Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

kjurecka
13. črc 2012

Ahojte holky mám dotázek na kontrakce a bolesti...nechci to tu přečítat celé a tak se raději zeptám sama🙂 Před hodinkou mě začaly bolet záda v kříži a trošku nad a vystřeluje mi ta bolest až do břicha...Břicho mě zatím nebolí v podbříšku(jen trošku divný pocit),ale hooodně mě bolí pod prsama a když si na něj šáhnu tak je na omak citlivé...Tvrdnutí je nepravidelné jednou po 12 jednou po 8mi min...Tchýně mi tvrdí,že to ono není,ale já bych řekla,že už začínáme rodit co si o tom myslíte vy??

camelinka
13. črc 2012

@kjurecka tezko rict, spis bych to videla na posly,ale jestli bolest prichazi a odchazi, zkus merit intervaly jestli se zkracuji, jestli ne, tak to jeste nebude ono 😉

kjurecka
13. črc 2012

@camelinka tak moc děkuji je to nepavidelné 12:35,38,47,51,09,13:18,30,38,46 asi zkusím za chvilku dát sprchu a uvidíme..Kéž by to tak chtělo být ono🙂

camelinka
13. črc 2012

@kjurecka no uvidis, ja takhle myslela ze rodim v kine,malem sem okousala sedacky 😀 a nakonec to bylo "az" o 4 dny pozdeji 😉 ,drzim palce, verim ze uz to chces mit za sebou 😉

nikar
16. črc 2012

já mít před porodem, tak tuto diskuzi ani nečtu :_)
první dítě, nebála jsem se (tušila jsem, že to bude bolet, ale tolik? ) byl to děs, kdyby tam nebyl manžel, tak požádám o epidurál, nejlepší byla věta (až to přejde - kontrakce, přesuneme se na sál...po pěti minutách přišla sestra, kde jste? a já tam nemohla ani dojít, přišlo mi, že je mám pořád

anza...toho se bál manžel, že budu hysterická nebo mu něco blbýho řeknu a nic, byla jsem a jsem ráda i teď, že tam se mnou byl, hladil mě, ochlazoval,dával napít a podával cukr, bez něj nevím, jak bych to zvládla

barulina
24. črc 2012

Tak jsem precetla jen 1.str a nemuzu se dockat 😀

pumuckl
28. črc 2012

Tak já jsem nečetla nic, znám jak umí ženský přehánět. 😀 Čímž samozřejmě porodní bolesti nezlehčuju. 😉
Já bych to popsala jako křeče v břiše. Prostě najednou taková křeč, která po chvilce odezní a zase se vrátí. Aspoň já jsem porod tak vnímala. Za ty tři roky jsem stejnou bolest zažila jen jednou a to při střevní chřipce. Měla jsem takové křeče a bolesti břicha, že se mi okamžitě vybavil porod. Ta bolest byla úplně stejná. Za pár týdnů mě to čeká zase, tak kdybych měla nějaký nový poznatky, tak písnu. 😀

kristyn.g
2. srp 2012

holky ze zvědavosti, bolí to jakoby na povrchů - svaly nebo vevnitř v břiše jako při menstruaci, nebo obojí?

beandy
21. únor 2013

No moc hezky jste to tu popsaly, v září hurá na to. 😀 Teoreticky jsem dnes už porodila 8 dětí, bohužel prakticky ještě ani jedno takže uvidíme no.. čekám to nejhorší.. 😅 😕

pumuckl
21. únor 2013

Tak hlásím, že i druhý porod proběhl stejně. Prvního syna jsem rodila po prasklé vodě, u druhého jsem si v šest večer uvědomila, že mě zase "píchlo" v břiše, tak jsem mrkla na hodinky a po 20min zase a tak se to stupňovalo až do cca čtvrt na tři ráno, kdy mě kamarádka přesvědčila, že FAKT RODÍM 😀 a měla bych vyrazit do porodnice. V 7:45 byl malej na světě a bolesti stejný. Náhlá křeč, která zase náhle odezní. Poslední 3 hodiny porodu se vracela každý 3 minuty a prcek měl 4,19kg. Už nikdy to nechci zažít, ale jak strašně to bylo nepříjemný, tak stejně strašně rychle jsem to zapomněla. 😉

konik88
23. únor 2013

Tak já si pamatuju, že jsem při porodu manželovi popisovala bolesti, jako by mě někdo dal do obřího svěráku...

key25
24. únor 2013

taky přispěju 🙂 rodila jsem 14.2. musela jsem na vyvolání porodu kvůli komplikacím.Takže píchly mi vodu to pěkně bolelo 😒 doktorovi to vůbec nešlo.Rodila jsem dva dny , vůbec na mě provokačka nezabírala první den jsem měla kontrakce a myslela jsem si naivně že to je ono 😀 přítel masíroval záda a já mu tvrdila jaká je to bolest 😀 sestřička mě píchla na monitor kde je vidět činost dělohy a samozřejmě to nebylo ono. Druhý den jsem dostala druhou provokačku a do dvou hodin to začalo 😀 myslela jsem si že umřu 😀 sestra mi pořád říkala že jsem na 2 prsty a to už jsem měla ty pravé bolesti.Prostě jsem se nechtěla otevřít holky pomohla mi jedině sprcha a pozice v předklonu bolesti se nedají opravdu popsat.Balá jsem se že budu hnusná na muže ale nebyla jsem jen když už na porodním sále přišla kontrakce tak jsem mu řekla at na mě nešahá a to doporučuji muži říct jakmile je kontrakce at na vás nešahá věřte mi 😀 jinak ho zamordujete dva dny po porodu jsem už přemýšlela o dalším dítěti takže dá se to vydržet 😀

shak29
24. únor 2013

to je těžký popsat 😀 s prvnim mě začaly bolesti po 10ti minutách ve středu a narodil se v neděli - od soboty už sem měla bolesti vkuse, lezla sem po zdi ... to už sem pak nemohla ani chodit a jako na schvál mě honili na balon a na lůžko a na balon.. 😠 nu a s druhou mě vzbudila jedna bolest, druhá byla po 10ti minutách , tak sem vstala a kontrakce se mi zkrátily na 2 minuty , do porodnice sem přijela otevřená na 5 prstů v půl 1 ráno a v 3.52 byla malá na světě 😀
s druhou teda byly bolesti hnedka silný , držela sem manželovi ruku a při kontrakci sem mu jí pohmoždila až to nevydržel a zařval "Auu" - no 😀
tak uvidíme jak třetí 😅

corny01
7. črc 2013

Tak u mě teda sranda začla po prasknutí vody, do té doby jak slabší MS, ve zkracujících se intervalech. Typ bolesti jako MS, ale intenzita až na hranici toho, co jsem byla schopná přežít, taky jsem si říkala, že u toho už asi chcípnu. Voda mi praskla ve 4 odpo a malá se narodila až před půlnocí, takže mazec. Nejhorší bylo to vyčerpání, už jsem se na konci ani nemohla udržet v kleku a musela jsem rodit na koze v polosedě abych se nesesunula. Já jsem naopak při kontrakci - když jsem nebyla v absolutně vařící sprše, že jsem měla pocit, že mi sleze kůže, vyžadovala jsem masírovat bedra tak, že jsem tam po porodu měla krvavý strupy 😉 a jen jsem syčela na manžela - výš, níž, doprava..., bylo zajímavý, že při každý kontrakci to vyžadovalo rozmasírovávat jinde. To nás oba překvapilo. No a blbý teda bylo, že už jsem na konci neměla sílu a kontra slábly, tak si to vyžádalo oxytocin, ale po porodu jsem - krom šití, byla absolutně v pohodě, najednou takovej příval energie, že jsem nechápala, kde se to ve mě bralo. Cukr jsem neměla, vyzvracela jsem co se dalo, tak jsem si na sváču vzpoměla až po akci 😉, ale cukr doporučuju, třeba bych v průběhu nebyla tak grogy.

ebsian
7. črc 2013

Bolelo to jako stokrát silná menstruace a nemohla jsem dýchat při kontrakci, to vím..Měla jsem potřebu dýchat rychle jak pes, tělo to samo chtělo tak, lekla jsem se nástupu kontrakce a pak se v šoku kroutila na zádech napojená stále na monitor kvůli špatným ozvám a neschopna se pořádně nadechnout a jen se těšila na konec kontrakce..Jenže po konci za 2 minuty bylo pokračování. Manžela jsem nevnímala už vůbec..Nevnímala jsem ke konci nic, než jen tu bolest a paniku, která při tom přišla..Že to prostě neudýchám..Své udělal oxitocin a tableta zavedená do čípku, porod byl totiž 2 dny vyvolávaný, ale bolesti pořádné začaly hned po prdnutí vody při otevření na 3cm, za 3 hodiny se malá pak narodila.. 😉
Jako já třeba necítila tlak hlavičky na konečník vůbec a tak mě překvapilo, že už mám začít tlačit, když necítím tlak.. 😕 No a ejhle ono to vážně šlo!

kopretinka28
13. kvě 2014

Ahoj Maminy,
jsem prvorodička...
přenáším 6dní a dneska me od rana vždycky zacne bolet břicho jak kdyby mi tam nekdo narval ze spodu nuz a do toho se začne vždycky malý hýbat jak o život. 🙂
Po jak častých bolestech se mam nechat odvést do porodnice?
Děkuji

daniela1983
13. kvě 2014

@kopretinka28 to mas u kazdeho ine. no ale ja som isla ked uz to bolo vyse hodiny po 5minut, no aj tak som tak este bola 14 hodin. no ale niekto porodi hned

danka2013
23. kvě 2014

Velké menstruační bolesti... , není to bolest jako když se říznete a bolí to.. nebo tak..je to vnitřní bolest taková na kterou musíte myslet ...

bibuliinka
31. kvě 2014

Inspirativni :D :D urcite sem mela pocit ze se ted vsaknu do gauce. :D rodit mam v prosinci,tak sem si precetla zazitky :D no epidural do patere dekuji nechci to snad boli vic jak ockovani. Nesnasim jehly. A je neco jineho nez si nechat pichat jehlu do patere?! Uvazovala sem o porodu do vody,ale nevim zda se to da tady nekde u nas na Morave da delat. :D lidi a jeste dotaz. Je pravda ze u vetsich miminek ten porod probiha rychleji a neni tak hrozny jak u tech malinkych?!

maia74
31. kvě 2014

Myslím že každý to má jinak. První porod jsem měla asi tak tři hoďky čím víc častější jakoby křeče, jako když něco blbýho sníš a bublá ti v břiše a bolelo mně v kříži, porod byl úplně v poho, od prvních bolestí to trvalo asi 4 hodiny, druhý den jsem seděla "na turka". Druhý porod teda taky netrval dlouho, celkově jen asi dvě hoďky, ale ty stáli za to!!!!!! Měla jsem takový bolesti do břicha, že jsem měla pocit, že mi z něj každou chvilku musí vylézt vetřelec. Exmanžel měl štěstí, že nebyl u porodu, asi bych ho tam zabila!!!! Pak jsem nemohla dva dny ani pořádně sedět.... Jsem zvědavá, co mně čeká teď.... Na jednu stranu se snažím si vsugerovat, že to bude rychlé a v pohodě, ale stejně se trochu bojím.... ☹

kamilka007
2. čer 2014

@bibuliinka Krome epiduralu nekde mivaji slabsi a "humanejsi" oblbovaky, treba inhalacni analgetika, ktery krasne okyslicujou krev a rychle odeznivaji, takze hned vnimas mimco. Sazela jsem na ne, bohuzel u nas v HK je nemaji, takze jsem si vcera uzila klasiku. 🙂

bibuliinka
3. čer 2014

Paaane jo,ja ani nevím zda u nás v Novém Jičíně mají. Vy už jste po porodu?! Tak to gratulace 🙂 chlapeček nebo holčička?

Kamarádka rodila též bez oblbováka a říkala že přežít se to dá. Říkala že jak ji dali malou na hrud,tak tu bolest ani nevnímala že ten nával emocí dělá své.

doska
3. čer 2014

podla mna sa na taku bolest neda pripravit, a kazdy to preziva inak....niekto znesie viac, niekto menej...no a ja osobne si o sebe myslim, ze zvladnem dost, ale oba porody boli ojojoj....prve som rodila vyse 12 hodin-myslim tym, ze bolesti trvali tak dlho...druhe to bolo 5hodin....dolezity je sposob ako sa s bolestou pri porode dokazete popasovat...aku polohu pri bolesti zaujmete, ako dychate...dychanie je velmi dolezite a pomaha, predklon nepomaha, podla mna skor cely porod spomaluje...ja som prve rodila dlho, stale som sa predklanala aby som tak necitila bolesti v krizoch, a druhe porodne bolesti som prave naopak-vystierala chrbat, krcila kolena...nedalo sa to bez kricania, snazila som sa dychat...a som stastna, ze to trvalo o hodne hodin menej ako pri prvom...dzim palce !!! 🙂

klimsovap
8. čer 2014

@karot Ja jsem manzelovi taky rikala, ze to je na skoceni z okna a on povidal, ze to v te nemocnici asi vedi, protoze na sale zevnitr chybely klicky... ;)

irennn
8. čer 2014

já rodila víc jak 40hodin :( byl to nepostupující porod....měla jsem strašné křížové bolesti,jako by mi někdo vrtal vrtačkou do páteře, fakt nekecám, strašně jsem u toho brečela,měla jsem pocit,že se mi páteř rozlomí napůl....bohužel byl víkend a stará paní dr. mi nedovolila epidural a ani mi nechtěla udělat sekci,protože miminko bylo v pořádku...kdybych na to měla sílu,tak bych z toho okna fakt vyskočila...strašně mě to mrzí,ale já měla hrozný porod ☹

janesafari
21. čer 2014

První porod trval 2,5 dne-strašně pomalu sem se otvírala a bolesti šílené celou tu dobu...Pak už sem chodila o epidural prosit,jen abych si trošku odpočinula-bolesti sem měla nonstop-aspon sem měla ten pocit a Dr se nemohl dlouho s epiduralem trefit.Snad po půl hodině se to povedlo a mě to nechalo hodku prospat,pak už ani ty další dávky moc nezabíraly a šla sem na sál,ze kterého mě 2x vyhodili,že mám ještě čas...Když sem došla na sál potřetí,řekla sem že už neodejdu dokud neporodím !!!Malá se narodila přesně ve 12 v poledne-přesně po 2,5 dnech od první bolesti a že i ta první bolest stála za to !!!Byla sem tak potrhaná,že mě hodinu sešíval a a celé šestinedělí sem si nesedla normálně...a hned po porodu sem měla i přídavnou mléčnou žlázu-tak s bolesti do bolesti !!!
Druhý porod mě vzbudil ve 4 ráno jako menstruační bolest,která se stupnovala...do 7 se to ještě dalo vydržet,ale pak to vypuklo a už sem se kroutila jak žížala,mojému sem řekla at posnídá a jedem!!! Hodila sem rychlou sprchu v rámci 5 minutových kontra ☹ ...V porodce hned na monitor a na sál,ale od začátku měl prcek špatné ozvy,Dr se ve mě pořád hrabala a o něco snažila,všichni na mě mluvili a chtěli vědět vždy každou bolest,ale ty byly zase skoro nonstop a já nebyla schopná ze sebe dostat jediné slovo...Začalo kolem běhat čím dál víc lidí,a byla sem otevřená na 5 cm, a mě blesklo jen hlavou,že sem teprve v půlce a že dalších několik hodin nepřežiju !!!Pak došel další Dr...a řekl,že nemá cenu nás oba trápit-že jdeme na sál,prcek má špatné ozvy,nejde prasknout voda a malý je zamotaný a nedaří se odmotat...Někde sem našla trochu síly dojít na sál díky sestřičce která mě podpírala a ,,vlekla"...bylo to jen naproti do dveří,ale několikrát sem sem skoro zhroutila 😲 ,pak sem nějak sundala košili a doplazila se na operační stůl-další kontra na něm,a pak sem začala cítit teplo a ...Probuzení na JIPce bylo horší než porod 😕 a hned sem zase i odpadla,Další probuzení sem žadonila vidět malého,potřebovala sem se ujistit že je v pořádku a pak můžu umřít až se ujistím a uvidím ho !!!V 11:07 malého vyndali a donesli mě ho až po 17 hodině 😠 na 5 minut,pak sem zas odpadla...Jak někdo může na císaře dobrovolně to nechápu-měla sem pocit že mě přejel kamion a umírám ! Pustily nás až 9 den-já dřív nebyla schopná,ale prcek byl strašně šikovný a třetí den schopný jít domů 😉 ...Moc ho chválili,protože každé mimi odchází s menší váhou než s porodní,a Tobík měl v plusu 150g 😀 Doted je to velký jedlík,ale není to vidět..
I ted se přidala přídavná mléčná žláza,ale ted tolik nebolela,za to jizva začala hnisat,x týdnů sem běhala po Dr...-s dírou v břiše,aby odtékal hnis a 8 týdnů po porodu sem šla znova pod kundu........................ 🙄
Po druhém porodu sem se léčila 4 měsíce !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ☹
Takže tak sem dopadla já-a přesto všechno chci třetí dítě a modlím se ,abych zažila ,,normální " porod ! 😉

chrochro
21. čer 2014

@janesafari promin, necetla jsem to cele, ale na 3.radku od konce mas krasny preklep 😀

janesafari
21. čer 2014

...znova pod kudlu...!!!! Omlouvám se,nebyl to umysl,ale pěkně blbý překlep !!!!! Už to nejde opravit !

denyzuza06
21. čer 2014

@bibuliinka rodila jsem ve Šternberku kde je porodní vana a toužila rodit v ní, doktoři mi to nedovolili. Prej se od toho už hodně upouští,protože pokud nastanou komplikace je tam špatně lépe řečeno vůbec vidět a mohlo by jít o vteřiny. Jako prvorodičce mi to v žádným připadě nedoporučily....o na konci dne jsem jim byla neskonale vděčná, jelikož u nás komlikace nastaly. Porodní vanu tam použivají hlavně v první době porodní

evulinkab
21. čer 2014

Já si ani na jeden porod nemužu stežovat...a to dcerka měla přes 4kg.Provní porod-syn-praskla voda ráno a bolesti žádné.Teprve až odpoledne jsem mela bolesti jako při MS, šlo to pomalu a tak mi o pul 9 večer píchla asistentka kapačku na pořádné "rozjetí"-v tu chvili začaly pořádné a opravdové bolesti a za tři hodiny byl syn na svete.
Před 5měsíci se mi narodila dcerka, každý me strašil, že to nezvládnu, protože její odhad byl 4300g.Šla jsem tedy na vyvolání a zase-po pár bolestech jako na menstruaci jsem byla otevřená už na 4cm...docela jsem se divila, že to jde tak rychle a lehce.Pak jsem se zastavila na 6cm, nejak to nepostupovalo, tak mi píchli oxytocin a opet začaly šílené bolesti, při kterých jsem nadávala, jak že jsem na tu bolest mohla po prvním porodu zapomenout 😀 😀 😀 Vydržím hodne, nenechala jsem si pichnout epidurál a nic od bolesti, pořad se to dalo"nejak "zvládnout, i když teda mi bolestí samovolně tekly slzy.No ale mám štesti na krátké porody, protože dcera byla za 1h20min techto velkých bolestí na svete.Já bych bolesti přirovnala ke křeči v lýtku 😀 Šílená bolest, která ale odezní....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru