Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

happy8051
23. říj 2011

prva dcerka isla rychlo - vyvolavacka po ktorej som absolutne ziadne bolesti necitila, o 15:30 lekar pustil plodovu vodu, po com som mala do troch minut kontrakcie ktore sa rychlo stupnovali, mala sa narodila 20:50 🙂
som zvedava na druhy porod

saranata
23. říj 2011

pri prvej dcerke mi odtiekla voda ráno o 7:00 a od 12 tej bola na svete, kontrakcie som mala asi tri bolestive pred porodom .uplna pohodička na prvorodičku 🙂 pri druhej dcerke mi odtiekla voda o o pol osmej večer a malá bola o druhej v noci na svete, kontrakcie boli dlhšie asi od deviatej hodiny a bolestivejšie, druhu dceru som rodila po 11 rokoch takže kvázi znova ako prvorodička 🙂 🙂 🙂 ale mala som to stastie a oba porody super a bezproblemové 🙂
v podstate uplne rovnaké porody cca tých 5 -6 hodín od prasknutia vody🙂

marketa97
26. říj 2011

něco málo přes dvanáct hodin od napíchnutí plodovky, byl to první porod

janinka1987
26. říj 2011

Ve dvě v noci rupla plodovka, ve čtyři začaly kontrakce, v jednu odpoledne byl malej venku. První porod 🙂

fg1984
26. říj 2011

Hodinu a 15 minut prvorodička.

dejka77
26. říj 2011

O 22.00. mi zacala odtekat plod.voda, kontrakcie sa zacali stupnovat asi o pol jednej a o pol piatej rano bola mala na svete.

tic_tac22
13. led 2012

ahojte som kat moj porod trval od 9ho do 20hod.

erika9110
13. led 2012

19hod....

rybka77
13. led 2012

24 hodin

nikush29
14. led 2012

5 hodin

zufzufmeister
14. led 2012

tak ja ťa poteším, ja som síce mala kontrakcie od tretej v noci, ale také, že som vôbec nevedela, že sú to kontrakcie, čiže žiadne bolesti, absolútne... no a pôrod trval 45 minút, prišla som otvorená na 9,5 cm a porodila za cca 45 minút...

mahalo
14. led 2012

@zufzufmeister ty stastlivka! 🙂

zufzufmeister
14. led 2012

@mahalo ale za to tých 45 minút som ručala ako besná :D

apollo11
15. led 2012

Můj bohužel jen pár minut (pl. císař), ale moje mamina zažila oba extrémy - 1. porod (brácha) 28 hodin, po 15 měsících já snad za půl hodinky od prasknutí vody, narodila jsem se málem v sanitce 🙂

matinka87
15. led 2012

Ja som mala vyvolavany asi o 8.00 mi dali cipok a o 16.00 mi zacali kontrakcie(strasna bolest) a mala sa nam narodila 21.50 samotny porod netrval dlho dakych 10 min.potlacila som 3x a bola von...ja si porod pochvalujem,kontrakcie to uz bolo horsie :D baby nebojte sa ked uvidite to babatko nic vas boliet nebude,je to najkrajsi pocit na svete,preto chcem este jedno babo a zazit to 🙂

sussanah
15. led 2012

Prvni porod trval cca 4,5h od te doby, kdy jsem uznala, ze to asi budou kontrakce 🙂
Druhy porod jsem kontrakce poznala hned, ale byly ze zacatku opravdu slabucke a kratke, i tak od prvni kontra to trvalo 2h10min 🙂
Treti miminko se mi narodi asi samo ve spanku 😀

lubina
15. led 2012

@baru.v prvy porod nieco cez 8 hodin, no a druhy potom uz bol rychly, iba 2 hod 20 min. 😉

mojkamirka
15. led 2012

pri prvom synovi mi trval pôrod od prvej kontrakcie 5 hodín, pri dcere to boli 3 hodiny, ak by bolo niekedy tretie asi rodím doma alebo cestou do nemocnice 😀

locko007
15. led 2012

Môj pôrod trval asi od pol 2 v noci presne do 8 hodiny. Takže 6 a pol hodiny. Najhoršie boli posledné 2 hodiny, kedy som už mala veľké bolesti, hlavne po vypustení plodovej vody. Pôrod samotný trval asi 10 minút (CHVALABOHU). Ale všetko to stálo za to.

ivca_doubek
15. led 2012

U prvního ve tři v noci praskla voda, kontrakce začali hned, ale nic moc, pořádné až kolem osmé a malý se narodil v 11:06. U druhého začali kontrakce kolem 19:00, ale do 21:00 mi trvalo než jsem zjistila že to asi nebudou poslíčci 😀. Voda praskla ve 21:40 a malý se narodil se v 22:35, takže docela fofr

chlebenka
16. led 2012

U prvního broučka po vyvolávačce mě vzbudily přesně ve 23.50hod bolesti a to díky vyvolávačkám docela hned nepříjemný. V 6.15hod se narodil. A druhá beruška šla na svět sama od sebe. Ve 2.30hod mě začala odtékat plodovka, bolesti díky tomu, že se porod rozjížděl pěkně sám od sebe, byly pozvolné a po celou dobu porodu, mnohem snesitelnější. Narodila se ve 13.17 odpoledne 😉

marya
6. bře 2012

Pri prvom od odtecenia plodovej vody do porodu cca 2 hodiny, kontrakcie som necitila, takze som ani nevedela, ze rodim 😀 pri druhom 1.5 hod od odtecenia vody, takisto ziadne kontrakcie, po prichode do porodnice som pocitila silny tlak, rychlo som bezala na salu, doktor za mnou, jedna kontrakcia, potlacenie a bolo to 😀 😵 takze super porody 😵 😵

janca32
6. bře 2012

Ahojky, mě sem tam ráno píchlo v bříšku tak jsem raději jela..ale žádná velká bolest,ta přišla až na sále a za 2 hodky byl malý venku..říkala jsem si že když to vydržela mamka a babička tak to dám taky🙂

eeffka
6. bře 2012

1.asi 4 hod., teraz 2x,celkovo 2 hod.,od prasknutia vody 15 min.bola som stastna ze som pre istotu isla do nemocnice 🙂

petrusew
6. bře 2012

Můj od první tabletky na vyvolání 5h a 24min 😀

tina1484
6. bře 2012

@baru.v Ahoj dovol par pismenok ktvojej zvedavosti.moj porodnicky den zacal od 7rano do 19.50.vtedy sa uz narodil maly.12hodin ma nechal doktor trapit.neotvaral sa mi krcok maternici stale do mna pchal tabletky,infuzie.cely den som mu hovorila nech urobi cisarak a on ze nie nebude treba ked nam vyvolali porod som sa neotvarala a trapili ma som im hovorila,ze cisarak a oni furt nie nie az napokon uznali ze sa bude robit cisarak.maly ma tlacil uz von ale ja som nemohla a este tlacit tak to som uz fakt nevladala.Zlata moja kazda zena to ma rozne.Kazda co ti tu piseme zazila svoje ale ja som zazila tam aj pani co prisla a hned rodila takze sa neriad a nestresuj sa namy.Prajem ti lahky porod 🙂

00matula
6. bře 2012

od vyvolávačky po porodenie dcérky do 5hodín..samotný pôrod 10min

jankabj033
6. bře 2012

ako dlho trval moj porod????????ta takto rodit nechcem uz nikdy...prva kontrakcia 23:12 okolo obeda a malynky sa narodil 25:12 12:19.....ale kedze ja som len prvorodicka a boli sviatyk tak mi lekar povedal ze si mam pospat ze potom sa uz nevyspim..skoro som ho zabila pohladom....a ked ma konecne vzali na zazam tak mi sestricka s usmevom povedala pani ved to vas nemoze tak boliet.....cize aj koli tomu trval moj porod dlho..na salu ma vzali ranoo piatej a mly sa narodil na obed...porod bol tazky kedze sa mi malinky zamotal asi najviac ako sa dalo v pupocniku.....ale kazdy porod je iny....ciganecka ktora rodila vedla dva krat zatlacila rz zakricala a dieta bolo na svete

kaji_
7. bře 2012

Každý pôrod je iný... Mne praskla voda 3.12 o 22.00 a malá sa narodila 4.12 o 15.38... čiže takmer 18 hodín... Epidurál som mať nemohla kvôli skolióze a ostatné prostriedky proti bolesti nezaberali, takže si to vieš predstaviť - ku koncu som už nemala silu tlačiť, kontrakcie slabli a tak mi nasadili oxytocín (maximum toho, čo sa dalo) - myslela som, že zoškrabem omietku zo stien, bolelo to fest - takže za mňa - takýto pôrod už nikdy viac...

evulka25
7. bře 2012

8,5 hodiny

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru