Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

katecameron
19. zář 2010

posledny porod o prepich.plodovej vody bolo okolo 13stej ale nic to somnou nespravilo tekze oxytocin infuzka tiekla asi o 18hod.zacinali silnejsie kontrakcie o 19.08bol maly na svete keby som mala brat porod tak ze zacal prepichnutim vody tak by to bolo 8hodin u vsetkych deti ale ja beriem porod len od vtedy ako zacali byt bolestive kontrakcie takze u 1dcery 4hodiny u 1syna 2hodiny u 2syna menej ako polhodinu 🙂

monja
19. zář 2010

27hodin po prasknuti plodove vody - bolesti zacaly asi 20hod pred porodem,takze zuzo 😒

katka226
21. zář 2010

V pondelok ráno mi dali vyvolávačku, bolo mi zle ako ešte nikdy, ale nakoniec z toho nič nebolo, tak som sa zmierila s tým, že na druhý deň dostanem ďaľšiu. V noci o 22,30 začala odtekať zakalená plodová voda, ale len v malých množstvách, bolesti som nemala, tak som sa vybrala za sestričkou informovať. 4krát som za ňou bola a zakaždým ma odbila s tým, že je to len následok vyšetrenia z toho dňa, nech NEOTRAVUJEM! Na 5ty krát som sa naštvala, capla jej na stôl vložku ako dôkaz,až vtedy sa jej uráčilo otestovať ju na plodovú vodu. O polnoci som už mala za sebou predpôrodné prípravy, zostalo len čakať. Celú noc až do 6hod. ráno som prespala napojená na monitor a oxytocín, ráno ma doktor skontroloval, ale žiadne zmeny. O 8hod. ma posunuli na sál, kde som zas len čakala bez bolestí. Doktor odporučil, aby som vyskúšala fitloptu, že to pomáha k otvoreniu a rýchlejšie mi ujde čas. Tak som si o 8,15 začala hopkať na tej lopte, a po pár minútach sa začali objavovať prvé bolesti. Skôr by som ich prirovnala k silnejším bolestiam ako pri menzese. Odskočila som si do sprchy, kde som si mala podľa sestričky masírovať horúcou vodou bruško v podrepe. Takto sa to zopakovalo 2-krát a o 9,10 som začala cítiť,ako sa bábätko začína tlačiť von. Po kontrole doktor vyhlásil, že stačí už len párkrát potlačiť. Filipko sa narodil o 9,20.
Ak mám brať ako začiatok pôrodu odtok vody, potom pôrod trval 11hodín, ak od začatia bolestí tak hodinku.

rhodosbb
21. zář 2010

4 hodiny 20 minut, bolo to neskutocne rychle, po prasknuti vody bola malinka do 5 minut na svete 🙂

janicka006
21. zář 2010

První kontrakce o půlnoci,ve tři ráno jsme jeli do porodnice a malá byla v 7:42 na světě🙂))Voda nepraskla,museli jí píchnout.

majula28
21. zář 2010

prvý pôrod: O 14.30 prepichnutie a pustenie plodovej vody, následné bolesti a 15.20 malá na svete
druhý pôrod: O 3.15 odtečenie plodovej vody doma, RÝCHLA cesta do pôrodnice, silné kontrakcie a 4.30 malý na svete 😀

sennorita
26. zář 2010

Nástup do porodnice v 6hod ráno, s kontrakcama co 5minut, porod až na druhý den ve 12:45min, čili 30hod. Dlouho jsem se otvírala, samotné tlačení tak 45minut. Za to bez nástřihu a bez poranění.

bona
26. zář 2010

Ahojte..mne bolo povedane, ze ako prvorodicka som mala megarychly porod..🙂 4 dni po vypocitanom termine mi okolo piatej rano praskla voda, o siestej sme sa dostali do porodnice, o pol siedmej ma vysetrila doktorka, bola som otvorena na 6cm a o 8:20 nasa laska vykukla na svet.. 😵

nibiru
26. zář 2010

tak mne druhy den odtekala hlienova zatka v nedelu rano od 4.00 slabe kontrakcie tie som prespala asi kazdu pol hodinu o 16.00 mi preskla voda o 16.30sme sli do nemocnice otvorena na 2cm bez bolesti ale na monitore kontrakcie boli o 2.00v v noci znovu odtiekla voda a nepravidelne kontrakcie dali sa vydrzat od 5.00kazdych 10min.no slabo som sa otvarala o 10.00 infuzka no museli ju stopnut koli malej srdiecku to zacali fakt silne bolesti stale kazdych 10min otvorena na 7cm okolo 12.45 infuzku pustili znovu a to zacali uz aj tlaki na konecnik to bolo hrozne do 13.45 ma nechali sa prechadzat a potom som uz nevladala tak som sedela na fitlopte som myslela ze tam necham creva najlepsie boli reci este netlacte ale ked to sa nedalo 14.08 sa nam narodilo nase srdiecko sanotne tlacenie na 3tie vonku cca 5min.spolu 22h. 😀

nibiru
26. zář 2010

celu dobu som cakala ze mi bude bolest pri kontrakciach vystrelovat do krizou ale absolutne nic krize ma vobec neboleli premna boli najhorsie tie tlaky na konecnik 😖

zuzu5f
27. zář 2010

ja som ležala týžden pred porodom v nemocnici mala som po termine.rano okolo 9 začali orve kontrakcie o ktorých som ani nevedela.CTG to ukázalo.o 11,30 mi prepichli plodovu vodu až potom to začalo.O 14,15 dali prvu davku epidural a o 16,05 bola naša Karin na svete.Bolo to rýchle oplatilo sa počkať dlhšie 🙂

ladybugie
27. zář 2010

hlenová zátka odešla 14 dní před porodem, v pondělí nástup do porodnice, v úterý ráno zavedena tableta, od poledne kontrakce, v osm večer praskla voda, v devět na por. sál, ve 2,43 se malá narodila. Porod byl vyvolávaný o 10 dní dřív kvůli velké váze dcery. Dle odhadu 4,5kg, v reálu 3,1kg A pak věřte ultrazvuku 😀

berryl
29. zář 2010

odtékala mi plodová voda už 2den což jsem netušila, nakonec se mi to nezdálo jeli jsme do porodníce termín jsem měla až za 16dní, dali mi antibiotika kvůli té plodovce a že buď porodím večer nebo další den začnou vyvolávat, vzavli mě na box a dali napíchli jehlu, jen co mi dokapaly antibiotika to bylo cca 10vteřin praskla mi plodová voda a začaly bolesti do 2h byl malý venku :o)

palculka
29. zář 2010

ja som dostala slabé bolesti v nedelu na obed, v pondelok som mala termín, ráno kontrola u doktora, otvorená na 1 cm, vyvolali mi porod, dostala som tabletku o osmej ráno, kontrakcie znesitelné každých cca 6 minút, potom oxytocín, pustenie vody okolo pol desiatej, otvorená na tri cm, bolesti jak slak každé 4 minuty, vyšetrenia bolestivé, katastrofa. Neotvárala som sa, skončilo to cestou na sálu o 14:45 otvorená na 4 cm, bolest neskutočná. Celková anestéza o 15,15 sa malý narodil sekciou, ak by som si mohla vybrat, druhý porod by som chcela sekciou lebo zažit toto ešte raz by bola smola. Bolesti po cisárskom boli tiež , tie prvé hodiny po porode, ale na druhý den už sa to dalo, treba to rýchlo rozchodit.

andelka
30. zář 2010

Kdy porod začal, nepravidelnými stahy, si nepamatuju, protože jsem je prostě skoro ani neregistrovala a dělala všechno jako jindy. V neděli odpoledne jsem si už uvědomovala, že se něco děje, ale myslela jsem, že jsou to poslíčci. Večer kolem 20h už byly stahy pravidelné po 5-7 minutách, ale nepříliš bolestivé (asi jako MS). Kolem 23h jsem zkusila vanu. V 1:30 jsme přijeli se zeptat do porodnice cože se to děje. V 2:30 proběhlo vyšetření při přijetí na porodní pokoj, na přípravu ani epidurál (stejně bych ho nechtěla) nebyl čas, ve 3h začaly ty pravé kontrakce a nucení na tlačení a ve 4h byl malý na světě. Takže celý porod trval odhadem 14 hodin, ale jako porod si uvědomuju tu 1,5 hod co jsem byla na porodním pokoji. Předtím jsem nevěděla, že už rodím 😅

jasekd
30. zář 2010

Tady je to samej extrem, bud maraton nebo rychlovka. Takze ja budu ten prumer... Bolesti male cca od 22 hodin, slo zaspat, rano pred 5 hod mi zacla odtekat voda a kontra zesilily radne, po 5ti minutach, 7,30 prijem, kontra po 3 minutach, 1 cm 😖 Cca 10, 30 stale 1 cm... Propichnuti a odtok zbyle vody, bolest jak prase, ale 4 cm 😉 No a pak uz hodne velke skoro nonstop bolesti a ve 14 se narodil (mela jsem Buscopan do svalu a oxytocin a kyslik na konci, nastrih). Pichnuti vody jedna z nejhorsich veci u porodu, ale byla jsem rada, ze to popojelo.
Sumasumarum, porod s pravidelnymi a silnymi bolestmi od 5ti do 14ti, cili 9 hodin (samotne tlaceni odhaduju asi na 45 minut)

katkas1
30. zář 2010

@bona no tak o takomto porode sniva asi kazda 😀 😀 😀

prcekpet
30. zář 2010

ahoj,
tak u mne 1. porod = ctvrtek v 11hod. odesla hlenova zatka = zrovna jsem byla na gynde na prohlidce, v sobotu v 7:30 rano praskla voda a maly byl 13:15 venku, bez epiduralu, ale s oxytocinem a kyslikem na konci....kontrakce jsem nemela, PA na me kricela tlacte, kdyz mate kontrakce, ale ja nic necitila...proste prvni porod byl bez bolesti, ale s nastrihem a to bylo na tom vsem to nejhorsi :( celkem 5hod. a 15 min. 😀
2. porod - pondeli od 12hod. odchazel samy hlen, podle knizek, to jeste nemelo nic znamenat 😀, v utery rano v 7:30 😀 praskla plodova voda (na dvakrat), do 15min okamzite naskocily kontrakce co 3 min., do porodnice jsem prijela na 4cm otevrena a v 11:00 dopoledne byl synator venku, BEZ nastrihu, BEZ leku a jen s kyslikem...trosku to bolelo, samotne tlaceni cca 20minut, ale bylo to nekonecne 😀 celkem 3.5hodin ciste prace 😀
jestli jeste budu nekdy rodit, tak to uz asi nestihnu do te porodnice dojet 😀

zuzanocka
30. zář 2010

1. porod 11 hodin ukrutnych bolesti v 3 min. intervaloch (2:30 praskla voda, 13:30 som isla na stol, 2x zatlacila a mala bola vonku o 13:55)
2. porod (2:30 praskla voda, 6:50 epi, 8:55 druhe dieta) podla mna, keby nebolo epi, bolo by to to iste, co pri prvej 😝

kristinka123
30. zář 2010

16 hodin bolesti v 2 - 4minutovych intervaloch. No samotny porod - o 7.00hod som zacala tlacit a 7.10hod bola mala na svete 😉

bona
30. zář 2010

@katkas1 ved ja som aj nalezite vdacna za to, ze to takto prebehlo..🙂 naviac, ja som dni predtym vobec nemala ziadnych poslickov, ziadne bolesti, tu hlienovu zatku som tiez akosi nespozorovala..😅 az som sa divila, ci som ok.. 😀 Takze tak..a aspon sa teraz nebudem bat, ked sa rozhodneme nasej Terezke zaobstarat surodenca..i ked je pravda, ze kazdy porod, ako aj tehotenstvo moze byt ine..uvidime..🙂

elgereta
30. zář 2010

tak mě ráno ve 4:45 odtekla plodovka, do hodiny mi začaly kontrakce po 3 minutách, kolem 11 hod jsem šla na porodní sál a porodila jsem ve 13:28 🙂

malekacatko
30. zář 2010

tak pridam sa k megarychlym prvorodickam 😉 o 17:00 mi odtiekla plodova voda a to sme boli 80 km od domova u svokrovcoch na navsteve... Samozrejme ze som im nic nepovedala... Mangelovi som len povedala ze by sme mohli ist domov... Tak sme sa vybrali v aute som mu oznamila ze asi to bude plodova voda lebo sa to zo mna leje ako Dunaj Gabcikovo, o hodku cca 18:00 sme boli doma, mangelovi som nakazala vecerat lebo som ocakavala nejakych 10 hodin trapenia, ja som si medzitym umyla vlasy, o 18:30 sme boli asi v nemocnici.. Bolesti zacali asi o 19:00 a o 21:10 bol Simonko na svete.... Na porod mam uzasne spomienky az na to nestastne sitie 😢 😒 ☹

sayast
30. zář 2010

prvorodicka (39+0), rano zavedena tableta, nic se nedelo, ve 21:15 praskla sama voda, okamzite bolesti po minute az dvou, v 0:15 se slo na tlaceni, mala venku v 1:45. bez nastrihu, nepotrebovala jsem jediny steh. necvicila jsem s epinem, ani nemasirovala. mala 3050 g. potrhala me trochu az placenta kterou jsem mela prirostlou a rvali ji ze me 😒 . takze az na konec nadherny zazitek 😵 . celkem 4,5 hod

bocinka
30. zář 2010

prvorodička 39+6, vyvolání kvůli velikosti plodu - odhad 4 600 g... v osm ráno tableta, do půl hodiny bolesti v zádech a slabé kontrakce.... okolo jedné mi praskla voda, to nastalo to "pravé ořechové", v pět oxytocin na otevírání a malá se narodila 19:26 s váhou 4000 g a 54 cm... šla špatně s ručkou za hlavou, takže jsem byla uvnitř trochu natržená a zvenku jen jeden steh... 😉

vlastovka385
30. zář 2010

Prvorodička, 39+1, indukce kvůli hmotnosti plodu a vysokému tlaku, první tableta v 9:30, nic se nedělo, 2. tableta v 11:30, mírné bolesti jako na MS, ve 13:30 klystýr, na WC mi odešla zátka, pak jsem byla ve sprše, tam to bylo super, po návratu na pokoj někdy před druhou nález 5 cm, píchnutá voda, pak mě položili na bok, nastoupili silné kontrakce po minutě, trvaly 20 minut, pak jsem řekla, že chci epi, bo to byl masakr, ale asistentka že žádnej nebude, že jsem na 9 sm a šlo se na tlačení, 14:28 byl Tibiček venku 😉 . Takž od první tablety 5 hodin, ale bolesti cca 30 minut 😉

bocinka
30. zář 2010

@ladybugie ježíš a to já nadávala... že se sekli o 600 g... u tebe o kilo a půl... 😅

bocinka
30. zář 2010

@vlastovka385 táááková závist... tsss.... 😀 😀 😀

bocinka
30. zář 2010

@vlastovka385 a kolik teda malý vážil???

vlastovka385
1. říj 2010

@bocinka No odhad byl přes 4 kila, Tibor měl 3,85. Já jsem nejdřív nechtěla na indukci, ale moc se se mnou nepárali, měla jsem tlak 140/80, otoky jako čuně, dítě velké, takže indikace k indukci. Naštěstí mě doktorka uklidnila, že jsem krásně nachystaná dole, že to půjde bez problémů vyvolat, a taky že jo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru