Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

bocinka
1. říj 2010

@vlastovka385 tak tos měla fajn.... 😵

neumisa
1. říj 2010

napoprvé mírné kontrakce od 6:00, ve 12 píchnutí vody, ve 14:15 bylo po všem. Podruhé ještě o 15 minut rychleji 🙂

kamikadze
1. říj 2010

Ve dve rano mi zacaly mirne krece, zaspala jsem je, v pul seste uz jsem to nezaspala, v osm jsem vzbudila manzela, v devet jsme se rozhodli vyrazit do porodnice (rozhodl manzel, ja uz v te dobe byla nepricetna), v pul desate prijem v porodnici, v deset nastup na porodni sal, v jedenact byl Honzicek na svete. V jedenact dopoledne...
A to jsem prvorodicka prosim pekne, malicky se narodil presne v urceny termin 🙂

marika1977
2. říj 2010

@kamikadze tak to ti zavidim ze si este tie slabe bolesti vedela prespat...ja som chodila po byte od pol 3rano. pred pol 5mi praskla doma voda sup do auta a uz sme boli v porodnici tam ma este sledovali chvilku ma nechali trapit sa kym sa dostatocne neotvorim a o pol6bola mala na svete..4.20kg 52cm...prenasala som

fifi01
2. říj 2010

Ahoj holky......tak můj porod byl......no vzpomínám na něj snad každý den :o))
Patřím do skupiny, kterým porod vyvolávali.........nelíbili se jim ozvy naší Adélky, tak se rozhodli, že o 14 dní příjde na svět dřív......tak jsem šla na příjem...........celý den jsem byla na monitoru, druhý den ráno mi zavedli čtvrt tablety na vyvolání.....kolem jedenácté další......ale nic se nedělo, tak říkali, že zítra se bude pokračovat........večer mi píchli něco na uklidnění, prej ať se vyspím.......ale byla jsem celou noc opět na monitoru...a to se moc spát nedá :o)))
Ráno mi dali opět pilulku......a že ten nález je už lepší, že se dnes mimi narodí :o)) v jedenác dali další kousek tabletky.....ve dvě jsem byla otevřená na 4prsty, tak že prej mi prasknou vodu......začali trochu bolesti.......(.jinak jsemcelou dobu měla bolení v podbříšku jako u silné MS).........no a zachvilku mě to nudilo na tlačení, tak jsem říkala sestře, že mě to nutí tlačit, podívala se na mě.......a prej rodím, tak rychle na porodní sál......malá se narodila 14:31........ani pan dr. to na porod nestihl dojít, takže mě odrodily porodní asistentky :o))) A měla jsem dva stehy........ Doufám, že i ty další budou takové suprové .o))))

kamikadze
2. říj 2010

@marika1977 tak to byla taky rychlost! 🙂

marika1977
2. říj 2010

@kamikadze to bola 😀 odrodila ma vtedy velmi mlada 24rocna doktorka ale klobuk dolu pred nou..urcite len zacinala s praxou a ja som patrila asi medzi jej prve pacientky no pristupovala ku vsetkemu svedomito,a vsetko mi vysvetlovala a stale sa so mnou rozpravala...uz pred porodom bolo jasne ze porodim velke dieta,tak som mala s lekarky aj pocit ze sa trosku obava toho co bude lebo pri slove"tlacte"sa z hlboka nadychla...2x som potlacila a bola vonku.. 😀 😀 😀 rada na to spominam lebo doktorka sa aj zacudovala a iba sa usmievala....

barusinecka
2. říj 2010

Tak já naštěstí měla krásný rychlý porod. V 21:30 mi praskla voda a v 22:45 byla naše láska na světě 🙂. Kéž by byl tak krásný a rychlý ten druhý, třetí ... 😀 😀 😀

marika1977
2. říj 2010

@barusinecka nebooj,ty by si mohla rodit aj za druhe zeny 😀 zalezi aj na tom ako k porodu pristupi mamicka..ci sa prilis zaobera bolestami a lutuje sa a len rozmysla nad tym aka je slaba a nevladze....alebo tlaci o zivot ked jej to nakazu 🙂 🙂 🙂 dufam ze aj syna privediem na svet cim skor 😀 teda ze porod budem mat v poho 🙂

barusinecka
2. říj 2010

@marika1977
Taky si říkám že hodně záleží na tom jak se k tomu ženská postaví. Některé plaší a ještě nejsou ani těhotné. Já jsem si celé těhotenství říkala že když to zvládly jiné proč né já a ven stejně ten drobeček musí 🙂. Tak ti držím palečky ať je porod krásný a rychlí a držím palečky 😀 😀 😀

ingrid16
2. říj 2010

porod. kontrakcie zacali asi o 15:00 v piatok. maly sa narodil v nedelu 00:17. medzitym som dostala vsetko, co sa da dat proti bolesti az som skoncila pri epiduralke. malemu sa ale von nechcelo. takze zasa som zasa dostala vsetko na vyvolanie porodu a nakoniec sme utekali na cisarsky.
cele tehotenstvo som mala uplne ukazkove, poloha babatka bola ta najlepsia, verila som, ze porod bude bez problemov. ale nie.

jasekd
3. říj 2010

No ja mit nejakou rychlovku, tak se taky nezabejvam tim, ze jsem unavena 😅 Porodu jsem se nijak extra nebala, asi tak normalne jako kazda, kdyz jde do neceho neznameho. Ale mit takovej maraton jako treba chudak @ingrid16 , tak uz asi propadnu panice 😅 Tohle byla moje nocni mura, hekat tam den a dele a pak skoncit cisarem, hruza. Tohle uz se asi s klidnou hlavou uplne zvladat neda, bala bych se i o mimco.

ingrid16
3. říj 2010

@jasekd no, bolo to naozaj priserne. o maleho som sa bala a hlavne po porode, ked za mnou prisiel lekar, a zacal mi hovorit, ze maly ma zrejme zapal mozgovych blan, otravu krvy aeste nieco, teraz uz ani neviem co to bolo.
nasledovali testy, ktore vsetko vylucili, ale bol tam predsa len nejaky nabeh na zapal mozgovych blan. tak maly dostaval 2 krat denne 1o dni antibiotikove injekcie. ja tiez. o mojom porode by sa dala normalne napisat kniha. ale dolezite je, ze sme obidvaja zdravy. a maly ma takmer 3 roky a rastie do krasy. 🙂

ingrid16
3. říj 2010

@ingrid16 teraz by som aj chcela druhe , ale ked si predstavim, co som zazila pri prvom,....

jasekd
3. říj 2010

@ingrid16 No hlavne ze to dobre dopadlo, ale neni to peknej start do zivota 😖 Mne trochu vadi, kdyz jsou nektere, ktere mely proste stesti, pak chytre, ze "jaky si to udelas, takovy to mas". Jiste ze psychika ovlivni dost, ale zdaleka to neni jedine. Ty i mnohe dalsi jste se taky snazily maximalne spolupracovat a udelaly pro mimco vsechno. Tak at se vam dari 🙂

atija
3. říj 2010

ahoj, mne začala odtekať voda niečo pred 05:00 do nemocnice sme dorazili okolo 06:00hod. ráno a maly sa narodil na druhy deň o 09:15. Bolo to dosť ťažke, lebo už som nemala vodu tak to išlo ťažšie a ja som k tomu bojko. Ale zvladla som to, maly je tu silny a zdravy a to je dôležité. Takže prajem príjemny porod a nezabudajte že je to to najkrajšie čo môže ženu postretnuť dať život. DRŽIM PALCE

ingrid16
3. říj 2010

@jasekd ono to vobec neplati, ze ,, jaky si to udelas, takovy to mas,, 😉
ja som sa na porod dostatocne pripravovala, cvicila , vzdelava. ani som sa nebala, brala som to ako normalnu vec.
a ako to dopadlo? porod, nad akym som sa ani nazamyslala. takze vobec to nie je o tom ako sa k tomu zena postavi, psychika,...
proste , niekto ma stastie , niekto trpi.

marika1977
3. říj 2010

@ingrid16 ja netvrdim ze je to len o psychike...u teba zlyhali lekari ☹ oni sami podla mna nevedeli co robit...poznam praveze pripady histerickych matiek jedna s nich je moja byvala kolegina 🙂 ani ja som nedopadla bohvie ako,ved som prenasala a nie kratku dobu,to som sa natrapila tie posledne tyzdne a tiez sa cudujem,ze na to lekari neprisli nacas 😠 ja mozem byt rada ze malu som porodila zivu a zdravu..u teba to paradne spackali lekari,nechapem preco ta nechali trpiet tak dlho ked vedeli ze mali sa aj tak musi narodit cisarakom 😒 😒 😒

ingrid16
3. říj 2010

@marika1977 ale ved ja som pocas tehotenstva nemala problemy, maly lezal v najlepsej moznej polohe, kazdy si myslel, ze to bude lahky porod. dokonca aj ja. takze nebola pricina, preco by mal ist cisarskym. len, bohuzial, niekto, alebo nieco, nechcelo, aby som to mala lahke. ked nad tym rozmyslam, vobec neviem, co sa stalo.

mailli
3. říj 2010

ahoj holky, tak já jsem 29.6. v 19hod začala "něco" cítít. bolelo mě břicho, ale žádné tvrdnutí, tak jsem si myslela, že to budou poslíci. manžela jsem klidně nechala jít do hospody na jedno pivko (víc si fakt nedal, právě proto, kdyby mě musel třeba vézt do porodnice) 🙂 o půlnoci jsme si stále nebyli jistí, bolesti sice byly trochu větší, ale pořád mi to přišlo jako nic hrozného... tak jsme si zavolali do porodnice a poradili se - se sestřičkou jsme se shodly, že to vypadá skutečně jen jako poslíci (žádná pravidelnost, břicho netvrdlo). tak jsme si s manželem šli lehnout. no, v 1:45 jsem manžela budila, že tohle na poslíky už nevypadá, že pojedeme do porodnice. dorazili jsme tam kolem 02:00 a jak jsem vystoupila z auta, hned mi praskla voda. tak pěkně vyšlapat schody do druhého patra, šup na monitor, no a já začala chtě-nechtě tlačit... tak mě sestřička zkontrolovala a že prý jdeme hned na sál. tam stačilo párkrát zatlačit a v 02:43 byla malá na světě 🙂 porodní asistentka mi vysekla poklonu, že na prvorodičku to byla nevídaná rychlost. jsem zvědavá, jestli i druhé miminko, které máme v plánu k Elišce časem pořídit, přijde na svět taky tak pohodově 😉

natalia777
3. říj 2010

plodovka mi odisla o 5 rano a porodila som o 16.35 vecer 😉

anjelicek26
3. říj 2010

Od prveho naznaku, ze sa nieco deje az po poslednu minutku... ? U dcerky 4 hodiny a u drobca 2,5 hodiny... takmer sme to nestihli do porodky... boli sme tam presne 34 minut kym prvy raz zakrical 🙂

andelka
3. říj 2010

@mailli taky jsem zvědavá, jestli se bude rychlost prvního porodu opakovat 😅 hodlám to prubnout tak za 2 roky 😉

mailli
3. říj 2010

@andelka tak to to plánujeme hodně podobně, taky jsem si říkala, že tak za 2 roky budem pořizovat Elišce brášku 😉 já pevně věřím, že to bude taky tak pohodové a vzpomínky budou stejně hezké! 😉

andelka
4. říj 2010

@mailli no, mně se každý ptá, jaký byl porod, tak říkám, že výborný, oni se na mě tak nevěřícně dívají, jako jestli si dělám srandu - ale on byl fakt krásný - i když to tu hodinu bolelo jak prase a ještě se mi nějak při tom uvolnily vazy, takže mě pak několik týdnů bolela kyčel, že jsem skoro nemohla chodit. On má asi skoro každý něco. Ale jinak vyloženě porod byl fakt pohoda, na prvorodičku. Byla jsem připravená na úplně něco jiného. Tak snad si to "nevyžerem" příště 😅

mailli
4. říj 2010

@andelka ty mi vážně mluvíš z duše! se vším, co píšeš, naprosto souhlasím! pro ostatní jsem taky tak trochu za cvoka, když jsem říkala, že porod byl krásnej. nikdo mi to nechce skoro ani věřit. poslední hodinku jsem se taky samozřejmě řádně zapotila (to tedy doslova), ale stálo to za to! měla jsem tři stehy, ale i to bylo natolik v pohodě, že jsem si hned mohla normálně sednout. doktoři i sestřičky pak na mě pěkně koukali 😀 taky jsem si myslela, že to bude větší záhul a že si holt několik hodin protrpím a nakonec to bylo všechno jinak. určitě to příště zvládnem stejně pohodově 😉 tomu věřím!

andelka
4. říj 2010

@mailli no já taky budu věřit 🙂 My jsme byli s manželem připravení, že strávíme půl dne v porodnici a budem tam trdlovat s míčem, sprchou, bála jsem se, jak bude snášet, že mi nemůže moc pomoct - tak nakonec to byly plané obavy naštěstí, přijeli jsme do porodky až na 2. dobu porodní, kdy mi fakt mohl pomoct - držel kyslík, svlažoval rty, navlíkl ponožky, volal PA a pak jen koukal a šel podepisovat mimčo. Stehů mám taky pár, ale taky dobrý, seděla jsem hned, i jsem si normálně došla na wc.

marika1977
4. říj 2010

@ingrid16 hmm,kto vie preco?ale aj tak si trpela az prilis dlho ☹ ☹ ☹ 2dni to je aj na kona vela..rodila so mnou jedna ktora zacala vecer a porodila az na druhi den vecer,tiez cisarakom...tak dlho trpela ze potom uz nevladala a odpadavala od vycerpania a bolesti..uz nemala sil chuda...neviem si to ani predstavit,co ste si museli zazit ☹ ☹ ☹

norikk
4. říj 2010

moj porod trval 36 hodin.....o 1 v noci v piatok mi odtiekla voda a porodila somaz na druhy den o 13:45.....doktori to chceli nechat na spontanne....no ked videli ze i v sobotu rano sombola otvorena na 2 cm, dali mi vyvolavacku a potom sa to spustilo....no kedze den pred porodom som uz nespala a po prichode do porodnice som bola skro furt na zazname natacana, bola somdost vycerpana, ale vysledok stal za to....

stvura
8. říj 2010

prvy 14 hodin od prichodu po vstanie z kozy a druhy 4 hodiny

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru