Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

margotg
1. lis 2010

@marika1977 mě by to až tak nevadilo, ale znáš mužský, ty si na tom zakládají 😝

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka no možná sem mohla nevím ale raději jsem si to netroufla... pak mě to ale mrzelo. Na koupáku nebyla jediná těhulka a já neměla plavky v celku a dvoudílný se mi v těhu nelíbí.

dlabinecka
1. lis 2010

@alzbeta.hod tak to jo, já myslela jestli jsi neměla nějaké potíže. i když je pravda, že moje sestra rodila vloni v srpnu a taky se nekoupala, máme bazén na zahradě u našich, takže by to bylo jedno, ale ona měla myslim strach z teplotního šoku 🙂

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka taky tak nějak a taky z infekce

marika1977
1. lis 2010

@margotg ved to je najhorsie...ale muz to zobral v pohode ale v kutiku je velmi sklamany,ja to na nom poznam...mne je to dost luto lebo som sa potesila synovi co uz.... 🙂 aspon kebyze nemusim do nemocky... ☹

margotg
1. lis 2010

@marika1977 ale ještě můžete sedm týdnů doufat, dokáď to nejni venku... 😉

marika1977
1. lis 2010

@margotg ano 😀 uverim az ked sa narodi....ale ja to uz neriesim,uz nech je co ma byt,len nech je zdravucke peknucke... 😉 niesom jedina s tolkymi babami 😀 😀 😀

grej
7. lis 2010

Tak mě začaly bolesti v devět ráno a stupňovaly se až do jedenácti večer, kdy už jsem měla kontrakce po třech minutách a odešla mi hlenová zátka. Tak jsme jeli do porodnice, kde mi při vyšetření protrhli vodu, takže si mě tam museli nechat, ačkoli by mě nejradši poslali domů. Celou noc jsem měla kontrakce po těch 3 minutách, až do šesti do rána, kdy už mě vzali na klystýr. Kolem půl osmé jsem šla na sál, ale malá se cukala, vylezla až v půl desáté ráno. TAkže děs běs 😉

Teď mám pár dní před druhým porodem, ačkoli jsem po tom prvním řekla, že do dalšího už prostě nejdu. Nejsem žádná cimprlína, ale ta bolest byla příšerná 😉 A teď už se nemůžu dočkat, kdy malej vyleze. Už dva měsíce mi hrozej předčasným porodem a kde nic tu nic...

Doufám, že mi praskne voda a bude to rychlovka...

milovani
7. lis 2010

ahoj, ja jsem mela vyvolavaci porod . malou jsem prenasela deset dni. junak me porod vyvolali v sedm rano a mala se narodila ve dve odpoledne. jinak kontrakce jsem mela ze zacatku po peti minutach pak potrech a po nekolika vterinach. ale ted mame doma holcicku .a je zdrava a krasna

sofia27
8. lis 2010

ahoj grej, mozno ta potesim, mne prvy porod vyvolavali dva dni a potom som porodila asi za 7 hodin, a teraz druhy zacal prasknutim vody o siestej vecer, o osmej sme dosli do porodnice a o deviatej sa maly narodil, bolo to odliadnuc od bolesti pri tlaceni a zasivani uplne super🙂 tak snad aj u teba bude druhy porod o poznanie rychlejsi🙂

rebinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miarosa
10. lis 2010

Můj porod rval neskutečných 36 hodin, v pondělí večer v 8 hod. mi praska voda, zrovna kdyz zacali davat novy serial 😀 sakra, tak hned do porodnice a tam sem trpela az do stredy, kde jsem ve stredu ranov v 7:53 porodila naseho milacka, no ale takovy porod sem fakt necekala, jeste sem si rikala jako tehotna, ze jestli to bude strasny tak 12 hodin snad neak preziju, ale tohle predcilo me ocekavani 😀 nikomu nepreju a preju jen rychly a pohodovy porod bez problemu. 🙂

lucy1990
10. lis 2010

Tak mne ako prvorodicke trval porod neuveritelne kratko, ledva sme stihli dojst do porodnice, 00:50 som sa zobudila ze lezim v mlacke, praskla mi plodova voda a 1:52 bola mala na svete 🙂

kasa
10. lis 2010

@miarosa tak koukám,že jsi taky dlouho rodila,no u mě to museli nakonec po 54hod ukončit císařem,průběh stejný,po prasknutí plodovky,taky doma mi začali porod vyvolávat ,ale protože kontrakce sílili a já jsem se neotvírala,ale hlavně Vojtinek začal mít problémy s ozvičkami ,tak nakonec už nečekali a narodil se císařem.

miarosa
11. lis 2010

@kasa Cože???? Tak to klobouk dolu protože v dnesni moderni dobe takhle dlouho rodit mi pripada opravdu neskuteny. Ten den co mi praskla voda sem cely den litala po doktorech, kontrola v porodnici, pak mi rekli ze kdyz mas vadu srdce od narozeni, tak sem mela mit predoperacni vysetreni atd. takze sem schanela ten den jeste tisic vysetreni, kdyby nahodu, kardiologie, ani moje gynekolozka me na to ¨neupozornila, kdyz sem ji to rikala. Proste strasny, takze si myslim ze z toho celeho dne mi praskla voda, pak mi doktro na problematicke porody rikal ze tam miminko melo jeste tyden zustat, ze by porod probehl rychleji. po 30 hodinach od odtoku plodovky jsem si rikala ze to vydrzim maximalne jeste 10 hodin a pak tam zacnu hystericky rvat at to v tech neskutecnych dlouhych bolestech odrodi za me, ale nastesti to prislo rychle. Takze fakt nechapu jak te mohli tak dlouho trapit a jeste to zkoncilo takhle. Ted jsem docela rada, ze jsem zazila porod klasickou cestou, ze vim jake to je a bez epiduralu. Jeslti bude neake priste tak chci byt nadrogovana, nebo i ten cisar. Chci se zeptat kde si rodila, kde jsou ty nejhorsi mucitele 🙂 ? A fak si nedokazu predstavit jak si to zvladla, ses fakt sikulka 😉

mircalla
11. lis 2010

@kasa moje nervy...chuda....to ta tolko trapili?? ved to je snad stredovek toto. a take cosi je totalne nebezpecne pre matku aj dieta

kasa
11. lis 2010

@miarosa rodila jsem ve Vítkovicích v Ostravě,říkali že můžou čekat až 72hod od odtoku plodovky,bylo to hrozné,ale přístup personálu byl hezký.To si nemůžu stěžovat 😉 😉 😉 😉

lenka311
11. lis 2010

Mne začali kontrakcie o 21.30- v piatok a porodila som až v sobotu o 22.50!

vlcek
11. lis 2010

ahoj,já jsem ležela už 14 dní před v porodce,měla jsem stále křeče a bolesti břicha a zad,v po mi vyndali steh z čípku,vod út prosakovala plodová voda a ve st jsem začla krvácet,v 18h.po večeři na stojáka,nomohla jsem bolestí ani sedět jsem oznámila sestřičkám že už to nevydržím,převezli mě na sál,píchli mi vodu a dali kapačku s oxytocinem a Anička se narodila 19.25,byla hlavičkou dolů a Jeníček 19.30,byl napasovanej mezi žebrama,tak mi trošku pomačkali břicho 😎 a narodil se koncem pánevním.naštěstí byli malincí,tak to šlo 😝 .

miarosa
11. lis 2010

@kasa Tak to si měla i silného chlapečka, mě říkali že když odtéká voda, tak se už kazí a dítě v ní nemá být déle jak 32 hodin, a vidiš lhali mi, protože neznám nikoho kdo rodil dýl než ty 😉 Každopádně je to neuvěřitelná doba být v takových bolestech tolik hodin. Uvažuješ ještě v budoucnu o dalším miminku? Já si říkala už nikdy, a možná mě to zase chytne 😀

aduskatt
11. lis 2010

u mna vsehovsudy hodinu a stvrt🙂

meo
11. lis 2010

Ahojky, já jsem to měla docela rychlý, chytli mě bolesti ve 3:30 ráno, do porodnice jsme jeli až v 6, protože jsem měla kontrakce po 8minutách a zdálo se mi to brzo. No ale na přijmu v porodnici už jsem měla po 3minutácha že už jsem otevřená na 8cm. Takže 9:06 už byla na světě - dohromady 5,5 hodiny

kasa
12. lis 2010

@miarosa no chceme ještě druhé,ale po císaři se stejně ted nemůžeme pokoušet 2roky musí být pauza.A pak uvidíme jestli to ještě půjde,Vojtinka máme po umělém,a tak uvidíme.

tomickoval
12. lis 2010

AHOJTE
tak ja rodila prvni dite 2hodiny a druhe 1hodinu po prasknuti vody 🙂
pokazde mi ho vyvolali,kontrakce mi zacaly hned jak mi ju praskli.ale hodinovej porod byl horsi,jako bolesti,byly o hodne silnejsi.

f161
14. lis 2010

Mě praskla voda v 17:30,bolesti ze začátku žádné, až později začaly postupně sílit a ve 3.40 se malinkej narodil🙂 Myslím, že to byl velmi silně emotivní a pro mě krásný zážitek. Přeji všem rychlé a co nejméně bolestivé porody🙂)

ivetkab.
14. lis 2010

Ahojte, ja som mala prvú kontrakciu o 13,30 a o 17, 28 sa nám narodilo krásne chlapčiatko. Vodu mi museli prepichnúť. Nespoliehajte sa na to, že keď vám začne prvá kontrakcia, že ešte si posedíte doma. Teda aspoň nie tie maminky, ktoré budete rodiť prvý krát. U niekoho trvajú kontrakcie aj 24 hodín, ale v mojom prípade 4 hodiny úplne so všetkým. Držte sa maminky...

avelina
15. lis 2010

Ahojte! Jsem prvorodička a porod šel jako po másle! První kontrakce začaly ve 2h ráno a daly se v pohodě vydržet. V půl deváté jsem byla přijata v porodnici, s kontrakcemi co 7 minut, ale stále jsem se smála a dobře bavila. Dokonce, když mě viděli, tak uvažovali nad propuštěním, ale jak si tam sáhli, zjistili, že jsem na 5cm a utíkali převlíkat tatínka 😀 . Smát jsem se přestala v půl 11, to mi praskla voda, po prohlídce lékařem a malá byla na světě ve 13.22 ukázkovým porodem. Nenechala jsem si dát žádnou medikaci, nechtěla jsem prasknout vodu, chtěla jsem přirozený porod a krásně se povedl. Nejhorších bylo posledních 5 minut. ( na bolest si už nepamatuju, ale vím, že jsem stihala trochu nadávat personálu, co mají a nemají dělat🙂 )
Rodila jsem bez nástřihu, měla jsem jen dva vnitřní stehy, dále jen povrchové poranění kůže. Jedla jsem lněné semínko, pila maliník, dělala masáž hráze, ale hlavně jsem cvičila s epi-nem. Všechno to krásně pomohlo. Na porod mám krásné vzpomínky. Malá měla 3400g a obvod hlavičky 33cm. Jen pro představu jsem velmi hubená, kalhoty mám 34, a dítě to na mě bylo pěkně velké.
Můžu jem poradit - cvičte, masírujte a při porodu hlavně klid a všemu nechat čas, tak jak miminko potřebuje. Snažte se to užít, těšit se na miminko, vždyť je to jen párkrát v životě!!!!
Hodně štěstí a zdraví všem!!!

ninouche
15. lis 2010

@avelina 😉 mam podobne pocity ze sveho porodu, i kdyz byl delsi - ale v leccem shodny s tim tvym: tedy - prvorodicka, drobna a hubena, pila jsem malinik, jedla lneny seminko a cvicila s epi-nem... a na porod mam fajn vzpominky 😕 🙂
V 1 hod v noci mi castecne odtekla voda, za hodinu zacaly slabe kontrakce, o pul sedme me prijali v porodnici uz s kontra po 6-7 minutach, zhruba do poledne jsem byla vysmata, ze se tomu smala i PA... Odmitla jsem, aby mi praskli vodu "pro urychleni" (dikybohu, ze to slo odmitnout), rodila jsem bez epiduralu, bez hormonu. Kdyz mi praskla voda samovolne asi ve tri, pak uz byly kontrakce velmi silne. Stravila jsem posledni hodinu ve sprse, dula mi masirovala zada, manzel psychicky podporoval 🙂 Druha doba porodni u me trvala asi 5 minut, mala byla venku na dve kontrakce, bez nastrihu, bez poraneni (jeden vnejsi steh, pry mala oderka). Vazila 3160g a hlavicku mela 32cm.
Jo a porod teda od odtoku prnvi casti vody trval 15,5 hod 🙂

carole
19. lis 2010

Můj porod trval 18 hodin. Oproti porodnímu plánu jsem musela přistoupit na infuze hormonů a rozsáhlý nástřih. Velmi mi pomáhala svou přítomností má dula. Pomalu ale na bolest zapomínám ,jako všechny rodičky, a jsem ráda , že už je to za námi.Přeji všem nastávajícím maminkám především zdravé narozené miminko 🙂 Délka porodu není až tak důležitá...

evickapooh
19. lis 2010

3 hodiny aj s leuskou aj s noemi

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru