Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

marketa97
22. srp 2011

12 hodin od napíchnutí plodovky a začátku kontrakcí do samotného porodu 🙂

sunysara
22. srp 2011

@kackabo tak to jsme meli skoro stejně 😀

tamoulik
22. srp 2011

Od prvej kontrakcie prvy 8,5h a druhy 3h.

katcha21
22. srp 2011

V 1,30 mi praskla voda, kontrakce téměř okamžitě a malá byla v 7,26 na světě 😵 Takže 6hod. 😉

luckaprima
27. srp 2011

otrasne dlhooo, v pondelok o 14,00 prvé kontrakcie (na vyvolávačke) a maličká sa narodila v utorok o 19,10, takže spolu takmer 30 hodín, žiadny oxitocín, nikdy viac 🙂 dúfam... uvidí sa o mesiac

keila
27. srp 2011

17 hodin. Ve 20:00 mi praskla voda, ale opravdové bolestivé kontrakce mi začli po infuzi až druhý den cca v 10 hodin a ve 13:15 už byla malá na světě. Takže to nejbolestivější trvalo jen 3 hodiny.

marion
27. srp 2011

Maminky ja Vas chcem povzbudit. Moj syn sa narodil za 4h50min od prvych kontrakcii a dcera ako druha este rychlejsie za 2h15minut od prvych kontrakcii. Pri obidvoch mi praskla voda sama od seba. Po prasknuti mi nezacalai hned kontrakcie ale asi az po cca 2 hodinach. Tak myslite pozitivne nie kazdy porod bude taky dlhy. 😉 Ale ten zazrak stoji za to. 🙂 🙂

fairynika
27. srp 2011

ja som mala super porod az po prepichnuti plodovej vody mi zacali kontrakcie take fest silne asi cca 5-6 a do pol hodiny som uz mala dcerku pri sebe. 🙂 🙂

gab7
27. srp 2011

U narození prvního syna mi začaly kontrakce v 6hod.a narodil se v 16.10hod. U druhého syna mi začaly kontrakce v 1.30hod. a narodil se v 11.35hod.. Můžu říct,že u obou dětí oba porody téměř stejný.Jen jedno dítko vážilo 3 200g,a druhé 4420g což byl rozdíl...

miskadis
31. srp 2011

Kontrakce mi začaly v půl 11 večer, pak trvaly celou noc (pro mě to byla snad nejdelší noc, bolelo to jako blázen), v 8 ráno mi praskla voda, v půl 9 jsem šla na sál a ve třičtvrtě na 9 byla malá venku. Takže cca 10 hodin.

m.a.r.t.i.n.a
31. srp 2011

Okolo 22:00hod. mi praskla plodová voda, išla som do nemocnice,tam mi povedali,že sa ešte vôbec neotváram,ale nechali si ma tam a dali mi ATB. Na druhý deň okolo 16tej mi začali prvé kontrakcie,ktoré sa postupne zosilovali, to už som na izbe chodila po štyroch a mala slzy na krajíčku. ATB mi dávali každých 6hodín,ale stále som sa neotvárala. Podvečer to už bolo neznesiteľné, nevládala som vyliezť ani na kozu, nejak okolo 21:00 mi dali vyvolávačku a o 22:05 som konečne porodila. Takže presne 24hodín mi to celé trvalo a to je max.čas od odtečenia plod.vody.... Tá bolesť bola strašná, nikdy v živote som tak netrpela ale stálo to za to 😉

hanulka190
31. srp 2011

První 27 hodin, kontrakce po 2-3 minutách, druhý tři dny vyvolávaný, nakonec od prasknutí plodové vody 3,5 hodiny 🙂

mariolka
31. srp 2011

3:30 mi odtiekla voda prve kontrakcie slabulinke 5:30, 6:40 silnejsie neake 4 kontrakcie a maly na svete 6:55

p.j.jacky
31. srp 2011

Prenasala som tyzden.O 4 rano,prva vyvolavacka.Kontrakcie kazdych 20minut.Zatial pohodicka.O 7.15 dalsie dve vyvolavacky o 8.30 kontrakcie kazde 2-3minuty.Potom kazdu pol hodinku mi otvarali krcok,pri com som mala vnutro pochvy dotrhane...najhorsia bolest..brrr a o 10tej som mala kontrakcie tak ,ze som nevedela kedy mi jedna konci a kedy zacina.O 12tej ma brali na operacku a urobili akutnu sekciu,upadala som do soku.....ale vsetko sa da vydrzat....a hlavne...stala mi malicka zato. 😵

petule201
31. srp 2011

Měla jsem štěstí na opravdu rychlé porody. U první holčičky začaly kontrakce ve 23:00 a malá se narodla v 1:40, bez epidurálu, úplně v pohodě, až teda na nástřih, ale tomu jsem se nevyhla ani napodruhé. To začaly kontrakce v 9:45 a ten den se mi ale fáááákt nechtělo rodit, protože druhý den byly Vánoce a já chtěla být doma. A tak se malá narodila v 10:55 na ošetřovně, protože na porodní box jsme to prostě už nestihli 😉 Ale pravda je, že u toho překotného porodu byly kontrakce naprosto šíléné! To se vůbec s prvním porodem nedalo srovnat! Takže kdybych měla porovnat, tak ten skoro tříhodinový porod pro mě byl mnohem pohodovější a míň bolestivý než hodinový 🙂 Ale každá to máme jinak...

lucifer1987
31. srp 2011

Ve 4 hod. mi praskla voda a malá byla na světě v 7.56 hod. Byl to fofr! Bez nástřihu, jen trošičku potrhaná. Přirozeně, beze všeho.

katkanova
1. zář 2011

prenasala som presne jeden tyzde, kontrakcie zacali o 9 vecer uplne nepravidelne - niekedy po 5 min, inokedy po 7 ci 2. o pol 12, teda po 2.5 hodinach bol chlapcek na svete. bez epi, bez nastrihu, s dvomi stehmi. dufam ze ak raz bude druhe, tiez to pojde takto po masle 🙂

kiki188
2. zář 2011

první kontrakce okolo 12:30h...a porodila sem 13:55h..pohoda...a byla jsem prvorodička 🙂

mandy29
2. zář 2011

mne praskla plodová voda o 14,00 a pomaly odtekala do 16,00 keď odišla celá a potom začali naplno kontrakcie a malý sa narodil o 19,05 po rýchlom ale komlikovanom pôrode 😒 ale prežila som to a poviem ti že by som išla rodiť aj teraz ešte raz, kebyže som mala porodiť takého krásneho drobca 🙂

alzbeta.hod
17. zář 2011

těším se na druhý porod i když to není nic příjemného... ale končí to tím nejkrásnějším okamžikem.

artepf
22. zář 2011

Tak u mě to byl velký rozdíl - první porod 20 hodin od první kontrakce, druhý porod týden po termínu vyvolávaný - po zavedení tablety byl syn přesně po 3 hodinách a 20 minutách na světě. Ale bolesti byly u toho druhého řekla bych intenzivnější, to jsem si říkala, že další porod už opravdu ne 😝 .

majloo
22. zář 2011

@p.j.jacky fuha, skoro ako ja, tri vyvolavacky, caste, ale nepravidelne kontrakcie, az nakoniec mi doslo strasne zle, odpadavala som a celkovo som sa citila ako pred funusom, maly nemal uz skoro ziadne ozvy, tak tiez bola akutna sekcia na poslednu sekundu by som povedala....ale maly stal za to 🙂 Vyvolavacky a kontrakcie som mala v rozpati cca 26 hodin, takze som si uzila. Prenasala som jeden den.

ludka77
22. zář 2011

8:00 vyvolávačka (kontrakcie podľa mňa žiadne podľa pásov ale boli 🙂)
10:00 mi praskol doktor vodu (vtedy mi až začali kontrakcie)
12:26 maličká na svete 🙂 PRVORODIČKA 🙂
nebolo to také zlé 🙂 nebola to síce prechádzka ružovou záhradou ale ani žiadna katastrofa, veď bol pri mne odborník 😀

antarres
22. zář 2011

první porod: od prasknutí vody 19 hodin, druhý porod: od prasknutí vody 16 hodin

hoogy
22. zář 2011

mne dali o 2p.m. vyvolavacku dve hodiny som lezala a do tej 9 p.m nic. potom mi odtiekla plodova voda a potom to zacalo. mala som hned dost silne kontrakcie,ale este 9:45 mi doktor hovoril,ze dnes to urcite nebude bola som otvorena sotva na 2 cm. ked prisiel o pol 11 tak som uz bola na 8 cm ledva stihol manzel pribehnut maly bol 00:43 vonku. netrvalo to dlho,ale hned som mala silne kontrakcie a som sa bala ze tak budem musiet vydrzat az do rana nastastie to tak nebolo. sestricka ani doktor nechapali,ze taky rychli porod uz davno nevideli u prvorodicky.dufam ze pri druhom stihnem do nemocnice dobehnut :DDD

kubinca
22. zář 2011

12:30 vyvolavacka, hodinku som si polezala
13:30 na 3 palce otvorena bez bolesti, prepichli mi vodu, podla monitorov som mala silne kontrakcie, pre mna bolest ako pri mojej klasickej menstruacii
15:00 zacali uz pravidelne a silne kontrakcie, na 5 palcov otvorena
16:40 sa uz narodila nasa bambulka 😉 🙂 inak som stale cakala ze to bude horsie a ten okamzik neprisiel 🙂 ak pojde druhe babo tiez tymto sposobom uz sa tesim 😀 inak tiez prvorodicka.....

azzina21
22. zář 2011

kontrakce mi začali přibližně ve 3:30 a malýho jsem porodila ve 11:28.. 😀

luciatomko
25. zář 2011

Rano o piatej mi vyvolavali porod...voda mi zacala pomaly odtekat okolo 17.00 potom kontrakcie kazde tri minuty a o pol jedenastej vecer som isla na salu..a 23.05 bol tomasko na svete...ako prvorodicka fajn...tie bolesti horsie...ale skrz mojho chlapceka sa to oplatilo..a myslim ze kazda mama ti to povie..

drzim palce

barky
29. zář 2011

voda mi praskla o 21.30 za 10 minut začli kontrakce a mladej se narodil 1.32 takže celkem 4 hodiny - jako prvorodička 🙂

lili91
29. zář 2011

Dcerka - prve bolesti o 13,15 o 18,25 bola na svete. Takze za 5 hodin bolo "po vsetkom" 🙂 A maly este rychlejsie...prva bolest o 3,00 rano a o 6,10 bol uz medzi nami 🙂 Tretie by som takymto rychlym priebehom asi porodila doma 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru