Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

pipet
10. únor 2009

Ahoj, tak já měla první slaboučké bolesti od jedné ráno a Majda vykoukla 17:29. Ale asi až do pěti odpol. to nijak děsivě nebolelo. Voda praskla asi ve dvě odpol, pak už jsem si trochu zafuněla 😉 A hlavně, ta úleva po porodu, šla bych klidně zas 😀

wsmoulinkaa
10. únor 2009

ahoj mě vypadla hlenová zátka asi ve 20h.....kolem 22h začali malinké bolesti.....ve 3h ráno jsem už měla vetší a častější tak jsme raději jeli do porodnice, tak si mě nechali a malá se narodila stejně až v 17h!!! Tak druhý porod bude doufáám rychlejší!!! 😉

hankaajirik
10. únor 2009

ahojky,můj trval 5,5 hodiny od prvních pravidelných kontrakcí.V šest ráno mi praskla voda, ale kontrakce přišly až v 10 večer a pak to šlo rychle.Hlavně nedej na sestřičky, když budou trvrdit, že to bude trvat déle.U mě nepočítali, že porodím tak rychle.Pořád mi sestřička(moc hodná a milá)trvdila, že s ní dnes neporodím a stihla jsem to.Možná to bylo tím, že jsem se nebála a psychicky jsem byla víc než dobrá až na ty bolesti.Dají se vydržet.Dokonce jsem rodila bez utišujících léků, protože mi je již nestihli dát.Myslím, že na té psychice hodně záleží.Držím palce.

fru.fru1
10. únor 2009

ahoj,tak mě odtekla plodovka v 4,45,bolesti nastaly 2 hodiny na to a malej se narodil 28 hodin po odtoku,bylo to fakt strašný,ale stálo to za to 🙂

trace
10. únor 2009

ahojky holky, mě trval porod od 1hod v noci - to mi vypadla hlenová zátka a začaly bolesti a druhý den ve 22:14 se malej narodil...bylo to nekonečně dlouhý!!Ale stálo to za to 😉

yenn
10. únor 2009

v 8 00 prvni kontrakce a 11 25 byl maly na svete 😉

trace
10. únor 2009

yenn to jsi měla dobře rychlý!!!!

nelda
10. únor 2009

Ahojky, mě odtekla plodová voda v 7.30 ve čt, prcek se narodil druhý den v 11.30. Kdybych v noci aspoň kapičku spala, bylo by to určitě lepší a měla bych víc síly na kontrakce. Ale ten malý uzlíček stál za těch pár hodin bolesti.

katyl
10. únor 2009

tak ja 10:00 pustenie plodovej vody, 10:56 Filipko na svete 😀 😀 😀
ale to medzi tym.... ☹ zo ziadnej bolesti do tej absolutnej, ziadne postupne prichadzanie kontrakcii, vsetko odrazu 😉

zuzkasm
11. únor 2009

Ahojte, moj porod sa zacal v piatok rano, ked odisla hlienova zatka, odvtedy som cely den krvacala. Vecer mi to uz nedalo a isla som do porodnice, kde si ma uz nechali, nemala som ziadne bolesti, ani voda este neodisla, ale krvacanie je vraj indikacia na hospitalizaciu. O 23.hod. odisla voda a ja som zacala mat kontrakcie kazdych 5 minut, ale otvorena som nebola ani na 1 cm. Rano o 7.30 lekar zistil,ze uz som otvorena na 7 cm a hned som isla na cakacku, malicka sa narodila 10.10 hod.v sobotu. Takze zhruba 11 hodin trval moj porod.

simipel
11. únor 2009

Tak mě začali kontrakce v úterý kolem 16hod, v 7hod dalšího dne mi v porodnici praskli plodovou vodu, stahy zhruba co minutu a půl a to trvalo až dokonce a v 13,17hod byla malá na světě.Bolesti byli sice dlouho a kruté,ale alespon jsem byla bez nástřihu a samotný porodu už byla procházka růžovou zahradou. A ten pocit, když je to malé stvoření na světě, stojí za tu bolest. Neboj, každá z nás to zvládla a ty to zvládneš taky. Přeji rychlý a pokud možno co nejméně bolestivý porod. 😵

martinka13
11. únor 2009

Ahoj Mne kontrakcie zacali cca o 22,00, ale to som si myslela ze su to len poslovia. Myslela som si to az do rana do 8,00 kym ma nevysetril lekar Porodila som 11,55 Bol to velmi lahky a rychly porod Syncek mal 4 kg a 51 cm Keby mi to niekto povedal, kolko bude mat velmi by som sa bala Teraz dufam ze aj druhy porod bude taky isty 😉 Inak bala som sa nenormalne Ked sa to uz ale rozbehne proste sa nemas cas bat Nejako to vsetko ubieha a zrazu mas krpca pri sebe Drzim palce

sarka_k
11. únor 2009

Ahoj,
okolo 18 h mi začala odtékat voda, půl hodinky nato mi začali kontrace, po 22h jsme vyrazili do porodnice. Při vyšetření dr zjistila že jsem jen na 1 prst, tak mě vzali na klyzma, pak cca na půl hoďky do sprchy, po sprše na monitor. No a na porodní sál jsme pomalu běželi. Manžel to měl k porodu jen tak tak. Malá se narodila v 1.35. Samotný porod je nádhera, kontrakce bolí, nástřih mi dělali, ale to jsem zjistila až když se ke mě blížila dr. s jehlou a nití. Necítila jsem, že mě nastřihávali 😅 . Porod byl nádherný zážitek, jak pro mě tak pro manžela. 😉

markulina
11. únor 2009

Ahoj,já neměla žádné poslíky, žádná zátka mi neodcházela a najednou mě vzbudilo o půl jedné v noci jakoby píchání v břichu, během hodinky se to rozjelo na kontrakce po pěti, další hodinku po třech minutách a jeli jsme do porodky, tam se udělal klistýr, praskla voda a hned jsem mohla tlačit a malá byla venku v 5,47, takže cca celkem od prvníh známky do vytlačení 5,5 hodinky 🙂

tafeltje
11. únor 2009

Me zacaly kontrakce v 23:00 hned po trech minutach, nalozila jsem se do vany a do porodnice jsme jeli ve 24:00, syn se narodil v 1:56. Samotny porod trval 10 minut. Bylo to silene rychle a jsem moc rada, ze to bylo zrovna takhle. Rodila jsem poprve, takze reci jako " prvorodicky rodi silene dlouho", nemusi byt vubec pravdive. A navic rodila jsem presne v terminu🙂. takze zadny strach.

evaviki
11. únor 2009

Ahoj, 6:45 mi praskla voda, prva kontra bola cca 7:20 a maly sa narodil 10:32. 😀

kaciska
11. únor 2009

12.8.08 mi v 11 hod dopoledne začli bolesti...byla jsme doma (na koníkovi 😀 )v půl páte odpoledne výjezd do porodnice v půl 6 jsem byla na sále,v půl sedmé prasknutí plodovky a v půl osme a pět minut byla malá venku...super rychlej porod,moc ráda vzpomínám...a přeju všem taky takový 😉

nikollette
11. únor 2009

tafeltje zmen si udaje v pase..mas tam 63tt 😀

emicka09
11. únor 2009

holky, jak to delate, ze ty porody mate nektery tak rychly? Myslite, ze je to o nejaky predporodni priprave, cviceni nebo spis, ze se clovek neboji, je v pohode a bez stresu?

kaciska
11. únor 2009

emi-já jsme měla strach jak blbec...a nic jsme nědělala jako pití maliníku a tak jen mě manža asi 2x masíroval hráz ale pak jsme na to zapoměli...takže je to spíš o štestí,,, 😀 teda v mým případě 😵

sarka_k
11. únor 2009

Každá jsme zkrátka jiná. Já maliník nepila, hráz jsme nemasírovali, sice jsem střižená, ale jen stehy. A že se říká cosi o genetických dispozicích, tak to není pravda. Mě mamka rodila 28 hodina a já měla za 7 hodinek porod od samotného začátku do konce.

kacka.va
11. únor 2009

kontrakce 22 hodin, od prasknutí vody to bylo asi 31 hodin nebo tak nějak.
emicka: já pila maliník jak ďas, chodila na cvičení, ale podle mě to moc nepomohlo a porodu jsem se vůbec nebála a jak to dopadlo :(. Je fakt, že nástřih nemám, tak možná ta masáž hráze k tomu trochu přispěla. Prostě někomu to jede jak po másle a někomu ne.
A na genetiku týkající se délky porodu nevěřím, akorát tak na tělesné dispozice jako je např. šířka pánve, tak na to genetika určo vliv má.

emicka09
11. únor 2009

Ach jo, ja se tesila, ze se dozvim neco zarucenyho..slysela jsem o maliniku (ten jsou si koupila hnedka, jak jsem zjistila, ze jsem tehotna, ale jeste ho nepiju)..

sarka_k
11. únor 2009

No tak s úzkou pávní se rodí asi dost špatně, ale ten kdo ji má, tak s tím nic neudělá ☹ .

emicka, cvičením ale nic nezkazíš, maliník se taky doporučuje, ale s tím ještě delší dobu počkej 😵

vikula
11. únor 2009

Ahojky ta já jsem to měla takto:6,00hod začínající kontra a ty trvaly celý den,ale dalo se to vydržet a pořád jsem si nebyla jistá ve 23hod vana a kontra po 4min.Tak se pomalu vyráželo.V porodnici v půl jedné a pořád ok.
Samotný porod se rozjel cca ve dvě a Štůfek ve 3,07byl venku.Opravdu rychlovka a PA nechápaly na prvorodičku 😉
Přeji všem tento průběh porodu a hodně štěstí a krásná miminka

bambusko
12. únor 2009

1. - 5 hodin
2. - 4,5 hod.
3. - 7 hodin

akejka
12. únor 2009

1. 6 hodín
2. 2 hodiny 😉 (oba pôrody skončili akútnou sekciou - po tlačení mimi)

eliiis
12. únor 2009

ahojky tak mě začali kontrakce po 7 min 9,12 ve 4 ráno, ale do desáté než mi píchli vodu se to dalo krásně vydržet. v10 mi píchli vodu a ve dvě byla malá na světě takže na první dítě krása žádný strach hned jak porodíš tak když bude vše ok tak nebudeš vědět že tě něco tak bolelo. 😉

dominikuska
12. únor 2009

tak mna najprv poriadne prehnalo 🙂 to bolo okolo druhej rano, plodova voda my odtiekla o stvrtej rano, do nemocnice som prisla o siestej rano s vybornou naladou ze budem mat konecne baby 🙂 .Vsetko slo super Az pokym my lekar neoznamil, ze musim ist rychlo na sekciu, to my oznamili o tretej poobede a o 16.25 som uz videla malickeho.

xuan
12. únor 2009

bolesti ve stredu rano a mala se narodila az v patek v noci a to na cisare ktery nebyl planovany katastrofa!!!!a to ho udelali jeste spatne a pak jeste jedna operace!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru