Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

alzbeta.hod
1. lis 2010

@zuzka1008 my máme zítra 6 týdnů a taky to uteklo

zuzka1008
1. lis 2010

@alzbeta.hod ešte sa ťa spýtam, ako uspavaš malu? naša nechce dudlík a zaspava večer len na prsniku ☹

alzbeta.hod
1. lis 2010

@zuzka1008 NAučila se usínat s dudlíkem a plínou s ruce, musí něco držet jinak je neklidná a bojí se. Jo a puštěný rádio, nesmí mít ticho...

margotg
1. lis 2010

@dlabinecka Jo a to ještě PA křičela ať taky trochu tlačím 😀 Ale taky jsem si užila, po prvním porodo jsem málem vykrvácela. Asi za tři hodiny po porodu, kdyby mě
přišli zkontrolovat o půl hoďky déle, tak byla Klárka asi siroteček 😔 Pořád jsem o tom přemýšlela, dr. říkal že na první porod to šlo moc rychle (oni si vždy nějakej blbej důvod najdou) ale protože jsem měla tvrdnutí od 5. měsíce tak mě rvali magneskem 500mg denně až skoro do 39tt a přitom se doporučuje nejdéle do 36tt prostě to bylo povolený a ještě ke všemu placenta nízko na zadní stěně, já si myslím že i ta krev špatně odtékala (gravitace je gravitace- dr.-nemožné). Takže druhého porodu jsem se taky bála, magnesko jsem brala jen tak aby se neřeklo (ještě možná ho mám někde v lékárničce) a za dvě hodiny už jsem pochodovala po oddělení (s myšlenkou co má odtéct ať odteče hned - dr. z toho na prášky) a taky si myslím že pomohlo přiložení hned na sále (to u prvního ještě neprovozovali, dítě sebrali odnesli a bylo vymalováno 😠 )
Ale když tam člověk úpí 16hodin, tak věřím že je po elánu, ale neboj, trochu se těš a bude to rychlovka 😅

zuzka1008
1. lis 2010

@alzbeta.hod ako si ju naučila na dudlik?

alzbeta.hod
1. lis 2010

@zuzka1008 NAučila se tak nějak sama... když nemohla usnout a brečela tak jsem ji přidržela dudlík, dokud se nechytla a houpala... teď už usíná bez houpání

dlabinecka
1. lis 2010

@margotg Kdyby 16 hodin - 23 hodin to Elišce trvalo!!! a to ještě musela ven kleštěma, takže jsem měla spodek pěkně rozmasakrovanej :(. Ale teda, taky sis užila, to taky asi nebyla zrovna sranda. No jo, no, oni si to ti doktoři vždycky nějak ospravedlní, že?!? :( Já se na první porod fakt těšila, všichni kolem mě rodily ano nevěděly jak a já tak nějak počítala s tím, že to budu mít stejné 🙂 Nu což, přežila jsem to, tak to vem čert. I kdyby druhý porod byl stejný, tak ho taky přežiju a za ten uzlíček to stojí 🙂

dlabinecka
1. lis 2010

@zuzka1008 Omlouvám se, že se vkládám do diskuze, ale mě se malá naučila na dudlík, až když si začala všechno strkat do pusinky a ožužlávat to, tak nějak po třtím měsíci 😉 A ted už je jí uplně jedno jaký má dudlík - latex, silikon, fyziologicky, anatomicky - bere všechno 😉

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka nám chutnají jen ty vytvyrované dudlíky jak se teď dělají. Ale jinak jsem jí dávala dudlík už v porodnici, protože si pořád cucala ručičku.

margotg
1. lis 2010

@dlabinecka Chudáčku, fakt ti přeju ať si to podruhý užiješ 🙂 A k dudlíku se taky vložím - druhá ho prostě nevzala, většinou jsme ji tím pěkně rozzuřili a nevzala ho ani když jsme ji v roce naučili pít z lahve. A třetí má rekord 45 vteřin tak možná ještě mám naději, ale už v to moc nedoufám ☹ A to jí na něj kapu sabík aby jí chutnal 🙂

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka jako u mě, taky všichni pord v pohodě tak jsem si myslela že na tom budem stejně. NAkonec to nebylo nejhorší ale ani nejlehčí. No ale po mě týden rodila holka od nás z vesnice a ta rodila 30 hodin, než se otevřela, pak už to šlo rychle.

vodnari
1. lis 2010

@zuzka1008 tak my dnes máme 8 dní....a za tých 8 dní sa už tak zmenil....ide to veľmi rýchlo,nestíham sledovať dni

dlabinecka
1. lis 2010

@alzbeta.hod Hmm, tak já měla rychlou jen placentu:-/ Ale my to těm fofrnicím podruhé natřeme 😀 Elí dudlik taky vůbec nechtěla, zkoušela jsem to pořád, až nakonec si vzala MAM, ten mají děti většinou nejradši a časem, jí to bylo fuk, ale vezme si ho jen na usínání a když má náladu...

dlabinecka
1. lis 2010

@margotg já si tenhle nakonec taky užila, fakt to za to stálo, nevzpomínám na to až tak extra ve zlém, jen jsem se hrozně bála o malou, protože při kontrakcí¨ch se jí zastavovalo srdíčko, to bylo nejhorší. málem jsem strachy zešílela, Elí je vymodlené miminko,takže to bylo šílené.

dlabinecka
1. lis 2010

@zuzka1008 Jinak, nechci Ti samozřejmě nic cpát, ale doporučovala bych usínání u prsu co nejrychleji odbourat..🙂 My uspáváme -položím do postýlky, dám teda dudlík, který jsme naučili, a hladím po hlavičce - většinou do deseti minut spinká 😉

margotg
1. lis 2010

@dlabinecka Tak teď pukám závistí zase já 😀

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka v noci usínáme u prsu při kojení, je to pohodlný, přes den jí dám do postýlky, dudlík, plínu a za chvilku spí. Ale musím pouštět rádio. Ale už to dělám pomalu i v noci, jakmile se nají, pustí se a já ji dám dudlík aby spala.

marika1977
1. lis 2010

@jaja32 tak to sa teda naozaj vobec nestarali....nic pekne..aspon s tym kojenim ti mohli pomoct 😖 mne starsia chcela tahat leen z praveho a tak prisla sestricka a dotedy sa s malou mordovala kym nezacala tahat aj lavy... 😀 a to mala plakala tahala plakala tahala a potom uz len tahala a ja som videla vsetky hviezdy na nebi..
@margotg tak my patrime medzi tie stastnejsie prvu som na 4potlacenie druhu na 2potlacenie a to mala 4,200 a tretiu?uvidime..ale vidim ze aj tebe nadelil pnbicek 3babay...moje malo byt chlapec od 16tt mi to hovoril doki a teraz...bum...dievca asi sa pomylil tak aj ja budem mat 3dievcata... 😅

dlabinecka
1. lis 2010

@margotg No, taky to ještě nemáme uplně vyladěné a dálo nám to teda zabrat se k tomu dopracovat 🙂

dlabinecka
1. lis 2010

@alzbeta.hod Tak to máš hezký: mě v noci malá někdy usne u prsa někdy se pustí a pak usne - jak kdy. v noci to zase až tak neřeším, protože jsem naivní a věřím, že už to nebude dlouho trvat a noční kojení odbouráme 😀 A přes den spinká v kočárku, to doma ani nezkouším, je pro mě pohodlnější, když je venku na zahradě, než abych doma chodila po špičkách🙂 I když možná při první sněhové vánici změním názor. A hlavně máme jeden velký problém - malá musí dodnes spinkat zavinutá a vůbec netuším, jak to odbouráme :-/

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka mě zas v kočárku usne jen na procházce ale jakmile se kočár zastaví tak je vzhůru. Takže to nehrozí ji tam nechat spinkat. Ale po špičkách nechodíme. Ona nesnese ticho takže rachot při návštěvě není problém. 😀

dlabinecka
1. lis 2010

@alzbeta.hod Tak to je dobrý 🙂 My jsme vůbec bojovali, první tři měsíce v podstatě nespala jinde, než u mě. V náručí nebo v šátku, v kočárku hystericky řvala, pak se to ze dne na den zlomilo a dobrý. takže kočárkujem a doháníme ty první 3 měsíce 😀 No, tak je ted alespon na čerstvém vzduchu, že jo 🙂 Ona taky nemá ráda teplo, takže červenec jsme opravdu protrpěli...

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka no tak v červenci jsem trpěla já sama... hrůza a děs, kdyby aspoň příští léto bylo taky hezký ať si to užiju i já. Taky prsní 3 týdny jsem musela s malou usínat v náručí, jinak to nešlo.

dlabinecka
1. lis 2010

@alzbeta.hod To věřím, že to taky nebylo nic moc. Já byla s malou zavřená doma, a předpokládám, že příští rok, až bu¨de běhat, tak celé léto proprší 🙂) Copak, tři týdny... Ach jo, kde ten malej drobeček je.. Hrozně rychle mi ta moje prďolka roste☹

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka jjá se na léto těším tak doufám že bude teplo

dlabinecka
1. lis 2010

@alzbeta.hod já taky doufám, ale moc tomu nevěřím 🙂 Ale to je ještě daleko, nejdřív musíme přežít zimu. jsem z krkonoš, takže si jí tu opravdu užíváme 🙂

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka Já jsem od Mladé Boleslavi takže to není tak strašný ale občas to taky stojí za to... brrr zalízt do tepla a nevylízt. Ale při mé smůle bude hnusný léto. To nejkrásější jsem si užila ve stínu a s oteklýma nohama.

dlabinecka
1. lis 2010

@alzbeta.hod Nerada to říkám, ale vzhledem k tomu, že si myslím, že mam zásadně taky pech, tak příštímu létu moc nevěřím, tak možná za dva-tři roky, když se mi podaří znovu otěhotnět 🙂

alzbeta.hod
1. lis 2010

@dlabinecka jo souhlasím až zas budu kulatá a nebudu moct do bazénu ☹

dlabinecka
1. lis 2010

@alzbeta.hod proč jsi nemohla do bazénu ?☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru