Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

andrejka1983
19. lis 2010

moj bol zaujimavý....🙂 4 dni mi ho vyvolavali a ja nie a nie porodit, žiadne tlaky ani bolesti a nakoniec na 5 den som večer o 19.00 dostala kontrakcie a okolo polnoci som šla rodiť, ale nešlo mi to...☹ tak sa robil rýchlo cisarsky a mala bola na svete ...poviem vam ,zažitok na celý život

alzbeta.hod
22. lis 2010

@andrejka1983 mě nevyvolávali ale zážitek skoro stejný. Taky jsem šla na sál asi v 19hodin a v 20:08 byla malá venku císařem. Naštěstí. Ale bolesti byli od rána

alzbeta.hod
22. lis 2010

@ninouche Já ani nevěděla že mi jde píchnout vodu, ale asi i musel protože sem neměla ozvy... a voda byla nakonec i zkalená.

baradisk
22. lis 2010

me vyvolavali porod od patku a narodil se az ve ctvrtek dopoledne 😒 takze mam super zazitek do konce zivota 😀 😀

andrejecka
22. lis 2010

tak ja som mala velmi rýchlý porod, prišla som do porodnice, lebo som bola dohodnutá s lekárom, bruško trošku pobolievalo ale žeby to mali byť kontrakcie ma nenapadlo, na príjme mi povedali že sa mam ponahlať na sál, prišla som a za dve minuty bola dcerka na svete, vtedy pan doktor povedal že keby všetky ženy takto rodili na svete bude vela detí

alzbeta.hod
22. lis 2010

já to měla v celku taky rychlý ale to jen díky akutnímu císaři, kdyby čekali než se otevřu tak nevím jak dlouho by to bylo. Rodila jsem dohromady 16 hodin ale bolesti na prodýchání jsem měla asi 3 nebo 4 hodiny. I tak se k tomu ráda vracím a těším se na další.

alzbeta.hod
22. lis 2010

@andrejecka závidím... fakt

hlavinka
20. led 2011

Tak muj porod trval zhruba 3 dny

booklover
20. led 2011

ja mam porod opisany v clanku, ale asi o 22hej zacali nepravidelne krcovite bolesti chrbta, o 3tej rano zacala odtekat plodova voda a 11:37 sa narodila dcera. medzitym som aj driemala, aj som cestovala do porodnice, bola som v sprche a na monitoroch, predychavali sme s manzelom, masiroval ma... ubehlo mi to rychlo a vela si z toho nepamätam.

olii
20. led 2011

Voda mi praskla v 17h, nastupovala jsem na porodni sal v 18:30h otevrena na 4 cm, dr. rikal, ze do pulnoci mame odrozeno... od 3.h ranni uz mi bylo vsechno jedno 🙂, v 5h me zacal dr. strasit klestema a v 5:39h se nas kulisek narodil akutnim cisarem... jeste v porodnici jsem si rikala, ze rodit bych sla klidne hned znova 🙂, s pribyvajicim odstupem casu se mi do toho nejak zas tak moc nechce... teda kdyby porod trval od tech 18:30 do pulnoci, tak klido, to bych rodila porad 🙂. Rikam si, ze kazdy porod je jiny, takze treba ten pristi bude uplna prochazka rajskou zahradou 😀.

pavlicka
20. led 2011

První porod v deset večer praskla plodová voda, v jedenáct začaly kontrakce a my byli v nemocnici a ve 2:12 byl David na světě. Druhý porod ještě rychlejší, kolem jedenácté v noci začaly bolestivé kontrakce (přes den poslíčky), v jednu odjezd do porodnice, tam už se nic moc nestíhalo, jen monitor, píchnout vodu a ve 2:16 byl Tonda tady. Škoda, že to nestihl o čtyři minuty dřív, jako brácha...🙂)

akiminka
27. led 2011

voda prasklave středu v půl 2 odpoledne a porodila jsme ve čtvrtek v 0:40 , neotvírala jsme se ,museli mi dát nějaký čípky a injekce na vyvolání ,a první bolestli začali asi až v 7 večer

babulinkab
6. únor 2011

První porod o půlnoci praskla voda, v 5.40 byl na světě.
Druhý porod o půlnoci praskla voda, nic se nedělo, v 7.00 ráno tableta, v 9.41 na světě.

lencaj
8. únor 2011

@hlavinka Tak to jsme na tom stejně

sany001
13. únor 2011

ja som rano o pol osmej dostala kontrakcie, ako prvorodicka som samozrejme, moc netusila co to je so mnou tak som som si stopovala 3 hodky kontrakcie a do porodnice som sla o 11.00 rano a o 12.30 bol vonku..do 12.00 som bola na monitorovani plus ocista a na sale som bola 11.45 a kym mi stiekla infuzia bol maly stupel vonku cize rodila som 45 minut nic hrozne

aduska181
18. únor 2011

ja som dostala bolesti o 20:00 v piatok z nicoho niic hned skocili na kazdych 15 minut. sli sme do nemocnice manzela mi poslali domov ze to moze prist aj na druhy den. pred polnocou mi v nemocnici odtiekla voda to som uz volala manzelovi nech sa vrati🙂)) maly sa narodil 6:40. ale od pol noci som uz mala sakramentske bolesti. ale da sa to zvladnut, ked mi maleho dali do narucia vsetka bolest bola prec.

marketa23
25. únor 2011

TAk můj první syn, kontrakce s hlen zátkou kolem 03.00hod v sobotu, v 16.00 odtekla plodová voda a narodil se ten samý den v sobotu 23.25.
A druhý syn,hlen.zátka taky odešla kolem 03.00 v úterý, V 09.00 mi píchli plodovou vodu a 09.50 byl malý na světě.
Přeji krásný a bezbolestný porod, a ať jste zdraví 🙂

iwka123456
25. únor 2011

Mne zacali kontrakcie rano o 8, ale boli velmi slabe (netusila som, ze uz to ide 😅 ) tak az o pol11 som zistila, ze aha tak uz sa daco deje o pol 12 som prisla do porodnice najprv ma chceli poslat domov,ze sa mam vratit vecer,ale potom si ma tam nechali a dobre urobili...lebo presne o16:00 sa narodil Andrejko...posledne dva cm sa mi dootvorili za necelu minutku a drobcek bol na 2 zatlacenie vonku, takze vsetko bolo take neskutoce rychle, ze na porod spominam vazne s radostou 🙂

brunko
25. únor 2011

ja som začala mať bolesti okolo 13.00 a malý sa narodil 18.15. ten istý deň, takže to netrvalo moc dlho na prvorodičku 🙂

kathuska
25. únor 2011

První zaznamenaná kontrakce v 11 dopoledne v neděli a malý se narodil v 6:19 v pondělí ráno. Opravdu bolestivé to bylo cca od 8 večer v neděli (po 5 min). Celkem tedy cca 19 hodin bolestí. Otevřela jsem se pak během 5 hodin na hekárně a tlačení už byla super rychlovka během asi 10 min, a to bylo to nejlepší 🙂

exupery
25. únor 2011

Rano po prebudeni mi odisla zatka,po hodine zacali krce,ako ked som mala dostat menzes ,trvalo to asi do tretej,osprchovala som sa horucou vodou,a kedze krce zosilneli a boli castejsie,vedela som,ze asi uz je cast,prichystali sme sa do nemocky,najedli,dali kavicku s mm a prisli sme akurat....stahy kazdych 5 min,-bolo 18:30,ked ma brali na prijem a mala sa narodila 20:49,vodu mi praskli v nemocke.

elviie
25. únor 2011

Můj porod trval 14 hodin, okolo poledne mi protrhli vak plodových obalů a druhý den v 02:17 se narodila malá akutním císařským řezem.

lumimi
25. únor 2011

som rano o piatej sla na wc, cestou naspat do posteli som ucitila ze mam nejak moc mokro, tak som sa vratila na zachod, a kukam ze mam uplne premocené a ružové nohavičky - tak som sa zlakla, o desat minutmi odišla zatka, tak sme vyrazili do nemocky, cestou som zacala citit pravidelne stahy po troch minutach, ale neboleli absolutne, v nemocnici si ma hned nechali,, kontrakcie neboleli ale zacali boliet okolo jedenástej a boli stále po dvoch minutach, a boleli a boleli až do tretej, kedy som porodila a porod z toho vštkeho asi bolel najmenej a trval najkratšie. takže suma sumárum 10 hodin s tým že to fakt bolelo nejaké 4 hodinky - podotýkam ze som rodila bez epiduralu.

littledevil
25. únor 2011

Mne porod vyvolavali o 7:30 mi dali vyvolavacku a 11:30 sa maly narodil.

zuzik28
25. únor 2011

První porod: plodová voda mi začala velice pomalu odtékat v pátek večer (spíše odkapávat), jinak nic, asi kolem jedné hodiny po poledni (v sobotu) slabé kontrakce, ale hodně nepravidelné a skoro bezbolestné. Ve tři hodiny příjezd do porodnice, rovnou s nástupem. Malý se narodil 19:38 (3500 g) Kontrakce byly pořád relativně snesitelné, ale víc intenzivní byly asi hodinku před porodem, takže vlastně pohodička i rychlovka.
Druhý porod: úplná rychlovka 😀 V pět hodi ráno příjem v porodnici a v 7:09 byla malá na světě (3650 g). Plodovou vodu mi praskli 5 minut před narozením Kristýnky. Druhý porod byl rychlejší, ale myslím že více bolestivý. Kontrakce trošku silnější, ale je pravda, že si pamatuju v podstatě jen jednu...tu poslední před samotným tlačením. Takže taky dobrý...ale musím říct, že mě o dost víc bolelo samotné tlačení, resp. hráz....brrrr
Ale jinak oba porody krátké a krásné.

danach29
25. únor 2011

no mne sa to uz blizi este tri tyzdne do terminu a mam strasne strach....myslim ze to bez epidural nezvladnem...

ivka1603
25. únor 2011

ja mám v čerstvej pamäti môj posledný pôrod z apríla 2010....prvé slabé kontrakcie mi prišli o 10:20 a Rastík sa narodil o 10:50hod. ..takže dokopy asi tak polhodinka, mám z toho len pekné spomienky 🙂

bartas
25. únor 2011

ahoj já rodila 20,5 hodiny,ale mám na to jen ty nejkrásnější vzpomínky

ivka1603
25. únor 2011

@danach29
neboj sa, zvládla by si to aj bez epiduralu......ja som si ho nepýtala ani raz a rodila som 3x a prežila som to bez akýchkoľvek následkov 😀 Je pravda, že po poslednom pôrode sa mi značne posunul prah bolesti, takže znesiem väčšie bolesti pri mrche, bolesti hlavy aj zubov...... 😉

marku
27. únor 2011

první porod-voda odcházela od rána,ale 23,30 první velké kontra a v 7,00 ráno se malý narodil=takže celkem 7,5h-ale by lto komplikovaný a hodně vysilující porod 😒
druhý porod-vyvolávaný 7,30 tableta a malý se narodil 11,51-takže 4,5h-silné kontra,ale uběhlo to rychle 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru