Jak často mi má tvrdnout břicho, abych jela do porodnice?

monyszek
16. srp 2015

Zdravím,
Po nahrávkách mi gyndr řekl, ať přijdu dřív než jsem objednaná.. jenže.. jak často by mi muselo tvrdnout břicho, abych musela vyrazit? Nechci plašit a jet s dvouma ztvrdnutí za den a zároveň to nepodcenit.. 🙂 jinak je nějaké jiné riziko nadměrného tvrdnutí břicha než případný porod?

veronika182
16. srp 2015

@monyszek tvrdnutí břicha samo o sobě ničemu nevadí,pokud nekrvácíš, neotvíráš se, nebo se ti nadměrně nezkracuje čípek...mně tvrdne i 10krát za den, když jsem třeba aktivnější a uklízím

kytka12
16. srp 2015

Tvrdnutí přesně jak píše veronika182 není nutné řešit. Do porodnice se jezdí při kontrakcích po 5 minutách měří se od začátku do začátku další kontrakce, teplá voda nesníží kontrakce, odteče plodová voda.

veronika182
16. srp 2015

@monyszek asi myslíš poslíčky nebo kontrakce jako takové...poslíčci taky ničemu nevadí..poznáš je např.podle toho, že tě v horké vodě přejdou...kontrakce ne, naopak

simdan
17. srp 2015

@monyszek přesně jak píší holky,zkusit teplou sprchu...mě tvrdne bříško normálně,už mám zakázáno brát Magnezko,tvrdne mi břicho hlavně večer a to i 20x,podle dr.se neotvírám a děloha trénuje.Nebolí to,jen tlak...kontrakce většinou bolí trochu víc jak při menzes,ale každá to má jinak 😀 jak neteče voda nebo krev,neplašila bych,jedině,kdyby opravdu byly stahy pravidelné tak co 10minut bych jela... 😎

monyszek
autor
17. srp 2015

To jste mě uklidnili, já magnesko mám asi ještě brát, podle toho, co jsem vydedukovala minulý čtvrtek od dr. Ptal se mě ,,Magnezium berete?" tak říkám že jo, a neřekl nic, že bych ho měla přestat brát..
A když vám třeba ztvrdne břicho, je opravdu jak kámen, nebo jde trošinku jakoby zmáčknout? Prstem jako poklepat, že se kůže malilinko prohloubí. Někdy si nejsem jistá, jestli je tam napresovaný mímo nebo mi břicho ztvrdlo.. 🙂

veronika182
17. srp 2015

@monyszek magnézko by se mělo na konci 36tt vysadit, jinak prodlužuje porod...děloha je vláčná a nepracuje tak jak má..ale co doktor to originál samozřejmě

veronika182
17. srp 2015

@monyszek a jinak já mám pupek při tvrdnutí jako šutr 🙂

bara_doc
17. srp 2015

mě tvrdne teda dost už 3 týdny, ale bez bolesti..a to břicho je opravdu jako šutr..

thesun
17. srp 2015

ahoj holky, mě břicho tvrdne už dobré 4 týdny..... a to jako fest. Navíc mám dole občas pěkně bolestivé křeče - ve stydké kosti a někdy jako na MS... ale vždycky to přešlo. Magnesko nesnesu - měla jsem na něj pěkně hnusnou reakci - málem jsem skončila na kapačkách ☹ tak doufám, že ještě aspoň měsíc zůstane malá bydlet...

jandulinkaa
17. srp 2015

Mě dr. řekla, že pokud tvrdne břicho i 10x denně, je to ještě normální. Pokud není tvrdnutí pravidelné, třeba po 5 nebo 10 minutách, tak bych to neřešila...

jesterka85
17. srp 2015

Já měla tvrdnutí od 4. měsíce i několikrát do hodiny a nic se nedělo...porodila jsem přesně v termínu krásného a zdravého syna 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru