Jak dlouho může být mimi bez plodové vody?

a.n.d.y
18. říj 2011

Ahojky, mám dotaz. Moje švagrová byla minulý týden na vyvolání. V úterý ráno v 7h nastoupila, ve čtvrtek ve 12h porodila. Mě by zajímalo, jak dlouho může být malý bez plodové vody (byl 16h), kolik může dostat rodička vyvolávaček (měla 3 nebo 4), jak dlouho může trvat porod (celkově, vč injekcí, I. doby porodní apod.) a zda je normální, že ošetřující lékař neví, že pacientka v minulosti prodělala obrovský zánět pobřišnice, při kterém málem zemřela (v té samé nemocnici). Měla strašný porod (lékař jí včera řekl, že další dítě nedoporučuje), je po umělém oplodnění a malého převezli na dva dny do fakultní nemocnice, daleko od ní. Chci se zeptat, je tenhle přístup doktorů a špitálu normální?
Díky moc! 🙂

jankadudova
18. říj 2011

Ahoj. Na ty lekarske veci neni idealni se ptat tady...porod je tak strasne individualni, ze na to odpovedet nelze. Dite nikdy neni bez plodove vody uplne, odtece "predni" a zustane "zadni". Nekdo rodi 14 hodin, nekdo za dve hodinky, nekdo od prvnich stahu i tri dny. VELKA chyba je neinformovanost o tezkem zanetu, to zcela jiste! Ale ostatni tve otazky jsou opravdu nezodpovedielne🙂 a prevoz miminka byl jiste pro jeho dobro, v pripade nutnosti je prednejsi prevezt dite pryc, i kdyz to neni prijemna situace.

ffiinnkkaa
18. říj 2011

Já jsem na vyvolávačku nastoupila ve středu ve 13 h. V 19 h jsem doslala prášek na vyvolání, od čtvrtku od dvou ráno mi začly docela silné bolesti, ale přícházely a odcházely po 5 minutách. V sedm ráno mi bylo řečeno, že porodní cesty nejsou vůbec připravené a doslala jsem prášek druhý. Po hodině už bolesti nebyly po 5 min, ale byli v kuse..prostě bolest hlavně tedy křížové ..ale celou noc nic (to už jsem nespala a ani nejedla - prý kdyby to na mě náhodou přišlo). V pátek ráno mi píchli plodovou vodu, prý než bude tma malý bude na světě..jenže ono 15 hod a pořád nic..bolesti však stále a pořád intenzivější...za další hodinu konečně udělán ultrazvuk a malý najednou ve špatné poloze..tedy hlavičkou dolů, ale ruku před hlavou..tak prý že ještě počkáme jestli příjdou ty pravé kontrakce (pořád otevřená na čtyři prsty) a nebo císař...kdyby byl však císař.mohli by mi údajně Dominička křísit...konečně otevřená na to aby mi píchli epidurál..15 min..to bylo super nic nebolelo..jenže pak bolesti zase opět větší..ale porod se zase zpomalil..takže mi píchlii oxytocin..pořád nic..takže v osm hodin rozhodnuto, že ve 22h půjdu na císaře..ve 22 hod..a 30 min..přišel až doktor..řekl, že můžu být ráda, že žiju v dnešní době jinak bych prý umřela v jeskyni i z dítětem...pak odvedená na SC..Dominiček na světě..22:42 h v pátek..no jaký byl přístup lékařu, posuďte jak chcete.

jasekd
18. říj 2011

Souhlasim s @jankadudova , na to ti tu nikdo neodpovi 😉 16 hodin po odtoku vody je podle me jeste OK. Na ty ostatni veci ti takhle od pocitace neodpovime, ani kdybysme byly gyn.por. doktori. Co se tyka te prodelane peritonitidy, ze o ni lekar nevedel, opet my nemuzem vedet, zda to mela napsane v prukazce, zda to hlasila pri odebirani anamnezy atd. Pokud by rodila v jine nemocnici, kde nemaji pristup k jeji dokumentaci o predesle hospitalizaci, tak to taky musi sama hlasit. Vedet by to samozrejme meli, pokud prehlidli, je to hodne blby. Vyvolavane porody bohuzel nekdy takto dlouho trvaji, ja sama nastesti zareagovala na prvni Prostin a porodila za 12 hodin silnych bolesti, bez oxytocinu nebo pridavani dalsich tablet 🙂 Drzim ji palce, at se s miminkem rychle zotavi 🙂

jaa
18. říj 2011

bez vody může být 24 hodin.Vyvolávaček může mít 5.Po zánětu a nepostupujícím porodu by měla mít automaticky SC.Asi, bych dala stížnost na lék.komoru za zanedbání péče.Už jen to,že malý skončil jinde,vypovídá o tomže nebyl úplně v pořádku hned po porodu..
A,určitě bych už nikdy nerodila v té stejné nemocnici.Poradila bych se se svým gynekologem a zahájila kroky k žalobě..

kristipa
21. říj 2011

na odborné otázky neodpovím ale můj zážitek s vyvoláním porodu: nastoupila jsem ve čtvrtek, malej se narodil v neděli odpoledne. tablety na vyvolání: čtvtek večer, pátek ráno, sobota ráno a neděle ráno-to už mi oznámili, že pokud do večera nic nebude tak jdu na SC, nakonec se to rozjelo samo. a malej měl taky ruku podél hlavy takže jsem měla rupturu hráze i přes dvojité nastřižení....

hansed
22. říj 2011

jak píšou ostatní, odborné otázky tady asi nikdo nezodpoví.... co se týče vyvolávání.... já jsem nastoupila v pondělí, dostala jsem tabletku, v úterý další, ve středu taky... vždycky nastoupily bolesti po 2 minutách.. ale večer ustoupily, neotvírala jsem se, jen jsem trpěla 😠 v úterý večer mi velmi nepříjemný doktor řekl (aniž by se ke mně obtěžoval otočit a seděl stále zády), že porodím do zítra... no nestalo se, ve čtvrtek ráno jsem dostala dvojnásobnou dávku, hned po zahájení bolestí mě odvedli na přípravu, na sále mi píchli vodu (což se povedlo asi napošesté...), nasadili oxytocin a pět hodin po příchodu na přípravu byla malá venku.... to bylo v 15.20, od půlnoce jsem nejedla, nepila, kdyby byl nutnej císař.... bolesti byly hnusný, epidurál špatně zavedený, takže nezabral a fungovat začal ve chvíli, kdy jsem šla tlačit.... když to shrnu, tak velká nemocnice neznamená automaticky lepší péči... jsem ráda, že tentokrát budu rodit u nás v nemocnici (ťuk ťuk) 😉

sebestka
22. říj 2011

No , tak bez plodové vody může být 24 hod. To jsem se dozvěděla teď při porodu Karolínky. paní na pokoji odtekla plodová voda a měla 24 hod. na to, aby přišly bolesti. Kolik může mít vyvolávaček, to nevím, ale bylo mně též v porodce řečeno, že dávají první den 1 tabletu, když nezabere tak ji ten den nechají a zkoušejí to druhý den, atd. O tom prodělaném zánětu je fakt, že o tom vědět mohli, když byla ve stejné porodce, ale je hrozně důležité, zda před porodem uvedla všechnu anamnézu pravdivě, zda něco nezatajila nebo neopomněla.na to se při sepisování porodopisu ptají a docela podrobně.
To, že ji prcka odvezli je nemilé a určitě pro ni stresující, nicméně si myslím, že je to pro jeho dobro.ne každá porodnice je vybavená na to, když má prcek nějaké problémy. A je lepší to chvíli vydržet, než aby to bylo naopak. Aby měla malého u sebe a pak to nějak nedopadlo.To rozhodně. To že byla na umělým oplodnění si myslím,
že na porod ani zdraví malého vliv nemá.
A co se týče toho, že ji lékař řekl, že další dítě ji nedoporučuje, tak musí zvíážit proč. Měla špatné těhotenství?Nebo ji těhotenství nějak ohrožovalo na životě? Nebo to miminko?Pokud to bylo něco z toho, co jsem napsala, tak bych do toho asi taky nešla, ale jestli to bylo jen proto, že měla komplikovaný porod, tak by snad po těch zkušenostech udělaly SC a bylo by to všechno vpohodě, ne? Je to těžký, musí to sama zvážit.

giselka
22. říj 2011

K tomu prodělanému zánětu - předpokládám, že se léčila na jiném odd. Třeba v naší nemocnici nemají doktoři přístup k záznamům pacientů z jiných oddělení, museli by si žádat v centrálním archivu. Takže záleží, jestli to při sepisování anamnézy řekla, jestli ne, docela chápu, že to doktor nevěděl. Ale správně se jí měli zeptat na prodělaná onemocnění, jestli to neudělali, je to chyba.
Jestli měla těžký porod, je asi dobře, že miminko odvezli do FN, určitě tam jsou líp vybavení 😉

melis7
22. říj 2011

Myslím,že měla švagrová určitě sama říct,že ten zánět pobřišnice prodělala.Bohužel informační systémy nejsou vždy propojené ani v jedné a té samé nemocnici.Proto se sepisuje podrobná anamnéza při příjmu a na operace a závažné nemoci se ptají. Jinak bez plodové vody miminko být chvíli může,určitě dostávala antibiotika.Myslím,že se dávají po 12h po odtoku plodové vody. Ostatní neumím posoudit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru