Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

miroslava72
23. únor 2009

Ahojte.
Tak ja som zacala uvazovat o tom,ze to uz na mna prislo asi o polnoci. Kontrakcie neboli,len rovno tlaky,tak som si nebola celkom ista,ci je to uz ono.O 00.30 sme volali taxik,asi o 00.45 sme dorazili do nemocnice,dali ma na monitor,vtedy zacali este vacsie a silnejsie tlaky a kontrakcie,ledva som sa stihla nadychnut,tam praskla voda a o 01.33 bola mala na svete.

Pri synovi som tiez odisla do nemocnice o polnoci sanitkou,pustili mi vodu a o 01.55 sa narodil.

Oba porody som mala rychle.Ked porovnavam,tak druhy porod bol bolestivejsi.

lenkabu
23. únor 2009

O půlnoci praskla voda, od 2:15 kontrakce, Vanda se narodila ve 4:44 🙂

jasumat
23. únor 2009

Ambret- štvrtý si ani nestihneš vychutnať a užiť 😀 😀 😀
Tak ako ja Tomáška- od prvých kontrakcií po narodenie cca40 minut.

Treba piť maliníkový čaj, jesť ľanové semiačka a papkať homeopatiká 😉

wsmoulinkaa
23. únor 2009

a nikoletka?????? nevíte někdo něco o ní????

f.miracle
25. únor 2009

Můj porod byl vyvolávaný, protože jsem měla týden po porodu. Do nemocnice jsem nastoupila ve čtvrtek v sedm hodin ráno, v osm hodin ráno jsem dostala první tabletku, po dvou hodinách druhou, dostavily se jenom takové nepravidelné bolesti podobné menstruačním. V půl jedenácté v noci mi odtekla plodová voda a po půl hodině začaly kontrakce po pěti minutách, zhruba od páté hodiny ranní pak po dvou - třech minutách. Náš chlapeček se narodil v pátek pět minut před druhou hodinou odpolední císařským řezem; suma sumárum počínaje od odtoku plodové vody trval můj porod zhruba 15 hodin.

marooshka
27. únor 2009

První porod trval asi 10 hodin, druhý porod byl vyvolávaný - v 8 hodin ráno nástup do porodnice do desíti se rozjely slabé kontrakce, v deset hodin mi praskli vodu a ve 2 se prcek narodil a třetí porod - dopoledne jen náznaky, nic hroznýho, v poledne jsem ještě jela autem na oběd (jako řidič 🙂 ), potom už se to trochu rozjelo, ve tři hodiny jsme vyrazili do porodnice a ve čtvrt na 5 byl malej na světě 🙂 takže třetí porod fakt rychlovka, od prvních silnějších kontrakcí tak 3 hodiny 🙂

marku
27. únor 2009

38+6tt -ráno v 10h mi začala odcházet slabounce plodová voda, ve 23.30 mi rupla plodovka úplně a ihned do minuty začaly kontrakce po 2 minutách malý se narodil 7,00h...takže celý porod trval (když budu počítat od začátku bolestí) 7,5 h.

hankka
27. únor 2009

První porod devět hodin, druhý porod čtyři hodiny.

petronelie
27. únor 2009

O půlnoci mě začalo pobolívat bříško, ve vaně odešla plodovka tak ve 3 ráno, kolem 4 jsme dorazili do porodky a v 6 byl malý na světě. Celkem tedy 6 hodin, samotný porod hodinku. Pohoda jazz.

gogogo
2. bře 2009

AHOJTE J SOM NESTIHLA PRECITAT VSETKO ALE MOJ POROD TRVAL 16 HODIN...DOTERAZ NEVIEM CI JE TO NORMALNE

mirri
3. bře 2009

kontrakce mi zacali v osm vecer co 5 minut,od 10 hodiny co 3 min a maly se narodil v 10 rano.takze celkem trval 14 hodin...

fodorka33
3. bře 2009

mne dali infuzku na vyvolanie o 13:00 a porodila som o 20:15....takze 7hodin aj nieco 🙂

ivis
3. bře 2009

porod 12hodin, v 1h ráno se něco začalo dít- opakující se kontrakce, v 6h ráno jsme dorazili do porodnice, brutus bolesti začali kolem 11.30 a v 13.00 byla Lucinečka na světe.

berus
3. bře 2009

v 5 ráno začly kontrakce, Matýsek se narodil 10 minut po půlnoci, takže 19 hodin
ale takovej porod bych brala i jako druhej 😉

hancas
3. bře 2009

můj porod trval 14 hodin rodila jsem dvojčátka,ale brala bych jeětě jednou takový porod byl bez problému a strašně krásnej tážitek.Pokud to půjde rodtě přirozeně.
Hodně štěstí

ditka1
3. bře 2009

moj 12hodin,vyvolany porod,ale suuuper zazitok,aj dalsie babo chcem. 😉

mousa
3. bře 2009

Mě první bolesti začaly kolem poledne, potom trochu polevily a začaly zase okolo 16.té a od té doby už to byl mazec a malý se narodil ve 4 ráno 😝 .

adelinka
4. bře 2009

ahojky tak jsem brouzdala a rekla si dam i ja prispevek 😀

muj porod trval 16h.30.12.me ve 21.15 praskla voda a ja by stastna ze uz se konecne pojede pac jsem 10 dni prenasela.prvnich 10h.byly kontrakce po 5 min.pak 4hod.po 3min.pak dr.dosla ze se porad nic nedeje a ze nejsem otevrena a tak jsem dostala injekci za chvilku dalsi..po patnacti hodinach v porodnici me rekli at si lehnu ze me daji kapacku a pak jsem dostala druhou..bolesti uz jsem nemohla vydrzet..pak se po 16hodinach narodil petrik priduseny pac jsem ho nemohla vytlacit.mej 56cm a 4250g........>od te doby jsem presvedcena ze druhe mit nechci..nejen ze jsem mela skarede tehu ale i porod.po porode nasledovalo cviceni vojtou a genetika a ruzne vysetreni..do 3 mesicu jsem chodila s petkou i 3x tydne po doktorech..v 9tydnech byl kvuli zvraceni na operaci v brne...ted uz chodime na kontrolu jen obcas a petan je zdravej kluk 😀 milacek muj

preji vam krasne tuhu a krasny porod.. 😉

l3nka
4. bře 2009

Mne o 11.00 nič nebolo kontrakcie také slabé, že som myslela, že ma pošlú domov... A 11. 45 som už pozerala na malinkú 🙂

boobinka
4. bře 2009

Rano v 5h praskla voda, v 6h uz jsme byli v porodnici s kontrakcemi, zatim se to dalo. Pak me dali nekolikrat oxytocin a to uz bylo nesnesitelne. Nechali me mordovat se do osmi do vecera... no a ve 20:30h vecer se cisarem narodil maly. Nechtel sestupovat. 😉

boobinka
4. bře 2009

no a kontrakce od rana pravedelne po dvou minutach 🙂

martinka79
4. bře 2009

ahojky i já přidávám svůj popis rychlých porodů.
první porod celý den mírné jakoby menstruační bolesti křížové příjezd do porodnice v 19hod a stupňovité boesti od 21hod. do 24hod. potom pomalé otvírání a samovolné vyprazdňování. dcera přišla na svět 01.50hod pohodově rychle i s několika humornými dialogy s lékaři. 😀 mezi kontrakcemi.
druhý porod stejné křížové bolesti v 04.00hod. příjezd do pordonice v 8hodin okamžité přijetí na porodní box. ovšem bez klystýru a to byla muka pro moji osobu. sny vykoukl na svět v 9.58hod neodolala jsem a op+t pobavila personál na sále. 😀

fodorka33
5. bře 2009

mne dali infuziu o 13:00na vyvolanie bolesti...tie mi zacali o 13:30 a trvali az do 20:15ked sa moj drobcek narodil...

bertica.h
5. bře 2009

moj prvý trval presne 12hodín a 7minut 😀 😀

o 11hod.dopolko mi odtiekla voda,o 23:07 sa narodila Viktroka
bolesti začali až okolo 17tej..ale aké.. 😀 😀 museli mi vyvolávať porod..
dúfam,že druhý bude rkatší a menje bolestný

samesova
5. bře 2009

ahojte,u mna to bolo pri oboch dost rýchle.Dominika sa mi narodila asi 2 hodiny po odtečení plodovej vody a pri malom Igorkovi mi ju lekar pustil s tým,aby som sa ešte prešla,ale na to som už nemala čas,lebo sa pýtal hned von s rekordnou váhou 5250g a 57cm. 🙂

samesova
5. bře 2009

druhý pôrod je úplne super,ved nakoniec prvé dieťa robí cestu a menej to aj bolí 😝

maja.xx
5. bře 2009

celkem 14 hodin, prvních 8 hodin v poho, pak po provokačce a klystýru se to pěkně vystupňovalo 😖 a jelikož jsem téměř dva dny nic nejedla, tak jsem byla slabá jak čaj, ještěže tam byl můj drahý a aktivně pomáhal. Ale do druhýho jdu, ale před tím se nacpu 😀

noemi26
6. bře 2009

Tak mě kontrakce začaly ve tři odpoledne, o 7 jsme jeli do porodnice a o půl jedné v noci se Elenka narodila 🙂

spetra
6. bře 2009

tak u mě rychlovka, od první kontrakce (nastoupili mi rovnou po 1,5 minutě) 3 hodiny a 20 minut - přenášela jsem 9 dní...

leonik
6. bře 2009

tak mně trval první porod 15h, druhý 12h. Oba měly stejný průběh. Ráno odtekla plodová voda, děti se narodily až večer. Při obou mi píchali oxytocin na posílení kontrakcí. Druhý porod byl ke konci horší, malý šel špatně ven, měl 4,2kg 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru