Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

noangel
12. čer 2008

marik: vsak vidis jak to tu horko tezko tahame z hlavy 🙂

a je neuveritelna uleva a okamzite bolest pryc jak je mimco venku

aja123
12. čer 2008

marik, jo jo je to něco úžasnýho, vůbec si nenech od nikoho nic jiného namluvit. Opravdu to stojí za to 😉

dludli
12. čer 2008

mari urcite joooooo 😀 😀 😅

maart
12. čer 2008

...hele Marik, ja si ale fakt myslim, ze to uzasny je.....no tak jakoby lehce zvracene uzasny, ale je..... 😵 😵 😵 ....vzdyt mam 3 kousky 🙂 ....na bolest si vzpomenu treba v tyhle diskusi, ale uz jsem schopna o tom psat s nadsazkou, takze fakt dobry....vlastne nakonec 😉 .

schnek
12. čer 2008

budeš vědět, že to strašně bolelo, ale pamato¨vat si to v podstatě nebudeš 😉

mě moc pomáhal MP, ale pustily mi ho tam, až na poslední hodinu 😠 takže ten největší humus jsem si tam odbyla sama se setrou milou jak trn v zadku, kterou jsem očividně pekelně obtěžovala, a jak trubka jsem se nechala odbýt, že je ještě čas, aby mi tam někdo přišel 🙄 🙄 🙄

bambulik
12. čer 2008

jako prostě prcka vytlačíš a je po všem...
sice je člověk unavenej, zašitej, ale já se štěstím smála do ucha k uchu, ten pohled na Kačenku to všechno zaonačil....
a tlak jsem měla nízkej, ale vše oproti naší malé byla jen malichernost....

marik
12. čer 2008

díky 😉

schnek
12. čer 2008

souhlasím, že oxytocin je humus nad humus. Měla jsem pocit, že mi někdo čapnul dělohu a ždíme ji jak ručník 😅

schnek
12. čer 2008

ale zase se mi rychle zavinula děloha a krvácela jsem jenom týden a pak už jenom trošku a celkově jenom 3 týdny 😉

maart
12. čer 2008

....jojo, oxytocin jsem mela u prvnich dvou....u tretiho porodu (taky vyvolavaneho) mne zavadeli tabletku....ale humus to byl stejnej, vlastne jeste horsi....

bambulik
12. čer 2008

já díky oxytocinu do hodiny porodila co mi ho daly do žíly...
jinak bych v Podolí ležela asi ještě teď...
tu hodinu po zavedení si už nepamtuju, hlavně jsem si chtěla už po dvou nevyspatých nocích odpočinout a bolest stupnovala že...tak se Káčo tam poser no a já se skoro posrala...a vysrala naši malou 😀 😝

berynka
12. čer 2008

Stejně jak psaly holky, tak bych porodní bolesti přirovnala k bolestem v podbříšku při menstruaci, ale asi milionkrát silnějším a intenzivnějším 😅 .
Před porodem jsem sice poslíčky měla, ale absolutně bezbolestné, jen mi tvrdlo břicho, tak jsem se ani na to, co přijde, nemohla trochu připravit. Když už jsem měla kontrakce po třech minutách, tak bych to břicho nejraději vzala a někam zahodila, ač jsem se snažila, nemohla jsem být zticha a tou bolestí jsem nemohla ani chodit. Mezi kontrakcema jsem ale nevěřila, že mě vůbec něco před chvílí bolelo 😕 . Jenže sil tou bolestí fakt rychle ubývalo (nechápu, jak někdo zvládne porod po tak úmorných 10 15 nebo 24 hodinách) a začala jsem se zabývat myšlenkou, ať do mě vrazí nějakou injekci, prášky nebo cokoli. Ale než došlo na to, abych to někomu řekla, tak jsem musela tlačit a naše nejmilovanější princezna jukla na svět.
Abych to shrnula, byl to děs, ale klidně budu rodit znova 😀 !

schnek
12. čer 2008

já dostala 2 tablety a pak kapačku a ty tablety se daly ještě rozdýchat, ale ten oxy jsem poctivě prořvávala a měla pocit, že zdechnu 😅

noangel
12. čer 2008

jj oxytocin 😝 ja cely dopoledne este serfovala na notasu naprosto vysmata klidek a pohoda nez me prdli plodovku a supli oxytocin a okamzite nastalo peklo peklicko kontrakce po 3 minutach ale ja mela stesti me epidural sami nabidli takze sem trpela jen hodku

schnek
12. čer 2008

bambulik, já to zase měla za hodinu díky EPI 😨 bykla jsem tak strašně vyplašená a vystreslá od sester a vyřízená bolestí, že jsem byla jakoby "zaťatá" a neotvírala jsem se a jak to přestalo bolet a přišel MP, tak se mi udělalo dobře a najednou to šlo 😉

bambulik
12. čer 2008

schnek: já si taky zařvala, prostě jo...
a když jsem jim tam říkala že takovou hysterku tam ještě neměly tak mi řekly s vlekým klidem že hysterka vypadá jinak
a ještě mi poděkovaly za krásnej porod a skvělou spolupráci, protože malá už byla dávno na ošetřovatelským stoolu a já myslela že je ještě ve mě...no mazec...jak je člověk bolavej tak fakt neví...
akdyž mě pak doktorka šila byla jsem jak pod drogama, sice to bolelo, ale já koukala na malou a připadalo mi jako kdyby někde vedle vyšívala ubrus (akorát s tou vájimkou že měla rukavice od krve 😀 😝

bambulik
12. čer 2008

schnek: mě epi nedaly prý jsem moc tlustá chápeš to?
to byl vrchol drzosti....

aja123
12. čer 2008

noangel, ne jen po druhý otvor, ale těch vnitřních bylo požehnaně 😖

schnek
12. čer 2008

noangel, tak to ses měla 😵

laaala
12. čer 2008

😀 😀 vyšívala ubrus 😀

maart
12. čer 2008

....ubrus me taky dostal..... 😀

laaala
12. čer 2008

on je epi omezen váhou ??? 😲

bambulik
12. čer 2008

laaala: prostě to jsou pocity a dojmy...
píšu jak mi rypáček narostl...

schnek
12. čer 2008

bambulik, tak to je síla 😲 mě zase pokaždý PA slibovala, že za hodinu.... asi 5 hodin...

maart
12. čer 2008

....taky mi epi PA slibovala...ale slib jaksi nedodrzela....a to se nedela 😠 .....no nic, pobavila jsem se, damy, kralovsky....

noangel
12. čer 2008

laala: jj epi je omezenej vahou ja myslim ale ze to je nakejch 100 kg

jeste me pobavila obri reznicka zastera kterou si dal mudr na siti 🙂

schnek
12. čer 2008

paní, co jsem s ní byla na pokoji, ho měla slíbenej od primáře a prd...

bambulik
12. čer 2008

ne prsotě mi ta ukrajinská anestezioložka to nechtěla píchnout prej mám sádelnatý záda to tady klidně řeknu co mi řekla a pravda to není...
já chtěla porod bez epi, ale pak jsem jí chtěla abych si ulevila od bolesti a stejně jsem si neulevila...
rodila jsem normálně na lehátku....
a prý tam mají i speci postele pro tlutý až 150 kg, což já fakt docent nejsem a nebyla ani v těhu jsem přes 100 kg nešla, prostě to byla svině líná a pak si to u doktora vyžrala, protože si to neměla ke mě dovolit

schnek
12. čer 2008

to není možný, já měla přes 100kg a dali mi ho

laaala
12. čer 2008

100 kg ??? ty vole, to jsem v prdeli

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru