Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

s.i.m.k.a1
6. bře 2009

ahoj, ja som rodila pred cosi vyse tyzdnom, kontrakcie som mala pravidelne od stvrtka rana a dcerka sa narodila az v utorok 3min po polnoci.

tomickoval
7. bře 2009

Samesova, 😕 ty jo, pěknej macek 😵 já bych to neporodila 😅 no a já jsem rodila první dceru 2hodiny a 5minut a syna 1hodinu a 20minut. Porod mi vždy vyvolali prasknutím vody 😉 bolesti začaly ihned! po 1minutě.

andy80
7. bře 2009

První porod od prvních bolestivých kontrakcí: 3,5 hodiny, druhý porod od prvních bolestivých kontrakci: 3 hodiny 😀 Jinak při prvním porodu mi praskla plodová voda 20 hodin před porodem, ale nic se nedělo. Při druhém porodu jsem měla slabé kontrakce dle monitoru asi 2 dny(byla jsem hospitalizovaná v porodce), ale taky se jako nic nedělo, takže dobu porodu počítám vždycky od toho, kdy začalo jít do tuhého. První dítě: 4030g, druhé 4190g

kalu
7. bře 2009

Porod trval od příjezdu do porodnice ( kontrakce po 5 min.,otevřená na 5) 2,5 hodiny.Opravdový mazec to byl tu poslední hodinu.

kkvetuska
9. bře 2009

ahoj, první porod : praskla mi voda doma asi v 10.45, odtékala pomalu, pomalu začali kontrkce , síla to byla asi ty 3hodiny. Ale malá šla ven hezky v 17.40.Měla 3650g a 51cm
Druhý porod: kontrakce jsem měla už 9.2. ráno po 5min, večer po3 min, ale mimi šlo až druhý den 10.2.. Museli mi v 10h prasknout vodu a pak už to jelo. Bylo to sice rychlejší, ale víc to bolelo. V 13.10 se malá narodila a měla 3800g a 52cm. Takže dost

ani3012
9. bře 2009

kkvetuska
nestraš! 😅 Ja sa teším, že vraj druhý pôrod ma byť rýchlejší! 😨
Patrika som mala tak, že od 5:45 som sa prebrala, že malý sa veľmi hýbe ale zase som zaspala. Potom som sa prebrala šiestej a už nespala. Čakala som do 6: 45 a zistila, že mám "bolesti" každých 15 minút. Tak to bolo do pol druhej obeda. ozajstne bolesť som mala len poslednú hodinku aj to by som rátala len pol hodinku, keď som už mala tlaky, ale tlačiť som ešte nemohla.Patrik sa narodil o 15:50. 😀

fodorka33
9. bře 2009

kkvetuska tvoje druhe babo malo presne take miery ako moj maly tiez 52cm a 3800g..tak si zober ze ako som sa musela potrhat,lebo ma uz nestihla nastrihnut 😒

bublinkajasminka
9. bře 2009

ja som zacítila jemnučké kontrakcie o 1.30 v noci a o pol 4 sme išli to som bola otvorená na 5 cm a to bolo v pohodke...a 8.45 sa narodila malá

samesova
10. bře 2009

ani3012,
druhý porod je v pohode,ja som mala iba jeden problém pri 2minutových kontrakciach,bola som neskutočne ospala 😀

niikkyy
10. bře 2009

Ahoj, první kontra v 5 ráno..malej se narodil v 17,15h 😅

anezka14
10. bře 2009

ahoj, som tiez prvorodicka a 1. kontra o 02.00 a Kubicek sa narodil 03.53. Porod krasny,vsetko super, ale ako pise samesova, tiez sa mi strasne chcelo spat, ale cely porod.

garfie
10. bře 2009

Já jsem dokoukala na film a přesně ve chvíli kdy doběhly titulky mi odtekla voda-žádný kontrakce nic. Bylo 11 večer, první kontrakce přišly cca za půl hodiny, v nemocnici mi ani nestihli dodělat příjem, malá se narodila po jedné v noci. Na prvorodičku docela šupec, příště prý mám už přešlapovat před porodnicí 🙂 Jinak to teda byl nářez, na tu bolest si při rychlým porodu nemáte ani šanci zvyknout, žádný oddych....

krasulka
10. bře 2009

od 8 rana do 17:25 vecera 🙂 som prvorodicka

mahulena
10. bře 2009

Justynka lezla ven 8,5 hodiny. 2,90kg, 49 cm.

kaciska
10. bře 2009

2 hodinky malá měla 3.15 kg a 49 cm...bylo to težké i když krátké...ale super zážitek 😵

ia.
10. bře 2009

asi měsíc jsem pila maliník, ale spíš mi to pomohlo psychicky, z porodu jsem neměla strach, takové ty horrory, které jsem slýchávala, jako porod 24hod atd jsem si nepřipouštěla. Přesně v 0.00h mi začly lehké kontra, vlezla jsem do sprchy, zesílily a byly co 3 min, v 1.30h mě přijali do porodky a malý byl na světě v 5.10h. Porodila bych dřív, otevřená jsem byla už ve 4h, ale měl extrémně krátkou pupeční šňůru (30cm), tak se pořád vracel dovnitř. Asi víc než maliník se vyplatilo poslouchat PA, která byla úžasná a radila, v jaké poloze prodýchávat kontra, abych byla co nejdřív otevřená a malý nachystaný. Takže celkem rychlovka na to, že to byl první porod a malý měl 4,20kg🙂)

lena13
10. bře 2009

muj porod trval 26hodin nakonec ukoncen cisarem...zadny super zazitek,bylo to strasne ☹

lucia375
10. bře 2009

Ja som mala vyvolany porod. Od prvej kontrakcie pokedy sa maly narodil 4 hodiny. A to bol dost velky (4 kg a 52 cm). Dufam ze to tak rychlo bude aj teraz pri druhom babu.

jantu
10. bře 2009

okolo 8 ráno jsem začala cítit velmi slabé kontrakce (jako menstruační) postupně se zkracoval interval, asi ve 14 jsem si dala horkou vanu a po ní kontrakce zesílili ale prodloužily se na 20 min, okolo 16 už byly po dvou minutách do porodnice jsme dorazili a kontrakce přestaly, při příjmu jsem byla jen na 1 prst, vodu mi píchli v 19.45 a dostala jsem 2 x oxytocin a pak to šlo rychle kontrakce byly skoro bez pauzy a příšerné malá vykoukla po 10 min tlačení a nástřihu v 22:50. Ten konec mi dal zabrat.... za týden už jsem myslela že do toho půjdu znova malá je moje zlatíčko

avanka
10. bře 2009

Presne 8 minut 😀 😀 rodila som cisarskym, o 9 zacali rezat a 9,08 bol Luli na svete, 45 minut ma potom sili 😉

miri1987
10. bře 2009

ja som svoje babatko prenasala par dni, tak pani doktori rozhodli, že už je načase, aby babo islo von. 🙂 o 12 hod. mi dali vyvolavačku a 14:42 bola Simonka na svete.........bola som prvorodička 😀 😀

kkvetuska
11. bře 2009

foforka33: ahoj. Já Ti věřím. Mě šili na 2x. Po hodine skoumání zjistili, že mám ještě prasklý čípek na blbým místě, tak mě ještě došívali, a museli přešít stehy které praskli když do mě dali zrcadlo. Byl to mazec.

kkvetuska
11. bře 2009

ani3012. Já nechci nikoho strašit. Já toho měla dost, a určitě přeju jen ten nejlepší porod. Je pravda, že kámoška to měla při 2.porodu lepší. Každý to má asi jak příroda zařídí.At Ti to dobře dopadne.Všem. Držím palečky 🙂 🙂 😉

kkvetuska
11. bře 2009

fodorka33: omlouvám se , že jsem špatně napsala Tvoje jméno 😅

snu
11. bře 2009

ahojte,, a kde kupim ten cajik s malinovych listov? maju to len v lekarni? viete mi poradit neaku znacku? porcovany? alebo sypany?
vraj je dobre pit aj alchemilku,,hm?

snu
11. bře 2009

a etse ako je to s partnerom pri porode? ked to trva tak dlho,, niekomu aj 12hodin a tak? moze tam byt so mnou cely cas? alebo ho poslu domov a ked je to na spadnutie,tak ho zavolaju?

fodorka33
11. bře 2009

kkvetuska to myslis vazne?moja kamoska teraz ide sa dat "presit a ma vyse mesiac po porode.dokina to odflakla a zle ju zasila.... 😒

lenic
11. bře 2009

Ahoj, mě vé 4:30 ráno odtekla plodovka,ale úplně bez jakýchkoliv bolestí (do porodnice jsem dojela sama autem) a kontrakce začaly až tak mezi 14 a 15 hod. odpoledne a Emička se narodila ve 20:20 🙂

lisounek
11. bře 2009

presne 5 hodin.. 🙂 ve 3:30 prvni kontra a v 8:33 hodin se narodila Kata 😉

vendy01
11. bře 2009

Ahoj, tak mně praskla voda v 19:00, ve 20:30 jsme přijeli do porodky, to se postupně rozeběhly kontrakce a porodila jsem bez komplikací v 0:42. Byla jsem strašně překvapená tou rychlostí 😀 . Na první porod paráda 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru