Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

alzbeta.hod
28. říj 2010

@dlabinecka to je slabý slovo, byla jsem úplně zoufalá

dlabinecka
28. říj 2010

@alzbeta.hod To věřím!! Je šílené, že to takhle ještě někde funguje. Ale jse poučná pro příště - trvat si na svém 😉

tigarah
29. říj 2010

@nikitka26 jasne ze to nie je brnkacka...ten chlap ktory to tvrdi tak nech si to vyskusa :D aj taky rychly ako si mala ty..... ja si inak neviem predstavit mat manzela u seba pri porode. ved ten by tam odpadol a zacal potom panikarit 🙂 nie to ze este ma masirovat :D :D

alzbeta.hod
29. říj 2010

@dlabinecka jj přesně tak, příště prostě zavolám manžela a on už si to vyřídí a i já si na tom budu trvat. Kdybych věděla že jsou zrovna návštěvní hodiny tak tam mohl přijít ale já to nevěděla, nevím proč tam teda nemohl. Strašně by mi to pomohlo.

dlabinecka
29. říj 2010

@alzbeta.hod Proboha, to máte rodit podle návštěvních hodin?!?!? To je šílené, občas by ti doktoři měli uvažovat taky jako lidé!!! Já bych to bez manžela vážně asi nepřežila...

glimmer
29. říj 2010

můj porod trval od prvních kontrakcí do porození Aničky necelých 23 hodin 😒 nakonec to skončilo císařem, pže už jsem neměla sílu a navíc to MUDr, vyhodnotil jako nepostupující porod. Manžel byl se mnou u porodu, moc mi to pomohlo, vyhodili ho, až když mi šli řezat břicho.

alzbeta.hod
29. říj 2010

@dlabinecka no já jsem naštěstí neměla tak strašně dlouhý porod, jinak bych to nedala ale už jen pro ten pocit že tam nejsem sama my ho tam mhli nechat...na pokoji se mnou být nemohl a tak mi nakonec dr řekla že mě zkusí dát na sál a tam už by semnou mohl být, jenže to mělo najednou rychlý spád a jí se nelíbili ozvy a ani to že mi po nohách stékala krev... honem na sál, volat manžela a dr na porod. Ale otevřená sem byla stále jen na 3. Takže rychle podepsat císaře a zavéct cévku do močáku a šup na operační sál,. Najednou to bylo hrozně rychlý. I když čekání na injekci do páteře mi přišlo nekonečný.

alzbeta.hod
29. říj 2010

@glimmer jj tak jsem to měla taky, akorát nám to trvalo jen asi něco kolem 16hodin ale stačilo mi to. Taky nepostupující porod. Ani já tam manžela při řezání neměla, seděla u mě moc milá PA, což jsem byla ráda. Moc mi pomáhala. A když už byla malá umytá tak mi tam poslali manžela a byl se mnou do konce. I si mě odvezl ze sálu...

dlabinecka
29. říj 2010

@alzbeta.hod O jé - děsné vzpomínky, že? To jste si to teda vážně "užila". To je teda nářez!! Já jsem byla ráda, že tam nejsem sama a hlavně jsem se pak o naší holčičku strašně bála, pořád jsem brečela a prosila je, at už jí vyndají nebo, že ve mě umře... :-/ Manžel mě hrozně pomohl, utěšoval mě a říkal, že to bude dobré. V tu chvíli byl opravdu jediný na světě, komu jsem věřila....

cherry1981
29. říj 2010

Aj ja si zaspominam na moje porody🙂 Pri dcerke som dostala vyvolavacku asi od 9 rano a narodila sa mi o 15hod, epiduralkou, a pri malom som dostala kontrakcie o pol noci a narodil sa o pol 5 rano. Pamatam si ako som si pytala epiduralku ale uz mi ju nedali, ze kym by mi ju pichli, a kym pride anestiziolog a zaucinkuje tak porodim. Aj nato si pamatam ze som si hovorila ze uz nikdy rodit nejde 😀 a aj po prvom porode som sla znovaa teraz by som si zelala znova, hlavne aby boli take bezproblemove ake som mala prve dva. 😀

miarosa
29. říj 2010

Myslim ze jsem to měla taky šílené. V pondělí ve 20 :00 mi odtekla plodová voda, jeli jsme hned do porodnice a za 2 hodiny nastali první kontrakce , které trvali celé 3 dny, ale stále jsem nebyl dostatečně otevřená takže v úterý vyvolávačky, na porodní sál a zase nic, ve středu vyvolávačky strašné bolesti, celou dobu sem nic nejedla jen pila vodu a už jsem vážně nemohla ve středu ráno už sem brečela kdy to konečně zkončí. Takže od odtoku plodové vody trval porod 36 hodin. Nic horšího sem si nemohla přát. Ve finále sem tlačila jak o život protože ty kontrakce byli tak silné že se to nedalo vydžet. A mladá sestra na mě koule očima jaká sem hérečka že tak strašné to zas být nemůže. No doufám že bude mít aspon 5 dětí 😀

dlabinecka
30. říj 2010

@miarosa Tak to teda taky klobouk dolů...:( Ale hlavně, že je mr%nous venku,néé?!? 🙂

alzbeta.hod
30. říj 2010

@dlabinecka jj souhlasím v té době kdy mi bylo nejhůř byl manžel moje jediná opora i když se snažili všichni co se kolem mě motali. Byl to sice nářez ale ráda na to vzpomínám.... byl to ten nejkrásnější zážitek, samozřejmě až když mi malou ukázali. Taky jsem je prosila ať si pospíší, bála jsem se o malou a taky že už další kontrakci nezvládnu... bylo to hrozně nesnesitelný...

jaja32
30. říj 2010

Ahojte, tak mne v noci 02.20h odtiekla plodova voda (isla zo mna ako v americkom filme 🙂 )o 3.30 som bola v nemocnici, asi od 5.00 hod. som bola stale v sprche co uz som nezvladala bolesti a tepla voda mi pomohla. Pozerali divne na mna, ved som bola otvorena len na jeden cm. Sestricky si prave menili sluzbu, tak sa o mna nestarali a ja som uz mala pocit, ze musim tlacit. Nakoniec ma sestricka prezrela a hned volala doktora. O 6.35 h sa dcerka narodila. Vraj som rodila ako tretorodicka. A to som rodila KP.

dlabinecka
30. říj 2010

@alzbeta.hod Ty jo, věřím. Jsem ráda, že vím, že v tom nejsem sama , i když samozřejmě nikomu žádné komplikace nepřeju!!! Hlavně, že jsou holčičky naše zdravé 🙂 Pro mě byl ale nakonec ten pocit, kdy ze mě "vyjela" a ten, když jsem jí uviděla naprosto neopakovatelný. Myslela jsem, že puknu štěstím a jsem opravdu ráda, že jí ten muj jiřík vítal se mnou... Ale to jistě znáte, že :😉

marika1977
30. říj 2010

@jaja32 tak to ako moj prvy porod 😀 tiez sa nikto o mna nestaral...velmi sa hnevam na taky laxny pristup personalu lebo taku dobu sa stavaju tie najstrasnejsie veci...dieta pridusia neskoro sa nadychne alebo z matky vypadne...co taka prvorodicka moze vediet? ☹ mne sa mala narodila modro fialovo siva..ale je zdrava..no mala uz ma pomaly 14 a aj to tak ze porodnik bol na operacii alebo cisaraku ten co mal sluzbu,a mna nemal kto odrodit tak sestra len ze este vydrzte...od 8mej rano az o 17.45som porodila..este ze som bolesti mala len par hodin pred ale slo to asi tak ako u teba...ked mi uz dovolili na kozu tak 10min a mala bola na svete... 😉

miarosa
30. říj 2010

@marika1977 personál dělá hodně, člověk neví co ho ještě čeká a oni jsou někdy vážně dost nepříjemní. Nejhorší mi přišlo že v porodnici kde jsem rodila, mi radilo spusta mladých sester co ještě nikdy nerodili a znali to jen z teorie. Tak to je pak rada nad zlato. 🙂

marika1977
31. říj 2010

@miarosa tak to mas pravdu 😀 moj druhi porod zacal presne tak ako u jaja32 ale mala som stastie na velmi zodpovednu vtedy len24rocnu doktorku..tiez este bezdetnu ale lepsiu som mat ani nemohla...vsetko mi vysvetlovala a hovorila co robi a td...asi zalezi aj od charakteru cloveka...o pl4 mi odtiekla voda a o pol6 uz bola mala na svete...fakt,stazovat sa nemozem aj sestricka vtedy bola ku mne napomocna a nepohla sa odomna ani na krok...tomu hovorim lekarska starostlivost aka ma byt nie ako pri prvej...hodiny ma nechali uplne samu ani sa na mna nepozreli..nemala som sa skym ani porozpravat ☹

jaja32
31. říj 2010

@marika1977 presne si to vystihla. Co taka prvorodicka moze vediet co ju caka. Ja som mala take kontrakcie, ze mala mohla byt na svete minimalne o 30 min. skor. Este ma odrodil lekar co mal nocnu....bola som s nim spokojna, ale nepovedal pri porode nic, len porodna sestra mi hovorila ako mam tlacit. Druha lekarka ta bola zhovorcivejsia o kustik 🙂 Malu som po porode vobec nevidela ☹ , tak neviem aku mala farbu a dokonca bolo pritmie, zasvietili az, ked ma isiel lekar zosivat. Priniesli mi ju az cistucku. Na sale som bola viac ako 2 hod., pretoze nemali miesto na oddeleni. Malu mi potom priniesli na oddelenie asi az o 12 h. Nikto mi neukazal ako si ju prilozit a mala sa ani nechcela pricucnut. Musela som pouzit klobucik. Vraj asi budem mat problem s kojenim a viac sa nestarali ☹ . Je ich na oddeleni velmi malo, aby uspokojili potreby vsetkych mamiciek. A februar bol velmi urodny...bol nadstav aj v izbach.

meo
31. říj 2010

Já to měla rychlý, ve 4:30 mě začli bolesti a přes přemlouvání manžela jsme jeli do porodnice a malá se narodila v 9:06 ráno, měla skoro 4kg. Porod jsem měla rychlý, sama sestřička se divila, že na prvorodičku to mám rychlý a bezproblémový, ani mi nestihly dát klystýr, nebo epidurál. Přála bych takový porod všem.

margotg
31. říj 2010

Holky, je mi úplně hanba to psát, můj první porod trval od odtoku plodové vody do porodu 3 hodiny a bolesti jsem měla asi 2 a půl hodiny celkem silné, ale dalo se to dobře snést.
Druhý porod trval podle mě osm hodin, ale pouze mi tvdlo břicho (a tři měsíce zpátky) a bolesti jsem měla asi hodinu a půl.
Třetí od první opravdu bolestivé kontrakce 20 minut 🙂 ten jsem si doopravdy užívala.
Opravdu přeju takové porody všem 😅

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka jj vím přesně o čem mluvíš, i když to byl děs, těším se na další. to co je po porodu je prostě nádherný pocit

dlabinecka
1. lis 2010

@margotg Pukám zavistí...🙂

margotg
1. lis 2010

@dlabinecka Hele, pokud nebudou nějaké extra potíže, tak podruhé to půjde samo 😅 Holky měly všechny 3400g a šli jak hrášky z lusku, Zdéňa byla na jedno zatlačení, ale nastřihli mě (tenkrát se ještě neptali - fik a basta 😖 ) Mě všechny porody nabily energií, nádhernej pocit. Stojí to za to 😵

dlabinecka
1. lis 2010

@margotg Mě první porod teda z veškeré enrgie naprosto vysál. Věřím tomu, že podruhé to bude lepší, musí..🙂)) Na jedno zatlačení?!? neuvěřitelné , vůbec si to nedokážu představit. Myslím, že můj první porod byl souhrou několika špatných faktorů, to se asi stává - snad jenom jednou...

zuzka1008
1. lis 2010

môj porod trval od začiatku kontrakcii asi necele 4hodiny 2hodky som sa odhodlavala na cestu do porodnice a 2 hodky som bola na boxe a bolo to 🙂
nič hrozne šlo to ako po masle... 🙂

alzbeta.hod
1. lis 2010

@zuzka1008 závidím...taky jsme stále přemýšlela jestli jet nebo ne, aby mě neposlali domů a nebo aby jsem tam nebyla až moc brzy, to jsem nechtěla. Ale i když jsme v porodnici na pokoji čekala od 15:30 do 20:00 tak mi to hrozně utíkalo, hodiny letěli ani jsem nestačila kontrolovat kontrakce.

vodnari
1. lis 2010

Tak ja som sa trápila 9 hodín,ale veľmi rýchlo to ubehlo,nemala som čas to kontrolovať koľko je hodín...

alzbeta.hod
1. lis 2010

@vodnari souhlasím... člověk ten čas ani nevnímá

zuzka1008
1. lis 2010

@alzbeta.hod ten čas hrozne uteká, akoby to bolo včera, ked sme prišli z porodnice a naša Lenka už má skoro 3mes
🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru