Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

dlabinecka
27. říj 2010

@martina2001 To znám :-/ v 0:00 odtok plodové vody, ve 2:30, první kontrakce, v 9:00 otevřená na 1prst!!! -kapačka oxytocinu -nic moc. Šílené bolesti. Při kontrakcích se malé zastavovalo srdíčko, takže poloha na zádech a připojená na monitor- nakonec dlouhých 13 hodin-nesnesitelné!!!! ve 21:30 jdeme tlačit, otevřená jsem na 8. Nejde to, odpadávám, jsem na kyslíku, přestávám vnímat svět. nakonec přiběhl jiný doktor a "vytáhl" malou kleštěmi ve 23.07!!! Myslela jsem, že je to moje poslední chvilka.....

alzbeta.hod
27. říj 2010

@happy8051 J8 neabsolvovala nic z toho. Jen sprchu. Ani klistýr a ani míč jsem neměla. Asi by ani nebylo co, jedla sem naposledy snídani a pila v poledne takže jsem byla totálně prázdná.
Já myslela že mě zabije poloha na boku se zvednutou nohou, abych se otevřela ale nic se nedělo, takže nakonec podepsat papíry na císaře a hurá na to. NOrmálně jsem se na to těšila.

alzbeta.hod
27. říj 2010

@dlabinecka úplně s tebou soucítím...

dlabinecka
27. říj 2010

@alzbeta.hod Děkuji 🙂 Chápu, také jsme zkoušeli na boku - i tlačit. Nebylo to k ničemu. Malá kolabovala, strašně jsem se o ní bála. O císaře jsem prosila, ale marně. Nikdy to té doktorce neodpusím....

alzbeta.hod
27. říj 2010

@dlabinecka měla jsem to samé ale u mě se nic nedělo, kdybych se otevírala asi by mě taky trápiliale takhle dr řekl že malá musí okamžitě ven. Takže já ani netlačila.

dlabinecka
27. říj 2010

@alzbeta.hod Já jsem se otvírala neskutečně pomalu a to jen díky kapačce oxytocinu. Bylo to příšerný. Zajímalo by mě jestli druhý porod bude taky tak příšerný.

alzbeta.hod
27. říj 2010

@dlabinecka pořád jsem čekala jak silné mohou být poslední kontrakce... nakonec po píchnutí vody a kapačky oxitocinu jsem myslela že umírám... dýchat prostě nešlo. Bolest neuvěřitelná a bez přestávky. Chtěli mi píchnout do páteře mezi kontrakcema ale já žádný MEZI nepociťovala. Bolesti nonstop.

dlabinecka
27. říj 2010

@alzbeta.hod Jo - a tohle jsem měla tak asi deset hodin. Nebýt manžela, tak se udusím, neustále mi připomínal , "at proboha dýchám" !!!!

alzbeta.hod
27. říj 2010

@dlabinecka to mi připomíná mě... já při kontrakci zadržovala dech.... nevim proč. U mě byl manžel jen chvilku než mě odvedli na operační sál. Já tyhle bolesti měla půl hodiny a jsem ráda že tak krátce,víc si nedovedu představit. To tě fakt lituju.

joveta
27. říj 2010

Ahoj, tak ja na svoj pôrod spomínam veľmi pekne. Prišla som do nemocnice ráno o 6.30 - mala som naplánovaný pôrod. O 7.30 mi dali tabletku na otvorenie, o 8.00 mi prepichli plodovú vodu, o 8.30 mi dali injekciu na vyvolávanie, približne o 9.00 som pocítila prvú kontrakciu - takú slabučkú, o 9.30 som bola otvorená na štyri prsty. A od tej 9.30 som začala mať pravidelné kontrakcie. Moja maličká Alžbetka sa narodila o 9.45. Čiže všetci sa smiali že som rodila ako cigánka 🙂 Bola som prvorodička. Takže aby som to zhrnula - trpela som cca 15 minút aj s pôrodom. 🙂

alzbeta.hod
27. říj 2010

@joveta tak to můžeme jen závidět

dlabinecka
27. říj 2010

@joveta pukám závistí...

@alzbeta.hod tak já si tohle "užívala" opravdu asi deset hodin. chtělo se mi umřít. bez manžela bych to asi nezvládla - byl skvělej. já taky zadržovala dech - a nemohla jsem to ovládnout, dýchat jsem uplně zapoměla. nicméně, už je to 5 měsíců a za tu mojí nádhernou princeznu mi to stálo.

kasa
27. říj 2010

@joveta tak to byl super rychlý porod.To mi v pátek 18.6 ve 12hod praskla voda,tak jsme jeli do porodky a od té chvíle se mi snažili porod vyvolávat tabletami.V pátek to ještě šlo ,ale v sobotu už začali vcelku velké bolesti,celou dobu jsem ležela na první době porodní,bolesti čím dál více gradovali,ale boužel jsem se neotvírala,tak se čekalo až do neděle kdy jsem už měla v sobě 4 tablety a stále nic,stále jsem byla otevřena pouze na 1prst,no a když nezabral v neděli ani oxytoxin ,tak se o půl 4 rozhodlo,že už dál čekat nemůžeme,protože ozvičky začali slábnout a tak byl rychlý převoz na sál a v 16.15 se nám po 54hod narodil císařem Vojtíšek, 2900g a 50cm,trošku mu museli pomáhat a chvilinku křísit,ale zvládli jsme to,a ted nám dělá samou radost. 🙂 🙂

alzbeta.hod
27. říj 2010

@dlabinecka jj jak píšeš, nejde to ovládnout, dech jsem zadržela automaticky a PA mi pořád opakovala ať dýchám ale pomalu a já když jsem dýchala tak strašně rychle. Prostě to nešlo ale pečovali o mě hezky, moc příjemní lidé. A je fakt že nebýt našich manželů, tak by to bylo horší. S tím souhlasím.

dlabinecka
27. říj 2010

@alzbeta.hod manžel byl hrozně statečnej, i když jsem rodila 23 hodin neopüstil mě ani na minutu. pořád se mě ptal, jak mi může pomoct. kde jste rodila?

alzbeta.hod
27. říj 2010

@kasa to nechápu proč tak dlouho čekali, nám taky slábli ozvy takže rychle na císaře... během 20minut byla malá na světě.

alzbeta.hod
27. říj 2010

@dlabinecka rodila jsem v Mladý Boleslavi. Já rodila kolem 16 hodin od první bolesti ale manžela mi tam pustili jen na samotný porod, takže čekání o samotě, na monitoru jsem byla o samotě... bylo mi na nic. Hrozně jsem ho tam potřebovala a nikdo mi ho tam nepovolil pustit

kaatulkaa
27. říj 2010

Tak u nás bolesti/nebosleti začaly ráno kolem páté. Celý den bříško pobolívalo, ale cca v 19hod byly bolesti větší a tak jsme vyrazili. Do porodnice jsme dorazili kolem 20hod a 22:38 byl malý na světě.

dlabinecka
27. říj 2010

@alzbeta.hod proboha proč????? to bych teda nevydržela!! manžel se mnou chodil, sprchoval mě, a hlavně držel za ruku. to je mi Vás teda líto...

kasa
27. říj 2010

@alzbeta.hod no nám začali ozvičky slábnout až asi čtvrt hodky před rozhodnutím,že půjdu na sál,říkali,že se může čekat až 72hod,ale to už bych fakt nedala 😝 😝 ,ale už je vše zapomenuto,malý je vymodlené zlatíčko ,takže jsme rádi,že je v pořádku.

alzbeta.hod
27. říj 2010

@kaatulkaa taky krása... já doma čekala až budou po 5 minutách pořád se to ale střídalo. TAk od 30 minut po 5 minut ale pořád to lítalo nepravidelně. NAkonec to bylo po 3 minutách tak jsem jela. Malou jsem ale od rána necítila tak jsem měla i trochu strach. I tak se mnou sestry moc nic neřešili. Ani to že jsem přijela s horečkama, vysokým tlakem a začala jsem tam krvácet... prej to je normální a asi na mě něco leze ale já si myslím že jsem to měla z tý špatný plodovky.

alzbeta.hod
27. říj 2010

@kasa naše je taky vymodlená takže i tak na to ráda vzpomínám ale to jen na ty chvilky, kdy jsem u sebe měla manžela a kdy mi donesli poprve malou.
@dlabinecka nevím.... doufala jsem že je normální aby tam byl se mnou, příště budem drzejší a budu ho tam chtít. Byla jsem ze všeho vyjukaná, bála se na cokoliv zeptat, jen jsem se ptala kdy ho můžu zavolat. Přišel až na sál, kdy jsem se už svíjela v bolestech a byla už trochu oblbá opiáty.

kaatulkaa
27. říj 2010

@alzbeta.hod Jj. Nemůžu si stěžovat. Náš mylý je taky vymodlený a jak těhotenství tak porod byl v poho.Samozřejmě nějaká bolest byla, ale jak kasa píše, vše je zapomenuto 🙂 Kéž by to tak probíhalo i u druhého 😀

alzbeta.hod
27. říj 2010

@kaatulkaa i přes to vše co mě potkalo se těším na druhé. Je to fakt nádhera. Mě potrápilo i těhotenství ale jen běžné těhu potíže. Nic vážného

kaatulkaa
27. říj 2010

@alzbeta.hod tak to já až na nízký tlak-kterým trpím od jaživa, jsem málem nevěděla, že jsem těhotná. Nevím, čím jsem si to zaloužila 🙂 No a ikyž na druhé já osobně nespěchám, tak se taky moc těším. Já už vlastně doma nemám miminko, ale chlapa - strašně to letí 🙂

alzbeta.hod
27. říj 2010

@kaatulkaa no já plánuju druhý taky až po 2 letech minimálně, ono kvůli císaři ani dřív nemůžu. Ale mě to neva. Mě to začlo klasickýma nevolnostma, pak tvrdnutí břicha, a závěr otoky jak blázen a pálení žáhy... no bylo toho víc ale tohle ě trápilo nejvíc. No a nakonec porod.

burina111
27. říj 2010

pri synovi mi začali kontrakcie o 13 h a narodil sa o 20,00h večer. pri dcére kontrakcie nepravidelné začali o 4 h. ráno a boli nepravidelné až do pôrodu. dcérka sa narodila v to isté ráno o 6,15h. mala som veľmi rýchle pôrody, druhý naozaj o polovicu kratší, ako sa udáva v literatúre, ale na úkor strašnej bolesti, krčov a paralizovania celého tela a úst.

dana3262
27. říj 2010

35 hodin celkem. Větší bolesti jsem měla tak 4 hodiny.

nikitka26
28. říj 2010

@tigarah 😀 manželovi to tak super nepřišlo, měl strach, že to do porodnice ani nestihneme 😝 Mě je trošku líto, že prvního syna nestihl vůbec a druhej porod byl tak rychlej, že se M nestihl ani rozkoukat. Myslela jsem si , jak si to prožijeme pěkně spolu, že mi bude oporou, dýchat se mnou, držet mě za ruku, masírovat mi záda....když bylo po, tak jsme mu říkala, aby si nemyslel, že takto se normálně rodí, aby nevykládal chlapům jaká je to brnkačka být u porodu 😀 😀 😀

dlabinecka
28. říj 2010

@alzbeta.hod ty jo, tak to se teda divím, u mě byl manžel opravdu celou dobu a nebýt jeho, tak se asi opravdu udusím, kdyby mi nepřipomínal, at dýchám 🙂 To muselo být hrozné....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru