Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

popelka.miri
27. dub 2009

Anjelik, jako prvorodička jsem to vnímala, že je to dlouhé, hlavně ty kontrakce se mi zdály nekonečné, za to tlačení bylo opravdu rychlé 😅 . Druhý porod jsem měla od začátku prvních kontrakcí až po narození malé jen dvouhodinový, čili překotný 😀 . A třetí jsem musela strávit pár dní na porodnici dopředu protože jsem se bála, že to přijde moc brzy a nestihnu dorazit do porodnice. A taky jo 😅 . Já začala rodit ani jsem to pořádně necítila a za chvíli malá byla venku..Takže porod netrval dlouho, ale čekání na to až to přijde dlouhé bylo 😉

bobooo
27. dub 2009

no mňa nechali pekne sa trápiť od 8 rána do 10.45..no a potom konečne skonštatovali, že lepšie bude cisárky...tak detičky sa narodili o 11.25...ale ja som mala bolesti chrbtice a vôbec som nemohla ležať na chrbte..tak že ja pôrodné bolesti som si ani nevšimla---skôr mi to pripadalo ako bolesť vaječníkov pri menštruácii...tak to je moja skúsenosť 😀

lennis
27. dub 2009

bolestma jako při mensesu to začlo dopol po cca 15min, to trvalo do večera, jeli jsme při kontrakcích po 6min v 8 večer, v 10 večer mi píchli vodu a ve 3 ráno byl venku, do těch 11 večer jsem byla absolutně v poho, před půlnocí vířivka a nějaký podpůrný injekce a za 3 hod byl venku.

zubalka
27. dub 2009

ja som rodila dvojcata prirodzenou cestou a cele to trvalo 4 hodiny, druhy porod trval dve hodiny, takze to islo cubi dup, tak vela stastia 🙂

luci81
6. kvě 2009

anjelik123:rodila jsem předčasně ve 35+5tt,takže jsem to nečekala a zdálo se mi,že to utíká rychle.Teda ono to ani moc dlouho netvalo první vyšetření asi ve 21h,malá se narodila ve2.45.

marse
7. kvě 2009

1 porod 15hodin, 2 porod. 4 hodiny

ditka1
7. kvě 2009

12hodin 😒

marinka
7. kvě 2009

V osm ráno jsem nastoupila do porodky a malá se narodila v 19:43. Ale až do šesti do večera, jsem měla pohodové bolesti, takové jako při MS, akorát trochu silnější, ale ty pravé kontrakce po minutě se rozjely až po prasknutí plodovky někdy kolem šesté. Takže já bych řekla, že jsem rodila 2 hodiny, protože do té doby mi to jako porod nepřipadalo 😅

apolis
7. kvě 2009

ja som rodila dohromady s vyvolavackou ako zacala zaberat zhruba 6,5h.

lenka_da
7. kvě 2009

Podobne ako Marinka, tiez som mala slabe kontrakcie cca 12 hodin /tie boli uplne v pohode, tiez sa mi nezdalo, ze by to uz mohol byt porod 😀 /. Ked sa rozbehli tie prave kontrakcie, trvali 2 hodiny! 😅

svataterezicka
8. kvě 2009

Od prasknutí vody v 3,36 až do 8,45 kdy se malá narodila.. Bolesti jako při MS tak do šesti hodin kdy jsem měla za sebou vyšetření, pak už mi to tak legrační nepřipadalo... Takže cca tři hodiny fakt bolesti kdy jsem zvracela a lezla po zemi a po zdi.. přišlo mi to nekonečné... takže když řekli do půl hodky max do hodky máte malou jdem tlačit tak se mi neskutečně ulevilo, protože jako prvorodička jsem se bála x hodin ještě tohoto... ovšem to tlačení mi taky přišlo nějak dlouhé.. a přitom to bylo 45minut ale bolelo to teda fest...

ava
12. kvě 2009

pravidelné kontrakce od 1 v noci, vodu mi praskli na sále, syn se narodil v 11,40. Z toho polovinu času se to dalo zvládnout lehce, zbytek byl porod 😉

roka96
12. kvě 2009

ja som od vyvolávačky rodila 8 hodín ale pozitívum je, že to všetko ide nenormálne rýchlo...
pre mna tlačenie bolo v poho ale tie kontrakcie asi posledné 2 hod.. to bolo... 😒 ale ked som uvidela synátora tak som si povedala, že by som dokázala prežit ešte aj vačšiu bolest ved za tie naše zlatíčka to stojí no nie?? 😉

pikusa
12. kvě 2009

Tak já příjem v porodnici v 00.15...bolesti po 3 minutách a zavřená,že rodit budu až někdy dopoledne....malý se narodil v 4.43 ráno,takže to šlo rychle a předpovědi se naštěstí nevyplnily.
Tlačení už taky v poho,ale kontrakce mě teda bolely...ale už nevím jak 😀

zuzkaprofant
13. kvě 2009

sa pridam konecne do teraz som vas len citala kolk otrva porod 😀 moj bol dost dlhy trval 26hod lebo mne najprv odtiekla plodova voda , tak dobehli kontrakcie potom mi dali vyvolavacie maste ktore zaberali velmi pomalicky a otvarat som sa zacala az na poslednu chvilu po 3 epiduralkach a maly vysiel len tak tak ked mi dokyna lahla na brusko inac asi by sme isli cisarskym, ale dalo sa to zvladnut teraz poviem ze to nebolo nic 😀 😀

oalaa
13. kvě 2009

ja som prenasala 5dni, no pred porodom som sa hlavne vyhybala temam ake to je, pretoze u kazdej zeny je to individualne. prisla som na prijem rano o 8hod.ako poterminova pacientka. potom som tam bola cely den s muzickom, rozpravali sme si vtipy, sprchovala som sa, skackala na fit lopte, prechadzala po porodnej sale atd. az kym neprisla siesta hodina vecer, kedy sme isli ako na pase. pocula som pred sebou 3porody a chytala som postupne klepaky,ale mala som tam manzela, tak to bolo ok. no o 19.30hod.ma prisiel pozriet dr.ktory skonstatoval, ze som otvorena na 7p.a mozme ist nato, len nechapal, ze bez akychkolvek bolesti a tak mi pustili vyvolavacku a Adamko bol za pol hodiny na svete. ked uvidis to malinke, tak zabudnes na vsetky bolesti. este ma potom ako prvorodicku asi 10min.zasivali, ale to som vobec necitila. takto by som odrodila aj 10deti

marelica
13. kvě 2009

U mňa to bolo veľmi v pohode... prenášala som vyše týždňa, lekári sa mi začali "vyhrážať", že pôjdem na vyvolanie, tak som si kontrakcie vyvolala sama doma - litrom šalviového čaju so zázvorom... okolo 6-tej večer som pocítila prvé tvrdnutie - o polnoci už začali kontrakcie a o 4-tej som zobudila manžela s oznamom: "Už je čas!" 😀 O 8-mej mi pichli epidurál, tak sme sa s MM rozprávali, až kým sa už Katka netlačila na svet. Samotné tlačenie netrvalo dlhšie ako 20 min. Trošku som si poležala (ober pupočníkovej krvi, odstraňovanie zvyškov placenty a zašívanie), kým sa tatík tešil z dcérky. Aj pri druhom dieťatku si priplatím analgézu - pôrod bol pre mňa zážitkom plným adrenalínu, lásky, radosti, sĺz dojatia, nežných objatí a takmer bezbolestne!! 😉

jaruskasv
13. kvě 2009

tak pridam svoju skusenost aj ja, tak u mna sa to zacalo v piatok okolo siedmej vecer, boli to len take slabe bolesti ako pri menstruacii, ale boli pravidelne kazdych desat, osem minut, tak som nevedela ako prvorodicka dokedy mam cakat, tak o druhej v noci sme s manzelom vyrazili do porodnice, kde ma prijali o pol tretej, ze vraj sa to pomaly zacina rozbiehat, este v piatok rano mi odtiekla zatka. Tak som tam stravila celu sobotu, s takymi mensimi bolestami, natocili mi ctg, vraj su tie kontrakcie este slabe, tak ma tak nechali, mohla som sa ist najest, domov ma uz nepustili, lebo som bola styri dni po termine, manzel tam nemohol byt so mnou, tak chodil len na navstevu. Otvorena som bola len na spicku prsta a krcok som nemala este zostupeny, tak mi nemohli ani nic dat na urychlenie. Vecer mi dali injekciu od bolesti, ze si mam pospat, ze to bude az vnedelu, tak som si trosku pospala, viete si to predstavit ako asi. V nedelu rano ma doky vysetril a urobili mi klystir, takze som uz nemohla jest ani pit, co bolo pre mna strasne. Potom mi tam dal doky nejaku tabletku a zacalo sa to rozbiehat, kontrakcie kazdych pat minut a uz dost silne, ledva som ich predychavala, dost ma sklamala sestricka lebo som natrafila na tu najhorsiu, ta si ma vobec nevsimala ani mi nepomahala nic, asi okolo obeda prisiel doky, vysetril ma to uz som mala bolesti jak svina, prepichol mi plodovu vodu, no a potom sa to zacalo, nechcem strasit, ale tie kontrakcie boli strasne, isla som na salu, kde mi k tomu bola strasna zima, a snazila sa predychavat, ale bolo to strasne, ani neviem kedy doky vyhlasil ze mala ma slabe odozvy a ze mam zlu plodovu vodu, bola zelena ci aka, a ze ideme robit sekciu, evidentne sa vystrasil a potom to bolo rychle, ja som nic nevnimala ani cievkovanie, ani pichanie miliona injekcici, lebo kontrakcie uz boli mozno kazdu pol minutu a mala som co robit aby som ich predychala, potom este po svojich na operacku, tam sa vsetci zbehli, este si pametam poslednu kontrakciu a potom som zaspala. Mala sa narodila v nedelu 19.4 o 15.30h. mala 3480g a merala 51cm. Potom neskor mi povedali ze tam boli pri mne aj z ara, a ze primarka z detskeho prisla az z domu, lebo sa bali. Ze vraj podla vody mi mohli kludne urobit cisarsky aj v sobotu, ale oni to nechali na uplne poslednu chvilu, no co uz. Preberanie z narkozy nic moc, a zotavovanie sa po cisarskom teiz nic moc, ale teraz uz v pohode, aj jazva uz vyzera dobre. Tak taky bol moj porod, a to som stale hovorila ze ja cs nehcem lebo sa bojim ze sa nepreberiem 😒 , ale dolezite je ze je mala v poriadku, je zlatucka, tak vam vsetkym buducim mamickam drzim palce, a nebojte sa aj ked to nie je prechazdka ruzovou zahradou, ta boles je ina , petoze ma zmysel a na konci je krasne male stvorenie 😀

magdal1
21. kvě 2009

Pri prvom dietatku som mala kontrakcie od utorka v noci, vzdy len v noci a cez den ustali. V stredu som isla do porodnice. V stredu v noci a hlavne vo stvrtok riadne, v piatok rano som bola hotova, bolo mi do revu, pozreli ma otvorena na 5cm, o 8.00 dali klystir, zobrali na sal, dali vyvolavaciu infuziu, pretoze kontrakcia zase ustavali, bola to bomba, absolutne som na taku silu nebola pripravena, maly sa vsak narodil uz rychlo pred 10.00, cca 20 min. po podani infuzie.
druhy poro odtekat mi zacala voda o 01.00, prisla som do porodnice o 02.30 a mala sa narodila pred 9.00, bol to rychlejsi porod.

vladka1
22. kvě 2009

popisovat porod raději nebudu...21hodin 😒

cestovatelkaandrea
22. kvě 2009

ja som rodila 14 hodin a bolo to v norme. prirovnala by som to k silnej hnace, ktora ale skonci podstatne skor a s omnoho krajsim vysledkom na cely zivot 😉

ava
22. kvě 2009

zalezi na tom, odkdy pocitate zacatek. Ja od doby, kdy jsem namerila kontrakce po 5 min., porodila za 10 hodin. Z toho tech prvnich 5 hodin byla pohoda.

cestovatelkaandrea
22. kvě 2009

ava no ja beriem 14 hod od zaciatku prvej kontrakcie. a od zaciatku mi chodili tak po 15 minutach. take tie kazdych pat minut prisli neskor. to potom moj porod trval 8 alebo 9 hodin 🙂 celkom rychlo na to ze to bolo po prvy krat 😉

aponchie
23. kvě 2009

to je pravda s tim pocitanim ja kdyz bych to mela brat od hlenove zatky rano v 10 voda prdla ve 3odpoledne asi a mala s enarodila 20.27vecer tak je to skoro 12hodin ze?ale ja to beru od nemocnic ekdy me zacala kontrakce bolestiva coz bylo asi od6vecer takze 2,5hodky porod to jde ne? 😀

helenkasabinka
23. kvě 2009

mne traval od zaciatku prvej kontrakcii 3 a pol hodiny s vyvolavackou 😉

gumidek
23. kvě 2009

Od zavedení tablety na vyvolání 4 a půl hodiny, kontrakce začaly cca po 30 minutách od zavedení a to velice slabé. Porod počítám spíš od prasknutí plodové vody, takže tak dvě hodiny 😅

cikyta
23. kvě 2009

20 hodin.

maltina
25. kvě 2009

Cerstvo po porode, tak porod trval 2hod od odtecenia plodovej vody 🙂 ... ale prva 12hod... 😢

wensdy
25. kvě 2009

Ahoj svůj porod jsem psala na -společný termín-klokani přiletí v březnu-stanka 100. Tak kdo chce tak jukněte 😀 😀 😀 😀 😀

misa.cekatelka
25. kvě 2009

Já trpěla 13 hodin,ale šla bych do toho klidně zas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru