Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

pipetula
13. čer 2008

Holky tak já se taky přidám. když to ráno začalo tak sem si furt říklaa jestli to bude tohle ta ohoda, když se to přes den stupňovalo tak už se to je chtěla mít za sebou Měla jsem šílený křeče do zad a břicha a myslela jsem že to nevydržím. Nejhorší bylo že kontrakce se mi jen zeslabovali nikoliv že by odešli, takže sem si neodpočinula ani mezi nmi. Jinak mě 3x vrátili z porodnice domů že porod to není i když sem jim tak skučela naposledy mi dali práše údajně na uklidnění. Ten byl úplně na h..o. Za čaa jsem po něm doma ještě ke všemu zvracet a když máte křeče do zad, do břicha a ještě se k tomu zvrací je to fakt bomba. Musím uznat že amnža byl u toho celýho moc mi pomáhalo když mi masíroval záda a ve vaně mě polejval vodou když sem se tam kroutila. Celý sem si to tedy užila doma a když mě na poslední chvíli odvezl do porodnice tak jsem měla porodíno do 45 minut ani klistýr mi dát nestihly jen píchli plodovku ana tři zatlačení byla malá venku a já pak únavou odpadla celý to trvalo 18 h. Na Epi sem neměla nárok páč sem si to odtrpěla doma a pak už bylo pozdě.

schnek
13. čer 2008

ještě jsem si vzpomněla, že MP si něco jako porodní bolesti, šití a očistky prožil. Měl trhlinu uvnitř konečníku, kterou mu letovali. Ležel doma, skučel, celej zelenej, zpocenej, nemohl chodit, sedět, prostě nic a týden krvácel (nosil moje síťovaný spodky po porodu a žínku 😀 ). Pak říkal, že to byla nejhorší bolest v jeho životě a pokud je porod podonej, tak nám to teda nezávadí 😅

kitty68
13. čer 2008

schnek - chudak az je mi ho lito 😀

schnek
13. čer 2008

mě ho bylo taky líto, docela chlapy obdivuju, že se vydrží koukat, jak trpíme, protože já to snášela hodně špatně. MP si tohle u porodu neprožil, protože ho ke mně pustili, až když už jsem měla EPI, takže už mi bylo fajn

kitty68
13. čer 2008

me ho bylo hodne lito jak tam tak sedel a dival se na me a ani nespal, a js rada ze ho tam se mnou nechali, a to js ani poradne nerodila kdyz js prijela do porodky
ja js to mela tak na prd
prijela js tam o pulnoci z nedele na pondeli, od soboty vecera stahy, otevrena na 3cm, v pondeli rano v 9 me kontrolovala doktorka na 4cm rekla mi ze mam skakat na balonu a chodit, kdyz nic tak mi prdnou vodu ve 12, jak ani pak nic tak oxytocin ve 3odpol
tak js hned rekla pa ze chci epi s tim oxytocinem a pichli a bylo to uzasne
stejne to nepomohlo 😅

proto radim vsem neodmitejte zadne drogy a reknete si o vsecko radeji driv nez pozde 😀

schnek
13. čer 2008

souhlasím, i když si myslíte, že nebude chtít nic proti bolestem, stejně si dopředu tu možnost zajistěte, protože mít to domluvený a pak to nechtít - o nic nejde, ale pak ho najednou chtít budete a řeknou, že jste to měly říct hned, že už to teď nejde... já si myslela, že bych si vživotě nenechala bodnou jehlu do zad a jak jsem o to žebrala 😅

betina
13. čer 2008

ahoj holky,

no potěš pánbůh 🙂 jsem si dneska stěžovala na hrozný bolesti v naší rubrice a už mlčím 🙂
když jsem mívala MS, tak jsem standardně nez 5 brufenů nemohla existovat, to už jsem byla tak zfetlá, že mi to bylo jedno. Ale, co jsem těhule a ted je to ještě horší, trpím v noci průjmama, ale hroznejma,. Zrovna dneska jsem půl hodiny jen chodila a brečela, pak jsem lezla v koupeplně po čtyřech, jaký jsem měla bolesti až do pr....tak jsem si pak říkala, jestli to bude ještě horší, tak chcípnu!!!!
jen si říkám, že nácvik na porod budu mít slušnej, že třeba ten práh bolesti posunu 🙂

slevik
13. čer 2008

Ahoj holky,
teda řvu tady smíchy 😀 . Přihodím vám svůj poznatek...
Akorátže nevím, co psát, bo já si tu bolest nějak nepamatuju 😅 . Jako fakt si ji prostě přesně nevybavím 😕 . Vím, že to ze začátku bylo nepříjemný, že jsem nemohla ležet, ale jen sedět, stát nebo chodit, pak to bylo o fous horší, kdy jsem už většinou stála nebo skákala na balonu a konec byl nejhorší, to už jsem řvala, že rodím 😀 . To byl neskutečnej tlak, jak na močák tak na zadek, že jsem si z toho blinkla, při kontrakci jsem se křečovitě držela postele nebo drtila manželovi ruku a mezi kontrakcema jsem řvala "to není možný, já rodím, já prostě cejtím, že malá leze ven!". Naštěstí to byli jen asi tři kontra, pak teda manžel a studentka, co tam s náma byla konečně pochopili, že to asi nerozdejchám a zavolali dr. 😀. Ale teda manželova slova "v klidu, prodýchej si to" si pamatuju dodnes, to mu nikdy nezapomenu 😀.
Ale jinak to fakt není taková hrůza, já se po narození Verýska divila, že to už jako je, vždyť to byla pohoda 😀.
A manžel se mi tam hodil jako spoluluštitel křížovek 😀 . Později jsem spíš jeho slova proklínala - viz. výše a pak když jsem tlačila, to řval jak fanoušek na hokeji "tlač, tlač!". Ovšem nejvíc mě dostal, když jsem tlačila a dr. povídá: "vidím hlavičku, á černý vlasatý miminko" a manžel na to "s kým to máš??". No, já musela povolit tlak a začít se řehtat, naštěstí zrovna skončila kontra 😀 . O tom, že ho musela sestřička mírnit v tom, že mi až moc tlačil hlavu na hrudník a já skoro nemohla dýchat, ani snad psát nemusím 😀

nikka.vo
13. čer 2008

betina, to je právě blbý, když se člověk láduje práškama co to jde. Já se vždycky MS bolesti snažila vydržet a myslim že se pak ty kontrakce snáší líp. No to jsem tě asi nepovzbudila 😅

Ale ono to neni tak strašný, ono je to hodně nepříjemný a bolí to, ale vydžet se to dá. Prodýchávání mi asi trochu pomáhalo, ikdyž se mi občas zamotala hlava, nejsem schopná vyfoukat si čaj, abych u toho neomdlela 😅 Ale člověku to odvádí pozornost nad kontrakcema, když už nic jinýho. Jinak vim, že bych asi taky nepotřebovala a hlavně nechtěla aby na mě partner šahal. Já byla na porodním sale asi 3 hodiny z toho jsem stejně ležela na lužku, kvůli monitoru, tak nebyl čas a prosotr na nějaký masáže, hlazení a tak... pořád byl kolem šrumec 😖

Prvního porodu jsem se nebála, když to bylo v nejhorší fázi, tak jsem si říkala že jsem byla celkem najivní , ale ani druhýho porodu se nebojim, jen vim na co se připravit a že to bolí sakra hodně, ale strach nemám. Jediný strach je, abych nešla na dašího císaře, jinak vůbec!

No a jinak si tu bolest vybavuju jako by to bylo včera... udajně po císaři na bolest nezapomenete, po klasickým porodu ano, díky nějakým hormonům.

karot
13. čer 2008

betino,..................to si piš.Mě po porodu nevadí ani vrtání zubů bez umrtvení. 😀

nikka.vo
13. čer 2008

Evíku, to byla podpora ... nejdřív z tebe dělá hysterku, že to máš prodýchat a nemlít, pak tě přidusí, když ti tlačí hlavu na hrudník a pak tě zjebe s kým to dítě máš 😀 😀 😀 😀 😀

slevik
13. čer 2008

Nikouši - vystihlas to naprosto přesně 😀 😀 😀 Aspoň že mi s tím luštěním pomohl 😀 😀 😀

atreides
13. čer 2008

hmm, tak jak to tak čtu, tak se mi ty bolestí tááák přesně vybavují, že opět zvažuji druhý dítě 😅 - ne kecám, dá se to, ale bolí to festovně 😝 😝 😝
nikka, taky mi to šlo do hlavy, ale při tlačení, jsem ták moc zabrala, ale ne dolů, ale do hlavy 😅 a na konci jsem řvala jak prase - prý nekřičte bere vám to síly, ale to se nedalo

nikka.vo
13. čer 2008

Slevíku, to máš recht, nebyl tam tak uplně zbytečně 😅

olus
13. čer 2008

Karot, teda já měla oba porody s komplikacema,ale
radši bych šla 3x rodit, než bolesti se zubama!!!!!
piňďu za pár hodin vytlačíš, ale ty zuby neeeee!
a taky to podstatný - u porodu vás tatka drží za ruku, nebo luští křížovky a u zubaře nee 😀 😀 😀

tumkal
13. čer 2008

ahoj maminy,
tak tu koukám a spousta vás tu píšete: "jak vytlačíš prcka, tak je to strašná úleva", u mě tato úleva trvala asi tak 2 minuty, malou mi přiložili k prsu a paráda, no ale pak ji odnesli a mladá mudr. mě počala šíti!!!!!!!
Pro mě to byl nejhorší zážitek v mém životě, řvala jsem jako malé děcko, sestřičky mi pořád radili, uvolněte se bude to míň bolet 😠 😠 ale jaaak se uvolnit, když máte nohy na koze a obě jsou v obrovské křeči??? No nepomohlo mi ani když mi malou zase přinesli, v tu chvíli mě prostě vůbec nezajímala, ta bolest byla strašná, přes slzy jsem ji vůbec neviděla.
Teď říkám kdyby mi někdo slíbil, že mě nebudou šít tak jdu rodit klidně znova a znova. 😉 😉 😉 Já měla jenom bolesti jako při silné MS a ty jsem rozchodila nebo přeskákala na baloně. Tlak na konečník vůbec, až 5 minut před koncem a to jsem schválně dělala dřepy abych vůbec nějaký cítila.
Držím palce všem nastávajícím maminám (skvělé téma) 😀

laaala
13. čer 2008

Ježiš, co to tady zase čtu ..... už sem nevlezu 😀
koukám, že to porodem nekončí .... ještě to debilní šití .... jsem teda na to fakt zvědavá a moooc díky za barvité vyprávění

lenkazdenek
13. čer 2008

já jsem taky moc vděčná manželovy že tam semnou byl vlastně od začátku(když mě přijímaly byla jsem na 3 cm),držel mě za ruku,omýval mě žínkou,dával mi napít,lítal za sestřičkama,prodýchával kontrakce semnou. prej to byly nejhorší co v životě prožil,když viděl že my nemůže pomoct,já jsem hlavně ani žádnej míč ani chození nechtěla,jen spát a spát 😅 jinak po tom epiduralu,jak mávnutím kouzelného protku konec bolestí,jen mírný nucení tlačit a porod jako takovej pohodička,ještě jsem blbla s doktorama když mě šily a koukala na manžela jak drží malou 😵 🙂

tumkal
13. čer 2008

laaala: promiň nechtěla jsem tě vyděsit, i to šití trvá zřejmě jenom chvilku a já toho měla hodně protože malá šla ručičkou napřed tak mi vevnitř udělala prý takový kanálek
Jenom když mě přijímali tak to nevypadalo vůbec na porod a já byla na pokoji s kočkou, která jenom ležela, nevím jestli už měla rodit, ale já teda ležet nevydržela a raději jsem se šla procházet po chodbě a když jsem se každých 5-10 minut zastavovala a dýchala, tak mi to podle mě hooodně pomohlo. Tak toť má rada pokud to jde tak chodit. Ale to se asi říká i na předporodních kurzech, já je neabsolvovala, bo jsem musel na konci těhotenství ležet, abych neporodila předčasně.

tumkal
13. čer 2008

a ještě: můj přítel tam se mnou nebyl a vůůůbec mi tam teda nechyběl 🙂 😎

atreides
13. čer 2008

já teda šití vůbec necítila, ale děsně se mi po porodu třásly nohy 😅

dludli
13. čer 2008

Neni mozny si na siti vyzadat umrtveni? Ja se porad utesuju ze jo 😕

tumkal
13. čer 2008

ano dostala jsem nějaké injekce, pokud si dobře pamatuju, ale nějak jsem je necítila a šili mě vevnitř a tam to prostě bolí 😝

atreides
13. čer 2008

MM tam se mnou byl a hladil mě brouček a já mu říkám - nehlaď mě 😅 , ale byla jsem mooooc ráda, že tam byl

atreides
13. čer 2008

mě tam čímci potřeli či co a asi jsem to měla umrtvený

olus
13. čer 2008

maminy,
hlavně ty, co budete rodit poprvé, berte tyhle debaty s veeeeelkou rezervou!!!!!!
to, co je pro jednu nesnesitelná bolest, je pro jinou brnkačka, každá má jinak položený práh bolesti, zvládly jsme to všechny, máme super prcky a na tu bolest si už ani nevzpomeneme!!! čím míň budete vystresované, tím se to líp zvládá
za pár dní je bolest pryč i ze vzpomínek, takže pohoda a klídek a těšení na mimi 😀 😀 😀
mimochodem, jsou tu i šestinásobné maminky a těžko by se hrnuly do dalšího mimi, kdyby porod byl taková hrůza, no ne? 😀 😀 😀
pohodu a klídek a zdravá miminka, páček 😀 😎 😀

noangel
13. čer 2008

joooo siti to by bylo na dalsi diskuzi myslim 😀

schnek
13. čer 2008

dludli, mě to něčím opíchli,a le doktorka mi řekla, že ta vnější řada stehů prostě trochu bolet bude, že to se umrtvit nedá 😖 šlo to, ale drtila jsem MP postivě ruku a po každým stehu se ptala, jetli ten dalčí už bude poslední a to jsem měla 4 😀

noangel
13. čer 2008

hlavne dyz sem videla tu tlustou cernou nit a nakej tampon vsobe ze keryho vedla bila tkanicka kterou me mudr polozil na bricho 🙂

aja123
13. čer 2008

Jo tak o šití bych mohla vyprávět, šili mě 2 a půl hodiny, primář mi dělal plastiku celého spodku, jak se na mě malá vyřádila. Přes 30 stehů jak vyšitých. Na začátku mi to něčím opíchali, ale po hodině už to opravdu nepůsobilo, byl to asi nejhorší zážitek z porodu 😖 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru