Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

nina41
9. říj 2009

Ahojte
1.syn bolesti o 21.30 hod. do nemocnice som prišla o 11.30 bolesti prestali ,rano mi dali infuziu maly sa narodil o 18.45hod
2.syn bolesti začali o 8.30hod,ale slabučke o 9.30 som už bola v nemocnici do 15.30 hod som sa len prechadzala ,doktorka mi pustila vodu,maly sa narodil o 18.50hod.
3.syn o 23.30hod začali bolesti ,prichod do nemocnice o 2.00 a narodenie syna o 6.10hod.
4.syn o 14.00 začali bolesti v obchode a prichod do nemocnice o 15.00 hod,neotvarala som sa ani po čipku ,ktory mi dali o 6.00 rano a nič sa nedialo,tak o 12.00 infuzia o 14.30 mi pustili vodu .o 17.20 sa narodil maly.
5.syn prichod do nemocnice 19.30hod. dali mi injekciu a infuziu,,kedže mi mali robiť cisarsky stale mi davali injekcie ,ked som dostala kontrakcie,maly sa narodil cisarskym tyžden po prichode do nemocnice.

babacik
10. říj 2009

nina:tak to bolo huste,a hovori sa ze to prve ide najtazsie a potom je to uz ok, ☹
aj ja som si myslela ze to bude uz pri 4 hracka,ale vytrpela som si za vsetkych pred tym,rodila som 16hodin a tak mi dali infuziu

mrka2
11. říj 2009

nina, tak hadam sieste bude dievcatko... 😉 😉 😉

martina1978
11. říj 2009

Ahoj holky, mám za sebou dva porody, třetí mě čeká. Při prvním jsem si jela odrodit sama autobusem, jela jsem jen na kontrolu, vyšetřili mě tak, že jsem po 35 min odrodila. Při druhým těhotenství jsem byla už od 7 měsíce připravená k porodu, má doktorka mi řekla, že by jednou chtěla na tom být jako já, že to bude rychlovka. No tak jsme to už autem jeli opět na kontrolu, divili se, za co se mi tam to mrně drží. Nechali si mě radši už tam, mužský ani nestačil dojet domů, dvakrát jsem se prošla po chodbě a už běželi s mým miminkem. Ani né za 15 min jsem odrodila, pamatuju se, jak jsem sama ležela na pokoji a zpozorovala že se něco děje. Jelikož si toho moc nepamatuju z prvního porodu jak to bylo rychlí, tak jsem se těšila, jaký to bude. Bylo to opět rychlý, začalo mě "lechtat" v podbřišku, tak jsem si počkala až to bylo tak po třech minutách, vyrazila za sestřičkou, že "to" asi už bude...No a pak to byla taková rychlovka, že mě odrodila sestřička s dětskou. A křičela jsem bolestí když mě přišla doktorka zašít, jé to to bolelo. Tak a teď mě čeká třetí, jsem sama zvědavá jak to dopadne. Všem Vám přeju co nejrychlejší porody!!

smoulinka.ciko
11. říj 2009

Martino, tak to je super. Kdyby jsme to tak mněly všechny 😅 To ti můžem akorád závidět 😀

juja2
16. říj 2009

Ak mam ratat cas od odtecenia pl. vody, tak u mna to trvalo neuveritelnych 24 hodin.

whoknows
17. říj 2009

ahoj,
mě začly kontrakce v noci ze čtvrtka na pátek, nejdříve po deseti minutách, postupně až po čtyřech minutách, ale neotevírala jsem se. dlouho se čekalo jestli se to rozjede samo, nakonec mi dali oxytocin a píchli mi vodu, takže se maličká narodila v sobotu v poledne. bylo to teda dost náročné, ale odměna byla sladká 🙂 .

mala_viki
18. říj 2009

Tak od těch pořádných kontrakcí cca 2 hodiny... jinak slabé stahy cca 6 hodin ale dalo se to zaspat 🙂

lady.dee
18. říj 2009

Tak u prvního syna mi začaly kontrajce ve 23hod a malej se narodil ve 3.48
A u druhého mi rupla voda v 10 dopoledne(zatim bez bolesti),bolesti začali v půl druhé,ve čtvrt na tři píchnutý oxitocin a malej byl venku ve 14.59

petuskaxfun
18. říj 2009

22hodin a tak mam strach ako to bude u druheho 😖

misss
30. říj 2009

Ahojte, okolo 2:00 hod ráno prišli prvé kontrakcie a odišla hlienová zátka, v nemocnici mi pustili vodu a o 14:08 bol malý na svete..8o))

fogpi
30. říj 2009

Ahojte. Môj prvý pôrod trval od 10.00 malý sa narodil 14.40 . Horšie bolo že som bola už po termíne a bola som v nemocnici už tri dni a tri dni sa mi snažili pôrod vyvolať.Nakoniec sa našťastie podarilo. Druhý bol neuveriteľne rýchli, len ,len sme to stihli do nemocnice. Chudák manžel nachystaný pred dverami pôrodných sál , chcel byť pri tom ale nestihol. Kontrakcie začali o 3.00 ráno , o 04.00 sme dorazili do nemocnice, príjem 4.10, malá sa narodila 4.15. 😉

mirip
30. říj 2009

moj trval od 8ráno to som dostala tabletku zo spodu na otvorenie, o 14tej mi Dr. pustil plodovú a dostala som prvú várku infúzií a stále mi bolo veselo až po 20tej ma humor opúšťal a začalo ísť do tuhého a malá sa narodila o 22,50 teda skoro 15hodín

mirip
30. říj 2009

samotný porod bol od cca 22,35 do 22,50

gloria78
30. říj 2009

čí ďalej, tým kratšie: prvý - 10 hod.
druhý - 6 hod.
tretí - 2 hod.
vyzerá to, že ak ešte budem rodiť porodím už doma 😀

simlenka
30. říj 2009

Tak pokud mam pocitat od prasknuti plodovky,tak 45 hodin a pokud od zacatku kontrakci,tak 12 hodin a 5 minut. doufam,ze ten druhy bude trvat maximalne polovinu casu nez ten prvni.

pucik
30. říj 2009

3 dny vyvolávání, takže stále kontrakce a stále na 2 prsty, to už jsem myslela, že doktora zakousnu 😀 , pak jsem dostala oxytocinovou kapačku a to jsem od 14 hodin lítala napíchnutá a pak asi hodinu kontrakce snad po minutě, porodila jsem v 17 hodi, přsně ručička skočila na 12 a malej vyjel, ležela jsem naproti hodinám, tlačila jsem 15 minut,ale ty 3 dny předtím jsem si náležitě užila, nejhorší je nepít skoro 3 dny a pak podávejte výkony 🙂

nevestinka2010
30. říj 2009

pucik> proc sakra nemuze rodici zena pit a pripadne pokud ma chut snist trochu nejakeho lehouckeho jidla???????
co jsou to za nelidske praktiky?

nevestinka2010
30. říj 2009

lady dee> a ty si chtela ten oxitocin? proc to tak urychlovali?

czechzuzanaba
30. říj 2009

nevestinka, ja jsem si rano v den porodu dala sklenku vody a ta me bude pekne dlouho mrzet......mala se nemohla dostat ven pres muj mocovy mechyr. 😒 Museli me vycevkovat a pak uz to slo. 🙂

dara2583
31. říj 2009

Dcérka sa začala pýtať na svet o 3:00 v noci a o 11:02 bola na svete, plodovú vodu mi prepichovali až v pôrodnici.

crawler
31. říj 2009

pucik: nepít 3 dny? chtěli tě dostat na hranici života a smrti? vždyť je to nesmysl - při porodu se přeci pije - vždyť se dá cévkovat...ale trápit se žízní? 😒

myskyva
31. říj 2009

Ve 3.30 mi praskla voda a začly snesitelný kontrakce,5.30 příjem v porodnici PA vypustila zbytek vody a začalo to bolet už víc, 8.30 snídaně,oběd už jsem nestihla - malá se narodila v 11.05 😀

tomasek06
31. říj 2009

3 dny mi malého vyvolávali a pak od propíchnutí plodové vody jsem rodila 17 hodin. A já jsem normálně během porodu mohla pít 😕 Ale většinu jsem vyzvracela.

salikova
31. říj 2009

Tak mně praskla voda ve čtvrtek v 6:15 a se slabými kontrakcemi se jelo do nemocnice...V pátek mi dali tabletku na vyvolání kontrakcí a ve 20:15 se malej narodil... Od prasknutí plodovky to bylo rovných 37 hodin.Až na tu délku to byl ale jinak bezbolestnej a pohodovej porod 😎

janulla84
31. říj 2009

8,20 praskla voda....od 16 kontrakce po 3 min a v 17,56 mala venku

biba12
1. lis 2009

O 5 hod rano slabe kontrakcie a hnacka/3 krat na WC kazdych 10 min/ a maly sa nrodil o 14:00 hod, takze 9 hodin .

leopolda
14. lis 2009

Ve 3 ráno praskla plodová voda,bez kontrakcí.
Od 5h slabounké kontrakce.
6.30 silné kontrakce
7.30 narození syna

andrea12737
15. lis 2009

od polnoci hned 3minutove a dost bolestive kontrakcie od 4hod uz len tazko rozdychatelne(5x ma prehnalo na wcko) o 7hod uz ani poriadne rozchoditelne-padavala som z noh..o 11:55 narodenie babatka..

elian
18. lis 2009

Tak mne praskla voda o poj ôsmej večer, slabé kontrakie prišli až o desiatej večer......tak som čakala do polnoci, kedy zosilneli , ešte som sa osprchovala a dobalila a v pohode sme išli sme do nemocnice, ale ako som sadla do auta z ničoho nič som dostala také strašné kontrakcie aj spolu s tlakmi, že sa mi až zahmlilo pred očami.......... malá sa narodila do 20 minút od vstupu do pôrodnice..............na prvorodičku trošku prirýchle 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru