš sílu a pak nemáš z čeho tlačit. Druhý den po mě rodila paní, která přitom řvala jako kdyby jí řezali a natáčeli texaský masakr - akorát znepříjemnila pobyt těhulkám, které tam byli kvůli přenášení. Sestřičky si pak o ní povídali že to moc prožívala, že to tak hrozné nebylo-nemuseli jí ani nastřihávat-šlo to prý jak po másle 😀

paolin
15. čer 2008

Mirko, ja tedy u druheho porodu kricela. tedy u samotneho porodu. nemela jsem uz sily tlacit celou kontrakci a nejak to neslo ovlivnit. no a nekdo ma pri porodu takovy tlak, ze ten krik jde sam. hm, nemam rada podobne poznamky PA 😒 kazdy porod proziva jinak 😉

xsuzzi
15. čer 2008

paolin,přesně

schnek
15. čer 2008

mirko, já si myslela, že křičet nebudu, že nejsem žádná bábovka a vydržím to. Řvala jsem jak tur a šlo to tak nějak samo a v tu chvíli jsem měla pocit, že je mi líp, než když to prodýchám, což mi ani nešlo... taky si PA myslely, jaká jsem herečka... no možná kdyby si to PA zkusila, tak by řvala taky... 😉

atreides
16. čer 2008

při poslední kontra jsem taky křičela, prostě jsem nemohla jinka, PA ať nekřičím, že mi to bere sil, ale to nešlo zastavit 😅 naopak bych řekla, že je mě to dodávalo

gabka32
16. čer 2008

Ahoj, tak dočetla jsem celou diskusi a nevím jestli se raději hodně smát nebo brečet 🙂 mám to za pár - pokud neporodím tak pozítří do porodky na preindukci. MS bolesti jsem nikdy výrazné neměla, bolesti zad taky ne, celé těhu jsem ani jednou neblila, zato u zubaře už jsem si užila 3x sekání do čelisti a mám po 3 operacích v narkoze tak doufám že mám po tom všem lepší práh bolesti 😉
no uvidíme, jaký bude můj příspěvěk o bolesti, každopádně už ted mi začíná tvrdnout břicho 😀

janab78
16. čer 2008

Poslední 3 hodiny jsem křičela při každé kontrakci, dýchání mi vůbec nepomáhalo, takže jediná úleva bylo to křičení na začátku kontrakce. Museli mě slyšet snad i před porodnicí, ale bylo mi to jedno. Nechápu, jak někdo odsuzuje ženy, když u porodu křičí. Každá jsme jiná a jinak to snášíme.

ivusakos
16. čer 2008

Hele, zvládnout se to dá, ale je to fakt hustý. Největší bolest v životě!!!!! Po porodu jsem si říkala, že už snad nikdy, ale teď, akoro půl roku po, si říkám, že už si to ani nepamatuju. Je to vykoupený tou nejkrásnější vecí na světě🙂))))) Rada: nechte si dát epidurál!!!!!!!!!!!! Bolesti úplně nevymizí, ale alespoň si trochu odpočinete! Síly jsou to nejdůležitější🙂

bambulik
16. čer 2008

já měla to štěstí že jsem si před porodem pár dní pokecala s jednou starší a hodnou paní PA, takže ta mě to vylíčila tak, že jsem se na porod už i těšila..
do prdelky, kdo ne, když už jsem 9 dnéí tahala ¨KAčku dýl....
no a říkala, je to bolest, hrozná bolest, jako prase, ale je to jak jeden velkej průjem
a měla pravdu, pro mě byl porod hlavně velkej tlak na konečník
a snažila jsem se neřvat, zatínala jsem zuby a kňourala jsem, ale teď už si nevzpomenu jak to bolelo a mám zítra 19 týdnů po porodu...

gilotek
16. čer 2008

i pro mě byl porod největší bolest co jsem kdy zažila ☹ Epidurál tady v nemocnici nedávaj takže jsem to všechno musela protrpět. Šitá jsem byla i vevnitř i venku a bolest jako k...a 😅 Doktorka mi ještě vynadala že u šití skučím, že to prý nemůže bolet že mi dala něco na bolest... no bolelo no. A při kontrakcích jsem si zakřičela z plných plic 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru