Jak byste popsaly porodní bolesti?

anza
12. čer 2008

Ahoj holky, kamarádka říkala, že to je jako kdyby vás někdo bodal nožem a zesilovalo se to až do porodu, její známá zase že to je jako rvaní vnitřností z těla. Tak by mě zajímalo, jak byste to vy rodičky popsaly 🙂 Ať vím, do čeho jdu...

petrusam
12. čer 2008

já radši nečekám nic a nechávám se překvapit 😀 😀

janicka.ziv
12. čer 2008

Na mě manža nesměl mluvit, šíleně me rozčilovalo, že on je v klidu, chodí si po pokoji a já mám smrt na jazyku

maart
12. čer 2008

.....Janicko, mluvis mi z duse 😀

alcatko.j
12. čer 2008

Add manzel u porodu 😀 Jak ja ho tam chtela, jak ja si ho tam prala, jak ja ho tam potrebovala a jak ten me pak sral 😀 😀 😀

sedela jsem na balonu, kterej mi vubec nepomahal, drzela jsem se za sprusle u zebrin, skakala, kurvovala jsme pri vrcholu kazde kontrakce a ten dobrak mi chtel masirovat zada 😀 Ja jsem se na nej vzdy ukosem podivala a sykla jsem na neho, ze chudak ani nemukal 😀 😀

laaala
12. čer 2008

😀

petrusam
12. čer 2008

a MM se moc těší 😀

janicka.ziv
12. čer 2008

fuj, jak si to tu čtu, tak se mi to zase začíná celé vybavovat 😅 😀 🙄

alcatko.j
12. čer 2008

😀

plechajda
12. čer 2008

no vyborne, tak uz mam pro manzu na vecer cteni :o)) pekne se rozepiste at mam co tisknout 😀

romi.r
12. čer 2008

taky se nemůžu dočkat 🙂

laaala
12. čer 2008

ty vole, holky, nestraště 😀
Blbá otázka .... lze ty bolesti prodýchat ??? Pomáhá to vůbec???

janicka.ziv
12. čer 2008

Laaala já myslím,že to jde. Ale já netušila jak 😅 😒 Na kurz jsem nechodila a to co jsem si přečtla, na to jsem si nevzpomněla. Až při tlačení mi sestry říkaly jak tlačit. Jinak ne, nikdo tam kromě MM nebyl

alcatko.j
12. čer 2008

Laaala, prej to pomaha 😀

kristi
12. čer 2008

jo, pomaha...ale jen trosku.

jinak chlap na me nesmel ani sahnout, chudak je cumel a byl z toho na vetvi

maart
12. čer 2008

....si predstavte, ze MM se na mne u prvniho porodu vrhal s vlhkou zinkou....jako ze mne bude otupavat moje opocene celo 😠 😀 .....u druheho uz jenom sedel stranou, u tretiho sedel jeste dal a ani nemuknul..... 😉

petrusam
12. čer 2008

Maart - 😀 a u čtvrtého bude za dveřma 😀

noangel
12. čer 2008

by me taky zajimalo kdo vymyslel ze kontrace se daj vydejchat 😉 ja funela jak lokomotiva a nepomohlo spis jen to ze sem vedela ze na 5 pomalejch nadechu a vydechu to na chvilu prestane tak sem furt dokola melala raz dva tri ctyri pet raz da´va tri ctyri pet

a MM sem taky brzo umlcela porad cumel na monitor a mlel uz bude kontrakce uz ju vidim uz to de nahoru a ja ho jen servala ze to vim ze ju cejtim 🙂

a kdyz sme u sprostych slov tak malej se narodil ve chvili kdy jsem rekla ku.va ja uz nemuzu 😀

maart
12. čer 2008

.....Petrusam...jak jako u ctvryho!!!!.... 😝 😅 😠 ....nenenenenenene....NE!

laaala
12. čer 2008

čím dál tím lepší ... si to furt neumím představit

noangel
12. čer 2008

laaala: tak je to naprosto paralyzujici bolest pri ktere se ti zatmi pred ocima a jako bonus se ti bude chtit treba zvracet 🙂

schnek
12. čer 2008

řekla bych jako silná ale fakt silná MS a čím dál víc, že už ani dýchání nepomůže, jedině si tak pořádně zařvat 😅 Šíleně mě točilo, jak mi za zadkem stála sestra a říkala "nekřičte, dejchejte jako pejsek fu fu fu" a já se svíjela jak užovka a žebrala o něco proti tomu 🙄

dludli
12. čer 2008

jezis prima tema 😀 uz se tesim! 😎 😀

maart
12. čer 2008

.....Laaaala, ja byt Tebou, tak tohle snad fakt ani nectu 😀 .....no s tim dychanim, ja Ti nevim, urco to pomaha, rika se to....ja jsem vzdycky mela pocit, ze to proste neudejcham, ze chcipnu, roztrhnu se.... 😀 😝 ....je to proste fakt sila....ale vidis, vsechny jsme prezily (nektere dokonce vickrat 🙂 )....takze s chuti do toho a pul je hotovo 😉 ...

Jo a Schnek ma pravdu, taky jsem si pekne zarvala...nepomohlo to, ale proste jsem musela...no...

laaala
12. čer 2008

jáá nechciiiiii a ještě zvracet k tomu, no téééééda tuhle činnost k smrti nenávidím
holky, já vám tak závidím, že to máte už za sebou

laaala
12. čer 2008

pro mě je naprosto nepřekonatelný už i to zvracení 😖

dludli
12. čer 2008

laaala ja myslim ze to bude nakonec sranda 😀 (az bude po vsem a budem o tom jen vypravet 😀 )

kristi
12. čer 2008

holky kliiiid, muj muz byl na cisteni kanalku v zubech a mam pocit ze to je jeste tak 100x vetsi bolest nez celej porod

maart
12. čer 2008

.....neboj Laaala, ja jsem nezvracela.....to mela Noangel jako bonus....nektere to maji proste bez bonusu..... 😀

schnek
12. čer 2008

zvracení je takovej bonus 😅 ale můžu říct, že několik následujících kontrakcí si vůbec neuvědomuju, prostě jsem zvracela a nebolelo to 😨 a hlavně to přispělo k tomu, že mi najednou mohli dát EPI 🙄 a souhlasím s maart, řev nepomůže, ale je to lepší než to pitomý dýchání 😉

ad dýchání - 1. dítě - před porodem navštěvujete kurz a pečlivě nacvičujete dýchání, 2. dítě - nic nenacvičujete, víte, že to k ničemu nebylo, 3. dítě - žádáte o EPI už v 8.měsíci 😉 😀

maart
12. čer 2008

Kristi....sem 3x rodila a na cisteni kanalku jsem byla taky 😀 ...clovece ani nevim, co bych si vybrala, co je jako ze lepsi....fakt nevim.... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru