Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

smoulinka.ciko
14. únor 2010

Radka 35, jakto že tě tak dlouho nechali bez vody 😲 Však mi každy tvrdil že mimisek nemůže být dlouho bez vody. Známou taky tak nechali skoro 4 dny, a pak se dozvěděla že byl maly už přidušený

zanin
15. únor 2010

prenasala som 6 dni tak na prijem. klistyr sprcha tabletka. do hodiny nastali kontrakcie po pol hodke pustili vodu a za pol hodky bol Samko na svete. cize od prvej kontrakcie 1 hodinu. Brala som homeopatika a pocas kontrakcii som hopsala v sprche na fit lopte. Mne naskocili po pusteni vody kontrakcie po minute.

marcelapetrikova
15. únor 2010

1 porod v patek prasla vod av pondělí mě pustili domu v utery nastup do jine porodky a ve středu v 18 53 byl na svetě(císařem) ale bolesti jsme mela necelých 13 hodin

2 porod v utery od rana mi odchazela zatka v 13 hodin začli kontra ale slabe od 16 už byli intenzivní po 7 8 minutách ale vydržela jsem a ve středu jsem jela rano na domluvene vyvolaní už s bolestma a porodila jsme až v 23:23 normálně takže porod trval cca 32 hodin nepříjemných bolestí měla jsem křížové

emmka3
15. únor 2010

vyvolavany. o 12hod praskol Dr. vodu a o 16:15 bol uz maly na svete

sherry28
15. únor 2010

1. porod: začátek nebolestných kontrakcí v 20.00hod 15.6.2004, bolestivé v 5:00hod (16.6.), v 7.55 praskla voda a v 8.23 byl malej na světě

2.porod: 16.12.2008 21:15 praskla voda(žádné kontrakce), 2:00 bolestivé kontrakce, 6:45 byl malej na světě

Porody bez komplikací, bez epidurálky a bez jakékoliv přípravy na sál. Spontánní a v termínu 🙂

bl4nche
18. únor 2010

První kontrakce začaly asi v 8 ráno, okolo jedenácté už byly po 5 minutách. Tak jsme vyrazili do porodnice. Natočili mi monitor a prý ať počkáme na doktora, ten prý řekne, jeslti budu rodit. Na chodbě už sem to rozdejchávala vestoje 🙂 Pak přišel doktor a řek, že už sem otevřená a můžem jít rovnou na pokoj (to bylo asi před půl jednou). Klystýr, sprchování ani hopsání na míči už neproběhlo. Malá se narodila v půl třetí - po 6,5 hodinách od první kontrakce.

ituska
24. únor 2010

vyvolávačka -cipok, kvoli prenásaniu , odpustenie plod. vody, klistir- uz na WCku silne kontrakcie 2min. intrevaloch - cely porod trval 1,5 h

petrajuzova
24. únor 2010

Ahoj ja rodila 2hodky ale to bylo nekonecni ..ale za to chcu dalsi

spagatice
2. bře 2010

Ahoj,
porod byl vyvolávaný (od 14. do 20.), kontrakce před porodem trvaly 33 hodin

jchrastova
2. bře 2010

vyvolávačka o 8 na 9cm som bola otvorená okolo 13 a skončilo to sekciou a malý sa narodil 13:53

pazhitka
3. bře 2010

Prvni porod- v osm rano prvni tableta, nic se nedelo, v deset druha tableta a rozjelo se to fest- maly se narodil o pul ctvrte (predtim asi 90 min. tlaceni)
Druhy porod- 23.00 praskla mi doma plodovka, pak lehke kontrakce zacaly ve dve v noci, horsi od sesti rano a v 8.44 se narodila dcera- bylo to mnohem lepsi nez ten prvni porod, kt. byl vyvolavany...

juliet
3. bře 2010

v 8 mi píchli vodu, v 9 začaly kontrakce a v 11.55 byl venku první a za pár minutek durhý

beisis
3. bře 2010

V 11 jsem byla na zátěžovém testu, kde mi začli kontrakce po pěti minutách a druhý den v 11:50 byl malej na světě

aleela
10. dub 2010

22.30 odtiekla voda, hned zacali kontrakcie. 2.00 prijem do nemocnice - nalez 8cm. Potom sa to nejako zastavilo 😖 Porod o 5.45. Poriadne boliet to zacalo az po injekciach, dovtedy pohodicka. Cize velke bolesti asi 2 hodiny. Stalo to zato 😉

luciaanna
15. dub 2010

Ahojte. Ja som to mala takmer "ideálne". Malá sa narodila dve hodiny od odtečenia plodovej vody a nástupu kontrakcií. Len, len že sme stihli dobehnúť 🙂 . Z centrálneho príjmu som šla rovno "tlačiť" 😀 .

vladka1
15. dub 2010

😉 Ahojky...mě odtekla v 11.30plodovka a malej přišel na svět v 9h ráno...

roofie
15. dub 2010

Já kontrakce od čtvrtečního odpoledne, od večera po pěti minutách, od půlnoci po dvou minutách, v sedm ráno mi píchli plodovku, porodila jsem v 10:10....

fiffinkaa
19. dub 2010

prvý pôrod kontra od rána, o jedenástej v noci už intenzívne každých 5 minút,o jednej v noci praskla plodovka, o tretej ráno príjem do porodnice, otvorená na 3 prsty, malý sa narodil 8:25 ráno 😵..uplne nekonečné to bolo..
druhý porod kontra o jednej v noci,o druhej bolestivé budím muža, o tretej príjem do porodnice, malý sa narodil 03:5O..bleskovka 😵

scai
21. dub 2010

V osm začaly lehké bolesti, před devátou prdla voda...pak mazec...a před desátou byla venku. Takže 2 hodiny a z toho hodina byla v pohodě 😀 Taktak jsme to do porodnice stihli

makka
21. dub 2010

V 20,30 h. mi praskla voda a malý se narodil v 11,47 h. Celkem to šlo, jen jsem se nesměla hnout z postele, jen do sprchy.

zuzkap2
21. dub 2010

prvy do napychnutia vyvolavacky o 10:00 do 14:25 cize rychli a super
druhy od 05:50 do 16:50 z bolestami kazdych 5min ☹

sophie1
22. dub 2010

Cca 6 hodin - byl vyvolávaný a poslední hodina s kontrakcema po minutě opravdu maso ☹ , ale tlačení trvalo tak 5 min 😉 .

inulkapo
22. dub 2010

mne prvý pôrod vyvolávali,bola som 2 tyzdne po termíne,pôrod trval 12hod.,synovi sa nechcelo von ale inak v pohode
a druhy pôrod-večer o 22hod. mi praskla voda,mala som nepravidelne kontrakcie,do pôrodnice som prisla o polnoci a môj mali drobček bol na svete o 1,30hod ráno ,pri oboch som mala bolesti ale ten krásny pocit keď bábo drzite v naruci vynahradil všetky bolesti 🙂

martinavse
23. dub 2010

mě okolo 01.00 ráno praskla voda, jeli jsme do porodnice, kde mě napojili na monitor a manžela ještě poslali domů. kontrakce začaly okolo 10 hod. a ve 13.15 byl Jakub na světě.

elvira
23. dub 2010

V 6 ráno mě přijmuli do porodky s lehkýma kontrakcema, v 10 praskla voda, od 12 horší bolesti a před půl 3 byl malý na světě na 3 zatlačení... Na první porod si nemůžu stěžovat. 😉

nini78
23. dub 2010

Ahojte, kedže som prenášala tak mi ho vyvolali, dostala som čípok, na dve hod som si lahla bolesti som nemala, po dvoch hod. mi pustili vodu a za hodinu a 45min. bol malý na svete.

neurologia
23. dub 2010

o 02:00 mi zacali kontrakcie ....a mala sa narodila 17:05....no dufam ze druhy porod uz bude rychlejsi...

diduska777
23. dub 2010

Ahojte, moj porod bol dost rychly, o 4.30 rano mi praskla voda a prisli kontrakcie (cca kazdych 5-6 min.), o pol siestej sme prisli do nemocky, o siestej ma napojili na 10 min. na monitor a bola som otvorena na 7-8 prstov a Lauruska sa narodila 7.05. Na prvorodicku dost dobre (aj ked krize ma boleli cely den a vecer to bolo strasne, ani teply kupel nepomohol a to uz asi bol zaciatok, co som si ani velmi neuvedomovala a hlavne prespala 🙂 )

marku
4. kvě 2010

První porod jsem tu sice již psala, ale napíšu znovu....ve 23.00 praskla voda a kontrakce hned po 2 minutách....malý se narodil v 7,00h, ale dlouho jsem ho tlačila cca 3h, takže jinak by to mohlo být i rychlejší. A druhý porod jsem měla vyvolávaný....7,30h zavedená tableta a 11,51 se malý narodil. Kontrakce byly daleko silnější jako u prvního porodu, zato jsem se rychlej otevírala.

kajule
19. zář 2010

Prvni porod: Odpoledne uz nevim presne v kolik mi udelala doktorka Hamiltona, od ty doby me zacalo pobolivat bricho, navecer po asi sedme hodine jsem zacala mit pravidelne bolesti cca po 10 - 15 minutach, ktere jsem mela celou noc, ale nebyly nijak extremni mohla jsem u nich i lezet, k ranu uz zacinali byt silnejsi. Po seste hodine jsme sli na sal, v tu dobu se to porad jeste dalo snaset. Asi o pul osme mi pichli vodu a pak se to rozjelo. Kontrakce uz byly silnejsi a kdyz jsem mohla zacit tlacit, tak Pata se v na treti zatlaceni narodil v 8:30. 🙂
Druhy porod: Neco po treti hodine rano jsem se probudila a sla na zachod, po ctvrt na ctyri sel i Pata a ja ucitila mensi bolest, ktere jsem neprikladala vetsi duraz, pac to bylo v posledni dnech normalni, ale pak se opakovala, tak jsem si rekla, ze zkusim vanu a merit si to pokud prijde znovu. O pul ctvre jsem tedy vlezla do vany z ktery jsem vzapeti hned lezla ven, pac kontrakce silily a byly hned po 3 - 4 minutach. Kolem ctvrte jsme vyrazili do porodnice, do ktere jsem i ridila, pac M nemohl. To se jeste porad dalo zvladnout. Cekala jsem, ze nas stejne poslou domu, pac kontrakce jsem mela asi pul hodiny, neverila jsem tomu, ze uz bych mohla byt dostatecne otevrena. V porodnici me prohlidli, rekli, ze jsme prijeli za pet minut dvanact a slo se rovnou na sal. Zadna priprava, porodopis jsme sepisovali az po porode. No a Filipek se narodil v 5:13 ani ne dve hodiny od prvni kontrakce. 🙂
Abych to shrnula tak prvni porod byl sice delsi, ale mnohem min bolestivejsi nez ten druhy. Sama nevim, ktery z tech dvou bych si vybrala do tretice, kazdy mel svoje klady a zapory. Kazdopadne na konci kazdeho z nich jsme prozivali ty nejkrasnejsi chvile v zivote. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru