Jak dlouho trval váš porod?

baru.v
9. únor 2009

Protoze uz se to blizi, chci se zeptat, jak dlouho trval vas porod? Mam na mysli dobu od zacatku kontrakci do porozeni miminka 🙂 a pro ty, kdo to uz maji take za par, prikladam odkaz na clanek o prubehu porodu, ktery jsem si rano precetla 🙂 http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=p...

evelina0007
11. bře 2009

Ahojky,v den termínu jsem šla na kontrolu a Dr říkal,že to na porod nevypadá,ale dle mého názoru jsem měla kontrakce od rána v 18 h jsem začala krvácet a v 19h jsem dorazila do porodnice malá se narodila 1:53 h 🙂 Bylo by to asi dřív,ale zasekla se v porodních cestách a poslední doba porodní trvala skoro dvě hodiny 😖

aponchie
11. bře 2009

a jsou tu i mamky co maji dve deti a muzou porovnat delku prvniho a druheho porodu?jestli je to fakt jak se rika,ze druhej porod je rychlejsi nez prvni?nebo je to individualni? 😎

janika7
11. bře 2009

Ahojky, ja pres den citila poslicky, ale nic extra, mela jsem drazdivou delohu od 20tt, takze jsem byla zvykla. V 17 hodin jsem si dala dvojity presso s ricinovym olejem a od 20 me zacaly kontrakce po 8 minutach. Prubeh porodu popisu v diskusi jaky byl porod...ale kdyz jsem podruhe za noc dorazila do porodnice bylo 3:00 a maly byl venku ve 4:29, z toho jsem byla na sale 20-25 minut a to jsem jeste 3 kontra prodychavala, aby stihla dojet domluvena doktorka. Ta mi ale stihla az je zasit. Byl venku na 3 kontrakce🙂 Myslim, ze na prvorodicku to neni spatny🙂

norik1
11. bře 2009

Od soboty 23:00 do pondelka rana, ked sme o 9:00 sli na operacnu salu na sekciu pre nepostupujuci porod... takze 34 hodin kontrakcii kazdych 5 minut... Dufam ze druhe takto rodit nebudem, mala som to "najlepsie" z obidvoch typov porodov....

llaayllaa
11. bře 2009

ahojte,bolo to pre mna nekonečné 😢 ale na koniec všetko dopadlo na vybornú 😀 bolesti som mala od rána aasi od 9-tej,a večer o 23:05 sa moj sen stal konečne skutočnostou,síce som pre nepostupujúci porod a úzku panvu na koniec musela rodit sekciou,takže som si odžila obe sposoby porodov,ale stálo to zato 😀

pajdula
11. bře 2009

Od 9.00 první kontrakce, ve 12.00 odjezd do porodnice, 12.40 mi dr. "píchla" plodovou vodu a ve 14.00 byl Ondra na světě... na první porod to nebylo špatné 🙂

peggi
12. bře 2009

Ja som prenášala,takže mi museli 11 dní po termíne vyvolávať porod. V pondelok o 9.30 mi doktorka dala tabletku na vyvolanie,od 10.00 do 22.00 slabé bolesti podobné menštruačným-v pohode. V utorok ráno od 3.30 velmi slabé bolesti pokračovali. O 15.30 druhá tabletka na vyvolanie.O 17.30 mi doktor pustil plodovú vodu,bolesti zosilneli,ale dali sa predýchať.Od 21.00 desné bolesti,malý sa narodil o 22.40.

fialka76
13. bře 2009

Ahojte!Tak ja som mala pôrod 48hodín,potom malého ťahali vákuom 6x,nakoniec robili sekciu.Doktorko zabudol povedať,že malý sa 10hodín dusil.

mata78
13. bře 2009

ahojte.
môj prvy pôrod sa začal rano o 8.00 dostala som tabletku na vyvolanie porodu, voda mi odtiekla o 16.00 hod a malá prisla na svet vakuom o 22.45. boli to nekonečné hodiny. a druhý pôrod? to bola hotova malina. rano o 7.00 som isla do poradne na kontrolu. a už o 13.24 bola malinka na svete. na druhe zatlacenie. bolo to veľmi rychle. islo to samo. asistentka kricala nech netlacim, lebo doktor nema natiahnute rukavice. sranda bola ta, že som vôbec netlacila.

kkvetuska
14. bře 2009

fodorka33
jo jo, myslím to vážně. To mě tam sestřičky po druhé drželi za ruku a hladili, jak prý jsem statečná. No jo, když mi nic jiného nezbylo, jenom držet. Já jsem tak ráda, že jo to ok. No to vlastně zjistí až za 14 dní na prohlídce.

fodorka33
15. bře 2009

kkvetuska tak to si naozaj statocna klobuk dolu 😎
no ale vedela ze to sitie nema v poriadku lebo kazde rano pri stolici sa zevraj natrhla.ja mam vyse 2tyzdne po porode a uz sa citim fit 🙂 len neviem kedy mozem zacat cvicit..asi mam pockat az po konci 6tonedelia nie?

mataaaaa
15. bře 2009

ahojky, moj porod zacal piatok 23:10 ked mi odtiekla plodova voda, no mala sa narodila v nedelu 20:18 🙂 takze som rodila 46 hodin 🙂

aklus
15. bře 2009

ahoj, já začala o půlnoci krvácet, ve dvě jsme přijeli do porodky a ráno v deset byl koblížek na světě 😵 . Porod byl pro nás nádherným zážitkem plným euforie z nového života. A jsem za to strašně šťastná.

ludmila007
15. bře 2009

Ahojte! U mna trval porod zhruba 20 hodin. Zacal sa slabym krvacanim a kontrakciami v intervale 10-15 min. Potom to postupne prechadzalo do hustejsich intervalov. Ked to bolo skoro stale, sli sme do nemocnice. Prisli sme tam o 15:30 a maly sa narodil o 19:45. Vraj na prvorodicku pomerne slusny vykon. BOl to silny zazitok 🙂

sarkal
15. bře 2009

Ahojky tak mě to trvalo 18hodin a ještě zhruba tři hoďky takových slabích bolestí co jsem ještě nevěděla,že už to je ono 😅 takže to nepočítám 😝 .Malej se nakonec narodil CŘ.

aska
15. bře 2009

ahojte mne zacali kontrakcie nieco pred tretou rano epidural sa im nepodaril zaviezt aj tak sa mi ho snazili zaviest o 8 a o 9:05 bol maly na svete mal 3900g a 50cm valibuk 😀 porod celkom ok , tlacenie asi preto ze maly bol velky bolo hrozne a sitie uff 😖 keby bol epidural asi by to bolo lepsie 😉

mami.sk
15. bře 2009

ahojte,
o 9 .00 som dostala polovicu vyvolávacej tabletky/ bola som už v termíne ale vyšli zlé pečeňové testy a vysoký tlak tak sa rozhodli pre vyvolanie pôrodu/, o pol desiatej sa začali mierne bolesti, o 11 mi pichli vodu a potom bolesti tak hodinku a 12.20 už bola Terezka na svete 😀
a to ma PA presviedčala, že ako prvorodička porodím najskôr večer. Chvalabohu, že sa mýlila 😀

baru.v
autor
16. bře 2009
martas123
16. bře 2009

ahojky,
tak mě kolem 5.30h probudila menší bolest v podbřišku, která byla hned po 5-ti min, pak jsem si lehla chvíli do vany, zkrátilo se to na 2 min, takže jsem volala manžela, aby přijel domů, lehce po 7h jsme vyrazili do porodnice a dcera byla v 7.42h na světě 🙂 a byl to můj druhý porod.

dadka28
20. bře 2009

ahojte,tak mne zas vyvolavali porod,porodila som v 37tyzdni..o 21.30mi pichli vyvolavacku a o 1.20bol maly na svete 🙂

sparocka
20. bře 2009

Mne všetko trvalo trištvrte hodiny

nency
20. bře 2009

Ahojky!
Tak já jsem měla oba porody podobné, pouze s tím rozdílem, že u prvního mi praskla plodovka, u druhého mi
ji museli píchnout až v porodnici. Také časy se téměř schodovaly, kontrakce začaly po půlnoci, z domova jsme
vyjížděli v šest ráno a v 8.05 už bylo mimčo venku, u druhého porodu to bylo v 7.50 hod. Tak jsem se divila,
že to časově bylo téměř stejné.
Jinak opravdu špatně kdy už jsem se těšila až do budu mít za sebou, tak to bylo asi tak 1 hodinu před porodem, to co bylo předtím bylo v pohodě. 🙂

jancaroul
20. bře 2009

Slabé kontrakce od pátku od 15.00, silnější od soboty od 10.00, příjezd do porodnice v 17.30 v pravidelnými kontrakcemi po 5 minutách trvajícími cca 1,5 hodiny. Z důvodu nemožnosti dát EPI píchnuta plodovka, oxytocin, Tomík na nás vykoukl ve 22.34, takže celková délka porodu od prvotních slabých kontrakcí více jak 31 hodin.

vrtule83
20. bře 2009

Ahoj tak mě trval cca 36 hodin od prvních slabých kontrkcích po asi 20 minutách. Začalo to v neděli v brzkých hodinách kolem druhé ráno a malá se narodila druhý den ve 13:47. V porodnici jsem řekla že už nikdy více, ale to jsem si už dávno rozmyslela a brzy plánujeme další.

lenka1108
20. bře 2009

tak mne zacali rano o 7 take slabulinke,ale vedela om ze to je uz ono.no a do nemocnice som dosla o 12.30h a o 23.36h v noci sa mala narodila.nemala som nejak velke kontrakcie.rodila som s epidural.a rada na to spomynam preto teraz planujeme dalsie... 😉

zdrcka
20. bře 2009

ahojky mě začali kontrakce v pul jedné ráno vydržela jsem to doma do pul páté ráno a pak jsme jeli než jsme přijeli z Opatova do Krče tak jsem už měla kontrakce po3min.ale malá se narodila až 16:45h.Nakonec musela císařským řezem.Měla 51cm.a 4070 rodila jsem poprvé a díky pani doktorce Paulové mám svojí dceru

atevi
22. bře 2009

1. porod: po odtoku vody zacali do pol hodiny kontrakcie a o dalsie 4hod bol syn vonku
2. porod. voda mi odtekala 30 hodin kym zacali kontrakcie, po 6hod od 1.kontr. sa narodila dcera.

s.t.i.p.k.a
24. bře 2009

tak já šla jen na kontrolu a primář řekl, že mi to raději vyvolají, asi týden jsem přenášela, měla jsem už mín plodové vody a špatnou placentu, ale v noci mi už odešla hlenová zádka, otevřená jsem byla na 3cm. ve 13.00 mi zavedli tabletku, plodovou vodu pichli někdy v průběhu a 16.30 byl prcek na světě. myslím, že na první porod asi docela v pohodě. takže přeju všem rychlý porod a hlavně bez komplikací. docela to i urychlilo stání a klečení ke konci, to mi poradila por.asistentka, ještě to nevypadalo, tak jsem si stoupla, pak klečela opřená o postel a zachvilku cítila jak už jde hlavička🙂a pak už to byla rychlovka...

radkar
24. bře 2009

Tak já rodila v neděli a celou sobotu jsem se necítila nějak dobře 🙂 ,odcházela mi postupně hlenová zátka a měla nepravidelné kontrakce. Večer při televizi se mi kontrakce zpravidelnily na a 5 min. Ale nebylo to hrozné, tak jsem se pokusila usnout. Usnula jsem asi na půl hodky do 23,30. Pak jsem sledovala kontrakce a furt si říkala, že bych asi už měla jet, ale vůbec se mi nechtělo! 😀 Ve dvě hodiny mi ale praskla voda a pak to byl mazec. Silné kontrakce a 2 min, myslela jsem že nedojedem. Nález jsem měla 4-5 cm a malá se narodila v 5,08.

veruska007
25. bře 2009

v pondeli po zatezovem oxitocynovem testu mi praskla ve 14:50 plodová voda, od 16h jsem měla "poslíčky", ale pravidelně, připomínaly kontrakce. Ráno mi vyvolávali porod podáním tablety a infuzí oxitocynu, začátek kol. 8h ráno, 11:20 se malý narodil. Takže paráda. Jen asi 3 hodiny silných bolestí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru